Majstrovstvá Európy 2021: V akej forme súťažili bikinifitnessky? 1. časť

2021 Majstrovstvá Európy sú za nami! Víkendový maratón ubehol ako voda a my poznáme nových víťazov jednej z najprestížnejších amatérskych súťaží. Ako vyzerali dievčatá z nominácie bikinifitness a ktoré sú európskymi šampiónkami?

Majstrovstvá Európy v Santa Susanne boli nabitou súťažou tak, ako každý rok. Opäť sa potvrdilo, že najväčší záujem je o nomináciu bikinifitness. Dievčatá súťažili v 5 juniorských, 4 masters, 8 ženských kategóriách a v jednej kategórii určenej pre nováčikov. Súťažné podmienky boli náročné najmä pre tie, ktoré súťažili medzi ženami. Eliminácie začali zhruba o 22h večer a súťažilo sa až do pol druhej v noci!

Bikinifitness do 158cm

Z 22 dievčat musel rozhodcovský panel vybrať 10, ktoré v semifinále zabojujú o TOP 6 a tie najvyššie umiestnenia. V eliminácii sme mohli vidieť aj zverenkyňu Kataríny Klimasovej, mladučkú Natáliu Kornutovú. Natálka bola veľmi dobre pripravená, myslím však, že by s trénerkou mali do budúcna zvážiť nomináciu, v ktorej bude súťažiť. Ak sa jej totiž podarí nalepiť ďalšiu hmotu na spodnú časť tela, jej cieľová nominácia viac nebude bikinifitness, ale wellness fitness.

Myslím, že bolo od začiatku jasné, medzi ktorými dievčatami sa bude rozhodovať o víťazstve. Anastasiia ZOLOTAYA (8) prišla dokonale pripravená a fakt, že jej najväčšia súperka Irina Pimenova súťaží v druhej výškovej kategórii, jej rozhodne zahral do karát. Anastasii sa nedá čo vytknúť. Jej forma spĺňa všetky atribúty tejto nominácie. Anastasii šliapala na päty Ukrajinka Maria BURLAKA (17), ktorá tento rok získala titul absolútnej európskej šampiónky v nominácii Bikini masters, na pódiu žiarila. Od minulého roka zmenila look a aktuálne vyzerá veľmi mladistvo. Do posledného okamihu sa skutočne nedalo odhadnúť, koho rozhodcovia uprednostnia. Anastasiia napokon zvíťazila s trojbodovým náskokom. Maria si odniesla domov striebro.

Tretia skončila reprezentantka Španielska Olesya SCHERBAKOVA (6). Na bronzovej priečke som očakávala medailistku z junioriek, Robertu NASTASE (3) z Rumunska, skončila však štvrtá s rovnakým počtom bodov. Olesya súťažila aj medzi masters pretekárkami a oproti súperkám pôsobila trochu strhane. Na 5. mieste sme videli Rominu SOLEDAD (4). Top 6 v tejto kategórii uzavrela Fínka Iida KAIHUA (20). Ak by bola o niečo lepšie pripravená, rozhodne by skončila vyššie.

Bikinifitness do 160cm

Jednotlivé kolá tejto, ani najnižšej kategórie nebolo možné sledovať online kvôli výpadku livestreamu. O to väčšie bolo prekvapenie, že sa v TOP 6 nenachádzala niekoľkonásboná Bikini šampiónka Irina PIMENOVA (24). Výsledková listina jasne ukazuje Irinu na 7. mieste. S istotou môžem povedať, že bola najväčšou favoritkou tejto kategórie. Zraziť na 7.miesto ju malo podľa informácií od Igora KOPČEKA priamo z dejiska šampionátu zlé pózovanie (Irina zvykla pózovať s váhou na oboch nohách, na čo ju upozorňoval hlavný rozhodca už na súťaži Siberian Power Show).

Vyradenie favoritky rozhodne pomohlo víťazke tejto kategórie Anastasii ASHAEVE (44). Zo všetkých súťaží túto sezónu sa mi Anastasiia páčila najviac práve na tejto súťaži. Rozhodla sa zmeniť plavky z červených na modré a musím povedať, že mi v modrých pripradala oveľa atraktívnejšia. Anastasiia je známa pripravenosťou a výrazným X-shapeom. Na 2. mieste skončila Ukrajinka Valeria MISHCHENKO (26), ktorá zvíťazila v kategórii junioriek. Na pódium sa vrátila šampiónka Yana YENKO (35), ktorá ukázala štandardnú formu a získala 3. najcennejší kov. V semifinále však figurovala na 6. priečke. Na pódiu pôsobila trochu nervózne, rozhodne by mala zapracovať na pózingu. Od čias, kedy vyhrávala každú súťaž, sa toho totiž veľa zmenilo. Štvrtá sa umiestnila ruská Bikini hviezda Margush MINASYAN (42). Yana Yenko ju porazila o jediný bod. Margush bola pripravená dobre, oproti svojim súperkám však pôsobila mohutnejšie, najmä kvôli širšej panve a ramenám.

Na 5. Mieste skončila krásna Poľka Magdalena ORZECH (28). Postavou o niečo zaostávala, napriek tomu na stage-i žiarila. Posledné miesto vo finále získala Slovenka Barbora VOSÁTKOVÁ (33). Medzi juniorkami získala 4. miesto. Pripravená bola naozaj kvalitne a výsledkami dokázala, že sa radí medzi tie najlepšie pretekárky, ktoré máme. Estetické zákroky, ktoré podstúpila, výrazne ovplyvnili jej celkový look.

Bikinifitness do 162cm

Aj v tejto kategórii nastúpilo viac ako 20 pretekárok. Predviedla sa tu aj Slovenka Dominika SLUŠNÁ (58), ktorá zmenila farbu vlasov aj look. Červené plavky mohli byť pozitívnou zmenou, vlasy vyčesané dozadu však nepovažujem za najlepšiu voľbu pre nomináciu bikinifitness. Ukázalo sa viacero dievčat, ktoré stoja za zmienku. Až do vyhlásenia výsledkov sme v redakcii nevedeli odhadnúť, kto sa stane víťazkou. Zamiešať karty mohli najmä tieto pretekárky: víťazka SPS Yulia KARPINSKAYA (47), dievčenská Elvira GORYAKINA (52), juniorská víťazka Maria NEDELCU (57), Poľka Patrycja KAZMIERCZAK (62), krásna Švédka Lisa FROJD (65) a Evelin SZALAI (67). Práve posledná menovaná vyzerala v Santa Susanne mimoriadne dobre.

Na veľké prekvapenie sa Yulia Karpinskaya neprebojovala medzi TOP 6 a konečné poradie bolo napokon takéto: Elvira Goriakina na 6.mieste, Ellina Zhupikova na piatom, štvrtá skončila Evelin a tretia Rumunka Maria Nedelcu. Na tom, kto bude víťazkou, sa rozhodcovia nezhodli jednoznačne. V semifinále bola podľa bodov na prvom mieste Patrycja, napokon ju však o jediný bod porazila o niečo mohutnejšia Lisa Frojd. V predných postojoch boli dievčatá veľmi porovnateľné, v zadnom však u mňa vyhráva bronzová Maria Nedelcu.

Bikinifitness do 164cm

Najpočetnejšia kategória, v ktorej nastúpilo až 29 dievčat! Medzi nimi aj 2 Slovenky - Natália RYBOVIČOVÁ (76), ktorá sa prebojovala do finále v juniorskej kategórii a Simona HOSTAČNÁ (85), ktorá sa prebojovala do semifinále, no napokon skončila deviata. Medzi dievčatami na piatom až deviatom mieste bol minimálny bodový rozdiel - rozhodcovský panel sa zjavne nevedel dohodnúť na tom, ktoré dve pretekárky mimo prvého vyvolávania doplnia TOP 6. Simona ukázala dotiahnutú formu, nevýhodou, ktorú pretekárka nemôže ovplyvniť však bol dlhší trup a kratšie nohy.

Na piatom a šiestom mieste napokon skončili Mayya LEONENKO (84) a Antonina SMIRNOVA (98). Prvé vyvolávanie pozostávalo z týchto pretekárok: Kristina RYABIKINA (74), Olena BOIKO (79), Nataliia POPERECHNA (90) a Viktorija SADOVSKAJA (96). Semifinálové aj finálové kolo napokon vyhrala Ruska Kristina Ryabikina. Na pódiu bola neprehliadnuteľná. Ak zapracuje ešte na proporciách, najmä na vrchnej časti tela, zlepší tým symetriu a celkový dojem. Striebro získala Ruska Nataliia Poperechna, ktorej sa darilo aj v kategórii masters. Nataliia je skúsená pretekárka a vyzerá veľmi mladistvo. Od víťazky ju delili len 2 body. Bronzová medaila putovala na krk Viktoriji Sadovskej. Viktorija sa od roku 2019 veľmi zlepšila. V Santa Susanne ukázala dotiahnutú formu v tyrkysových plavkách. Pokojne mohla skončiť aj na vyššej pozícii. Štvrté miesto napokon získala Olena Boiko, ktorej sa darilo aj medzi juniorkami. Dominovala mimoriadne útlym pásom.

To, ako vyzerali pretekárky v kategóriách do 166cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm sa dozviete v druhej časti reportu.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!