Lucia Černíková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Kto by nemal uniknúť vašej pozornosti? Bikinifitnesska, pardon! Wellness fitnesska Lucia ČERNÍKOVÁ. 

Luciu Černíkovú možno poznáte zo sociálnych sietí a mnohí určite viete, že súťaží v bikini fitenss. Teda, pardon, súťažila. Dnes je z nej wellness fitnesska, ktorá prestupom z kategórie bikini určite spravila krok správnym smerom. Dnes vám ju predstavíme v profilovom článku.

Lucia ČERNÍKOVÁ – že to nedokáže?

Dvadsaťpäťročná Lucia Černíková pochádza z Banskej Bystrice, no žije v Prahe a napriek tomu, že absolvovala už viacero súťaží, trénera nemá. „S trénovaním som začala asi pred štyrmi rokmi. Nikdy predtým som sa nevenovala žiadnemu športu a tak som začínala úplne od nuly,“ hovorí Lucia. Do posilňovne ju priviedol jej vtedajší priateľ a vtedy si pohyb v tejto forme okamžite zamilovala.
Lucia cvičila stále častejšie a prichádzala na mechanizmy, vďaka ktorým mohla svoju postavu neustále zlepšovať. „Moje rozhodnutie súťažiť prišlo pred dvoma rokmi a bolo to pomerne náhle,“ spomína Černíková. Hlavným „nakopnutím“ bol pre Luciu jej priateľ, ktorý jej povedal, že na to „nemá“. „Celkom ma to motivovalo začať sa pripravovať na prvú súťaž. Myslím, že nebyť jeho názoru, nikdy by som na súťažnom pódiu nestála,“ hovorí Lucia. A našťastie sa jej nová vášeň a vízia stretla v okolí s pochopením a Luciu podporovala najmä rodina.

Lucia ČERNÍKOVÁ – Aké boli súťaže, ktoré absolvovala?

Po príprave prišiel čas postaviť sa na pódium a pre Černíkovú to bol stage v roku 2016 na súťaži Smartlabs Cup v Brne v kategórii neregistrovaných pretekárok. Málokomu sa podarí vyhrať svoju prvú súťaž a práve Lucii sa to podarilo. „Spomínam si na to, akoby to bolo včera, čo som na tom pódiu stála. Vyvolalo to vo mne neopísteľné pocity, pretože som to vôbec nečakala. Môj jediný cieľ bol dokázať, že sa viem pripraviť na súťaže a hlavne neskončiť posledná. A práve to ma namotivovalo tak veľmi, že som sa pripravila aj na ďalšiu sezónu,“ spomína.
O rok neskôr sa mladá pretekárka zúčastnila aj na majstrovstvách Česka, kde obsadila tretie miesto a zaručila si aj postup na Majstrovstvá Českej republiky, kde obsadila konečné štvrté miesto. „Medzi jesennou a jarnou sezónou som stihla podstúpiť operáciu a bez fitka som bola asi dva mesiace, takže príprava v tomto období bola veľmi náročná, no na samotnú súťaž spomínam veľmi pozitívne,“ hovorí Lucia.
V roku 2017 absolvovala aj ďalšie pohárové súťaže, kde sa dokázala umiestniť v TOP3, napríklad na Partner Cupe v Čelákoviciach skončila druhá a v kategórii bikinifitness dominovala na Grand Prix Fitness Brno.
Naopak, v roku 2018 sa v jari súťaží nezúčastnila a na jeseň absolvovala medzinárodnú súťaž v Kladne a pohárovú súťaž v Brne. Tam ešte súťažila v kategórii bikinifitness, no na majstrovstvách sveta sa ukázala v kategórii wellness fitness.
Prečo? „Vynechala som síce jarnú sezónu 2018, no z tréningov som nikdy neupustila a keďže mám rada tréningy, ktoré majú zmysel, ani som si neuvedomila, že moje nohy nabrali trochu viac svalstva,“ vysvetľuje Černíková a na MS sa po porade s reprezentačnými trénermi rozhodli, že si prvýkrát Lucia vyskúša kategóriu wellness fitness. Práve na prvú skúsenosť s novou kategóriou na MS a na svoju prvú súťaž v živote spomína Lucia v najlepšom.

Lucia ČERNÍKOVÁ – o čom je podľa nej wellness fitness?

„Ja osobne sa nevidím ako wellness fitnesska, no už nie som ani bikina. Mala som teda dve možnosti- buď to svalstvo spálim alebo naberiem objem na nohách,“ hovorí Lucia. A práve na objeme nôh by chcela v budúcnosti popracovať. „Pre mňa je ideál wellness fitnessky vlastne bikinifitnesska, ktorá si zanechá ženskosť, no zároveň má väčšie a vypracované nohy,“ ozrejmuje Černíková, no zdôrazňuje, že nohy musia byť osvalené, nie obalené tukom.
V jej príprave sa však udiali za roky aj zmeny a oproti ostatným prípravám bola tá na jeseň 2018 jednoduchšia v stravovaní. „Mala som minimálne množstvo cheat jedál, no celú prípravu som mala viac sacharidov a pre telo to bolo jednoduchšie,“ spomína Lucia a hodnotí, že jej príprava na súťaž spočíva najmä v úprave stravy a jej tréningy sa nemenia oproti času mimo sezóny.
„Najväčšie víťazstvo je pre mňa to, že som sa mohla naučiť sebadisciplíne. Nebyť cvičenia a súťaženia, tak by som asi pravidelne sedela niekde v baroch a kaviarňach s kamarátkami. Život mi to zmenilo k lepšiemu a to považujem za víťazstvo,“ odpovedá na otázku Lucia.

Komu ďakuje Lucia ČERNÍKOVÁ?

Plavky si mladá pretekárka vyberá podľa strihu a farby tak, aby sa páčili najmä jej a pri make-upe dbá najmä na to, aby na pódiu vynikol, no pritom nebol prehnaný. „Osobne by som odporučila účes s kučerami hlavne dievčatám, ktoré majú užšie ramená,“ hovorí Lucia o svojich skúsenostiach. Pre začínajúcu wellness-fitnessku je primárnou úlohou smerom k jarným pódiám skvalitniť svalstvo nôh, no pritom si chce udržať rovnakú váhu. „Motivuje ma to, že chcem byť lepšia a disciplinovanejšia ako včera,“ prezrádza. Na záver dostala aj Černíková príležitosť poďakovať všetkým svojim priateľom a známym, ktorí jej v príprave, ktorá nie je ľahká, pomáhajú. „Chcela by som poďakovať hlavne mamke, ktorá stojí pri mne takmer na každej súťaži a tiež kamarátkam, ktoré sú pre mňa veľkou podporou,“ uzatvára Lucia náš rozhovor. My jej budeme držať prsty a myslím, že nielen ja som zvedavá na to, v akej forme príde nabudúce.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!