Oprášte súťažné plavky: Je tu historicky prvá IFBB E-súťaž!

Fitness je jedným z mála odvetví, kde môže byť súťaženie sčasti nahradené ONLINE formou. Pripravte si plavky. EŠTE DVA DNI sa môžete prihlásiť do historicky prvej IFBB E-súťaže. 

Koronavírus ovplyvnil súťaženie vo všetkých športových odvetviach. Kulturistika a fitness je však jedným z mála odvetví, kde môžeme súťaženie aspoň čiastočne nahradiť online formou. S týmto nápadom sme prišli už pred pár týždňami aj my v redakcii. 

„Keď sme kontaktovali medzinárodnú federáciu IFBB s pripravenými podkladmi na súťaž, informovali nás, že podobný nápad už dostali aj oni a organizujú historicky 1. IFBB E-súťaž,“ vysvetľuje redaktorka portálu BikiniFitness.Sk a junior manager projektu Barbora LABUDOVÁ. Snaženie IFBB sme sa rozhodli podporiť aj my a preto vám prinášame informácie o jedinečnej súťaži, do ktorej môžete prihlášky posielať EŠTE DVA DNI.

„Máme tiež informáciu o tom, že v centrále IFBB International pripravujú v mesiaci jún 2020 IFBB Online European Championships, kde sa bude súťažiť v desiatich nomináciách, bez rozdelenia do výškovej a váhovej kategórie. Viac informácií o tejto súťaži, v ktorej budú rozhodovať v súlade s našim konceptom už aj medzinárodní rozhodcovia, by malo byť zverejnených už v najbližších dňoch,“ dodala redaktorka stránky BikiniFitness.SK Andrea FEDOROVÁ.

„Práve v nadväznosti na 2020 IFBB Online European Championships chceme zrealizovať aj náš projekt, určený pre online súťaženie, ale iba v nominácii bikinifitness,“ upresňuje Barbora LABUDOVÁ. Zaujímavosťou 1. IFBB E-súťaže, ktorá sa spustí už o pár dní je hlavne internetové hlasovanie divákov, vďaka ktorému budete môcť o víťazke priamo rozhodnúť aj vy. Aké sú teda pravidlá v historicky prvej E-súťaži od IFBB, do ktorej sa môžu zapojiť aj Slováci? Pozrime sa na nich vo dvoch jazykoch!

Aké sú pravidlá? 

 • Celú registráciu môžete vykonať TU. Registračný poplatok je 30eur.
 • Pretekár, ktorý sa rozhodne súťaž v E-súťaži pošle fotografiu a video natáčané horizontálne spolu s predstavením, ktoré bude znieť nasledovne „I am (tvoje meno) from (tvoja krajina) and I am participating in the IFBB E-contest“. Vo videu budú ďalej natočené základné pózy pre zvolenú kategóriu
 • Vo videu musí byť celá postava s pozadím, v ktorom nie sú rušivé elementy
 • Nie je povolené používať oleje
 • Súťažiaci musí mať oblečené súťažné plavky a obuté súťažné topánky, ktoré sú podľa štandardov IFBB

//

The rules: 

 • The athlete should send a photo and a video recorded horizontally with an introduction telling the following: I am (Name) from (Country) and I am participating in the IFBB E-Contest and followed by the mandatory poses (more details below).
 • The video has to show the full body and with a background without elements that may disturb.
 • It is not allowed to use oil.
 • The athlete must be wearing the posing attire that meets the accepted standards of the IFBB.

Čo všetko musí obsahovať vaše súťažné video?

 • V BIKINIFITNESS by ste mali natočiť krátke video, ktoré bude mať asi 30 sekúnd, v ktorom sa predstavíte a predvediete I-walk a 4 štvrťobraty
 • BODYFITNESS by ste mali natočiť krátke video, ktoré bude mať asi 30 sekúnd, v ktorom sa predstavíte a predvediete I-walk a 4 štvrťobraty
 • Vo WELLNESS FITNESS by ste mali natočiť krátke video, ktoré bude mať asi 30 sekúnd, v ktorom sa predstavíte a predvediete I-walk a 4 štvrťobraty
 • Vo WOMEN´S PHYSIQUE by ste mali natočiť krátke video, ktoré bude mať asi 40 sekúnd, v ktorom sa predstavíte a predvediete 4 štvrťobraty a 4 povinné pózy plus jednu ľubovoľnú pózu.

//

How to record your competing video?

- Bikini Fitness - Make a short video about 30 seconds, doing the introduction followed by I-walk and 4 quarter turns
- Bodyfitness - Make a short video about 30 seconds, doing the introduction followed by I-walk and 4 quarter turns
- Wellness fitness - Make a short video about 30 seconds, doing the introduction followed by I-walk and 4 quarter turns.
- Women´s Physique - Make a short video about 40 seconds, doing the introduction followed by 4 quarter turns and 4 mandatory poses plus one more pose of your choice.

Ako môžete hlasovať?

Aj vy sa môžete zapojiť do hlasovania, keďže práve ľudia a diváci vyberú víťaza E-súťaže. Body v hlasovaní môžete odovzdať maximálne piatim pretekárom, pričom určíte aj poradie. Pretekárovi na prvom mieste udelíte 5 bodov, pretekárovi na druhom mieste udelíte 4 body... a pretekárovi na 5. mieste udelíte 1 bod. Hlasovanie bude sprístupnené 28. apríla a hlasovať môžete do 10.mája po kliknutí na TENTO link. 

Tak teda oprášte svoje súťažné plavky a hor sa súťažiť! Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!