Natália Margušová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Ďalšou mladou bikinifitnesskou, ktorá nás zaujala je Natália MARGUŠOVÁ- prečo by nemala uniknúť ani vašej pozornosti? 

Počas jarnej sezóny 2019 našu pozornosť zaujalo hneď niekoľko mladých bikinifitness talentov. Natália MARGUŠOVÁ, Prešovčanka, ktorá sa od dieťaťa venuje tancu a v posledných rokoch medzi jej koníčky pribudlo aj fitness je tiež jednou z nich.

Natália MARGUŠOVÁ – od tanca je k fitness blízko

Osemnásťročná Margušová je zverenkyňou Natálie Lenártovej a okrem bikinifitness sa venuje aj tancu. „Moji blízki sa smejú, že som skôr začala tancovať ako chodiť. Desať rokov som tancovala vo folklórnom súbore, neskôr som sa začala venovať show dance, ktorý tancujem aj dnes,“ objasňuje svoj vzťah k pohybu Natália.
S pribúdajúcimi rokmi sa však začala čoraz viac zaujímať aj o svoju postavu- najprv cvičila doma, no po čase sa rozhodla s kamarátom navštíviť fitko. „Zaplatila som si trénera, ktorý mi mal ukázať základné cviky, no samozrejme mi nastolil dve a pol hodiny trvajúci tréning pre kulturistu,“ spomína so smiechom Natália.
V čase, keď začala Natália navštevovať fitness centrum bola „v rozkvete“ aj slovenská scéna bikinifitness, kde boli vtedy stálicami Nikola Weiterová, Sabina Pleváková alebo Timea Trajteľová. Práve tieto bikinifitnessky motivovali aj Natáliu skúsiť súťažnú prípravu a to aj napriek tomu, že mala čerstvých 17 rokov. „Moja rodina ma podporuje vo všetkom. Keď videli, že som z toho taká nadšená, podporili ma, aj keď nevedeli, čo bude výsledkom celého snaženia alebo ako taká súťaž v bikinifitness vlastne vyzerá,“ spomína Natália.

Natália MARGUŠOVÁ – tretia súťažná sezóna priniesla nomináciu na „Európu“

Prvou súťažou mladej Margušovej boli Majstrovstvá Slovenska dorastencov v Sabinove v jari 2018, kde dokázala uspieť a zo svojej premiéry si odnášala zlato. „Na túto súťaž mám najlepšie spomienky, pretože keď som tam išla, ešte som nevedela, čo všetko to obnáša. Vtedy ma prišli podporiť aj blízki a veľmi som si užila aj prvý kontakt s pódiom. Víťazstvo bolo pre mňa prekvapením a takou čerešničkou na torte,“ opisuje svoju prvú súťaž Natália.
Prvá príprava priniesla mladučkej bikinifitnesske najviac skúseností a veľa nových poznatkov. „Dovtedy som vlastne ani nevedela čo sú to sacharidy alebo koľko ich môžem a preto si myslím, že som sa počas mojej prvej prípravy naučila veľa hlavne o strave,“ hovorí Natália, ktorá spomína tiež najpevnejšiu vôľu počas prvej prípravy, hoci sama netušila, kam to celé smeruje. „Nevedela som, ako budem v konečnom dôsledku vyzerať, ako bude prebiehať súťaž a celé som si to odmakala, aj keď bez jasného cieľa. Proste som chcela ísť na súťaž,“ smeje sa Natália.
Margušová súťažila od dorasteneckej súťaže v Sabinove na každej súťaži- nevynechala ani jesennú sezónu a znova sa pripravila na jar 2019. „Najviac sa mi zatiaľ páčila pohárová súťaž vo Zvolene na jeseň 2018. Spravili sme si výlet s trénerkou aj priateľom. Najlepšia však bola pizzéria, kde som sa mohla po súťaži najesť,“ dodáva s úsmevom.
Jarná sezóna 2019 je však doteraz Margušovej najúspešnejšou- po druhom mieste v juniorskej kategórii a treťom v ženskej kategórii na Veľkej cene Levoče si pripísala piate miesto v Nitre na Majstrovstvách Slovenska žien 2019 a na Majstrovstvách Slovenska juniorov 2019 v Hnúšti pridala striebro z kategórie do 160 cm. „Jarná sezóna ešte nekončí a som veľmi zvedavá ako dopadnú Majstrovstvá Európy v Santa Susanne, každopádne však robím všetko pre to, aby bol výsledok čo najlepší,“ hodnotí Natália, ktorú nominácia na ME poriadne prekvapila. „Tešila som sa, že prídem z poslednej slovenskej súťaže a dám si všetky veľkonočné dobroty. Oveľa viac ma však potešilo to, že som bola nominovaná a môžem si vyskúšať aj takúto veľkú súťaž,“ hovorí Natália, ktorá sa naučila nič neočakávať, hoci by si chcela splniť malý sen a v Španielsku sa prebojovať do finále.
Jej príprava na súťaže sa tiež zmenila- keď Natália začínala svoju prvú prípravu, nemala dostatok hmoty a preto jej tréningy boli viac silové a s väčšími váhami, aby si udržala svalový objem. Dnes sa v príprave musí venovať aj „vypaľovačkám“ a väčšiemu počtu opakovaní. „Mojím najväčším víťazstvom je pre mňa vytrvalosť a pevná vôľa, ktorú mi súťaženie dalo a to, že aj tento šport dokážem robiť s rozumom a chladnou hlavou,“ prezrádza Margušová.

Natália MARGUŠOVÁ – bikinifitnessky by sa mali chcieť vzdelávať

Sama Margušová sa začala venovať od začiatku svojho pôsobenia vo fitness aj vzdelávaniu, čo označuje za veľmi potrebné. „Každá súťažná príprava mi niečo dala a je dobré mať trénera, ktorý dozerá na vašu cestu, no podľa mňa je veľmi potrebné aby sa dievčatá vzdelávali aj samy a vedeli, prečo to tak robia, čo je potrebné a prípadne sa mohli od nesprávnych názorov a ciest dištancovať a nerobiť to,“ povedala v našom rozhovore Natália, ktorá sa sama zúčastňuje rôznych seminárov, kurzov, ale číta aj odbornú literatúru.
Okrem vzdelávania však obľubuje aj „piplačky“ a preto si Natália sama pripravila súťažné bikini. „Strih som si nechala spraviť u krajčírky, no rada by som sa aj to naučila sama. Plavky som si sama kamienkovala a to najmä preto, že som mala jasnú predstavu o tom, ako to chcem spraviť. Cítim sa v nich veľmi dobre a myslím, že to je vidieť aj na pódiu,“ vysvetľuje Margušová, ktorá si takto kamienkovala všetky svoje súťažné plavky.
Rovnako dôležitý ako celková vizáž je aj pózing, ktorý Natália trénuje s trénerkou Lenártovou a tiež sama. „Veľkou pomocou sú pre mňa dlhé roky tanca, vďaka ktorým je pre mňa pohyb na pódiu a v opätkoch prirodzený,“ hovorí Natália.

Natália MARGUŠOVÁ – čas musí byť využitý efektívne

„Vždy sa ma na to každý pýta, ale ja naozaj neviem,“ odpovedá so smiechom Margušová na otázku, ako sa dá skĺbiť trénovanie klientov, príprava na súťaže a tanec so školou. „Keď sa chce, všetko sa dá. Hlavné je, aby bol čas využitý efektívne, aj keď to znamená, že si musím dať tréningy s klientkami vo fitku skôr ráno alebo si privstanem na vlastný tréning,“ vysvetľuje Natália.
Počet dievčat, ktoré sú ochotné si privstať a odcvičiť tréning, pretože sa chcú postaviť na pódium však očividne stúpa, čo neuniklo ani Margušovej. „Myslím, že každým rokom je viac pekných, dobre pripravených bikinifitnessiek, čo je vidieť aj na konkurencii. Trend ide stále do väčšieho objemu svalovej hmoty, takže som zvedavá, ako ohodnotia Slovenky medzinárodní rozhodcovia v Španielsku,“ hovorí o konkurencii na slovenskej scéne Natália.
„Chcela by som poďakovať mojej trénerke Natálii Lenártovej a nášmu klubovému trénerovi Milanovi Čížekovi, ktorý so mnou konzultoval niekoľko vecí. Ďalej patrí veľká vďaka mojej rodine, ktorá ma veľmi podporuje, priateľom a kamarátkam a môjmu priateľovi, ktorý ma zvláda aj v tej najväčšej diéte. Ďalej by som chcela poďakovať firme Bodynutrition, ktorá ma podporuje celoročne doplnkami výživy a navyše ma pekne obliekajú. A v neposlednom rade by som chcela poďakovať mojim kamarátom z fitka, ktorí ma vždy potešia, aj keď sa mi tam nechce,“ dodáva na záver Natália Margušová. My ju budeme na majstrovstvách Európy pozorne sledovať a držať jej prsty.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!