Na aké zahraničné súťaže sa môžeme tešiť v roku 2020?

Prvá súťaž organizovaná na medzinárodnej scéne sa začne už o pár dní. Čo všetko nás však čaká na medzinárodných pódiách v jeseni 2020?

Koronakríza zastavila dianie vo svete na niekoľko dlhých mesiacov. Mnohé športy sa už pomaly rozbiehajú a začínajú organizovať prvé súťaže. Práve preto prišiel ten pravý čas zorganizovať aj súťaže pre nadšencov fitness a kulturistiky. Na jesenných pódiách nás toho čaká naozaj dosť a preto si poďme povedať viac o súťažiach, ktoré sú nateraz plánované.

2020 IFBB Diamond Cup Malta ... 29. až 30. august 2020

Diamond Cup na Malte bude určite zaujímavým otvorením medzinárodnej súťažnej sezóny v organizácii IFBB International. A dôvodom nie je iba skutočnosť, že súčasťou Diamond Cupu bude aj Elite PRO Show, na ktorej uvidíme profesionálnych bodybuilderov, wellness fitnessky, bodyfitnessky.

Počas amatérskej súťaže uvidíme bikinifitnessky v ženských kategóriách do 160cm, do 164cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm. Navyše sú pripravené 3 PRO karty pre overall víťazky v ženskom bikinifitness. Súťažiť sa však bude aj v OPEN kategórii v juniorskom bikinifitness a v OPEN kategórii v masters bikinifitness, kde sú pripravené 2 PRO karty.

Sledovať budeme pozorne aj OPEN kategóriu wellness fitnessiek, kde sú pripravené 2 PRO karty a masters wellness fitness.

Bodyfitnessky majú možnosť súťažiť v kategóriách do 163cm a nad 163cm, pričom sú tiež pripravené 2 PRO karty.

Organizačný team pod vedením Ralpha DECELISA má aktuálne mimoriadne zložitú situáciu, nakoľko vláda Malty začiatkom týždňa zaviedla do praxe sprísnené pravidlá pre zvládnutie koronakrízy – súťaž sa tak uskutoční s minimom divákov, súťažiaci v zákulisí sa budú striedať v skupinách tak, aby sa tieto pravidlá neporušovali.

2020 Fit Model World Cup Riga ... 5. až 7. september 2020

Kategória Fit Model naberá na popularite, o čom svedčí aj množstvo fitmodeliek, ktoré sme mohli vidieť na nedávnej súťaži Pohár Vjatskovo v Rusku, kde sa vo fit model kategórii predstavilo 20 pretekárok. Na tejto súťaži sa dievčatá budú môcť predstaviť v kategórii do 163cm, do 168cm a nad 168cm a team organizátorov pod vedením Christiny VEDERNIKOVEJ robí všetko pre spokojnosť divákov aj súťažiacich.

2020 IFBB/EBFF Majstrovstvá Európy, Santa Susanna ... 15. až 21. september 2020

Som veľmi zvedavá, ako dopadnú Majstrovstvá Európy a či ich napokon znova nestopne koronakríza, nakoľko sa konajú v tradičnej španielskej destinácii Katalánsko. Pohľad do odporúčaní väčšiny krajín Európy totiž práve túto oblasť označuje červenou farbou tzn. je tu zvýšené riziko nákazy koronaochorením.

Hľadiac do propozícii však môžeme vidieť niekoľko zmien. Na majstrovstvách Európy sa premiérovo predstavia fitmodelky, v klasických kategórách do 163cm, do 168cm a nad 168cm. Okrem toho pribudla nová kategória „artistic fitness“. Bude zaujímavé sledovať, koľko dievčat sa odhodlá nastúpiť do kategórie, ktorá zakazuje niektoré akrobatické prvky.

V Santa Susanna sa bude už tradične súťažiť v ženskom bikinifitness (kategórie do 158cm, 160cm, 162cm, 164cm, 166cm, 169cm, 172cm a nad 172cm). Juniorky vo veku 16-20 rokov príležitosť na súťaženie majú v troch kategóriách, rovnako ako juniorky vo veku 21-23 rokov. Okrem toho bude naša redakcia pozorne sledovať aj wellness fitnessky a bodyfitnessky.

IFBB Diamond Cup Praha ... 3. až 4. október 2020

Všetko bude samozrejme závisieť od pandemickej situácie. Nateraz je Praha pre Slovákov rizikovým regiónom, ktorý je však bezpečným pri dodržiavaní pravidiel platných pre koronakrízu. Ak by to tak ostalo aj naďalej, predpokladám, že mnoho Slovákov by zvažovalo svoju účasť. Organizátori súťaže nám však propozície poslali v dostatočnom predstihu a tak do pozornosti dám nasledujúce informácie, súvisiace so súťažnými kategóriami:

  •   bikinifitness ... 3 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (5 kategórií)
  •   wellness fitness ... 2 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (2 kategórie)
  •   bodyfitness ... 2 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (2 kategórie)
  •   women´s physique ... 2 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (1 kategória)
  •   master bikinifitness ... 2 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (1 kategória)
  •   master bodyfitness ... 2 karty pre TOP súťažiace v absolútnom poradí (1 kategória)
  •   fit model

2020 IFBB Diamond Cup Skopje ... 9. až 12. október 2020

V strede októbra nás (dúfajme) čaká súťažne bohaté obdobie. Nielen, že nás čaká fitness víkend na Slovensku (pripomeniem, že počas víkendu 17. a 18. októbra sa budú konať dve obľúbené súťaže – Veľká Cena Dubnice a Tatranský pohár), ale v pláne je opäť súťaž v IFBB Diamond Cup Skopje, ktorú organizátori avizovali už po vydarenom druhom ročníku. Organizačný team pod vedením Bobana GJOROVSKEHO finišuje s prípravou súťaže, pravdou ale je, že Severné Macedónsko je mimo krajín Európskej únie, v tzv. červenej skupine, čo si vyžaduje splnenie náročných vstupných antikorona podmienok pre všetkých cestujúcich zo zahraničia.

Bikinifitnessky budú môcť súťažiť v kategóriách do 160cm, do 164cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm, pričom sú pre víťazky OVERALL pripravené 2 PRO karty. Juniorské bikinifitnessky si môžu zasúťažiť v jednej open kategórii, rovnako aj masters bikinifitnessky. Pre juniorské wellness fitnessky je pripravená taktiež jedna kategória a seniorské wellness fitenssky budú súťažiť v dvoch kategóriách, pričom sú pripravené 2 PRO karty.

2020 IFBB Bellux Cup, Luxembourg ... 10. október 2020

Ďalšia súťaž počas jedného víkendu (dodám, že v rovnakom čase sa mal organizovať aj 2020 Nordic CUP, ktorý napokon organizátori z dôvodu koronapandémie presunuli na rok 2021). Organizátori v tom však majú jasno – Elite PRO kartu si domov odnesie overall víťazka kategórie bodyfitness, wellness fitness aj bikinifitness. Bikinifitnessky budú súťažiť v kategóriách do 162cm, do 166cm, do 172cm a nad 172cm, masters bikinifitnessky budú súťažiť v OPEN kategórii. Wellness fitnessky majú pripravenú OPEN kategóriu, bodyfitnessky sa podľa výšky rozdelia do dvoch kategórií.

2020 IFBB Diamond Cup Serbia, Čačak ... 16. až 18. október 2020

Ďalšie Elite PRO karty by sa mali rozdať v Srbsku na Diamond Cup Serbia. Bikinifitnessky budú súťažiť v kategóriách do 160cm, do 164cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm, pričom sú pre nich pripravené 2 Elite PRO karty – tie získajú dve najlepšie z overall súťaže. Open kategória je pripravená pre juniorky aj masters pretekárky. Wellness fitnessky budú súťažiť v jednej OPEN kategórii.

2020 IFBB Portugal International Cup, Albufeira ... 16. až 18. október 2020

Ďalšia súťaž počas rovnakého víkendu, o ktorej však zatiaľ viac informácií nemáme, keďže na oficiálnej IFBB stránke chýbajú propozície.

2020 IFBB World Fit Model Championships, Riga ... 17. až 19. október 2020

Nuž, keď si budete chcieť vybrať, čo sledovať počas víkendu v strede októbra, výber máte naozaj široký. Pre priaznivcov kategórie Fit Model sa niečo tiež nájde – konkrétne vrchol sezóny pre fitmodelky, majstrovstvá sveta. Dievčatá budú súťažiť vo výškových kategóriách do 163cm, do 168cm a nad 168cm. V minulom roku v tejto kategórii dominovala Sofia MALOLETOVA, ktorá však pred koronakrízou začala kariéru bikinifitnessky. Kto po nej zasadne na pomyselný trón? Necháme sa prekvapiť.

2020 IFBB World Junior Championships, Rumunsko ... 23. až 26. október 2020

Súťaž v Rumunskej Cluj-Napoce bude určite vrcholom pre všetkých juniorských pretekárov a koncom októbra sa zrak uprie na prvý vrchol sezóny po koronakríze. Verím, že všetko prebehne hladko a bez komplikácii, avšak zatiaľ na zverejnenie oficiálnych propozícií čakáme. Z infomrácií zverejnených na IFBB oficiálnej stránke je však jasné, že počas tejto súťaže by sa mal konať aj „European Cup“.

2020 IFBB Diamond Cup Belgium ... 24. až 25. október 2020

2020 IFBB International Austrian Championships, Leoben ... 30. až 31. október 2020

Súťaž, ktorou sa uzavrie mesiac október na medzinárodných pódiách. Na zverejnenie propozícií zatiaľ tiež čakáme.

2020 IFBB World Fitness Championship, Benidorm ... 5. až 9. november 2020

Vrchol sezóny pre ženské pretekárky sa bude konať spoločne s mužskými majstrovstvami. Propozície do dnešného dňa zverejnené neboli, no napriek tomu si môžeme povedať fakt, že aktuálne sú majstrovstvá sveta plánované pred Majstrovstvami Slovenska žien (tie sa uskutočnia až 14. novembra). Znamená to teda, že potenciálne reprezentantky budú musieť ukázať TOP formu ešte pred majstrovstvami Slovenska. A zároveň, ak budú chcieť aj domáci titul, budú musieť s veľkým maškrtením po skvelej medzinárodnej súťaži počkať.

2020 Grand Prix Georgia ... 14. až 15. november 2020

Classic Physique a bikinifitness. To sú názvy kategórií, ktoré sa predstavia na Elite PRO súťaži v Gruzínsku a my sa na to už nesmierne tešíme. Okrem toho bude pripravená samozrejme aj súťaž pre amatérov, kde sa budú dať získať PRO karty. Jedna je pripravená pre víťazku OPEN kategórie wellness fitnessiek a po jednej PRO karte si môžu uchmatnúť aj OVERALL víťazky bikinifitness a bodyfitness. V bikinifitness sa bude súťažiť v kategóriách do 160cm, do 164cm, do 169cm a nad 169cm.

2020 IFBB Diamond Cup Madrid ... 20. až 22. november 2020

Skvelá súťaž, ktorá tradične ponúkala aj Elite PRO show bude o súťaž profesionálov bohužiaľ ochudobnená. Aj keď nateraz propozície nie sú zverejnené, Španielsku budeme držať prsty, aby sa pandemická situácia vyvíjala priaznivo a mohli sme sledovať všetky súťaže, ktoré sú v tejto krajine naplánované.

2020 IFBB World Masters Championships, destinácia zatiaľ nie je oznámená ... 4. až 6. december 2020

Masters súťažiaci sa vrcholu súťažnej sezóny dočkajú začiatkom decembra, aj keď destinácia zatiaľ nie je známa. Veríme, že všetko pôjde podľa plánov.

2020 Arnold Classic Europe, Sevilla, Španielsko ... 11. až 13. december 2020

Okrem toho, že na Arnold Classic sa pripravuje množstvo amatérskych bikinifitnessiek, pravdepodobne bude táto súťaž prestížna aj pre Elite PRO perekárky, pre ktoré tohtoročný Arnold Classic Europe bude zároveň Elite PRO Majstrovstvami sveta. Skvelú súťaž (verím) uvidíme v rovnakých kategóriách, aké zvyknú byť na majstrovstvách sveta a Európy. Wellness fitnessky budú súťažiť v štyroch kategóriách (do 158cm, do 163cm, do 168cm a nad 168cm). Podľa mňa však bude omnoho zaujímavejšia a významnejšia Elite PRO show. Uvidíme wellness fitness, bodyfitness aj bikinifitness a ja si dovolím odhadnúť, že profesionálky svoje snaženie budú smerovať práve k tejto súťaži a teda budeme vidieť to najlepšie z najlepšieho.

2020 Fitness Mania Classic, Kladno ... 18. až 19. december

Čaká nás naozaj dlhá, dlhočizná sezóna. Sama som zvedavá koľko pretekárok naberie sily a ukáže sa na súťažnom pódiu pár dní pred Vianocami. Okrem toho je na programe aj Elite PRO show bikinifitnessiek. Na zverejnenie propozícií však stále čakáme.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!