Kde bude Elite PRO o päť rokov? Odpovedá šéf európskych rozhodcov José María García

Po prvom úspešnom interview s Pawelom Fillebornom pokračujeme! Objaňovanie pravidiel a rozhovor o TOP atlétoch v Elite PRO so španielskym rozhodcom José Maríom Garcíom.

Myšlienka série rozhovorov s IFBB medzinárodnými rozhodcami je niečím, na čo sme (pravdepodobne právom) hrdí. Podobná séria interview doteraz neexistovala a ide o unikátnu príležitosť pre pretekárov. Dozvedieť sa môžu o rozhodovaní vo svojej kategórii ale rovnako môžu spoznať postoj tých najvýraznejších osobností rozhodcovského sveta k jednotlivým udalostiam a pravidlám v IFBB. Po prvom úspešnom rozhovore (v ktorom bol hosťom Pawel Filleborn, šéf rozhodcovskej komisie IFBB a môžete si ho vypočuť TU) pokračujeme ďalším interview. Hosťom je José María García. Poznať ho môžete ako hlavného rozhodcu na mnohých súťažiach, okrem toho je aj šéfom európskych rozhodcov a tiež viceprezidentom španielskej federácie.

Spoločne sme rozobrali mnoho veľmi podstatných tém. Okrem osobného príbehu, ktorý  Mr. García vyrozprával, sa z podcastu dozviete, čo by nemalo dobrému rozhodcovi chýbať, aké je to byť hlavným rozhodcom a čo potrebujete, ak sa ním chcete stať. Zaujímavou časťou rozhovoru je tiež vysvetlenie štruktúry španielskej federácie a španielskych súťaží. Vedeli ste, že v Španielsku na národný šampionát nemôže prísť každý, kto sa chce prihlásiť? Funguje tu  systém kvalifikácie a veľmi pozorne sa sleduje aj výber reprezentantov na vrcholné medzinárodné súťaže.

Jednou z tých najostrejšie sledovaných tém (aspoň podľa mňa) bude situácia v Elite PRO. Vo veľmi otvorenom rozhovore Mr. García odpovedal na to, či vidí perspektívu v možnosti pre amatérskych pretekárov, ktorí si po výhre Elite PRO karty môžu skúsiť súťaženie v Elite PRO. Zanikne podľa neho časom táto vymoženosť? Podľa viceprezidenta španielskej federácie víťazi Elite PRO Majstrovstiev sveta vysielajú skvelý signál. Osobitne sme hovorili o Oksane Brygidyr a Dmytrovi Horobetsovi. Ako okomentoval ich postavy José María García? Dozviete sa z podcastu, ktorý je dostupný na Spotify, SoundCloude aj YouTube. Nezabudnite túto epizódu zdieľať na sociálnych sieťach a dať like či odber.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!