Nikola Pavelková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Už o pár dní sa predstaví na MS vo fitness žien a preto si myslíme, že by nemala uniknúť vašej pozornosti. Kto je Nikola PAVELKOVÁ? 

Bratislavčanka Nikola Pavelková má 27 rokov a na pódiu zažiarila najmä v uplynulých mesiacoch, hoci súťaží už od roku 2014. Momentálne je v príprave na majstrovstvá sveta žien, ktoré sa budú konať už o pár dní. O tom, ako zmenila Nikola svoju prípravu a ako hodnotí svoje doterajšie pôsobenie vo svete bikinifitness sme sa rozprávali len pár dní pred jej odchodom na MS žien do Francúzska. Aké výsledky má teda rodáčka zo Záhoria na konte za rok 2017?

  • 4. miesto ... SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 164cm)
  • 4. miesto ... Amix Patriot Cup (bikini ženy do 166cm)
  • 3. miesto ... FFF Cup- Česko (bikini do 164cm)
  • 1. miesto ... BFC Cup- Česko (bikini do 164cm)
  • 3. miesto ... International Österreich Cup 2017 (bikini do 163cm)
  • 6. miesto ... EVLS Prague (bikini do 163cm)
  • 11. miesto ... Dynamic Cup (bikini do 165cm)
  • 3. miesto ... Tatranský pohár (bikini do 165cm)
  • 3. miesto ... Veľká cena Detvy (bikini do 164cm)

Nikola PAVELKOVÁ - v pohybe odmalička!

Do pohybu sa Nikola zamilovala už ako dieťa – po absolvovaní maratónu aerobiku sa rozhodla navštevovať hodiny detského aerobiku v Radošovciach. Dnes je pracovníčkou na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v odbore hygieny výživy, bezpečnosti potravín a kozmetických výrobkov, no dodnes spomína na detskú radosť, keď si púšťala kazety a doma na záhrade precvičovala zostavy aerobiku.
„Keď som mala 12 rokov, odsťahovali sme sa do mesta Holíč, kde som navštevovala tanečný krúžok na Základnej umeleckej škole a vystupovali v kultúrnom dome a amfiteátri. V druhom ročníku na Strednej zdravotníckej škole som so spolužiačkami nacvičila choreografiu HIP-HOP do školskej súťaže. Veľmi dobre si pamätám, ako ma porotkyňa súťaže pochválila, že je vidieť moju skúsenosť v tanci, ale ja som ho len milovala a o tanci ako takom nevedela nič,“ vysvetľuje Nikola Pavelková.
Následne však prišla pohybová pauza kvôli zdravotným problémom, no po tej sa Nikola znova vrátila k tancu – počas štúdia na vysokej škole chodila na hodiny tanca Street Dance Academy. Keď však bývala na internáte, spoznala aj svojho súčasného priateľa, ktorý pravidelne navštevoval fitness centrum. „Začala som tam chodiť s ním, naučil ma používať stroje na cvičenie a vtedy som sa zamilovala do fitness. O rok neskôr som si zasa našla cestu k tancu a chodila som na hodiny tanca v Styleunit a zároveň aj do fitness centra,“ hovorí Niki.
Vo štvrtom ročníku na VŠ sa začala venovať Pole dancu a o rok neskôr ho už začala aj sama precvičovať. To, že jej zdravý štýl a dostatok pohybu nerobili problém bolo aj základom pre to, že sa Nikola objavila už v roku 2014 po prvýkrát na súťažnom pódiu. „V lete 2016 som začala navštevovať s priateľom tanečnú školu Top centrum v Bratislave, kde sme sa učili spoločenským tancom,“ opisuje Pavelková, ktorá tak zároveň priznáva, že tanec miluje dodnes.
Keď sa však v roku 2014 rozhodla súťažiť, bikini kategória Nikolu oslovila ženskosť, ladnosť a zdravý životný štýl, čo v tomto športe stále hľadá a presadzuje. „Drina v posilňovni, disciplína v stravovaní, sebavedomie a krása. Pre mňa sa v tejto kategórií spája krása ženy so životným štýlom, pódiom a preto som si túto kategóriu vybrala,“ ozrejmila nám Niki, ktorá tak na pódiu spojila oba svoje obľúbené športy – posilňovňu a ladné tanečné pohyby pri prezentácii na pódiu. „Pre moje okolie to nebolo nič zvláštne, asi boli zvyknutí na moje nadšenie pre súťaženie,“ konštatuje so smiechom Nikola.

Nikola PAVELKOVÁ – súťaženie je vášeň

Mojou prvou súťažou bola nominačná súťaž na MS žien v Žiline, kde som skončila na 10. mieste. Spomínam si, že som tesne pred súťažou ochorela, no súťaž som si užila. Na pódium som sa tešila a súťaž som strávila v zákulisí s dievčatami z klubu VTJ Technika LM,“ spomína Nikola.
V roku 2017 sme si Pavelkovú mohli všimnúť najvýraznejšie, keďže jej dosiahnuté výsledky boli najlepšie. Niki sme si však mohli všimnúť aj na zahraničných súťažiach, konkrétne na tých v Čechách, kde dokonca jednu zo súťaží vyhrala. „Bola som z toho nápadu nadšená,“ hovorí o návrhu svojej priateľky Zuzky Šimončičovej Pavelková, ktorá spolu so Zuzkou a po novom aj Gabikou Halmovou absolvovala v Česku hneď niekoľko súťaží. „Na Slovensku bola vždy vysoká úroveň pretekárok, nebola som na nich úspešná a vďaka súťažiam v Čechách som nestratila chuť súťažiť,“ vysvetľuje Nikola.
Práve na slovenských súťažiach však v jari Pavelková zaostala za stupňami víťazov len o kúsok, keď dva štarty premenila na dve štvrté miesta. „Štvrté miesto na M-SR žien nevnímam ako smolné. Bol to môj najväčší úspech na Slovenskej scéne od roku 2014. Vzhľadom na úroveň súťaže a počtu pretekárok v mojej kategórii to vidím ako úspech,“ konštatuje Nikola.
Na Amix Patriot Cupe prišlo pre Pavelkovú rovnaké miesto, no ani to nepokladá za neúspech. „Súťažila som v zmiešanej výškovej kategórii do 166cm, čiže to bol tiež úspech. Tešila som sa z postupu do finále a darčekov, ktoré sme ako pretekári dostali,“ zaspomínala na Amix vo Vranove nad Topľou Pavelková.

Nikola PAVELKOVÁ – ako zavŕši úspešnú sezónu?

Po letnej pauze si ako „test“ vybrala Niki súťaž vo Viedni a tak sa postavila na pódium International Österreich Cupu, kde sa umiestnila na 3. mieste. „Túto súťaž som si vybrala preto, aby som zistila, ako sa budem cítiť po letnej pauze na pódiu a či sa budem páčiť rozhodcom. Termín konania súťaže bol zároveň termínom na prihlásenie do súťaže EVLS Prague Showdown a nakoľko rozhodnutie bolo pre mňa ťažké a cena za štartovné bola na moje pomery vysoká, táto súťaž mi pomohla,“ hovorí Nikola Pavelková. Cestou z Viedne sa však rozhodla a ako sama hovorí, s trasúcou rukou poslala prihlášku.
Napriek chorobe, ktorá ju pár dní pred súťažou pokorila Nikola nestrácala motiváciu súťažiť a na EVLS sa nakoniec predstavila. „Tešila som sa, že sú pri mne priateľ a tréner Vladko Pečeňa. Keď začalo semifinále, cítila som sa ako na svojej prvej fitness súťaži- nervózna ale šťastná, že môžem súťažiť s takou vysokou konkurenciou. V prvom porovnávaní som sa síce hľadala, no pred začiatkom druhého som si povedala, že musím zabojovať, veľa som do toho dala a nemôžem to vzdať,“ spomína na prestížnu veľkolepú oslavu fitness a kulturistiky v Česku Pavelková. Napokon sa dostala ako jediná z druhého porovnávania do finále, ktoré si užila plnými dúškami a napokon skončila na 6. mieste. „Toto pre mňa bolo naozajstným úspechom,“ hovorí Nikola.
Svoj prvý cenný kov na slovenskej súťaži získala na Tatranskom pohári, kde obsadila 3. miesto spomedzi 22 pretekárok. „Z výsledku som bola nadšená, keďže na tejto súťaži býva pravidelne veľmi silná konkurencia,“ hovorila v rozhovore Niki. Rovnakú priečku Nikola obhájila aj na Veľkej cene Detvy, ktorá bola tiež nominačnou súťažou na MS žien, na ktorých sa už o pár dní táto mladá pretekárka predstaví. „Na EVLS Prague spomínam najradšej, pretože vystúpiť na tejto súťaži bol môj sen už od roku 2013, no nie je to môj najväčší úspech,“ prezrádza Nikola. Úspechom sú pre ňu ľudia, ktorí sú okolo nej – spomína trénera Vladka Pečeňu, jej priateľa a prácu, popri ktorej si dokáže naplánovať aj tréningy a súťaže.

Nikola PAVELKOVÁ – aké je to byť bikinifitnesskou?

Čo je podľa Nikoly cestou k úspešnej bikinifitnesske? „Podľa mňa by mala v prvom rade byť vidieť radosť zo súťaženia, ladnosť pohybov, prirodzené sebavedomie, pekná farba pokožky, vizáž, úprava vlasov a dôležitá je samozrejme charizma samotnej bikiny,“ vymenúva Nikola, ktorá si sama dáva na celkovej prezentácii záležať a pomáhajú jej aj tanečné skúsenosti, ktoré dokázala pretaviť do ladnejších pohybov.
„Suplementáciu som vôbec neriešila. V príprave som mala iontový nápoj, vegánsky proteín a BCAA. Sama som žiadnou „objemovkou“ neprešla, len som zvýšila objem kalórií a po poslednom reprezentačnom zraze SAFKST som do prípravy zaradila aj aminokyseliny, glutamín, predtréningovku a L-carnitín,“ opisuje Nikola toto zložité odvetvie prípravy. Celkovo však prípravu na súťaže nemôže označiť ako trápenie, pretože si našla systém, ktorý jej vyhovoval. Pavelková mala nastavený určitý príjem kalórií a jedla potraviny, ktoré zapadali do jej denného príjmu. „Mala som pestrú stravu. Jedla som napríklad aj pečivo, bielkovinový chlebík, cestoviny, ovocie, tofu a strukoviny. Keď som mala čas, upiekla som nejaký zdravý koláč alebo chlebík. Potraviny som často obmieňala a takýto prístup by som odporučila aj ostatným,“ odporúča Nikola.
Tou príjemnejšou časťou prípravy bol výber plaviek, kde má Nikola už viacero skúseností – na jar si vybrala plavky od Mišky Sallut, na jeseň zas s trénerom navštívili dielňu Danky Kolibárovej, kde si vybrala nové plavky spolu s náušnicami. „Strih, štýl a zdobenie som vyberala s plavkárkou a trénerom,“ vysvetľuje Nikola. Vizáž si však robí sama a ako sama vraví, inšpiruje sa najmä youtube-om. „Vizáž mi popravde robí celkom problém, no gélové nechty si robím sama,“ prezrádza Nikola.

Nikola PAVELKOVÁ – vzory, ciele a poďakovania

Kto by nepoznal Yanu Smith Kuznetsovu, Nataly Lugovskikh či Saskiu Cakoci? Práve tieto ženy sú pre Nikolu Pavelkovú vzormi. „Musím spomenúť aj Zuzku Šimončičovú, ktorá súťaží s takou vášňou a odhodlaním, že si zaslúžila moju úctu,“ dopĺňa Nikola.
Cieľom mladej bikinifitnessky je momentálne plynulo rozprávať po anglicky, cestovať a pracovať v oblasti fitness, ako sa s nami podelila. Momentálne však sústredila veľa svojej energie na čo najlepšiu prípravu na stage majstrovstiev sveta, kde sa pokúsi dosiahnuť čo najlepší výsledok. „Moja vďaka patrí fitness centru StarFit za skvelé podmienky na trénovanie, vlasovému štúdiu Barber shop&Hair style za starostlivosť o vlasy, teamu ProTan Slovakia za súťažné nástreky a trénerovi Vladkovi Pečeňovi jeho manželke za psychickú podporu. Obzvlášť musím vyzdvihnúť spoločnosti Via france, s.r.o. a DC agency, s.r.o., pretože za tými spoločnosťami sa skrývajú ľudia, ktorí mali to srdce a vôľu a zabezpečili mi cestu do Francúzska. Chcela by som tiež poďakovať StrongKnight.sk za športové oblečenie, spoločnosti NUTRIUS, s.r.o., primátorovi mesta Holíč (PhDr. Zdenkovi Čambalovi) a podnikateľovi Ľubošovi Zabadalovi, maminke a aj pánovi Michalovi Petržalovi za finančnú podporu. V neposlednom rade môjmu priateľovi za každodennú pomoc v príprave jedla a trénovaní. Toto je môj TEAM a vďaka nim sa môžem zúčastniť Majstrovstiev sveta žien vo fitness vo Francúzskom Biarritz,“ hovorí na záver nášho rozhovoru Nikola Pavelková. Aký výsledok teda prinesie z Francúzska? My s teamom veríme, že ten najlepší!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!