Natalia Czajkowska: Najväčšia hviezda juniorskej scény bikinifitness

Aktuálne najväčšou hviezdou na juniorskej scéne bikinifitness je Natalia CZAJKOWSKA z Poľska. V rozhovore so Soňou Kolcunovou prezradila, ako s fitness začínala aj ako vidí aktuálne dianie vo svete fitness.nat

Ťažko by sme medzi juniorskými bikinifitnesskami v súčasnosti hľadali väčšiu hviezdu, akou je Poľka Natalia Czajkowska. Kto nepozná jej meno, pravdepodobne zabudol v roku 2019 pozorne sledovať fitness scénu. Natalia je však okrem držiteľky skvelých úspechov aj cieľavedomou a aktívnou mladou ženou s veľkým srdcom.

Natalia CZAJKOWSKA – Šport je jej život

Dvadsaťjedenročná zverenkyňa Adriana Cyroneka dnes študuje psychológiu manažmentu, no okrem toho sa venuje aj bikinifitness, v ktorom sa stala v posledných mesiacoch jednou z najúspešnejších pretekárok amatérskej scény. Tento úspech však neprišiel len tak odrazu, Natalia sa športu venuje už odmalička. „Ako dieťa som sa venovala športovej akrobacii, potom som chodila na tréningy hádzanej, neskôr som päť rokov hrala basketbal. Keď som zmenila školu, začala som chodiť do posilňovne a viac ako päť rokov som trénovala tak, aby som dosiahla čo najväčšiu silu,“ opisuje poľská superhviezda a dodáva, že vždy bola aktívna. Šport jednoducho bol a je jej život. Neskôr prišla aj myšlienka spojená so súťažením vo fitness. „Je to veľmi ženský šport a preto som sa rozhodla skúsiť ho. Potrebovala som motiváciu a cieľ, ktorý by som nasledovala,“ vysvetľuje.

A aj keď je podľa jej slov každá kategória v tomto športe pekná a unikátna, jej sa najviac zapáčilo bikinifitness. A rozhodnutie to bolo správne, nakoľko sme sa mohli počas tejto sezóny niekoľkokrát presvedčiť, že Natalia nemá konkurenciu. „Aj keď trénujem veľmi tvrdo, nechcela by som byť svalnatejšia, než som teraz. Bikinifitness je najjemnejšia kategória a preto som si ju vybrala,“ prezrádza hviezda Natalia Czajkowska. Jedným z elementov k úspešnému súťaženiu je aj dobré zázemie, ktoré pretekárku podporí – a Natalia nemá s podporou od najbližších najmenší problém. „Moji fanúšikovia chodia na každú súťaž, za čo som veľmi rada. Podpora je v tomto športe veľmi dôležitá a bez ľudí okolo mňa by som toľko nedosiahla. Moja rodina a priatelia sú jednoducho najlepší!“ chváli.

Natalia CZAJKOWSKA – Desať štartov, desať zlatých medailí

Svoju prvú súťaž absolvovala Czajkowska ešte v roku 2017 a už výsledky, ktoré dosiahla na týchto pretekoch boli jasným odkazom. Natalia totiž dokázala vyhrať vo Varšave nielen svoju kategóriu do 163cm, ale zvíťazila taktiež v OPEN kategórii. Obrovské veci sa však začali diať v roku 2019, kedy Natalia nenašla premožiteľku na žiadnej súťaži, kde súťažila. Bilancia? Desať štartov= desať víťazstiev a šesť overall titulov. „Táto sezóna bola pre mňa niečo neobvyklé. Nikdy by mi nenapadlo, že to takto dopadne,“ spomína Natalia.
Jedno z jej úžasných víťazstiev som sledovala navyše aj naživo a to v Barcelone na Arnold Classic Europe. „Nečakala som to. Bolo to ako maratón. Najlepší maratón na svete,“ opisuje s nadšením Natalia. Jej účinkovanie na tejto súťaži totiž trvalo tri dni. Počas prvého dňa vyhrala svoju juniorskú výškovú kategóriu a tiež získala titul absolútnej šampiónky juniorov. „Po tejto výhre som plakala. Keď som na druhý deň vyhrala seniorskú kategóriu, tiež som plakala. Počas tretieho dňa som už bola veľmi unavená, ale bola som veľmi šťastná,“ opisuje Natalia.

V minulom roku tiež obhájila titul majsterky a absolútnej majsterky sveta junioriek. „Aj po tomto víťazstve som plakala. Bolo to úžasné. Je to nezabudnuteľná skúsenosť a prežila som veľa emócií. Stále keď vidím videá zo súťaže, plačem. Každému prajem takéto emócie,“ dodáva Natalia s tým, že žiadna výhra nie je cennejšia ako tá z majstrovstiev sveta.
Ďalšou súťažou boli Majstrovstvá sveta vo fitness v Bratislave, ktorými Natalia ukončila sezónu a to veľmi úspešne. „Cítila som sa úžasne, no niečo poviem úplne úprimne. Nepáčila sa mi moja súťažná farba. Bola veľmi zlá a preto som sa bála celkového dojmu na pódiu, no musela som sa vyrovnať so svojimi emóciami. Keď som vyhrala, znova som sa rozplakala, pretože som sezónu ukončila tak, ako som vždy snívala. So 100% úspešnosťou,“ spomína Natalia, ktorá uspela aj napriek aktuálne vládnucim nejasným trendom.

Aj keď táto pretekárka by na základe svojich výsledkov mohla už miešať karty aj medzi Elite PRO bikinifitnesskami, zatiaľ nad prestupom neuvažuje. „Samozrejme, že si to chcem raz skúsiť, ale stále si myslím, že som na to príliš mladá,“ komentuje dvojnásobná priama víťazka Elite PRO karty.
Najpamätnejším momentom je pre Nataliu okrem negatívnej skúsenosti so zlou farbou na súťaži aj pozitívny moment, keď na jej počesť hrá hymna. „Obrovskou odmenou je pre mňa aj šťastie mojich priateľov a mojej rodiny,“ hovorí Natalia. „Mojim najväčším úspechom je obhájenie dvoch titulov majsterky sveta, ale taktiež absolútna výhra na Majstrovstvách sveta juniorov 2019. Tiež si myslím, že je veľkým úspechom, že som zostala pokojná počas veľmi stresujúceho momentu na Majstrovstvách sveta vo fitness na Slovensku,“ spomína Czajkowska.

Natalia CZAJKOWSKA – Veľký svalový objem nie je dôležitý

Na bikinifitnesske je najdôležitejšia prezentácia a celková úprava. To potvrdzuje aj poľská hviezda. „Dôležité je byť pri prezentácii na pódiu pokojná, jemná a ženská. V bikinifitness je veľmi dôležitá každá krivka vášho tela. Nie je to o veľkých svalových objemoch, ale o proporciách a estetike,“ vysvetľuje Natalia. Napriek skvelým výsledkom by ste však v Nataliinej poličke so suplementami nenašli nič neobvyklé. Ako väčšina pretekárok, aj ona stavila na klasiku- v príprave užíva prevažne kreatín a glutamín, vitamíny a niekedy si pomôže aj proteínom.
Okrem postavy je však dôležitý aj spomínaný pózing. „Pred súťažou pózujem každý deň. Po každom silovom tréningu pred zrkadlom chodím a nacvičujem si pózy,“ hovorí Natalia, ktorá si stojí za tým, že práve správne prezentovanie na pódiu vás môže dostať medzi TOP pretekárky.

Natalia CZAJKOWSKA – Nemyslite len na výhru

Ani cesta Natalie Czajkowskej k jagavým zlatým medailám však nebola posypaná lupienkami z ruží a v príprave bola naozaj dôsledná. Počas prípravy sa superhviezda v bikinifitness drží presne vypočítaných kalórií. „Počas prípravy trénujem štyri až päťkrát za týždeň. Robím intervalový tréning a kardio a som na 100% sústredená na svoj cieľ,“ dodáva Natalia. V tomto čase sa v jej živote všetko podriaďuje príprave. „Je to veľmi náročný čas, ale mám to rada,“ hovorí s úsmevom Czajkowska, ktorá taktiež má radu pre začínajúce pretekárky. Tá najpodstatnejšia? Pripravujte sa s pokojnou mysľou!

„Nemyslite len na výhru. Súťaž je odmenou za vašu tvrdú prácu a odriekanie. Nebuďte závistliví a nežiarlite. Pretekári by si mali pomáhať. Rozhodnutie o tom, ako sa umiestnime na súťaži je na rozhodcoch a my s tým nič neurobíme,“ radí skúsená hviezda Natalia. Aj napriek tomu, že v celej Európe aktuálne zúri koronavírus, Natalia nestráca optimizmus a rada by si zasúťažila na Majstrovstvách Európy. Zatiaľ visí and jarnou súťažnou sezónou veľký otáznik, ale my veríme, že aj keby to nebolo v jari 2020, Nataliu čoskoro uvidíme na súťažnom pódiu v čo najlepšej forme a všetci jej budeme držať prsty.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!