Neuniklo našej pozornosti 13/21: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Prečo chýbala Valeria FEDORENKO v overall súboji na Siberian Power Show, ako dopadla Elite PRO Show a kto sa nominoval na Bikini Olympiu? Informujeme aj o zmenených pravidlách v IFBB!

Aj keď máme pred sebou týždeň plný článkov, naše Bikini News sme si nemohli nechať ujsť. Okrem toho, že vám poskytujeme prostredníctvom tohto formátu jedinečné informácie a postrehy, súťažná sezóna sa rozbehla nevídaným spôsobom. Najväčšiu pozornosť, samozrejme, pútala súťaž 2021 Siberian Power Show, ktorá naznačila, akým smerom sa bude bikini scéna uberať v tomto roku. Pripomeniem, že na podujatí ako hlavný rozhodca pôsobil José MARÍA GARCÍA, s ktorým sme pred niekoľkými týždňami nahrali podcast. Poďme si teda povedať o tom, prečo Valeria FEDORENKO chýbala na SUPERFINÁLE, kde sa rozhodovalo o účasti na PRO Show a o mnohých podstatných novinkách zo sveta bikinifitness.

Valeria FEDORENKO nebola na superfinále. Prečo?

Valeria FEDORENKO patrí zaručene medzi najväčšie hviezdy, ktoré plánovali svoj štart na 2021 Siberian Power Show. V sobotu (3.4.) sa jej podarilo vyhrať vo svojej kategórii. Avšak boj pokračoval aj v nedeľu – v superfinále sa malo rozhodnúť o tom, kto z amatérskych pretekárok dostane možnosť súťažiť na Elite PRO Show. Do tohto zápolenia postúpili prvá a druhá pretekárka z každej kategórie. Keď sme na pódiu počas nedeľného finále nevideli Valeriu, domnievala som sa, že sa stalo to isté ako pri kulturistovi BAŽANOVOVI (ten sa nezúčastnil finálneho porovnávania v superfinále ale postúpil priamo do boja s Elite PRO pretekármi). Moja domnienka však správna nebola a naznačil to aj moderátor súťaže, ktorý pri nástupe dievčat na pódium zdôraznil, že čakajú na jednu pretekárku. K situácii sa napokon vyjadrila aj Valeria. Jednoducho súťaž nestihla.

„Toto je forma, ktorú som neukázala absolutke,“ napísala k postu na Instagrame. „Pravdepodobne by som mala vysvetliť, že som meškala 3-5 minút a na pódium ma nepustili. Nezaspala som, jednoducho sa to stalo. Nemala som však v pláne prestúpiť do Elite PRO a preto fiasko nie je také veľké,“ dodala. Podľa informácií, ktoré mi sprostredkoval priamo z dejiska Igor KOPČEK čakala Fedorenko na súťaž na inom mieste a nikto presne nevedel čas, kedy sa dievčatá objavia na pódiu. Z pohľadu našej redakcie je jasné, že ak by Fedorenko overall súboj stihla, mohla by zamiešať karty nielen medzi amatérkami, ale aj medzi Elite PRO pretekárkami. Zároveň však bikinifitnesska oznámila, že jej ďalší štart bude už 11. apríla v Moskve.

World Klash PRO priniesol nomináciu na Olympiu ďalšej pretekárke, Kaltwasser neuspela

Okrem Siberian Power Show (ktorú sme sledovali naozaj podrobne a pozorne) sa konala aj ďalšia PRO Bikini súťaž v IFBB PRO. Ako to už býva zvykom, aj tentokrát priniesla nomináciu na prestížnu Olympiu jednej z pretekárok. Najväčšou kandidátkou na úspech bola jednoznačne Ashley KALTWASSER. Už pri vyvolávaní však bolo jasné, že Ashley nezopakuje svoj úspech z minulého roka, keď túto súťaž vyhrala. V strede pódia stáli Lauren Dannenmille a Ashlyn Brown. TOP štvorku doplnili Kaltwasser a Romina Basualdo. Víťazstvo napokon získala Lauren a nominovala sa tak na 2021 Bikini Olympiu, ktorá sa uskutoční v Orlande.

Aktuálny zoznam nominovaných na Bikini Olympiu vyzerá takto:

 • Stine Hansen (Denmark)
 • Lucia Malavaze Johnson (USA)
 • Jourdanne Lee (USA)
 • Francesca Stoico (Italy)
 • Emily Plajer (USA)
 • Angelica Teixeira (USA)
 • Jennifer Ronzitti (USA)
 • Janet Layug (USA)
 • Ashley Kaltwasser (USA)
 • Elisa Pecini (Brazil)
 • Melissa Carver (Australia)
 • Lauren Dannenmille (USA)

Súťaž Siberian Power PRO bola plná prekvapení, dominovali amatérky

Siberian Power PRO bola skvelým príkladom toho, že Elite PRO súťaže nie sú menejcenné oproti IFBB PRO súťažiam. Show, akú dokázal vytvoriť organizačný tím pod taktovkou Dennisa KIUCINA, bola jednoducho fantastická, divácky atraktívna, dynamická a zaujímavá. Súťaž Elite PRO bola kombinovaná s dvoma finálnymi disciplínami strongmanov (absolvovali Atlas Stones a Log Lift) a z PRO kategórií sa predstavili Classic Physique súťažiaci, bodybuilderi a bikinifitnessky. V rámci bikinifitnessiek dostala každá súťažiaca v úvode možnosť predstaviť sa s I-walkom (mimoriadne oceňujeme nulové napomínanie na dĺžku tejto prezentácie).

Následne nasledovalo porovnávanie a vyvolávanie TOP pretekárok. Neskôr sa bikini vrátili na pódium na porovnávanie finálovej päťky, pred ktorým tiež absolvovali I-walky. Celý report z Elite PRO Bikini si budete môcť prečítať na našom webe už ZAJTRA! Už teraz však prezradíme, že dievčatá, ktoré súťažili ako amatérky, dominovali. Vo finálovej päťke boli až 3 dievčatá, ktoré napokon získali Elite PRO karty! Výsledky súťaže sú takéto:

 1. miesto  Yana KUZNETSOVA
 2. miesto  Anastasiia ZOLOTAYA
 3. miesto  Galina MASLOVSKAYA
 4. miesto  Irina PIMENOVA
 5. miesto  Margush MINASYAN

Sofia MALOLETOVA uspela v bikinifitness

Šampiónka v kategórii Fit Model Sofia MALOLETOVA uspela aj v kategórii bikinifitness. Sofia pridala fotku so zlatou medailou na svoj profil a informovala o tom, že na súťaži, v ktorej nastúpila v nominácii bikini sa stala víťazkou. Maloletova si skúsila súťaženie v tejto kategórii už v roku 2020, no odvtedy dosiahla veľký progress. Výrazne zmenila aj bikini, ktoré vyzerali inak, než u väčšiny súčasných pretekárok. Ruskú hviezdu sledujú na Instagrame takmer dva milióny ľudí. V komentároch pod príspevkom o súťaži sa ozvala aj žena, ktorá kritizovala chválenie sa prvým miestom aj napriek nízkemu počtu súťažiacich.

Zmeny v kategórii Fit Model

Ako som načrtla už v úvode, Siberian Power Show bol v mnohom veľmi smerodajný. Najväčšie zmeny sme však pozorovali v kategórii Fit Model. Dlhodobo sme spolu s Barborou LABUDOVOU a Andreou FEDOROVOU prezentovali názor, že možnosť prezentovať sa vo večerných šatách len vo finále je veľká škoda. Dievčatá stoja plavky a šaty dokopy viac než tisíc eur a niektoré tak nikdy nedostali príležitosť využiť večerné šaty. Táto dlho očakávaná zmena prišla v roku 2020. A v praxi sme ju mohli krásne vidieť aj na Siberian Power Show.

Semifinále bolo tentoraz (rovnako, ako finále) zložené z dvoch hodnotiacich kôl. Hoci to súťaž predĺžilo, spokojnosť súťažiacich bola mimoriadna. Súťažiace v tejto kategórii by si mali dávať pozor aj na strih plaviek. Pretekárky boli totiž viackrát upozornené na to, že zadný diel by mal zakrývať polovicu sedacích svalov. Šampiónkou v tejto kategórii sa napokon stala Rimma KOTELNIKOVA. Rimmu sme mohli vidieť aj v bikinifitness, kde získala cenný kov a je príkladom toho, že Fit Model môže byť skvelou prípravou pred súťažením v bikini.

Pozor na pózing

O zmenách v pózingu v roku 2021 sme informovali už skôr. Pravidlo takzvanej červenej karty má byť efektívnym spôsobom, ako zlepšiť úroveň pripravenosti dievčat, ktoré musia v nomináncii bikini dokonale zvládnuť pózing. Rozhodca môže podľa nových pravidiel kedykoľvek počas súťaže (eliminácia, semifinále, finále) upozorniť na nesprávny pózing. Po dvoch takýchto upozorneniach prichádza červená karta.

Ak nastane tretie upozornenie, príde trest v podobe „zrazenia“ pretekárky o miesto nižšie vo výsledkovej listine. A na túto možnosť rozhodcovia počas Siberian Power Show upozorňovali niekoľkokrát a neobišli ani najväčšie hviezdy. Irina PIMENOVA bola upozornená na svoj postoj a reagovať musela rýchlo – aj napriek tomu je však z fotografií jasné, že na postoji musí pracovať. Váha tela musí byť podľa nových pravidiel vždy na jednej nohe!

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.



Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!