Neuniklo našej pozornosti 11/2021: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Prinášame vám ďalšie novinky zo sveta bikinifitness, ktoré by ste jednoznačne mali vedieť a malý rozhovor s Helenou MANG, ktorá bude súťažiť na 2021 Siberian Power PRO.

Aj uplynulý týždeň sa udiali novinky, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť. Okrem toho, že na zoznam TOP súťažiacich, ktoré sa predstavia na pódiu Siberian Power Show v Krasnoyarsku sa konala aj ďalšia súťaž v Rusku a novinku si pripravilo aj samotné IFBB. Ide o ktageóriu Beginners, o ktorej si viac povieme v nasledujúcich odsekoch.

Súťaž v Jaroslavli priniesla víťazstvo známej Ruske

Rusi rozbehli kolotoč súťaží už pred niekoľkými dňami. Napriek tomu, že do vrcholného podujatia sezóny – 2021 Majstrovstiev Európy – zostáva ešte niekoľko dlhých týždňov, bikini pretekárky svoju formu časujú aj na menšie, oblastné súťaže. Práve tými je Rusko známe. Kubok Yaroslavskoy oblasti či teda Pohár oblasti Jaroslavľa sa uskutočnil počas uplynulého víkendu a bikini súťažili v troch kategóriách. Medzi bikinifitnesskami do 164cm zvíťazila Yuliia TULINOVA (126), v kategórii do 169cm dominovala Olesia VORONINA (133) a v najvyššej kategórii zvíťazila Mariia LIPINA (82) . VORONINA sa napokon stala aj OVERALL víťazkou a my sa budeme tešiť na jej ďalšie vystúpenia na pódiách.


Zdroj foto: getbig.tv

V kategórii wellness zvíťazila mimoriadne vysoká pretekárka Olga FEDOROVA a medzi fit modelkami bola najúspešnejšia Tatiana MUKHINA. Vyzerá to, že nováčikovia dostanú na ruskej scéne pravidelný priestor. Aj na tejto súťaži mohli bikinifitnessky využiť možnosť tejto kategórie a dokopy si v nej zmeralo sily 29 pretekárok.


Zdroj foto: getbig.tv

IFBB dáva priestor nováčikom v kategórii IFBB beginners

IFBB International sa chystá zásadným spôsobom zmeniť pravidlá. Spomínam si, že otázku smerujúcu k plánom IFBB s NOVICE kategóriami som položila v podcaste Pawelovi FILLEBORNOVI. Hoci vtedy bola odpoveď viac-menej neurčitá, dnes viem, že som „udrela klinec po hlavičke“. Kategória sa objaví podľa informácií aj na 2021 Majstrovstvách Európy, pričom bikinifitnessky by mali súťažiť v troch kategóriách: do 160cm, do 166cm a nad 166cm. Poznáme aj viacero podrobností, hoci sa vynára niekoľko otázok, ktoré sme adresovali aj samotnému IFBB. Súťažit v novej BEGINNER kategórii môžete, ak ste:

  • nikdy nesúťažili na medzinárodných súťažiach
  • nikdy nesúťažili na národných šampionátoch

Zároveň:

  • štatút ZAČIATOČNÍK platí pre celú súťažnú sezónu v danom roku a teda športovec môže opakovane súťažiť ako začiatočník na súťažiach, kde bude táto kategória otvorená
  • ak v priebehu danej sezóny súťažiaci - začiatočník bude súťažiť na medzinárodnej scéne v kategórii určenej pre mužov a ženy (seniori), stráca štatút začiatočník
  • ZAČIATOČNÍK nemusí byť členom národnej federácie, ale k súťaženiu v tejto kategórii potrebuje súhlas národnej federácie
  • registrácia súťažiacich v kategóriách ZAČIATOČNÍK sa môže realizovať buď prostredníctvom národných federácií, alebo nezávisle na nich, priamo na IFBB stránke na to určenej

Baby boom medzi TOP bikinifitnesskami pokračuje

V uplynulých mesiacoch sme videli niekoľko TOP fitnessiek, ktoré sa pripravujú na novú „sezónu“, no nemá to nič spoločné so súťažením. Pripravujú sa na materstvo a rolu mamičky. Okrem úspešnej Slovenky Tímey Trajteľovej nedávno šťastnú novinku zverejnila aj Lenka ĎURKOVSKÁ a mamičkou sa onedlho stane aj niekoľkonásobná medailista z Olympie v kategórii Figure Candice Carter. Z Rusiek musíme spomenúť jednoznačne aj Kseniu ROMANOVU, ktorú čakajú mamičkovské povinnosti. 

Len včera sme sa dozvedeli o ďalšej TOP bikinifitnesske, ktorá sa na túto etapu života pripravuje. Aktuálne je Natalia LUGOVSKIKH v piatom mesiaci! V poste, ktorý zverejnila jej trénerka Iveta STATSENKO nezabúda pripomenúť, že s Nataliou sa počítalo ako s veľkou súperkou pre Yanu KUZNETSOVU a Galinu MASLOVSKUYU, ktoré (veríme) uvidíme na pódiách počas tohto roka viackrát. Elite PRO bikinifitnesske držíme prsty a budeme veriť, že tak ako je to plánované, na blížiacom sa Siberian Power Show ju uvidíme aspoň ako čestnú hostku.


Zdroj foto: instagram.com/natalyrunner

Pribúdajú známe mená, ktoré sa postavia na pódium v Krasnoyarsku

Ak poviem, že Siberian Powers Show má na to stať sa absolútne najlepšou medzinárodnou pohárovou súťažou jarnej sezóny, pravdepodobne mi nikto nebude protirečiť. Stať sa to môže, Rusi totiž nenechávajú nič na náhodu a tvrdo pracujú, aby bola súťaž kvalitná po všetkých stránkach. Objavujú sa aj mená ďalších TOP bikinifitnessiek, ktoré sa postavia na pódium Siberian Power Show medzi amatérskymi pretekárkami. Na pódiu uvidíme majsterku sveta z roku 2019 Irinu PIMENOVU. V rovnakej kategórii ako PIMENOVA, súťažila aj Anastasia ZOLOTAYA, ktorá získala vtedy v Bratislave striebro. Aj ju uvidíme na Siberian Power Show.

TOP3 na tejto súťaži doplnila Zuzana Kardošová. Vieme však, že Zuzana sa na pódium v jarnej sezóne nepostaví, keďže aktuálne sa zotavuje po augmentácii pŕs. Vidieť by sme mali s vyoskou pravdepodobnosťou aj Mariiu EVGENEVU. Zdá sa, že súťaž v bikini kategórii bude mimoriadne nabitá. Navyše TOP5 bikinifitnessiek (pravdepodobne v absolútnom poradí) získa možnosť postaviť sa na pódium spolu s Elite PRO pretekárkami a porovnať sa s tými najlepšími. Aktuálne komunikujeme aj s organizátorom súťaže Denisom KIUCINOM, ktorému sme odoslali niekoľko otázok. Hneď, ako to bude možné, vám teda prinesieme aj aktuálne vyjadrenia z prostredia organizácie Siberian Power Show.


Zdroj foto: Instagram/ mari_neva_ / irina_pim_fit / sportnastya

Helena MANG v príprave na 2021 Siberian Power PRO

Na Elite PRO Show, ktorá bude súčasťou zápolenia v Krasnoyarsku sa predstaví okrem nedávno spomínanej Galiny Maslovskej aj hviezda profesionálnej bikini kategórie Helena MANG. Estónku sme vyspovedali v malom rozhovore o príprave na túto súťaž. Aj keď sa súťažná príprava samotná pre Helenu nijako nezmenila a stále trénuje, je, diétuje a robí kardio, niečo je predsa iné. „Našťastie tu v Estónsku majú profesionálni športovci prístup do posilňovní, no tentokrát po prvýkrát nemáme špecifický dátum, na ktorý sa pripravujeme. Dátumy sa menili niekoľkokrát alebo boli zrušené,“ vysvetľuje Helena. Dodáva, že v minulosti si myslela, že najťažšie je byť čo najviac „stiahnutá“ na stagei. Dnes však už vie, že udržiavať si formu s takým nízkym percentom tuku je ešte tiež náročné po mentálnej aj fyzickej stránke.

Helena pôvodne chcela súťažiť na Malte, no kvôli preloženiu súťaže sa rozhodla na poslednú chvíľu meniť plány a postaví sa na pódium v Krasnoyarsku. Už o dva týždne! Mang hovorí, že spravila niekoľko veľmi nutných zlepšení a tvrdí, že na stagei uvidíme najlepšiu verziu Heleny, aká tu kedy bola. Keďže zatiaľ nepozná všetky svoje súperky, nevie povedať, aké umiestnenie bude úspechom. „Medaily sú pekné, nebudem to popierať, ale súťažím sama so sebou – niektoré som vyhrala a niektoré som prehrala. Jedno je však isté – nikdy nechcem robiť krok späť.“ Helena však spomína aj veľké množstvo pomyselných domino kociek, ktoré môžu „spadnúť“ a pokaziť jej snaženie – zrušený let, pozitívny test a mnoho ďalšieho. O tom, aké súťažné plány má Helena a čo je jej cieľom v roku 2021 sa dočítate v našom rozhovore už ZAJTRA!


Zdroj foto: Helena Mang

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!