Michaela Nemcová - rozhovor s hviezdou slovenského wellness fitness

Michaela NEMCOVÁ získala striebro na Majstrovstvách sveta žien v nominácii wellness fitness a získala pre Slovensko historický úspech. Rozprávala sa s ňou Soňa KOLCUNOVÁ. 

Michaela Nemcová je jednoznačne jedným z najväčších objavov jesennej sezóny na Slovensku. Michaelu sme videli po prvýkrát na Tatranskom pohári v Poprade, kde súťažila v kategórii bodyfitness aj wellness fitness. Napokon sa však vďaka svojim proporčne objemnejším nohám zaradila do kategórie wellness fitness, kde bola mimoriadne úspešná a Slovensko výborne reprezentovala aj na Majstrovstvách sveta, kde obsadila striebornú priečku vo svojej kategórii.

Michaela NEMCOVÁ – ani šport model, ani bodyfitness ale wellness fitness!

Dvadsaťsedemročná Miška pochádza z Topoľčianok, kde pôsobí ako fitness trénerka. Trénuje sa sama a za sebou má jednoznačne bohatú športovú minulosť. „Celý život som sa venovala všelijakým športom, napríklad futbalu, basketbalu alebo vybíjanej. Avšak aktívne som robila 7 rokov voltiz, čo je gymnastika na koni,“ vysvetľuje Miška. Nanešťastie ju stoplo zranenie, kvôli ktorému sa štyri roky nevenovala žiadnemu športu. „Bez pohybu som nevydržala a tak som začala cvičiť doma. To mi ale nestačilo a tak som vyskúšala skupinové tréningy a nakoniec som skončila v posilňovni,“ hovorí Miška.
Fitnessu ako takému sa teda venuje 4 a pol roka, no súťaženie u nej nikdy nebolo plánované. Súťažiť začala už po troch mesiacoch tvrdej práce v posilňovni a to vo federácii SANK, kde najlepšie Miška zapadala do kategórie šport model. „Odniesla som si hneď z medzinárodnej súťaže krásne tretie miesto a týždeň po tomto úspechu som sa stala aj vicemajsterkou Slovenska,“ spomína Miška. Práve pocit naplnenia svojho cieľa wellness superstar Nemcovú motivoval do ďalšieho súťaženia. Neskôr prišla aj myšlienka spätá so zmenou federácie a na najstaršej súťaži vo fitness a kulturistike na Slovensku- Tatranskom pohári v Poprade sa predstavila hneď v dvoch kategóriách- v bodyfitness aj wellness fitness.
Prečo? „Sama som nevedela kam vlastne patrím. Keďže som si pozerala fotografie z Vranova, kde sa konala súťaž týždeň predtým a videla som dievčatá v kategórie wellness, mala som pocit, že som oproti nim príliš veľká. Tak som si povedala, že skúsim obe kategórie. A myslím, že výsledok rozhodol o tom, že kategória wellness bude pre mňa tá pravá,“ opisuje Miška Nemcová. Ako vždy ukazuje aj na sociálnych sieťach, podpory z okolia má naozaj neúrekom a okrem rodiny za ňou počas súťažného obdobia stoja aj kamaráti a blízki.

Michaela NEMCOVÁ – Neuveriteľná jeseň 2019

Prvá súťaž je pre mnohých pretekárov nepredstaviteľným stresom a prvý kontakt s pódiom je zaťažkávajúcou skúškou nervov. Inak to nebolo ani v prípade (dnes na pódiu absolútne suverénnej) Mišky Nemcovej. „Bola som veľký introvert a ani moji blízki si nevedeli predstaviť, že práve ja sa postavím na pódium pred toľkých ľudí a pravdupovediac si kvôli tomu stresu ani nič z pódia nepamätám. Neviem ani ako som pózovala. Ešteže sú odtiaľ fotky,“ smeje sa Miška pri spomienke na svoju prvú súťaž.
Počas jesennej sezóny už však pôsobila suverénne a na pódiu na sebe nedala badať ani náznak nervozity. „Táto sezóna je pre mňa veľmi výnimočná a najkrajšia. Sama som netušila, že túto sezónu budem stáť na pódiu, no moja práca mi priniesla do života človeka, ktorý vo mne videl viac ako ja a tak som sa tri týždne pred súťažou v Poprade rozhodla, že to idem vyskúšať,“ vracia sa v spomienkach Miška. Prípravu zvládla tentokrát úplne sama a dala do toho svoje maximum. Navyše sa vyhla aj stresu, zdravotným problémom, mala psychickú pohodu a súťaženie si užívala.

Po druhom mieste na Tatranskom pohári sa Miška ukázala ešte na dvoch slovenských súťažiach – zlato si domov odniesla najprv zo súťaže Dynamic Cup Dolný Kubín. „Slovami sa nedá opísať, čo sa vo mne odohrávalo. Neuveriteľné emócie – plač, radosť, hrdosť aj vďačnosť. Jednoducho som neverila, že sa mi to konečne podarilo. No o dva týždne sa to zopakovalo a ja som si domov opäť niesla prvé miesto z nominačnej súťaže Grand Prix Slovakia v Piešťanoch a pocity boli znova tie isté,“ spomína Nemcová. Vďačnosť vyjadruje najmä voči tomu, že je zdravá a môže dennodenne pracovať na svojich zlepšeniach. „Ďalšie silné momenty pre mňa boli ohlasy na moju osobu. Boli to krásne správy od ľudí, ktorí ma dovtedy ani nepoznali. Neuveriteľne ma to hnalo vpred a motivovalo ma to. Bola som šťastná, no zároveň som cítila veľkú zodpovednosť za to, že musím ešte viac makať, aby som bola z týždňa na týždeň lepšia a lepšia a dala zo seba maximum,“ hovorí Miška, ktorá sa týmto spôsobom pripravovala aj na najväčšiu súťaž svojej doterajšej kariéry – na Majstrovstvá sveta žien v Bratislave, kde sa stala vicemajsterkou sveta a postarala sa o historický úspech pre Slovensko.

Ako väčšina uvedomelých pretekárok, aj Miška prichádzala na súťaž s pokorou a tešila sa, že je v reprezentácii. Pre to, aby na pódiu ukázala svoju životnú formu spravila všetko. „Pravdou je že keď sa blížila hodina H a dievčatá sa začali vyzliekať z teplákov a v backstagei boli už len v súťažných plavkách a ja som videla tie krásne formy, bola som ohromená a stres prišiel. Ale vedela som, že som spravila maximum a mojou úlohou je už len si to užiť a odprezentovať sa čo najlepšie. Takže som spravila to čo vždy - naladila som sa na hudbu a užila som si to celé najviac, ako som vedela,“ hovorí Nemcová, ktorá tiež ďakuje federácii SAFKST, ktorá jej umožnila reprezentovať Slovensko. Toto všetko sa odzrkadlilo aj na Miškinej pódiovej prezentácii a z Bratislavy odchádzala domov s úžasnou striebornou medailou, ktorá patrila určite medzi najkrajšie prekvapenia celého šampionátu.
„Podľa mňa je mojím najväčším úspechom, že som našla samú seba, dokázala som sa pripraviť sama, dokázala som si nastaviť tréningy, stravu a sama som riešila aj plavky, vlasy a make-up. Všetko bolo na mne a dokázala som vyhrať domáce súťaže a dokonca sa stať vicemajsterkou sveta,“ hodnotí Michaela. Samozrejme by to nešlo bez podpory jej najbližších – sestry, mamy, priateľov, rodiny a klientiek a Miška im je za podporu veľmi vďačná. „Takže celá jesenná sezóna je pre mňa jeden najväčší úspech v mojom živote a som za to neuveriteľne vďačná,“ dodáva Michaela Nemcová.

Michaela NEMCOVÁ – aká je príprava na súťaž?

Čo súťaženie v nominácii wellness fitness naučilo Michaelu Nemcovú? „Z každej jednej súťažiacej by mala vyžarovať radosť z toho, že tam stojí. Dievčatá by sa nemali zbytočne stresovať,“ radí Miška. Podľa nej by si mala každá súťažiaca pred vystúpením na pódium uvedomiť, že do prípravy dala maximum a teraz by sa mala už len odprezentovať najlepšie ako vie a užiť si súťaž.
Ani so suplementami to Miška rozhodne nepreháňala. Užívala v diéte aj „objemovke“ rovnaké doplnky a to proteín, BCAA, omega 3 a všetky vitamíny. Neskôr zaradila aj spaľovač, no ako sama zdôrazňuje, bolo to až v konečnej fáze prípravy.
Pózing je často kľúčovým elementom prezentácie wellness fitnessiek. Pri pohľade na Mišku na pódiu by určite málokto tipoval, ako sa ho mladá fitnesska učila. „Pózovala som každý deň po tréningu pred zrkadlom a učila som sa ho z videí na youtube,“ prezrádza. Rovnako ako si našla systém v zvládaní stresu pred výstupom na pódium sa našla aj v príprave. „Moja príprava bola super. Podľa mňa keď si urovnáš myšlienky v hlave a máš cieľ, tak nič nie je nemožné. A pokiaľ to skutočne chceš, tak si treba uvedomiť, že je to cesta za ďalším tvojim cieľom a treba si to užívať,“ povedala v rozhovore Miška.
Odkaz má aj pre mladé wellness fitnessky, ktoré sa rozhodli súťažiť v tejto nominácii, ktorá pomaly naberá na sile aj na Slovensku. „V prvom rade si treba nájsť dobrého trénera a nemeniť ho, pretože podľa môjho názoru ťa dokáže pripraviť iba človek ktorý ťa pozná. Vie, ako reaguješ na diéty, vie aj veľa o tvojom osobnom živote, pretože psychika hrá tiež veľkú rolu. Jednoducho dievčatá, nájdite si trénera, ktorý vám bude vyhovovať a ostaňte pri ňom. A v druhom rade nepočúvajte nespočetné množstvo názorov druhých na prípravu, ale počúvajte svoje telo a svojho trénera. On vie, čo robí a každý to robí inak. Takže si nevytvárajte v hlave zbytočný chaos z počúvania iných,“ hovorí Michaela.

Michaela NEMCOVÁ – čo po striebre z majstrovstiev sveta?

Miška teraz plánuje odsúťažiť celú jarnú sezónu v roku 2020 a aj napriek tomu, že ešte nevie, kde budú súťaže, plánuje ich absolvovať čo najviac, pretože jedine takto sa dajú získať skúsenosti. „Najväčším odreagovaním mimo posilňovne sú pre mňa jednoznačne kone. Tie zvieratá pre mňa predstavujú neuveriteľnú energiu. Dodávajú mi silu a odhodlanie. Keďže bývam v Topoľčiankach, máme tu pár objektov, kde máme koníky a keď potrebujem „vypnúť“, jednoducho idem za nimi,“ prezrádza Nemcová.
„Ďakujem ešte raz federácii SAFKST za možnosť reprezentovať Slovensko. Ďalej ďakujem mojej sestre, mamine, priateľom, klientkám, rodine za neuveriteľnú podporu a vieru vo mňa. Chcela by som sa poďakovať aj Ivetke Chrťanovej za to, že mi dala možnosť súťažiť v jej klube IvetFit. Ďakujem všetkým, ktorí mi napísali tie krásne správy po každej súťaži. Ďakujem fotografom za krásne fotky a videá. A ďakujem za to, že som mohla spoznať nových ľudí, ktorí sú rovnakými nadšencami pre tento šport ako ja, s ktorými sme si súťaže užívali a podporovali sa,“ ďakuje Miška Nemcová.

Šampiónka napokon pripojila aj odkaz pre všetkých čitateľov: „Robte to, čo vás baví, čo vás napĺňa a choďte si za svojimi snami. Buďte vďační za každý jeden deň, ktorý máte možnosť prežiť a užívajte si každú minútu vášho života. Nebuďte negatívni a vystúpte z komfortu, aby ste mohli robiť, čo vás napĺňa. Buďte šťastní a ľúbte sa,dodáva na záver Michaela.

Ja osobne si myslím, že Michaelu Nemcovú by ste nemali prehliadnuť a aj naďalej ju sledovať, pretože to podľa mňa nie je posledný úspech, ktorý získala! Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!