Neuniklo našej pozornosti 10/2021: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

V novej sérii článkov od našej šéfredaktorky Sone Kolcunovej vašu pozornosť pravidelne upriamime na niekoľko kľúčových udalostí týždňa.

Prípravy na mnohé súťaže v IFBB sú v plnom prúde. Na instagramovej stránke IFBB Elite PRO pravidelne pribúdajú dátumy nových PRO Shows alebo vedenie federácie oznamuje zmeny v aktuálnom kalendári. Jedno je však isté. Rusi nehodlajú poľaviť a už o niekoľko dní sa v Krasnoyarsku uskutoční Siberian Power Show, na ktorú s vysokou pravdepodobnosťou odcestuje aj výprava so Slovenska, spolu s fotografom EastLabs Photo Igorom KOPČEKOM. Aké ďalšie novinky by vám nemali ujsť? Poďme sa na to pozrieť spoločne!

Galina MASLOVSKAYA po roku na pódiu!

Galina Maslovskaya je jednoducho fenoménom. Pre tých, ktorí nás pravidelne sledujú, nemusím pripomínať, že o Galine ako o ideálnej bikinifitnesske hovoril v našom podcaste aj šéf IFBB rozhodcov Pawel Filleborn. Ryšavovlasá kráska pred niekoľkými dňami na svojom instagrame naznačila, že jej ďalšou súťažnou zastávkou bude už spomínaná súťaž v Rusku – Siberian Power Show 2021. Predpokladáme, že Galina sa postaví na pódium medzi profesionálne fitnessky a zabojuje o svoj prvý titul PRO šampiónky. Úspešná bikinifitnesska dosiahla v roku 2019 väčšinu najvýznamnejších víťazstiev – stala na absolútnou majsterkou Európy aj sveta a pridala aj OVERALL z Arnold Classic Europe. Na súťaži v Krasnoyarsku bude patriť medzi favoritky a my jej budeme určite držať prsty. Vedeli ste, že na Siberian Power Show si bikinifitnessky môžu vybrať pozadie, na ktorom najlepšie vyniknú ich súťažné plavky? V oficiálnych propozíciách je pri tomto ozname znázornená červená, ružová, zelená, modrá a žltá. V Krasnoyarsku nás nepochybne čaká fantastická súťaž.

Deadline nominácie na Olympiu je známy

Prípravy na najväčší sviatok kulturistiky a fitness vo svete NPC sú v plnom prúde. A vôbec pritom nevadí, že súťaž sa uskutoční 7-10. októbra. Ako sme sa dozvedeli ešte vo februári, show sa vráti do Orlanda. Niet sa čomu čudovať, teplé počasie na Floride musí byť obrovským lákadlom aj pre návštevníkov, ktorí si súťaž prišli pozrieť. Nominovať sa na Olympiu bude podľa najnovších informácií možné do 12. septembra. Všetky súťaže konané po tomto dátume budú možnosťou nominovať sa na Olympiu 2022.

Melissa Carver sa nominovala na Bikini Olympiu!

Hoci stredobodom nášho záujmu v roku 2021 nebude len Bikini Olympia, ale aj historicky prvýkrát do programu zaradená Wellness Olympia, pozornosť na seba strhla ďalšia bikinifitnesska. Na súťaži Australia Bikini PRO zvíťazila Melissa Carver, ktorá sa pridala do zoznamu nominovaných. Austrálčanka predviedla jednoznačne najlepšiu formu. Na druhom mieste sa umiestnila Aleksandra Banda, na treťom Jessica Johnson, štvrté miesto patrilo Stephanie Kalms a piatu priečku obsadila Claire Bonaccorso. Aktuálny zoznam nominovaných bikinifitnessiek na 2021 Bikini Olympiu vyzerá nasledovne:

 • Stine Hansen (Denmark)
 • Lucia Malavaze Johnson (USA)
 • Jourdanne Lee (USA)
 • Francesca Stoico (Italy)
 • Emily Plajer (USA)
 • Angelica Teixeira (USA)
 • Jennifer Ronzitti (USA)
 • Janet Layug (USA)
 • Ashley Kaltwasser (USA)
 • Elisa Pecini (Brazil)
 • Melissa Carver (Australia)

Mýtická súťaž Mr. Universe sa vracia! Nové projekty v portfóliu Elite PRO

V rozhovore s Pawelom Fillebornom sme hovorili aj o veľkej motivácii pretekárov zúčastňovať sa súťaží s mýtickými názvami. Súťaž Mr. Universe PRO sa vracia do konceptu IFBB súťaží a my jednoznačne súhlasíme s nápadom. Hoci nepoznáme veľa detailov, zdieľať s vami môžeme aspoň niekoľko z nich. Súťaž sa uskutoční 1-3. októbra v španielskej Marbelle a na oficiálnej stránke nachádzame zatiaľ štyri kategórie – Bikini, Wellness, Men’s Physique a OPEN Bodybuilding. Zrejmý stále nie je kvalifikačný systém, no ideálny by samozrejme bol prípad, keď sa pretekári nominujú na základe výsledkov (víťazstiev).

Na Instagrame som zachytila aj diskusiu ohľadom Classic Physique kategórie – aj tá by mohla byť podľa môjho názoru súčasťou súťaže, keďže si po celom svete získala veľké množstvo priaznivcov. Ďalšou zaujímavou súťažou môže byť IFBB The Night Of Champions. V oficiálnom Elite PRO kalendári je naplánovaná na 16-18. júla a uskutočniť by sa mala v Miami – súťažnými kategóriami sú Bikini a OPEN Bodybuilding. Hoci je otázne, aké budú v tom čase podmienky cestovania v súvislosti s pandémiou, priala by som si aby súťaž bola podobne skvelá, ako jej názov.

Rusi odštartovali súťažnú sezónu fantastickým podujatím

Nesmieme zabúdať, že je stále marec – do vrcholného podujatia jarnej súťažnej sezóny (Majstrovstiev Európy 2021, ktoré by sa mali uskutočniť 13-17. mája) ostáva ešte niekoľko týždňov. Napriek tomu sa v Rusku už začala súťažná sezóna. Manželia Anna a Roman Duduškinovci odviedli skvelú prácu (znova, skvelý event zorganizovali aj v roku 2020). O súťaž Dudushkin Fitness Family Grand-Prix bol veľký záujem a ako sa môžete dočítať na instagrame GetBig.TV, Alexander CHEPURNYAK, fotograf tohto portálu, si za statív sadol o 13:00 a fotoaparát pustil z rúk o 00:30 v noci.

Dlhá, no mimoriadne kvalitná súťaž priniesla niekoľko príjemných prekvapení a venovať sa jej budeme aj v samostatnom článku, ktorý na našom webe nájdete už onedlho. Veľkým plus je podľa mňa priestor, ktorý dostala kategória NOVICE. Vedeli ste, že na tejto súťaži oceňovala aj hviezda ruského bikinifitness Valeria FEDORENKO? Áno, aj takýmto spôsobom dávajú v Rusku súťažiacim pocítiť, že patria medzi svetovú špičku!

Federácia IFBB použije pri hodnotení červené karty

Ako už uviedol šéf rozhodcov IFBB Pawel FILLEBORN v podcaste, v tomto roku okrem zmeny názvov niektorých nominácií (presnejšie – bikinifitness sa mení na Bikini a wellness fitness na Wellness) súťažiaci musia počítať aj s zavedením tzv. červených kariet. Pán FILLEBORN uviedol, že rozhodcovský zbor sa opakovane na súťažiach stretáva s tým, že súťažiaci pózujú v rozpore s aktuálne platnými pravidlami. Je jasné, že najväčšie rezervy v zaujímaní povinných postojov je vidieť v nominácii, kde súťaží najviac súťažiacich - bikinifitness.

Aj na už spomínanej súťaži Dudushkin Fitness Family Grand-Prix v Podoľsku bolo jasne počuť slová hlavného rozhodcu Arťoma GVOZDENKA, ktorý potvrdil, že FILLEBORNOM spomínané pravidlo je už súčasťou pravidiel platných pre Ruskú federáciu kulturistiky a fitness. O čom je reč? Hlavný rozhodca súťaže môže súťažiaceho kedykoľvek počas jeho vystúpenia upozorniť na to, že v elimácii, semifinále, alebo finále, v skupinovom porovnávaní pózuje v rozpore s pravidlami. Po dvoch takýchto upozorneniach súťažiaci dostane výstrahu (v podobe červenej karty) a ak nastane porušenie tretie, príde trest - v konečných výsledkoch klesne o jedno miesto nižšie.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!