Neuniklo našej pozornosti 15/21: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Ďalší týždeň priniesol ďalšie novinky, o ktorých by ste mali vedieť. Tentokrát aj o Ashley Kaltawasser, ktorá to znova dokázala a nominovala sa na Olympiu!

S novým kalendárom slovenských súťaží a čerstvo uvoľnenými opatreniami sa zdajú podujatia na Slovensku o čosi bližšie. Pohľad do kalendára IFBB však fanúšikov neteší, najbližšia medzinárodná súťaž sa uskutoční v Rumunsku - až týždeň pred Majstrovstvami Európy 2021. Dovtedy organizujú svoje šampionáty aspoň krajiny, v ktorých to opatrenia dovoľujú. Počas posledného týždňa sme si všimli aj preloženie šampionátu v Poľsku. Pretekárky budú bojovať o miestenky na Európsky šampionát tiež len týždeň pred uskutočnením podujatia. Veríme, že súťaž sa podarí uskutočniť a v Santa Susanne uvidíme tradične silný tím poľských súťažiacich.

Kaltwasser ovládla Wasatch Warrior PRO

Medzi aktuálne nominované dámy, ktoré sa postavia na pódium 2021 Bikini Olympie pribudla Ashley KALTWASSER! Na najprestížnejšiu súťaž vo svete fitness a kulturistiky sa nominovala vďaka výhre na 2021 Wasatch Warrior PRO, kde súťažilo takmer 40 profesionálnych bikinifitnessiek. Bolo jasné, že motiváciou Kaltwasser je znovu sa pokúsiť o nomináciu na prestížne podujatie, no jej umiestnenie na Olympii je vo hviezdach. Už niekoľkokrát sme totiž videli, že pred ňou uprednostnili menej osvalené pretekárky, ktoré sú na profesionálnom pódiu pomerne novými tvárami. Ashley zvíťazila pred pretekárkou Ashlyn LITTLE (predtým súťažila pod menom Brown), ktorá sa dostala do TOP10 aj na minuloročnej Olympii. Ashlyn je pretekárkou, ktorá na stage dokáže vždy priniesť to, čo rozhodcovia od profesionálok očakávajú.

Na treťom mieste videli rozhodcovia Eli FERNANDEZ, nízku pretekárku, ktorá však aj napriek tomu prezentuje skvelú formu. Štvrté miesto získala Talianka Alessia FACCHIN, ktorá sa postupne dostáva do povedomia amerických rozhodcov a umiestnenie tesne za pomyselnými stupňami víťazov je dobrým znamením. Alessia môže uspieť aj na americkej pôde. TOP5 uzavrela Jimi MARLEY. Pozorne sme však sledovali aj vystúpenie Deniz SAYPINAR, prvá žena z Turecka, ktorá získala status IFBB PRO pretekárky, súťaží už viac než 7 rokov! Ešte v roku 2018 sme ju mohli vidieť v IFBB Elite PRO, avšak Deniz sa rozhodla skúsiť svoje šťastie v NPC na Wasatch Warrior PRO absolvovala svoj profesionálny debut. Napokon získala 11. miesto z 36 bikín.

Kvalifikované pretekárky na 2021 Bikini Olympiu:

 • Stine Hansen (Denmark)
 • Lucia Malavaze Johnson (USA)
 • Jourdanne Lee (USA)
 • Francesca Stoico (Italy)
 • Emily Plajer (USA)
 • Angelica Teixeira (USA)
 • Jennifer Ronzitti (USA)
 • Janet Layug (USA)
 • Ashley Kaltwasser (USA)
 • Elisa Pecini (Brazil)
 • Melissa Carver (Australia)
 • Lauren Dannenmiller (USA)

Na Majstrovstvách Poľska dominovala Klaudia IGNASIAK

Majstrovstvá Poľska vo federácii NPC dostali názov NPC Worldwide International Polish Championships. V Poľsku sa podľa dostupných informácií chystá v tomto roku niekoľko väčších podujatí. Možné bude nielen získať IFBB PRO kartu, ale aj nominovať sa na Olympiu. Na súťaži sme videli aj Renatu NOWAK (s Renatou sme pred niekoľkými mesiacmi spracovali aj interview), ktorá sa predstavila v kategórii Bikini Masters aj vo svojej ženskej kategórii, pričom v oboch dokázala zvíťaziť. Novou hviezdou v Poľsku môže byť jednoznačne aj Sonia SATERNUS, ktorá zvíťazila v niekoľkých kategóriách. Zlato získala medzi juniorkami, v kategórii Novice, True Novice a dokonca aj vo svojej ženskej výškovej kategórii.

Absolútnou šampiónkou sa však napokon stala Klaudia IGNASIAK, ktorá zvíťazila vo svojej výškovej kategórii. Klaudia je veľmi peknou pretekárkou, ktorá určite má na to, aby zabojovala o status PRO pretekárky, dobrá stavba tela jej zabezpečuje výhodu. Bude zaujímavé sledovať Klaudiu na ďalších súťažiach.


Zdroj: npcnewsonline.com/DOMOTUS PRO media

Galina MASLOVSKAYA už vie, čo bude po Siberian Power PRO

Krátko po tom, ako sme na našom Instagrame zverejnili I-walk Galiny MASLOVSKEJ zo Siberian Power PRO, pribudol pod video komentár. Galina v ňom poďakovala a napísala, že na stage sa vráti. Dnes už vieme, aký je približný plán ruskej bikini superstar. Pred niekoľkými dňami totiž oznámila, že sa chystá podstúpiť augmentáciu pŕs. Hoci ide o Galinino osobné rozhodnutie o svojom tele, na Instagrame zverejnila, že jej prišlo množstvo odmietavých komentárov. Treba však uznať, že Galina je mimoriadne vysoká pretekárka (na Majstrovstvách sveta 2019 v Bratislave merala 179,4 centimetra). Ak k tomu prirátate súťažné topánky, ktorých výška opätku je okolo 11cm, dostanete výslednú výšku, ktorá hravo prevýši niektorých mužov. Je teda pochopiteľné, že Galina chce pomôcť symetrii svojho tela. „Mám hruď menšiu ako plecia,“ smiala sa pred niekoľkými dňami Galina. Keďže viacerých zaujíma augmentácia, špičková pretekárka bude všetko zdieľať na svojom Instagrame.

„Bude to maximálne prirodzené. Mnohí ma nechápu a píšu mi, že je to hrôza a ani na to nemám myslieť. V diéte mám najmenšiu veľkosť a cítim sa ako chlapček. Keďže mám takú potrebu, vaše  názory nebudú fungovať. Robte to, čo si myslíte, že je potrebné. Rešpektujte, prosím, moju voľbu,“ odkázala Galina. Zákrok podstúpi bikinifitnesska už 3.mája.

Okem tohto však prezradila aj to, kde povedú jej ďalšie súťažné kroky. „Môžem povedať, že v septembri pôjdem na Arnold Classic Europe do Španielska. Môj najväčší sen je vidieť Arnolda Schwarzeneggera naživo a potriasť jeho terminátorskou rukou. Veď na PRO pódiu oceňuje športovcov osobne,“ prezradila na Instagrame.


Zdroj: instagram.com/Galina Maslovskaya, eastlabsphoto.com

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!