Neuniklo našej pozornosti 16/21: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Za nami je súťaž Russian Cup, otvorené majstrovstvá Litvy a Slováci si konečne zacvičia vo fitkách. Čo z posledného čísla stojí za vašu pozornosť?

Posledný týždeň bol nabitý udalosťami zo sveta fitness, o ktorých by ste mali vedieť. Pozorne sme sledovali najmä súťaž 2021 Russian Cup, ktorá je vrcholom pre drvivú väčšinu súťažiacich v Rusku. Najväčšiu diskusiu rozpútal kontroverzný moment pri vyhlasovaní výsledkov v kategórii do 158cm. Potešujúce novinky však týždeň priniesol pre športovcov na Slovensku, ktorí sa za prísnych obmedzení môžu znova začať cvičiť v posilňovniach. Poďme si o udalostiach z uplynulých dní povedať viac.

Slováci si môžu opäť zašportovať vo fitku

Po dlhých mesiacoch si môžu Slováci od 26. apríla znova zacvičiť vo fitness centre. Samozrejme, uvoľnenie opatrení, ktoré majú zamedziť šírenie koronavírusu, sprevádzajú ďalšie obmedzenia, ktoré musíte pri cvičení vo fitku dodržiavať. Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR musia prevádzkovatelia fitness centier dodržiavať tieto opatrenia:

1) stanoviť maximálnu kapacitu prevádzky na 6 zákazníkov,

2) hygienické zariadenia prevádzky musia byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami,

3) zvýšiť frekvenciu upratovania, čistenia a dezinfekcie dotykových plôch, na dezinfekciu použiť dezinfekčné prostriedky s virucídnym účinkom

Už v minulosti sa kvôli obmezeniu množstva zákazníkov v rôznych fitness centrách zavádzali odlišné systémy, ako zabezpečiť dodržiavanie tohto pravidla. V niektorých bolo potrebné si vopred rezervovať termín návštevy posilňovne. Pripomeniem, že súťažná sezóna v roku 2021 by sa mala začať v júni. S otvorením posilňovní bude aspoň o čosi jednoduchšie pripraviť sa na súťaže. My v redakcii sme zvedaví, ako to bude po pandémii vyzerať na Slovensku – v Rusku pozorujeme priaznivý trend a na súťažiach sa po pandémii objavuje rekordné množstvo účastníkov.

2021 Ruský Pohár s kontroverznou udalosťou

Zraky mnohých priaznivcov kulturistiky a fitness sa upierali na vrchol jarnej súťažnej sezóny v Rusku – na 2021 Ruský Pohár. Na súťaž v Krasnodare pricestovalo rekordné množstvo účastníkov, bolo ich až 997! Aj to potvrdzuje, že pandémia v športovcoch prehĺbila lásku k súťaženiu. Trojdňová udalosť v Rusku bola rovnomerne rozdelená, pričom nedeľa patrila výškovým ženským bikini kategóriám a NOVICE kategóriám. Súťažiacich bolo veľa, v niektorých kategóriách sme na jednom pódiu videli aj 40 dievčat. Dostať sa v takejto konkurencii do TOP15 či TOP6 je pre bikinifitnessky veľký úspech. Aj napriek tomu sa udialo niečo, s čím počítal len málokto. V kategórii do 158cm bol súboj o prvé miesto od začiatku jasný – odohral sa medzi Irinou PIMENOVOUAnastasiou ZOLOTAYOU.

Pri vyhlasovaní výsledkov sa však stalo niečo, čo mnohým sledujúcim vyrazilo dych. Irina PIMENOVA vyhrala o jediný bod. Vyhlasovanie výsledkov trvalo poriadne dlho, všetky dievčatá stáli pri zadnej stene pódia a po celý čas sa usmievali. Zolotaya získala druhé miesto. Dostala pohár a medailu a v zápatí z pódia odišla, nefotografovala sa s ostatnými súperkami ani s rozhodcami, ktorí jej ocenenie odovzdali. Vzápätí sa celá situácia zmenila – cenu za druhé miesto si prebrala súťažiaca, ktorá sa pôvodne umiestnila na 3.mieste, bronz získala pretekárka na 4. mieste. Zolotaya ostala bez medaily a bez sošky pre TOP pretekárky. Komentátor súťaže ozrejmil, že z pretekov bola diskvalifikovaná. Následne sa Anastasia ZOLOTAYA na sociálnej sieti vyjadrila, že jej po vyhlásení prišlo zle a preto odišla. Prečo to však nepovedala nikomu z rozhodcov,  ktorí ju opakovane volali späť na pódium, to nevieme. Ďalšou informáciou, ktorá vyplávala na povrch bolo, že Anastasia ZOLOTAYA, ktorú na instagrame sleduje viac než 400-tisíc ľudí, môže byť vylúčená z federácie. Oficiálne štartové listiny nemáme v čase písania článku k dispozícii a o vylúčení z federácie tiež nie sú známe informácie.

Reakcie však na seba nenechali dlho čakať. Množstvo fanúšikov mladej pretekárky za ňou síce pevne stojí, no vyjadrila sa aj aktuálne tehotná bývalá ruská superhviezda a Elite PRO bikinifitnesska Natalia LUGOVSKIKH. „Aj keď som vyhrala všetky súťaže po sebe, nikdy som nešla na pódium s takou sebadôverou,“ napísala LUGOVSKIKH. Apelovala na rešpekt k rozhodcom, organizátorom a hlavne k súperom a odporúča pod vplyvom emócií na pódiu maximálne plakať. „Aj mne bolo zle z druhého miesta pri oceňovaní, no nejako som stála a trpela,“ dodala. Sama napísala, že by bolo vidieť, že pretekárke je na pódiu viditeľne zle (tieto situácie sa reálne dejú, počas svojho pôsobenia na poste šéfredaktorky BikiniFitness.SK som ich za dva roky videla niekoľko – zväčša pretekárka komunikuje s rozhodcami, upozornia ju, pomôžu jej odísť do zákulisia). Okrem toho LUGOVSKIKH dodala, že v prípade nevoľnosti by pretekárku nediskvalifikovali - ak by povedala rozhodcom, že má problém. Na základe niečoho sa kompetentní rozhodnúť museli. Spoločne s Igorom KOPČEKOM sme sa zhodli, že umiestnenie PIMENOVEJ na prvé miesto bolo správne a jej forma bola jasne lepšia.

Skvelé absolútne víťazstvo pre Valeriu FEDORENKO

Mimo tejto udalosti ponúkla súťaž v Krasnodare mimoriadne kvalitnú konkurenciu a všetky dievčatá, ktorým sa podarilo dostať do TOP6 môžu byť so svojím výsledkom spokojné. Rozhodcovia mali na tejto súťaži najmä v bikini kategóriách mimoriadne ťažkú úlohu, pretože museli pracovať veľmi rýchlo. Prekvapenie sa zrodilo napríklad aj v kategórii do 160cm, kde zvíťazila Anastasia ASHAEVA, ktorá porazila Margush MINASYAN. Práve pretekárka z druhej pozície sa predstavila aj na Siberian Power PRO, kde získala piate miesto. Rimma KOTELNIKOVA, ktorá súťažila deň predtým vo Fit Model a stala sa šampiónkou, získala tretie miesto.

Osobne som bola veľmi zvedavá na formu, ktorú predvedie Elena PUGACHEVA, ktorú pravidelne sledujem na všetkých súťažiach, na ktorých sa objaví. Napokon skončila na druhom mieste, porazila ju menej známa pretekárka Ksenia BRUK. Prekvapivé pre mňa bolo umiestnenie Marie RAMM, skončila až štvrtá, jednu priečku za Yuliou KARPINSKOU, ktorá taktiež súťažila na PRO Show v Krasnoyarsku začiatkom mesiaca. Ďalšia šampiónka zo Siberian Power Show, Yuliia KIYAMOVA skončila až piata v kategórii do 164cm. Zvíťazila Kristina RYABIKINA. Uspela aj OVERALL víťazka z kategórie NOVICE, Anastasia EPIFANTSEVA, skončila na bronzovej priečke.

Mariia MATSKAN ani tentokrát nedokázala prelomiť povesť „večne druhej“ pretekárky. Aj napriek tomu, že tiež súťažila na Siberian Power PRO, skončila v kategórii do 166cm na striebornej pozícii za Olesyou KOBELEVOU. V kategórii do 169cm bola víťazka takmer istá. Všetci sme verili v dobré umiestnenie Tatiany SEMENILKINY. A stalo sa. Zvíťazila pred Mayou PAVLOVOUTatianou LEER. Okrem toho však zaujala aj pretekárka na 4. mieste. Alina FROLOVA, pretekárka, ktorú pripravuje Anna DUDUSHKINA, je od začiatku súťažnej sezóny výraznou postavou a uspela na viacerých súťažiach. Okrem kategórie nováčik, junioriek a senioriek v bikini sa predstavila aj v Artistic Fitness. A tam dokázala zvíťaziť!

V kategórii do 172cm som mala hneď niekoľko favoritiek. Olga HASANOVA, Elena TEMNIKOVA a Albina KYRILYUK už od prvého momentu pútali pozornosť. Napokon zvíťazila prvá menovaná. Striebro napokon brala domov Anna GVOZDEVA. Elena TEMNIKOVA sa umiestnila na treťom a Albina KYRILYUK na štvrtom mieste. Jednoznačne najväčšia hviezda súťažila v kategórii nad 172cm. Valerii FEDORENKO sa podarilo jasne zvíťaziť. Druhé miesto si domov odniesla Maria MAKAROVA.

V boji o absolútne víťazstvo sme videli naozaj tvrdý súboj, no rozhodcovský zbor to videl rovnako ako my s Igorom KOPČEKOM pri obrazovkách – jasne najlepšou bola Valeria FEDORENKO. Napokon získala titul OVERALL víťazky, na druhom mieste skončila Tatiana SEMENILKINA a bronz z absolútneho poradia si uchmatla jedinečná Irina PIMENOVA.

Zdroj foto: Livestream na youtube kanáli Samsongym 25. apríla

Wiktoria NNAKA – nové plavky, nová súťažná sezóna, stále prvá

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnili aj otvorené Majstrovstvá Litvy 2021. Na súťaži sa predstavila aj Wiktoria NNAKA, minuloročná OVERALL víťazka na všetkých vrcholných súťažiach a strieborná medailistka z IFBB Elite PRO Majstrovstiev sveta. Očakávania boli veľké, no aj napriek tomu prišla Wiki klasicky skromná. Dokázala však vyhrať nielen vo svojej juniorskej kategórii. Pridala aj zlatú medailu v kategórii žien nad 166cm a získala aj titul absolútnej víťazky.

V ženskej kategórii do 166cm uspela Victoria SADOVSKAYA. Wiktoria predviedla veľmi dobrú formu a okrem toho jej zmena imidžu novými plavkami vôbec neubrala na jedinečnosti. Od Wiktorie očakávame výborné výsledky aj v tomto roku. Držíme prsty!

Zdroj: vs-foto.lt

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!