Olívia Čambalová - ako trénuje slovenská bikinifitnesska?

Ako trénuje Olívia ČAMBALOVÁ, ktorá sa po pauze vrátila na slovenskú scénu a naďalej súťaží v bikini fitness? Dozviete sa v článku Sone KOLCUNOVEJ.

Olívia ČAMBALOVÁ absolvovala po súťažnej pauze jarnú sezónu- na Slovensku bola veľmi úspešná a na každej súťaži, ktorú absolvovala sa umiestnila na prvom mieste. Ako trénuje táto úspešná Slovenská bikinifitnesska?

Aká bola jarná sezóna 2017 podľa Olívie ČAMBALOVEJ?

„Čo sa týka slovenských súťaží, som nadmieru spokojná a forma bola taká akú som chcela,“ opisuje jarnú sezónu 2017 Olívia, ktorá cíti, že sa zlepšovala zo súťaže na súťaž. Túto sezónu si táto pretekárka verila a psychicky sa dobre cítila, čo sa odzrkadlilo aj v príprave a na pódiu. „Treba však myslieť na to, že môže prísť niekto lepší a byť pokorný,“ upozorňuje Olívia. Na Slovensku sa umiestnila na Extrifit Slovakia Cupe, Majstrovstvách Slovenska žien aj Amix Patriot Cupe na prvom mieste, pričom na Amix Patriot Cupe dosiahla dokonca aj na absolútne víťazstvo. Nasledovali Majstrovstvá Európy. „Doteraz s tým nie som úplne zmierená. Chcela som pekne ukončiť sezónu, no dopadlo to úplne opačne,“ komentuje svoje účinkovanie na pódiu v Santa Susanne Olívia. Tam neprešla elimináciou. „Neviem si vysvetliť, kde nastal problém. Možno to bolo pózovanie, ktoré zmenili tesne pred nástupom na pódium, alebo som bola pre nich až príliš vyrysovaná,“ povedala v rozhovore Olívia. Sama vraví, že s formou bola spokojná a páčila sa jej najviac zo všetkých súťaží. „Každý odo mňa očakával výsledok, no ja som bola na zemi a neočakávala som úspech, aj keď som ho veľmi chcela dosiahnuť. Nevadí,“ obracia sa do Santa Susanny Čambalová.

Príprava na stage – Olívia ČAMBALOVÁ

V jari 2017 sa však stala atlétkou spoločnosti YAMAMOTO, ktorá ju teraz sponzoruje. „Yamamoto sú pre mňa veľa, keďže sa o mňa starajú a zásobujú ma doplnkami- počas sezóny, alebo mimo nej,“ hovorí Olívia, ktorá pozitívne hodnotí najmú profesionálny prístup tejto firmy, ktorá je v spolupráci veľmi flexibilná a pohotová. „Zo suplementov využívam hlavne bcaa, proteín a v príprave glutamín. Je to taký základ, pretože všetkého veľa škodí,“ hovorí Olívia s úsmevom. V príprave stavila na poctivosť a žiadne drastické diéty, ktoré aj tak neuznáva. „Zaradzovala som tuky aj sacharidy. Nič som si nevážila a jedla som, ako si telo pýtalo,“ odkrýva čosi z prípravy na jarnú sezónu Olívia. V momentálnej „offseason“ je to podobne, no zaradzuje aj pestrejšiu stravu, na akú má chuť. „Ak mám chuť na sladké, dám si. Vôbec sa neobmedzujem, no ani sa neprejedám,“ opísala svoj aktuálny jedálniček Olívia.

Ako teda trénuje Olívia ČAMBALOVÁ?

Olívia momentálne trénuje trikrát do týždňa, v príprave v splite 3+1, čo znamená, že tri dni cvičí a jeden oddychuje. Ako teda vyzerá jej rozdelenie partií do tréningov a aké cviky napríklad nájdeme v Olíviinom tréningu?

1. deň -NOHY A ZADOK

 • začína drepmi (4 série po 10-12 opakovaní)
 • pokračuje výpadmi dozadu zo steperu (4x 12 opakovaní)
 • ďalšie sú rumunské mŕtve ťahy (4x 10-12 opakovaní)
 • nasledujú hip thrusty (4x 10-15 opakovaní)
 • tréning zakončí predkopávaním (4x 10-15 opakovaní)

2.deň - CHRBÁT+ TRICEPS

 •  začína kladkou naširoko (4 série po 12 opakovaní)
 • ďalej to je sťahovanie kladky zhora lanom (4x 12 opakovaní)
 • nasledujú príťahy jednoručkami (4x 12 opakovaní)
 • zaradzuje aj príťahy rovnej tyče podhmatom (4x 12 opakovaní)

3.deň – RAMENÁ+BICEPS+BRUCHO

 • cvičí tlaky na ramená jednoručkami (4x 10-12 opakovaní)
 • nasleduje striedavé rozpažovanie a predpažovanie jedoručkami (4x 10-12 opakovaní)
 • ďalej je to sťahovanie lana na kladke na zadné ramená (4 série po 10-12 opakovaní)
 • na biceps cvičí príťahy k brade rovnou tyčou (4x 10-12 opakovaní)
 • bicepsový zdvih s vytáčaním zaradzuje tiež (4x 10-12 opakovaní)
 • na brucho zaradzuje 2 cviky po 4 série, 20 opakovaní, ktoré vždy obmieňa


   


Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!