Majstrovstvá Európy 2021: V akej forme súťažili bikinifitnessky? 2. časť

Druhá časť reportu z 2021 Majstrovstiev Európy je tu! Ako vyzerali bikinifitnessky v kategóriách do 166cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm?

Bikinifitness do 166cm

V redakcii sme sa tešili najmä na vystúpenie dvoch pretekárok z tejto výškovej kategórie. Poľská hviezda Joanna TAŃSKA (114) svojim víťazstvom v juniorskej kategórii potvrdila, že bude aj medzi ženami bojovať o ten najvzácnejší kov. Forma, look aj prezentácia bola dotiahnutá do posledného detailu a už v eliminácii bolo takmer jasné, že je najväčšou ašpirantkou na víťazstvo. Joanna zvíťazila so skóre 5 bodov – na jej prvenstve sa zhodli všetci rozhodcovia v paneli.

Jedna z najvýraznejších bikín z Ruska je bezpochyby Maria MATSKAN (EVGENEEVA) (101). Tak, ako sme písali už vo viacerých reportoch, Maria nikdy nebola, ani nebude ideálnou bikinifitnesskou. Ide z nej však veľmi silná energia, ktorou si na stage-i získa každého diváka. Práve výraz a dokonalá vizáž sú jej najsilnejšou stránkou. V Santa Susanne sa jej podarilo napokon získať tretí najvzácnejší kov. Karty zamiešala mladá Ukrajinka Olga CHERNENKO (102), ktorej sa darilo aj medzi juniorkami. Olga dominuje výrazným X-shapom a útlym driekom, čím medzi pretekárkami vynikala. O jediný bod preskočila Matskan a získala striebro.

Ruska zo štvrtého miesta – Iuliia SMIRNOVA (103) po semifinále zaujala druhé miesto. Je otázne, prečo vo finále obdržala o 5 bodov viac a klesla o dve priečky nižšie. Je to však ďalší z dôkazov, že práve finálny I-walk a jeho prevedenie môže ovplyvniť konečný výsledok bez ohľadu na formu pretekárky. Piata skončila Angela RAPHAEL (116) z Francúzska a šiesta Švédka Josefine BILBERG (104). Posledná menovaná bola najmasívnejšou pretekárkou v TOP 6, radila by som ju skôr do nominácie wellness fitness.

Nemožno nespomenúť jedinú Slovenku v tejto kategórii Alexandru SUBOTIČ (111). Saša ukázala atraktívny vzhľad a dobrý pózing. Musím však povedať, že na minuloročných majstrovstvách sveta ukázala o niečo lepšiu formu, čo sa ukázalo v prednom postoji – predné stehná mohli byť o niečo subtílnejšie. Myslím, že to je dôvod, ktorý ju zrazil na posledné semifinálové miesto. Treba však rozhodne pochváliť zadný postoj, ktorý jej môžu závidieť aj tie najlepšie bikini pretekárky.

Bikinifitness do 169cm

Víťazkou tejto kategórie sa zaslúžene stala 2021  absolútna šampiónka Ukrajiny v bikinifitness Victoriia LYSENKO (137). Viki je dobre známa výrazným X-shapeom, uzučkým pásom a širokým úsmevom. Od minulého roka zmenila stage look a už v sobotu v nominácii Fit Pairs doslova žiarila. Tam sa jej podarilo so svojím partnerom zvíťaziť tiež. V semifinále jej šliapala na päty víťazka zo Siberian Power Show Tatiana SEMENILKINA (128). Victoriia napokon vyhrala s najnižším skóre 5 bodov. Tatiana je mimoriadne krásna pretekárka, oproti Victorii však pôsobila v prednom postoji široko kvôli širšej panve. So skóre 13 bodov napokon získala striebro.

Bronzovú medailu pre svoju krajinu vybojovala Belgičanka Alina MASHIKHINA (121). Tá však oproti TOP dvojici výrazne zaostávala. Štvrté miesto obsadila minuloročná juniorská majsterka sveta Alice ANDREASSON (127). Napriek tomu, že Alice nie je ideálne stavaná pre túto nomináciu, rozhodne vie, ako rozhodcovský panel zaujať. Na piatom mieste skončila slovenská reprezentantka Natália KAPUSTOVÁ (140). Natálii sa darilo aj v juniorkach, odkiaľ si odniesla bronzovú medailu. Od minulej sezóny urobili spolu s trénerkou Natáliou Lenartovou kus práce - výrazne sa zlepšil pózing a podarilo sa o niečo zoštíhliť pás. Natália si zaslúži za tieto majstrovstvá veľkú pochvalu, stále si však stojím za tým, že by menší svalový objem svedčal jej stehnám oveľa viac. Šieste miesto získala atraktívna Fínka Rita RAJALA (144).
Prekvapením tejto kategórie bol výsledok krásnej Estónky Agne KIVISELG (132). Práve ju sme v redakcii tipovali na tie najvyššie pozície. Agne však skončila na 7. mieste - finále jej vyfúkla o jediný bod práve Slovenka Kapustová.

Bikinifitness do 172cm

Mnoho Slovákov upriamovalo pozornosť práve na túto výškovú kategóriu. Bolo to tak práve preto, že sa v nej ukázala Aneta TICHÁ (163), ktorá je bezpochyby najúspešnejšou slovenskou bikinifitnesskou za rok 2020. Aneta nastúpila na stage v mimoriadne vysokej konkurencii. Predviedla adekvátnu formu napriek tomu, že sama prehlásila, že mala na prípravu len pár týždňov. Ukázala sa v nových modrých plavkách a ešte o niečo zlepšila prezentáciu. V juniorskej kategórii ju premohla len absolútna šampiónka Wiktoria Nnaka, preto sme očakávali od Anety len tie najlepšie umiestnenia. V semifinále bola dokonca na štvrtom mieste, napokon však našla dve premožiteľky z Ruska a získala tak tretí najcennejší kov. Víťazkou kategórie sa stala víťazka SPS Olga KHASANOVA (164). Krásnej blondíne k dokonalosti chýbal už len o niečo užší pás. Útlejší pás by ešte zvýraznil jej X-shape a podčiarkol ženskosť v jednotlivých postojoch. Zvíťazila však zaslúžene.

Striebro si odniesla Varvara FEDOTOVA (158), ktorá vyčnievala najmä v zadnom postoji, ktorý považujem za jej najsilnejší. V prednom postoji jej body uberá o niečo širšia panva. Štvrtá napokon skončila ďalšia ruská reprezentantka Daria SULZHENKO (145). Daria musí zapracovať na symetrii – zoštíhliť pás a nalepiť ešte čo-to na spodnú časť tela. Piate miesto obsadila Anna KOTOVA (159), ktorá mala za sebou rozhodne náročný víkend – súťažila totiž v 3 súťažných nomináciách (artistic fitness, fit pairs a bikinifitness)! Anna je zaujímavá pretekárka, v Santa Susanne však neukázala svoju najlepšiu formu. Prekvapením bol výsledok českej bikini hviezdy Jany JEŘÁBKOVEJ (155). To, že ju rozhodcovia vyvolali v druhom calloute, bolo pre nás v redakcii prekvapením. Janka zmenila súťažný look a na pódiu vyzerala veľmi dobre.

V tejto kategórii súťažili aj dve Slovenky – Viktória GEMEŠIOVÁ (162), ktorá sa prebojovala aj do semifinále, ukázala dobrú formu. Nebyť chybičiek krásy v pózingu, prebojovala by sa do semifinále aj v juniorskej kategórii. Rozhodne je čo zlepšovať, za svoj výkon sa však určite nemusí hanbiť. Druhou slovenskou pretekárkou bola Dominika SČASNÍKOVÁ (146). Pripravená bola dobre, musím však povedať, že kvôli objemu spodnej časti tela si ju viem predstaviť skôr v nominácii wellness fitness.

Bikinifitness nad 172cm

Myslím, že nikoho neprekvapí, že sa víťazkou tejto kategórie stala Wiktoria NNAKA (188). Wiki získala zlato aj v juniorskej kategórii a stala sa tiež absolútnou juniorskou šampiónkou. Po tom, ako sa na majstrovstvách Poľska ukázala v kráľovských modrých plavkách, sa v Santa Susanne predviedla v krvavo červených. Podľa môjho názoru bola Wiki najlepšou pretekárkou v tejto kategórii, no napriek tomu treba povedať, že jej forma nebola stopercentná. Som zvedavá, akú formu ukáže na ďalších súťažiach. Striebro v najvyššej kategórii získala Mariia MAKAROVA (171). Úprimne sme na druhé miesto tipovali Valeriu FEDORENKO (173), je však pravda, že sa Mariia ukázala v perfektnej forme, ktorú podčiarkla atraktívnym vzhľadom. Valeria, rovnako ako Wiky, na európskom šampionáte neukázala svoju životnú formu. Stav formy mohol skutočne ovplyvniť aj fakt, že dievčatá nastúpili na pódium zhruba o 01:00 v noci, všetky pretekárky však mali rovnaké podmienky. Valeria tak získala bronz a sama na instagrame neskrývala sklamanie. Podľa jej slov jej bude tento bronz „kaziť zlatú zbierku“.

Štvrtá skončila Fínka Antonia ENEH (189), ktorá bodovala v juniorskej kategórii. Antonia je zaujímavá pretekárka, jej najväčším defektom je však široký pás a mohutnejší vrch tela. Piate miesto získala Bieloruska Valiantsina KARATCHENIA (198), ktorá ukázala krásnu symetrickú postavu. Do budúcna by mohla uvažovať o zmene súťažného looku – najmä účesu, s ktorým by mohla zažiariť ešte o niečo viac. Podľa môjho názoru ukázala lepšiu formu ako štvrtá Antonia. Šiesta napokon skončila Ruska Iuliia SAVCHENKOVA (172).

V kategórii sa ukázali aj dve Slovenky – Michaela PANČUŠKOVÁ (174) a Natália LUKAČKA (196). Obe sa prebojovali do semifinále. Michaela sa ukázala na stage-i po viac ako ročnej pauze. Myslím, že Miška sama vie, že na forme sa dá ešte popracovať – potrebuje stiahnuť ešte nadbytočný tuk najmä v oblasti nôh a zadku. Dlhá pauza bola poznať najmä v prezentácii. Miška pôsobila veľmi nervózne a v základných postojoch (najmä v bočných) robila zbytočné chyby. Napriek tomu získala z 28 pretekárok 10.miesto. Natalia LUKAČKA skončila dvanásta (do semifinále vybrali rozhodcovia 12 pretekárok). Natália sa tentokrát ukázala v tmavých modro-čiernych plavkách. Tento výber nebol úplne najšťastnejší – minulú sezónu žiarila v červených plavkách oveľa viac. Oproti súperkám pôsobila, bohužiaľ, veľmi sucho a strhane. Ak s trénerkou upravia záver prípravy a dosiahnu mäkšiu formu, bude opäť patriť k lepším pretekárkam štartového poľa, ako to bolo minulú súťažnú sezónu.

OVERALL

Absolútnou víťazkou sa stala Wiktoria NNAKA. Napriek tomu, že to mohlo byť mnohým jasné už pred začiatkom súťaže, výsledok nebol taký samozrejmý. Wiky zvíťazila so skóre 8 bodov. Na druhom mieste, s desiatimi bodmi, skončila Ruska Olga KHASANOVA a na treťom Ukrajinka Victoriia LYSENKO.

Už tento víkend sa uskutoční Daimond Cup vo Francúzsku. Súťažná sezóna sa ešte len začala, preto nezabudnite sledovať náš instagram, kde Vám prinášame všetky horúce novinky zo sveta fitness.

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!