Pár dní do 2019 Amix Patriot Fitness Weekendu!

Prvou súťažou jesennej sezóny na Slovensku bude Amix Patriot Fitness Weekend vo Vranove nad Topľou. Čo si pre súťažiacich pripravili organizátori? 

Amix Patriot Fitness Weekend je unikátnou udalosťou, ktorá sa udeje už o pár dní. Začne ním slovenská súťažná sezóna, ktorá ostane dva týždne na východe Slovenska. Okrem toho, že otvorí jesennú sezónu si organizátori na čele s organizačným pracovníkom Igorom KOPČEKOM pripravili niekoľko unikátností.

Môžu získať štatúť aktívny športovec

Pripraviť súťaž, ktorá bude trvať celý víkend nie jej určite jednoduché, no vo Vranove nad Topľou uvítali túto možnosť s veľkým nadšením. Počas dvoch dní sa na pódiu ukáže hneď niekoľko divízií a všetky vekové kategórie. O čom hovorím? V sobotu je pripravená súťaž pre juniorov a dorastencov (respektíve juniorky a dorastenky).
Práve Amix Patriot Fitness Weekend by mal mladým súťažiacim (ktorí sú nepochybne nádejou slovenskej fitness scény) pomôcť ľahšie získať štatút aktívny športovec. „Súťažiaci môžu súťažiť iba v jednej nominácii, ale vo viacerých vekových/výkonnostných kategóriách. Príklad? Začínajúca bikinifitnesska vo veku 16 rokov môže súťažiť v súlade s propozíciami v sobotu ako dorastenka, ako juniorka - začiatočníčka, aj ako juniorka (a ak bude chcieť, na súťažné pódium môže nastúpiť aj v nedeľu). Našim cieľom je, aby súťažiaci vo veku do 23 rokov na našej súťaži získali bez problémov nielen štatút AKTÍVNY ŠPORTOVEC (za ktorý do klubovej kasy "potečú" zo SAFKST zaujímavé financie), ale aby získavali skúsenosti, istotu a sebavedomie na súťažnom pódiu. Súťaženie napr. v bikinifitness a bodyfitness neakceptujeme,“ vysvetlil Igor Kopček, organizačný pracovník súťaže.
V sobotu budú na programe tieto kategórie: Dorastenci Classic Physique, Juniori-začiatočníci Classic Physique, Juniori Classic Physique, 2 výškové kategórie Men´s Physique juniori, dorastenky Bodyfitness, juniorky Bodyfitness, dorastenky bikinifitness, juniorky-začiatočníčky bikinifitness a juniorky bikinifitness 2 výškové kategórie.
V nedeľu budú na programe ženské resp. mužské kategórie a kategórie masters. O ktorých konkrétne hovorím? Sú to muži Bodybuilding 2 kategórie, muži Classic Physique 2 kategórie, masters Bodybuilding, muži- začiatočníci men´s physique, muži men´s physique 2 kategórie, ženy wellness fitness, ženy bodyfitness, ženy-začiatočníčky bkinifitness, ženy bikinifitness 2 kategórie.

Prečo titul TRÉNER ŠAMPIÓNA? 

Ďalšou zaujímavosťou sú pripravené cenné kovy a špeciálne ocenenie v rámci súťaže. Mnohí z vás pravdepodobne zachytili, že riaditeľ súťaže Jaroslav HORVÁTH spolu s organizátormi si pripravili pre trénerov ocenenie TRÉNER ŠAMPIÓNA. „Schopný osobný tréner (alebo tréneri - lebo v dvojici či trojici sa súťažiaci pripravujú podstatne jednoduchšie a nikto nemá patent na rozum) je podľa mňa práve ten, ktorý si zaslúži pozornosť rovnako veľkú, ako jeho zverenec/zverenci. Aj preto sa mi páči nápad, ktorý som "odpozeral" od organizátorov súťaží v Rusku, kde ocenenie (zlatú medailu) získavajú okrem víťazov kategórií aj ich osobní tréneri - iba tí (a nie funkcionári či sponzori) navyše športovcov oceňujú, čím získavajú verejnú úctu a objavia sa na oficiálnych fotografiách zo súťaže. Pekný nápad, čo myslíte?“ opisuje Igor KOPČEK. Tento nápad sa bude realizovať aj na súťaži- zlatú medailu dostanú tréneri absolútnych víťazov. Tí budú vyhlásení v nasledovných kategóriách: juniori men´s physique, juniorky bikinifitness ,muži bodybuilding, muži classic physique, muži men´s physique, ženy bikinifitness.
Okrem toho je zmenou na súťaži aj počet cenných kovov. Medailu na krk dostane každá súťažiaca z prvej šestky- rozdiel bude vo farebnosti. Ženy, ale aj muži sa teda môžu tešiť na perfektný dvojdňový maratón, počas ktorého sa podarilo organizátorom (tak ako každý rok) pritiahnuť do Vranova aj kulturistu, ktorý prisľúbil exhibičné vystúpenie. „V sobotu exhibične vystúpi Michal KRIŽÁNEK (verím, že do Vranova prinesie jednu z trofejí, ktoré prevzal z rúk Arnolda Schwarzeneggera už 3x za víťazstvo na súťažiach Arnold Classic), v nedeľu hosťom bude legendárny Štefan OROSZ,“ dodal Igor KOPČEK.

Všetci účastníci Amix Patriot Fitness Weekendu navyše dostanú fotky od EastLabsPhoto teamu grátis a na súťaži bude pôsobiť nielen kompletný team BikiniFitness.Sk ale aj kompletný team EastLabsu okrem Jakuba Csontosa. Okrem toho organizátori na portáli EastLabs.Sk už zverejnili zoznamy súťažiacich na SOBOTU, aj NEDEĽU.

Neostáva teda iné, ako sa tešiť na najbližší víkend!Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!