Vypočujte si PODCAST: Hosťom je šéf IFBB rozhodcov Pawel FILLEBORN

Šéf rozhodcovskej komisie IFBB si vo svojom nabitom rozvrhu našiel čas a prijal pozvanie do nášho podcastu. Výsledok si môžete vypočuť na YouTube aj Spotify.

Rok 2020 bol nielen plný pandémie, ale aj nových nápadov. Jedným z nich bola aj unikátna myšlienka, o ktorej som viackrát diskutovala s Igorom KOPČEKOM, ktorý súťaže zblízka sleduje už roky. Ideou bolo priblížiť fanúšikom fitness a kulturistiky tých ľudí, ktorí sú počas súťaže rovnako dôležití, ako pretekári a pritom ani nestoja na pódiu. Práca rozhodcov rozhodne nie je ľahká. Vyžaduje talent, rýchlosť, precíznosť a schopnosť pracovať pod tlakom. Myšlienku sme rozpracovali podrobnejšie – kto by bol ideálnym prvým hosťom pre takúto sériu rozhovorov? Odpoveď bola jednoznačná. Musí to byť človek, ktorý je neodškriepiteľnou súčasťou IFBB, roky sa pohybuje vo svete kulturistiky a fitness, tvorí trendy a vie o nich všetko a tiež stojí pri každom dôležitom rozhodnutí, ktoré sa v rozhodcovskej komisii IFBB udeje. Musí to byť Pawel Filleborn.

Som veľmi vďačná, že sa myšlienka, s ktorou som prišla, stala realitou. Napriek tomu, že IFBB je živý organizmus a jeho vedenie pracuje neustále – aj počas pauzy medzi sezónami - si Mr. Filleborn našiel čas na rozhovor, v ktorom odpovedal na všetky otázky. Hovorili sme teda o jeho kariére v bodybuildingu, ale aj o rozhodovaní. Ako sa stať rozhodcom, aké požiadavky by mal správny rozhodca spĺňať a ako sa stať medzinárodným rozhodcom? Ako vyzerá deň rozhodcu na IFBB súťaži? Mr. Filleborn dokonca prezradil aj to, či je pravdou, že rozhodcovia niekedy v bikini kategórii robia také rýchle rozhodnutia, že im stačí vidieť vašu chôdzu.

Nevynechali sme však ani skutočne dôležité témy, týkajúce sa jednotlivých kategórií alebo pózingu, ktorý je stále často pretekármi podceňovaný. Podľa slov Mr. Filleborna sa dokonca v tejto sfére chystajú novinky, ktoré by mali výrazne obmedziť nesprávny pózing súťažiacich. V podcaste sa dozviete tiež názor šéfa rozhodcovskej komisie IFBB na wellness, fit model alebo classic physique a špecifickú pozornosť sme venovali aj bikini kategórii. Kto je podľa Mr. Filleborna ideálnou bikinifitnesskou v súčasnosti a aké sú aktuálne trendy? Navyše sme hovorili aj o Elite PRO a možnosti, ktorú dostávali amatéri – na Elite PRO show sa po zisku overall titulu mohli predstaviť bez straty statusu amatéra. Zaujímalo nás, ako sa zmení v roku 2021 táto vymoženosť a čo zatiaľ vieme o plánovanej súťaži Mr. Universe.

Podcast si môžete vypočuť na YouTube aj Spotify.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!