Nikol Klimová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Koho zo SAKFST scény by ste si mali všimnúť a koho netreba prehliadnuť? Soňa Kolcunová vám predstaví bikinifitnessku Nikol! 

Dvadsaťtri ročná Nikol, pracujúca ako obchodná zástupkyňa v Poprade, sa cvičeniu začala venovať dávnejšie, avšak pod trénerským vedením Martina Hybena cvičí len 5 mesiacov. Doposiaľ absolvovala dve súťaže. Aké umiestnenia si odniesla z jesenných súťaží na slovenských pódiách?

 • 8. miesto ... 2016 Tatranský pohár (bikini fitness do 166cm)
 • 13. miesto ... 2016 Mozolani fitness cup (bikini fitness do 168cm)
 • 4. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (bikini fitness do 163cm)


Nikol KLIMOVÁ - moja cesta od tenisu k fitness

„Od šiestich rokov som sa venovala sedem rokov tenisu. Povyhrávala som nejaké miestne súťaže v Košiciach, no postupne som s tenisom prestala, lebo som v tínedžerskom období začala vynechávať tréningy. Viac času som vtedy trávila s kamarátmi,“ priznáva hneď na úvod Nikol. Následne však pribrala a chýbala jej pohybová voľnočasová aktivita, ktorej by sa venovala. Tak Nikol s cieľom zlepšiť svoju postavu zavítala do fitness centra. „Najprv som začínala kardiom, pretože som netušila ako cvičiť na strojoch. Postupne som od cvičiacich vo fitku a trénerov začala „obkukávať“ techniku cvičenia. Potom mi pomáhali aj kamaráti a známi, ktorí mi ukázali nejaké tréningové plány a jedálničky,“ opisuje svoje začiatky vo fitness centre Nikol.
„Takto som cvičila tri roky. Bez výsledkov a so zraneniami to ale bolo ťažké. Začala som mať bolesti krížov a chrbta a zistila som, že mám v dôsledku zlej techniky cvičenia posunutú celú panvu. Preto som sa po presťahovaní do Popradu rozhodla, že si nájdem trénera a naša spolupráca s Martinom Hybenom začala pred piatimi mesiacmi,“ povedala v rozhovore pre EastLabs.sk Nikola Klimová. „Postaviť sa na pódiá bol môj tajný sen. Sledovala som Nikolu Weiterovú alebo neskôr aj Olívia Pohánková. Motivovali ma dievčatá z časopisov a z internetu.Tento šport mi imponoval tým, že nejde len o peknú postavu a svaly, ale aj ženskosť, ladnosť a disciplínu. Nanešťastie som nevedela nájsť tú správnu cestu, ako môj sen zrealizovať,“ hovorí Nikol.
Keď začala mladá Popradčanka spolupracovať s trénerom Hybenom, vytýčili si jasný cieľ- zdokonaliť postavu a spraviť čo sa dá, aby sa mohla Nikol postaviť na pódiá medzi bikinárky. „Dávala som tomu šancu asi 40 ku šesťdesiatim,“ hovorí skromne Nikol, ktorá sa zvládla postaviť na stage už túto jeseň. „Keď sme začali spoluprácu, dosť rýchlo sa dostavili výsledky a impulz skutočne to skúsiť mi dalo moje okolie, ktoré na nárast mojej svalovej hmoty reagovalo prekvapivo pozitívne,“ prezradila Nikol.

Nikol KLIMOVÁ - moja prvá príprava na súťaž

Vrhnúť sa do prípravy na súťaž v akomkoľvek odvetví fitness určite nie je jednoduché. Avšak Nikol bola jednou z tých, ktorých reči o náročnosti diéty neodradili a tak začala so svojou prvou prípravou. „Príprava na Tatranský pohár nebola vôbec taká náročná, ako som predpokladala. Sacharidy som zaradzovala do jedálnička až do konca a potom nasledovala „cukrovačka“, takže naozaj v tejto príprave sacharidy nechýbali. Teraz som sa na Mozolani Cup pripravovala úplne inak. Celý týždeň som jedla iba bielkoviny a odvodňovala som o poznanie tvrdšie,“ opísala rozdiely medzi dvoma súťažami v rozmedzí jedného týždňa Nikol.
 Na súťažných pódiách sme ju videli ešte raz a to na nominačnej súťaži na MS juniorov a junioriek na Veľkej cene Dubnice. „Zmenila som tréning, ubrala zo stravy a zmenila odvodňovanie,“ hovorí Nikol o príprave na súťaž v Dubnici. Pracovala a naďalej plánuje pracovať aj na pózovaní, na ktoré mala vždy ťažké srdce. „Kvôli súťaženiu v bikini fitness som sa musela naučiť chodiť na opätkoch. Trénovala som často, natáčala som sa a odstraňovala nedostatky. Napriek tomu sa všetko ukázalo až na pódiu. Na Tatranskom pohári sa mi však pózovalo veľmi ťažko, pretože ma premohol stres a roztriasli sa mi kolená,“ opisuje trénovanie póz a následné prevedenie Nikol Klimová.
A čo podľa mladej bikini fitnessky nesmie chýbať na bikini fitnesske? „Je veľmi dôležité, aby mali dievčatá dobré držanie tela, ďalej určite bezchybný príchod na pódium, ktorým pretekárka zaujme. Nesmie sa podľa mňa zabúdať na úsmev a očný kontakt s rozhodcami,“ odpovedala Nikol a podelila sa s nami aj o jej pocity z výberu plaviek a celkového pódiového „looku“. „Bikini som si požičala od kamarátky. Rozhodovala som sa medzi modrými a červenými a napokon sme ich s Miškou Sallut upravili tak, aby neboli úplne jednoduché. Z líčenia som bola veľmi nadšená, pretože sa takto bežne nemaľujem a ako každá žena sa zmene bežného make-upu teším,“ prezradila Nikol s úsmevom svoje pocity.

Nikol KLIMOVÁ - aké je súťaženie?

„Keď som vyšla na pódium, celá som stuhla. Bolo mi teplo a triasla som sa,“ púšťa sa Nikol do opisu svojho prvého vystúpenia na súťaži, ktoré bolo v metropole Šariša na Tatranskom pohári, „stále som sa snažila usmievať, aj keď sa mi triasli ešte aj pery. Sústredila som sa hlavne sama na seba, nie na ostatné dievčatá. Snažila som sa neurobiť chybu v štvrťobratoch,“ hovorí o svojich prvých momentoch na pódiu Nikol Klimová, ktorá sa na tejto súťaži dostala na celkové ôsme miesto.
„Tatranský pohár hodnotím ako veľmi dobre zorganizovanú, krásnu súťaž. Bola tam dobrá atmosféra a z hľadiska sme sa dočkali veľkej podpory. Taktiež chcem poďakovať tímu EastLabs, ktorý nám v Prešove spravil krásne fotky a nechal dievčatá sa rovnako prezentovať aj pred kamerou,“ hodnotí súťaž Nikol.
O týždeň sa táto pretekárka znova postavila na stage. Tentoraz na Mozolani Fitness Cup, kde sa jej podarilo prejsť elimináciou a skončila na 13.mieste. Ako ho vnímala Nikol? „Zdalo sa mi, že to bolo veľmi rýchle. Videla som dievčatá zo slovenskej špičky, ktoré neboli na Tatranskom pohári, čo bol pre mňa veľký zážitok. Bola tam veľká konkurencia a ja som nebola spokojná s formou, ktorú som priniesla na stage, takže som síce nespokojná a smutná, no na druhej strane ma to nakoplo do ďalších súťaží,“ hovorí Nikol o Mozolani Fitness Cupe.

Nikol KLIMOVÁ - ako trénuje?

„Najviac ma momentálne v tréningoch motivujú Saskia Cakoci a Olívia Pohánková, ktoré ma svojimi úspechmi ženú vpred,“ hovorí mladá Košičanka žijúca v Poprade. Nikol Klimová však neunikla ani otázke, ktoré partie cvičí najradšej.
Aj keď uznala, že vybrať si len dve najobľúbenejšie partie bolo pre ňu problematické, napokon sa rozhodla pre popísanie svojho tréningu na chrbát a nohy.

Tréning chrbta u Nikol vyzerá takto:

 •  na zahriatie svalov uprednostňuje Nikol sťahovanie kladky za hlavu (20 opakovaní)
 •  prvým pracovným cvikom sú zhyby na hrazde (5 sérií po 8-10 opakovaní)
 • nasledujú príťahy jednoručky v predklone (4x 12 opakovaní )
 • ďalším cvikom je mŕtvy ťah (5x 10-12 opakovaní )
 • posledným cvikom je hyperextenzia (4x 12 opakovaní)


A čo tréning nôh? Ten vyzerá nasledovne:

 •  keďže sú podľa Nikol poctivé drepy základom pre vypracovanie zadku a nôh, do tréningu ich zaradzuje v 5-tich sériách po 6-12 opakovaní
 • nasleduje predkopávanie na stroji (4x 12 opakovaní)
 • ďalej sú to výpady s jednoručkami (4x 8 opakovaní)
 • ďalším cvikom je legpress (4x 10 opakovaní)
 • tréning zakončí výponmi na lýtka (6x 15 opakovaní)
   

Komu ďakuje Nikol KLIMOVÁ?

Nikol, ktorá sa na pódiá postavila dovedna už trikrát už zakúsila, aká je príprava a koľko rozličných faktorov ju môže ovplyvniť . Preto aj Nikol chcela na záver našej spolupráce na jej profile odovzdať zopár poďakovaní.
„V prvom rade patrí veľké ďakujem celej mojej rodine a priateľovi za podporu, ďalej môjmu trénerovi, celému EastLabs, pretože tvoríte skvelý tím, značke Melina za skvelé tvarohy, ktorými ma zásobujú v príprave aj v offseason a v neposlednom rade všetkým, ktorí mi držia palce a posielajú mi pozitívnu energiu, pretože práve bez takýchto ľudí by to nešlo,“ hovorí s úsmevom Nikol Klimová, ktorá sa s rovnakým úsmevom vrhla aj do ďalšej náročnejšej prípravy na nasledujúcu súťaž, v ktorej jej budem ja, aj celý EastLabs držať prsty.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!