Neuniklo našej pozornosti 14/21: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Za nami je ďalší týždeň plný noviniek zo sveta bikinifitness, wellness fitness a fit model. Najväčšiu pozornosť pútali súťaže v Rusku.

Súťažný kolotoč sa rozbehol naplno. Dôkazom je aj množstvo súťaží, ktoré sa konajú v okolitých štátoch. Aktuálne je známy aj nový kalendár platný pre Slovensko. Prvej súťaže by sme sa mali dočkať až 5. júna v Šuranoch. Pôjde o Majstrovstvá Slovenska žien 2021. Juniorský šampionát sa podľa zverejnených informáciá uskutoční až 26.júna v Hnúšti. Do programu bude zaradený aj slovenský šampionát začiatočníkov, dorastencov a masters (v Starej Ľubovni), zverejnený dátum je 12.júna. O deň neskôr (13.6) by sa mal konať Slovenský pohár v Starej Ľubovni a 19.6 sa dočkáme súťaže Grand Prix 365 v Trnave. Pripomeniem, že Majstrovstvá Európy sa budú konať už 12-16. mája. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sú všetky dátumy predbežné a podobne ako pri medzinárodných súťažiach, aj tu je na mieste rátať so zmenami. Čo všetko sa však stihlo udiať v zahraničí, kde sa súťaže už konajú? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

St. Petersburg Cup ovládla Tatiana SEMENILKINA

Áno, v Rusku súťažná sezóna pokračuje. Počet naplánovaných súťaží v tejto krajine môžeme rátať na desiatky a mnohí ešte stále spomínajú na súťaž Siberian Power Show, ktorá sa uskutočnila v Krasnoyarsku pred týždňom. Dievčatá však mali ďalšiu príležitosť súťažiť, počas víkendu sa uskutočnil Pohár Sankt Peterburgu. Krásne pódium, ktoré nápadne pripomínalo sibírsku show, dodalo súťaži na veľkoleposti. Event sa konal počas dvoch dní, pričom práve nedeľa patrila kategórii bikini. Večer sa konalo veľkolepé finále (pod názvom Severnaya Palmira), v ktorom sa predstavili najlepší atléti severozápadného Ruska, ktorí uspeli aj v regionálnych súťažiach.

V kategórii bikinifitness do 160cm zvíťazila Valeria MALAY (330), v kategórii do 163cm zvíťazila Maria RAMM (385). Prekvapivé určite bolo, že Yuliia KARPINSKAYA, ktorá na Siberian Power Show uspela dokonca aj v superfinále a súťažila v Elite PRO (vo výsledkovej listine vidíme, že porazila dve Elite PRO bikinifitnessky) sa umiestnila až na piatej priečke. Prekvapilo nás však oceňovanie v kategórii do 166cm. Zvíťazila Anastasia IVLEEVA (387), druhé miesto si domov odniesla Maria MATSKAN (415). TOP3 doplnila Yuliia SMIRNOVA. Evgenia ILINA, ktorá vyhrala na Siberian Power Show, odchádzala so šiestym miestom, pričom bola až v druhom vyvolávaní.

V kategórii do 169cm zvíťazila Tatiana SEMENILKINA (388), druhé miesto brala domov Natalia MELANKA (403), ktorá bola úspešná aj v superfinále. Kategóriu do 172 ovládla jedinečná Elena TEMNIKOVA (315), o ktorej budeme pravdepodobne v tejto sezóne ešte počuť. Víťazkou najvyššej kategórie sa stala Polina SEMENOVA (298), ktorá sa stala aj OVERALL víťazkou v juniorskej kategórii.

Rada by som spomenula osobitne dve pretekárky – Mariiu SAVVINU (130)Rimmu KOTELNIKOVU (268). Mariia súťažila okrem bikini aj v artistic fitness a získala viacero medailí – v artistic fitness sa jej podarilo zvíťaziť, v kategórii masters bikini získala striebro a vo svojej výškovej kategórii medzi ženami sa dostala na bronzovú priečku. Rimma KOTELNIKOVA skombinovana bikinifitness a Fit Model. Z kategórie bikinifitness si odniesla zlato z juniorskej a striebro zo ženskej kategórie, vo fit model sa stala absolútnou víťazkou.

Valeria FEDORENKO šiestykrát absolútnou šampiónkou Moskvy

Okrem Pohára Sankt Peterburgu sa počas víkendu konal aj Pohár Moskvy. Jasne najväčšou kandidátkou na úspech bola Valeria FEDORENKO, ktorej sa napokon podarilo dosiahnuť to, čo mnohí očakávali. Valeria sa stala absolútnou šampiónkou na tomto podujatí už šiestykrát. Obdivuhodnú formu predviedla aj napriek tomu, že súťaž mala naozaj neľútostný rozpis. Ten pôvodne zverejnil portál bodybuildingillustrated.ru.

Výškové kategórie sa na pódium dostali až o 22:45. Oceňovanie vo všetkých kategóriách sa uskutočnilo až po polnoci a súťaž o titul absolútnej šampiónky sa začala okolo jednej hodiny v noci. Športovkyne majú tak za sebou naozaj náročný deň (keďže na súťaž sa pripravovali od rána) a Valeria môže byť so svojím výsledkom naozaj spokojná. Budeme pozorne sledovať, ako sa ruskej hviezde bude dariť na Ruskom pohári a či sa Valeria napokon predstaví na Majstrovstvách Európy, kde by mohla bez pochýb bojovať o tie najvyššie umiestnenia.

Wellness šampiónka Lara SANTINI je zranená

Kto sleduje svetovú šampiónku vo wellness fitness Laru SANTINI, určite si všimol, že Lara sa aktuálne na súťaže nepripravuje. Cestu jej zahatalo zranenie nohy, ku ktorému sa vyjadrila aj na svojom Instagrame. „Mala som úplne vykĺbený kĺb, ale našťastie sa nič nezlomilo,“ odpovedala na otázku od fanúšikov o tom, čo sa stalo. Lara sa aktuálne pohybuje za pomoci bariel, členok má spevnený a pravidelne cvičí s terapeutom, ktorý pracuje na tom, aby šampiónka mohla čím skôr začať trénovať. „Ako sa to stalo? Trampolína!“ dopísala k odpovedi Santini. Veríme, že toto zranenie zasiahne do Larinho progressu minimálne. Sama doplnila, že by sa chcela na súťažné pódium postaviť už na jeseň a znova zabojovať o titul majsterky sveta.

Jennifer Dorie sa pustila do prípravy

Jennifer Dorie skončila v roku 2020 na Bikini Olympii na druhom mieste. Vďaka fantastickému výsledku na seba strhla pozornosť všetkých fanúšikov bikinifitness a určite by svoj výsledok chcela v roku 2021 ešte vylepšiť. Aktuálne však v zozname nominovaných pretekárok na toto podujatie nefiguruje, a preto bude pravdepodobne jej snaženie smerovať k výhre na niektorej z PRO súťaží, čo by jej malo zaistiť nomináciu na Olympiu 2021. Na svojom Instagrame oznámila, že začína svoju prípravu na ďalšiu sezónu, pričom predpokladaným štartom je pre Jennifer prestížne podujatie Tampa PRO, na ktorom sa chce predstaviť v auguste!

Príležitosť na súťaženie pre Elite PRO bikinifitnessky preložená

Na pódium Elite PRO Malta sa mali postaviť profesionálni Men’s Physique súťažiaci a aj Bikini, z ktorých mnohé už boli v príprave. Medzi nimi boli napríklad aj Veronika ZEMANOVÁ a v našom rozhovore Helena MANG prezradila, že zváži účasť na tejto súťaži. Počas uplynulého týždňa však prišla informácia, že súťaž je znova presunutá (pôvodne sa mala konať v rovnakom čase ako Siberian Power Show). Aktuálne je naplánovaná na koniec augusta. Pohľad do oficiálneho kalendára Elite PRO aktuálne naznačuje, že najbližšou príležitosťou pre bikini a wellness pretekárky bude Diamond Cup France v Divonne, ktorý sa uskutoční koncom mája. Musíme poznamenať, že aj keď s presunom súťaží treba rátať a pretekárky by to nemali podceňovať. Neustále presúvanie a rušenie súťaží jednoznačne ovplyvňuje súťažiacich nielen po psychickej stránke, ale aj po tej finančnej.

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!