Petra Lacinová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Petra LACINOVÁ je vychádzajúcou hviezdou českej bodyfitness scény. V profilovom článku vám jej príbeh prináša šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ. 

Petra Lacinová je vychádzajúcou hviezdou českej bodyfitness scény a okrem Sloveniek sú jesenné majstrovstvá sveta v Bratislave motiváciou aj pre Češky. Inak to nie je ani u Petry – aj ona má ambíciu predstaviť sa na majstrovstvách sveta.

Petra LACINOVÁ – od aerobiku do posilňovne, od bikinifitness k bodyfitness

Tridsaťjedenročná Petra Lacinová športuje už odmalička. Začalo to gymnastikou, no neskôr presedlala na aerobik, ktorého sa držala celú základnú, strednú aj vysokú školu. „Samotné cvičenie mi však nestačilo, vždy som sa chcela zlepšovať a s ostatnými dievčatami súťažiť,“ hovorí Petra, ktorej sa podarilo niekoľkokrát vyhrať v súťaži vysokých škôl v Aerobik master class. „Súťaženiu som sa chcela venovať aj naďalej, ale už som na to bola dosť stará a tak som si urobila trénerský kurz a aerobik som aspoň precvičovala,“ spomína s úsmevom zverenkyňa Michaely Kohutovej.

Idea súťažiť však prišla náhodou- keď Petru jej vtedajší priateľ, dnes manžel, vzal na súťaž v naturálnej kulturistike v Brne. Vtedy videla dievčatá na pódiu po prvýkrát a do fitness sa zamilovala. „Šport som vždy milovala a nie som typ človeka, ktorý robí veci bezcieľne. Vedela som, koľko driny musia fitnessky absolvovať, aby sa mohli na stage postaviť a tak som si povedala, že idem do toho,“ hovorí Petra.
Následne oslovila svojho prvého trénera Ľuboša Bednára s prosbou o prípravu na súťaž. Času nazvyš nebolo a Petra stála na pódiu už o tri mesiace- vtedy ešte v kategórii bikinifitness a sport model a vo federácii naturálnej kulturistiky. „Nominovala som sa aj na Majstrovstvá Európy, čo bola moja druhá súťaž. Konala sa v Karlových Varoch a už tam mi povedali, že na kategóriu bikinifitness som veľmi vyrysovaná. Zostala som teda v kategórii sport model, kde sa mi darilo a zavŕšilo to 2. miesto na Majstrovstvách sveta v Maďarsku v roku 2016,“ vysvetľuje Petra.

Postupne však naberala svalstvo a keďže chcela byť kvalitnou pretekárkou, prestúpila do kategórie figúra. „V tej dobe ma tréner priviedol k myšlienke zmeniť federáciu, no podľa pravidiel som musela rok počkať, kým budem môcť súťažiť vo federácii SKFČR,“ ozrejmuje Lacinová. Medzitým zahájila proces naberania svalstva a skvalitňovania formy a tiež sa začala viac zaujímať o pretekárov. V tej dobe si na súťažnej scéne všimla aj svoju súčasnú trénerku Michaelu Kohutovú, ktorá pre ňu bola dokonalým vzorom bodyfitnessky.
Prečo zakotvila práve v kategórii bodyfitness? „Cvičenie ma celú pohltilo a pre mňa je dobre odcvičený tréning ten, po ktorom som hotová. A tak začali svaly rásť a bolo potrebné meniť kategórie. Bodyfitness sa mi veľmi páči práve preto, že ženy majú napriek svalstvu stále ženské tvary,“ vysvetľuje Petra. Aj napriek tomu, že sa stretáva s množstvom ľudí, ktorí jej fandia, stretla sa aj s názorom, že takéto osvalenie už nie je pre ženu adekvátne. „Predtým ma to mrzelo, no teraz nad tým len mávnem rukou, pretože robím, čo ma baví,“ dodáva Petra.

Petra LACINOVÁ – stále nové méty

Medzi najvýraznejšie Petrine úspechy vo federácii naturálnej kulturistiky patrí napríklad tretie miesto na majstrovstvách Európy v kategórii sport model z roku 2014, kompletná zbierka cenných kovov z medzinárodných majstrovstiev ČR v kategóriách sport model a fitness figura a druhé miesto na majstrovstvách sveta v kategórii sport model z roku 2016. „Moja prvá súťaž bola jedným slovom chaos. S trénerom sme sa snažili spraviť formu, ale pózovanie som videla len na videách. Navyše som si nedala ani spraviť dres do kategórie sport model, pretože som si myslela, že mám väčšiu šancu v bikinách,“ opisuje Petra svoju prvú súťaž. Ako sa pózuje v kategórii sport model sa teda dozvedela až v zákulisí, no to ju pripravilo na ďalšie súťaže a už bola dôslednejšia.

V roku 2018 začala Petra súťažiť vo federácii SKFČR. Absolvovala niekoľko pohárových súťaží, kde sa jej podarilo umiestniť dvakrát na šiestom a raz na treťom mieste. V roku 2019 začala spoluprácu s Míšou Kohutovou a spravila veľký progres vo svojej forme.
Na majstrovstvách Moravy a Sliezska dosiahla na zlatú priečku a absolútne víťazstvo a rovnaký výsledok jej priniesli aj majstrovstvá ČR. Následne na Diamond Cupe v Ostrave získala štvrté miesto. „Nemám konkrétnu súťaž, na ktorú by som spomínala najradšej, každá súťaž mi priniesla mnoho skúseností, no najviac sa mi v hlave uchovala celá jarná sezóna, keď mi bola veľkou oporou Miška a všetko sme si spolu užívali,“ hovorí Lacinová.
Napriek tomu však vie, čo je jej najväčším víťazstvom – spolupráca so súčasnou trénerkou Kohutovou. „Je to nielen úžasná trénerka, ktorá sa mi naplno venuje, ale aj moja veľká kamarátka, ktorej sa môžem so všetkým zdôveriť. A mať vedľa seba takého človeka je výhra nadovšetko,“ povedala v rozhovore Petra.

Petra LACINOVÁ – motivácia je jasná!

V príprave plne dôveruje svojej trénerke. Momentálne sa spolu zamerali na naberanie svalovej hmoty, ktorú budú teraz skvalitňovať. „V otázke plaviek som sala na odporúčanie Mišky a spolu sme navštívili Karnabel. Makeup som ladila k plavkám a hlavne musí, podľa môjho názoru, zdôrazňovať krásu ženy,“ dodala Petra.

A čo je jej aktuálnym cieľom? „Chcem ukázať čo najlepšiu formu, ktorá by bola lepšia ako v jari a dokázať ju predať na jesenných súťažiach, ktoré budú vrcholiť decembrovými Majstrovstvami sveta na Slovensku,“ hovorí Petra.
K zlepšovaniu a prekonávaniu sa ju inšpiruje, samozrejme, vlastná trénerka. „Moje najväčšie ďakujem smeruje k Miške Kohutovej, ktorá si nado mnou neustále láme hlavu, aby bolo všetko tak, ako má. Ďalej musím tiež poďakovať môjmu manželovi, ktorý so mnou žije a teda prežíva každú fázu prípravy so mnou a tiež chcem poďakovať fitku, v ktorom cvičím- Gladork Gym, ktoré mi dáva perfektné zázemie pre moje tréningy a tiež ma podporujú a držia mi prsty v ďalšom súťažení,“ dodala na záver Petra Lacinová. My budeme jej cestu aj naďalej sledovať a držať jej prsty!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!