Miška Ďubeková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Michaela ĎUBEKOVÁ - zajtra ju uvidíme na pódiu v Hnúšti a jej plány sú smelé- podarí sa jej zopakovať úspechy z minulej jari? 

Mladučká Ďubeková je jednoznačne objavom slovenskej fitness scény. My sme zvedaví, ako sa jej po vynechanej jesennej sezóne 2018 bude dariť v jarnej časti sezóny 2019! Dokáže nadviazať na svoje úspechy?

Miška ĎUBEKOVÁ – aké je súťaženie v bikinifitness?

Ďubeková začala s posilňovaním pred dvoma rokmi, keď sa v Hnúšti rozpadol volejbalový klub, za ktorý Miška hrala. „Vlastne ma rodičia donútili ísť do posilňovne a mne sa tam najprv nepáčilo,“ spomína s úsmevom Ďubeková. Napriek tomu sa jej odmala páčili bikinifitnessky, ktoré sledovala aj na súťažiach, kam cestovala s otcom Dušanom Ďubekom, ktorý v minulosti súťažil v kulturistike.
„Keď som začala cvičiť, pozorovala som zmeny a neskôr som videla, že by to mohlo byť tiež dobrým základom pre súťažnú formu,“ ozrejmuje
Ďubeková, ktorá následne kontaktovala Luciu Košeckú s prosbou o pomoc v príprave na súťažné pódiá.
Miškina úplne prvá súťaž bola ešte v kategórii dorasteniek na majstrovstvách Slovenska v Starej Ľubovni. „Na súťaž spomínam rada, pretože bola moja prvá a veľmi som sa na ňu tešila, no robila som veľa chýb, nevedela som dobre pózovať a preto ma druhé miesto veľmi prekvapilo,“ hovorí Ďubeková.
Okrem tejto súťaže sme ju mohli vidieť aj na slovenskom juniorskom šampionáte, kde skončila na štvrtom mieste. „Tešila som sa, že ma prišli podporiť aj kamaráti a rodina, pretože to bola súťaž u nás doma v Hnúšti. Chcela som zlepšiť pózing a ukázať sa v čo najlepšom svetle, no napriek tomu som štvrté miesto vôbec nečakala,“ dopĺňa Ďubeková.
Ako jednej z mála sa Michaele podarilo nominovať už počas svojej prvej sezóny na majstrovstvá Európy. „Mala som šestnásť rokov a cvičila som rokov a cvičila som rok, neverila som, že naozaj pôjdem na majstrovstvá Európy. Mala som súťažiť vo vekovej kategórii 16-19 rokov, no pre nedostatok pretekárov sme súťažili v jednej spojenej juniorskej kategórii. Povedala som si, že je to veľká skúsenosť a veľa ma táto súťaž naučila,“ spomína na 8. miesto z juniorskej kategórie do 160cm Miška.
„Za svoj najväčší úspech považujem určite to, že som vydržala diétu, celú prípravu a školské povinnosti zároveň, pretože to všetko vyžaduje veľa času a námahy,“ vyberá svoj najväčší úspech Ďubeková, ktorá študuje na osemročnom gymnáziu.
A práve Ďubeková nastúpi už zajtra na pódium Majstrovstiev Slovenska juniorov v Hnúšti, kde sa znova pokúsi nominovať na Majstrovstvá Európy. Okrem toho sa plánuje zúčastniť aj slovenského šampionátu dorastencov v máji. „V Hnúšti by som chcela skončiť aspoň v TOP4, na súťaži dorasteniek je mojím cieľom TOP3 umiestnenie,“ hovorí Ďubeková, ktorá sa vďaka svojmu „odlišnému“ životnému štýlu stretla aj s kritikou.
„V mojom okolí nie je bežné aby žena takto makala v posilňovni. Hneď si hovoria, že chcem vyzerať ako chlap a nerozumejú tomu, prečo si nedám na výlete zo školy napríklad keksík ale ryžové chlebíčky. Na druhej strane ich však chápem a nemôžu tomu rozumieť, ak sa s tým nikdy nestretli. Našťastie však takíto ľudia nie sú strojcom môjho šťastia a neodsudzujem ich,“ hovorí Ďubeková.

Miška ĎUBEKOVÁ – prípravu netreba podceniť

„Chôdza je podľa mňa pri prezentácii veľmi dôležitá. Ďalej sú to určite ladné prechody v pózovaní a neustály kontakt s rozhodcami, pretože bez toho sa dá zaujať veľmi ťažko,“ hovorí Ďubeková. Aj na to sa sústredila v príprave Michaela, ktorá nastúpi na súťažné pódiá po hladkej príprave. Prinesie však očakávané výsledky?
„S Luciou sme spravili pekný progres, príprave sa cítim naozaj dobre a nemusím vôbec extrémne hladovať a vlastne mi nič nechýba,“ hodnotí prípravu na jarné pódiá Miška. Súčasťou prípravy je aj výber súťažných plaviek, ktoré Ďubeková po minulej súťažnej sezóne zmení. „Mala som vybratých niekoľko farieb, ktoré sa mi páčili a výber som konzultovala s Luciou Košeckou. Neskôr som bola aj v salóne u Michaely Sallut, s ktorou sme sa tiež jednoznačne zhodli na fialovej, aj keď sme skúšali aj iné farby,“ ozrejmuje Miška.
Napriek tomu, že je aktuálne Ďubeková v predsúťažnom období, už počas nášho rozhovoru vedela presne, čo bude jej prvá maškrta po súťaži : „Mojím obľúbených cheat dayom je jednoznačne čokoláda, Kinder a Nutella, toho by som zjedla aj na kilá,“ priznáva Ďubeková.

Miška ĎUBEKOVÁ – vráťme súťaženiu priateľskú tvár

Napriek zvyšujúcej sa konkurencii v kategórii bikinifitness je Michaela optimistka a chce, aby sa dievčatá, ktoré súťažia, mali rady, hoci na pódiu bojujú každá sama za seba. „Myslím, že žiadna bikinifitnesska nejde na súťaž, ak si nemyslí, že je dobre pripravená a to svedčí aj o vyrovnanosti na pódiu,“ hovorí Ďubeková, „na druhej strane však nevidím zmysel v tom, ak sa budeme osočovať mimo pódia a budeme neprajnícke. Ja sama sa snažím kamarátiť s dievčatami v mojej kategórii aj v iných,“ dodáva.
Medzi Ďubekovej vzory patrí práve jej „konkurentka“, Slovenka Zuzana KARDOŠOVÁ. „Okrem Zuzky ma motivuje aj Ruska Anna Baikina, ktorá vyzerá úplne ako bábika,“ hovorí Ďubeková.
„Chcela by som poďakovať Lucii Košeckej za to, že ma pripravuje a pomáha mi. Ďalej ďakujem môjmu otcovi za to, že so mnou drie v posilňovni a financuje mi prípravu a mamke za to, že mi varí a pomáha v príprave,“ dodáva na záver Miška Ďubeková.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!