Matilde BIAGINI - nemala by uniknúť vašej pozornosti!

Zo svetovej bikinifitness scény do vašej pozornosti dávame talentovanú Talianku  Matilde BIAGINI. Soňa KOLCUNOVÁ vám ju predstaví v profilovom článku. 

Po sérii článkov o slovenských bikinifitnesskách, ktoré by ste nemali prehliadnuť sme sa rozhodli rozšíriť naše zameranie a do centra vašej pozornosti postaviť aj bikinifitnessky zo zahraničia, ktoré dosahujú skvelé výsledky a jednoznačne by ste si ich mali všímať. Prvou takouto „bikinárkou“ je dvadsaťštyriročná Talianska hviezda Matilde Biagini, ktorá sa na súťažných pódiách pohybuje od roku 2015. Aké umiestnenia má na svojom konte?

 • 1. miesto ... North Italy 2015 (kvalifikácia na IFBB Taliansky šampionát)
 • 1. miesto ... 2015 Taliansky šampionát
 • 8. miesto ... 2015 Arnold Classic Madrid (bikini juniorky nad 163cm)
 • 6. miesto ... 2015 Arnold Classic Madrid (bikinifitness do 169cm)
 • 1. miesto ... 2015 Seccarecci Classic
 • 9. miesto ... 2015 Olympia Amateur Liverpool
 • 11. miesto ... 2016 IFBB Majstrovstvá Európy
 • 7. miesto ... 2016 Olympia Amateur Marbella
 • 3. miesto ... 2016 Arnold Classic Barcelona
 • 4. miesto ... 2016 EVLS Prague
 • 2. miesto ... 2016 Diamond Cup Athens
 • 1. miesto ... 2016 Seccarecci Classic (kvalifikácia na Olympia Amateur San Marino)
 • 1. miesto ... 2016 Olympia Amateur San Marino


Matilde BIAGINI - aká bola moja cesta k fitness?

Úspešná Talianka Matilde pochádza z mesta Terst, ktoré je jedným z najvýznamnejších prístavov na pobreží Benátskeho zálivu. „Predtým, než som sa začala venovať cvičeniu v posilňovni som sa od piatich rokov venovala jazdeniu na koni a tri roky som sa na strednej škole sústredila na atletiku,“ prezrádza v úvode nášho rozhovoru Matilde. V osemnástich rokoch však začala pravidelne navštevovať posilňovňu. „Mojím cieľom bolo udržať sa chudá, vôbec som nerozmýšľala nad možnosťou rysovania svalstva, pretože modelky si prerysované svaly nemôžu dovoliť,“ hovorí Matilde a zároveň o sebe prezrádza o čosi viac.
Matilde sa tri roky venovala modelingu a v roku 2012 sme ju mohli vidieť v súťaži krásy Miss Taliansko. „Vďaka tejto skúsenosti som sa zamilovala do zábavného priemyslu a začala som študovať herectvo v Ríme, kde som štúdium dokončila minulý rok,“ vraví o sebe Matilde Biagini.
Aj po skončení s modelingom sa však chcela udržiavať vo forme a ako sama vraví, celá jej kariéra športovkyne začala šancou. Šancou osloviť jej súčasnú trénerku Cristianu Casoni. „Cristianu som vtedy poprosila o tréningový plán. Keď sme sa prvýkrát stretli, spýtala sa ma, kde sú moje ciele a či sa chcem zúčastniť aj súťaží. Povedala som jej, že neviem, pretože som si nevedela predstaviť, akú zmenu by to prinieslo môjmu telu a či by sa mi to páčilo. Avšak môj prvý tréningový plán a diéta mali skôr charakter prípravy na súťaž a tak som Cristiane sľúbila, že skúsim aspoň jednu súťaž,“ opísala svoje rozhodnutie súťažiť Matilde, ktorá našla podporu aj v rodine a okolí.
„Nie všetci ale boli spokojní s tým, ako chcem zmeniť svoje telo. Podľa mňa si mysleli, že budem vyzerať ako kulturista a nebude to ženské. Pramení to zo zlej informovanosti o kategórii bikinifitness a tým, že veľa ľudí nasleduje isté spoločnosťou položené kritériá „krásy“,“ povedala v našom rozhovore Matilde.

Aké je súťaženie podľa Matilde BIAGINI?

Jej prvou súťažou bola kvalifikácia na majstrovstvá Talianska v roku 2015 a ako sama vraví, jej prvá spomienka, ktorá sa vynorí pri vyslovení názvu súťaže je strach, ktorý cítila. „Bola som ešte v hoteli, pretože moja kategória mala nastúpiť až neskoro poobede, no časový plán sa zmenil. Práve som si upravovala vlasy na jedenástom poschodí v hoteli, keď mi zavolal manžel mojej trénerky, že dievčatá sú pripravené postaviť sa na stage.. Bežala som ako šialená, snažila som sa neplakať, avšak roky strávené atletikou mi pomohli dobehnúť práve načas,“ delí sa s nami Matilde o zážitok zo svojej prvej súťaže a púšťa sa do opisu pocitov, ktoré v nej vyvolalo samotné pódium.
„Byť na stagei po prvýkrát bolo niečo, čo som si nedokázala predstaviť, kým som tam nestála a necítila som svetlá na mojej pokožke. Pamätala som na slová, ktoré mi povedala trénerka : „Vždy sa umievaj!“. A ja som sa usmievala, pretože to pre mňa bolo spontánne. Bola som naozaj rada, že tam môžem stáť. Bola som spokojná so všetkou prácou, ktorú som posledných mesiacoch pred súťažou odviedla, pretože som zo seba dávala naozaj veľa. To, že som vyhrala bolo len čerešničkou na torte,“ opísala svoju prvú súťaž Matilde.
Prezentuje tiež tvrdenie, že každá súťaž bola iná ako predchádzajúca. Sústredila sa viac na „slabé miesta“ svojej formy a snažila sa čoraz viac počúvať svoje telo. „Jedna z vecí, ktoré ma na tomto športe najviac tešia je, že ak pracujem s láskou a vášňou, môžem sa na tejto dlhej ceste, ktorej cieľom je dostať sa na vrchol stávať silnejšou a silnejšou. Všetko to vzácne, čo dosiahnem je vytvorené obetovaním,“ hovorí Matilde Biagini.
Aj keď jej podľa jej vlastných slov dala každá súťaž niečo iné, najviac bude spomínať na svoju prvú výhru ma medzinárodnom pódiu, ktorú dosiahla na Olympii Amateur San Marino. „Nemôžete sa spoliehať na výsledky, musíte veriť sám v seba a vo vaše sny, pretože veľa vecí sa deje v inom čase, ako by sme si želali. Toto umiestnenie posilnilo moje sebavedomie a chcem na sebe pracovať čo najtvrdšie,“ vraví Biagini motivačne. Za svoj najväčší úspech považuje Matilde jednoznačne to, že našla šport, ktorý ju napĺňa, dal jej do života nových, jedinečných ľudí a dokáže v nej vyvolať silné emócie.

Matilde BIAGINI - aká je moja príprava na súťaže?

Matilde preteká ešte len dva roky, no už mi v rozhovore potvrdzuje, že najdôležitejším elementom pre bikinifitnessku je príprava. To, že schopnosť dokázať si čas a povinnosti zariadiť tak, aby v nich ostávalo dosť miesta pre tréning, prípravu jedla či odpočinok samotný je rovnako dôležitá ako odhodlanie v príprave potvrdila aj Matilde Biagini.
Moja súťažná príprava začína osem až desať týždňov pred súťažou. Začínam vtedy trénovať dvojfázovo, zintenzívňujem frekvenciu tréningov v partiách, ktorým musím venovať viac pozornosti. V závislosti od formy s ktorou začnem zaradzujem kardio, ktoré sa snažím s blížiacou sa súťažou redukovať,“ opisuje svoju prípravu Matilde.
Akú radu by dala dievčatám, ktoré majú ambície súťažiť v nominácii bikinifitness? „Radím im skúšať si prezentáciu a pózing. Musia si to osvojiť a na pódiu pôsobiť prirodzene, pretože prejav na pódiu je rovnako dôležitý ako forma,“ povedala v rozhovore Matilde. Vo výbere look-u na pódiu ma Talianska kráska tiež jasno – plavky musia, rovnako ako topánky, spĺňať federáciou určené normy, no súťažiaca sa v nch musí cítiť dobre. „Musia byť odrazom vášho sebavedomia a žiariť. Makeup musí byť adekvátny ku svetlám, ktoré sú na pódiu naozaj ostré. Ja sama sa neriadim žiadnymi trendmi, na pódiu musím reprezentovať sama seba a tak volím líčenie, ktoré je len o trochu výraznejšie a tmavšie ako moje bežné, no stále tak prirodzené, ako je možné,“ hovorí Matilde Biagini.

Ako trénuje Matilde BIAGINI zadok?

Matilde sa rozhodla vám svoj obľúbený tréning nie len popísať. Matilde sa rozhodla vám ho ukázať v krátkom videu, kde môžete vidieť jej obľúbené cviky na zadok a ich správne prevedenie.Matilde BIAGINI - vzory, ciele, poďakovania

Kto je hviezdou pre Taliansku hviezdu, ktorá sama inšpiruje stovky mladých dievčat? „Sledujem mnoho PRO bikinifitnessiek. Obdivujem ich, každé dievča je výnimočné niečím iným. Z mojich najobľúbenejších môžem menovať Yanu Smith Kuznetsovu, Anitu Herbert, Margret Gnarr a Olgu Putrovu,“ menuje dievčatá, ktoré ju inšpirujú a zároveň sa s nami delí o názor na rôzne porovnávanie so špičkovými športovkyňami. Aký je? Odpoveď je jednoduchá a komplikovaná zároveň. Nerozhodný. „Myslím, že porovnávanie môže byť naozaj produktívne, pretože nás môže motivovať vydať z nás to najlepšie, no zároveň ak budeme chcieť napodobňovať niekoho iného, môže nás to viesť k neuspokojivým výsledkom. Každý by mal byť najlepšou verziou samého seba,“ vraví Biagini, osobná trénerka, študujúca rôzne metódy zlepšovania tréningu dievčat, ktorým pomáha aj s prípravami na súťaže.
„Za dva roky súťaženia patrí moja vďaka najmä môjmu priateľovi, ktorý vždy stál po mojom boku a tiež všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali,“ ďakuje Matilde prostredníctvom nášho rozhovoru. Rovnako si necháva priestor pre odkaz pre všetkých Slovákov, ktorí chcú byť fit. Ako znie správa od mladej Matilde Biagini? „Fitness je veľký svet, ktorý si musíte zamilovať. Potom sa stane životným štýlom, akýmsi nastavením mysle. Keď vkročíte do posilňovne, musíte nechať všetky negatívne myšlienky vonku. Je to miesto, kde máte svoj čas pre seba, kde sa staviate tvárou v tvár vašim limitom, pripravení ich pokoriť pre dosiahnutie vášho ďalšieho cieľa. Celý tento proces vás robí silnejšími a to nie len fyzicky. Ide o to, akým spôsobom sa postavíte životu. Nenechajte nikoho, aby vás od tohto sveta odradil, pretože „byť fit“ je najlepšia skúsenosť, akú môžete v živote mať,“ odkazuje Matilde Biagini.
Na stagei túto charizmatickú Talianku uvidíme už na súťaži 2017 IFBB Diamond Cup Malta. V akej forme sa nám ukáže a čo predvedie v novej sezóne? Uvidíme! Ja a celý EastLabs Team sme zvedaví a držíme jej prsty. Jenoducho, in bocca al lupo, Matilde!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!