Poľská hviezda Joanna TAŃSKA: Vždy musíte bojovať do konca a nevzdávať sa

Prečítajte si rozhovor s vynikajúcou poľskou bikinifitnesskou Joannou Tańskou, ktorá sa v roku 2020 stala majsterkou sveta žien! Slovenská a poľská verzia článku!

Joanna Tańska patrí medzi bikinifitnesky, ktoré ma zaujali už na sociálnych sieťach. Sledovať som ju začala teda už pred odštartovaním „nešťastného“ súťažného roka 2020 poznačeného koronakrízou. Joanne som držala prsty a som veľmi rada, že počas roka 2020 sa jej podarilo ukázať svoje kvality. Po výhre na Majstrovstvách sveta 2020, kde získala nepochybne svoju najcennejšiu medailu súhlasila aj s rozhovorom pre náš portál a preto som veľmi rada, že si dnes môžete prečítať o tejto dvadsaťdvaročnej bikinifitnesske viac.

Od pole dance k bikinifitness

Ako dieťa bola Joanna veľmi aktívna, zbožnovala šport aj súťaže a na základnej škole chodila na všetky možné preteky. Cudzí jej nebol ani volejbal, atletika alebo behy. „Keď som mala 15 rokov, začala som trénovať pole dance,“ spomína Tańska. Tomuto športu sa venovala tri roky a dal jej silu a ohybnosť. „Myslím, že to bol práve pole dance, vďaka ktorému som si začala uvedomovať vlastné telo, čo mi pomohlo neskôr pri fitness.“

Úspešná bikinifitnesska pritom začala cvičiť vo fitku na začiatku strednej školy. „Vtedy to však boli hlavne hodiny fitness, kurzy s inštruktorom a neskôr som začala cvičiť s trénerom. Bolo to len pre seba, aby som si zlepšila postavu.“ Joanna si však cvičenie v posilňovni a činky veľmi rýchlo zamilovala. Trénerom Joanny Tańskej, očividne veľkého talentu je Paweł Burakiewicz, ktorý má vo svojom tíme viacero talentovaných poľských bikinifitnessiek. „Dnes už môžem smelo povedať, že sme priateľmi a neviem si predstaviť pripravovať sa pod dohľadom niekoho iného,“ prezrádza Joanna. Paweł bol totiž takmer na všetkých jej súťažiach, Joannino telo už pozná a ona mu zasa plne dôveruje.

Prvej súťaže v bikinifitness sa zúčastnila v roku 2016 ako diváčka a už vtedy vedela, že raz chce tiež stáť na pódiu. „Veľmi sa mi to zapáčilo. K svojmu aktuálnemu trénerovi som sa prihlásila v jeseni 2018 a on sa ma vlastne spýtal, či som nerozmýšľala nad fitness. Videl vo mne potenciál a ja som z toho bola veľmi šťastná,“ opisuje Joanna začiatok príprav na súťaže. Do bikinifitness zapadla perfektne a sama sa cíti, že táto kategória je pre ňu tá pravá.

Ohlasy z Joanninho okolia však neboli práve motivujúce. Známi a rodina nerozumeli, prečo si váži jedlo a prečo si po obede nedá koláč. „Počúvala som, že je to čudné a hlúpe. Vždy som však robila maximum, išla som si za svojim cieľom a držala som sa svojho plánu,“ vraví Joanna. Postupom času však negatívne ohlasy zmizli a prišli gratulácie. „Mama ma vždy podporovala. Mohla som sa na ňu kedykoľvek a kdekoľvek spoľahnúť a je to tak dodnes. Ona a babička so mnou chodia na súťaže, pomôžu mi s bronzerom, fandia mi, plačú so mnou, keď hrá hymna. Moji súrodenci a partner sú na mňa tiež veľmi hrdí a podporujú ma,“ hovorí študentka Akadémie telesnej výchovy vo Varšave, špecializujúca sa na kulturistiku.

Domáci tréning si zamilovala

Joanna zahviezdila najmä počas roka 2020, ktorý pre súťažiacich nebol jednoduchý. Množstvo súťaží sa rušilo na poslednú chvíľu a pretekári sa pripravovali vo veľkej neistote. Niektorých to však prinútilo zamyslieť sa nad možnosťami a priviedlo ich to ku kreatívnym riešeniam, ktoré mali veľký úspech. Rovnako sa so situáciou vyrovnala aj Joanna. V podkroví domu si spravila vlastnú malú posilňovňu. „Kúpila som si výbavu, tyče, závažie do 80kg, lavičku, činky a podobne. S rukou na srdci môžem povedať, že najväčší progress som spravila práve vtedy.“ Už počas prvého lockdownu v Poľsku Tańska svoj tréningový systém zmenula zo splitov na full body workout tréningy. „Tento systém mi veľmi vyhovuje a trénujem ním dodnes,“ hovorí Joanna. Samotnému tréningu prikladá veľkú vážnosť. Aj keď na pódiu je jemná a ženská, v posilňovni chce trénovať rovnako tvrdo ako muži.

V strave sa Joanna neobmedzuje tak veľmi ako mnohí iní pretekári, ktorí si môžu dovoliť iba niekoľko základných potravín. „Moja strava je vyvážená, nutrične hodnotná, chutná a zdravá. Prijaté kalórie počas mimo sezónneho obdobia samozrejme výrazne stúpajú. Aktuálne jem 200kcal v netréningový deň a 2400 v deň tréningový,“ prezrádza.

Na ďalšiu sezónu však myslí už dnes. Do tej jarnej, počas ktorej by mala Joanna opäť štartovať ostáva 18-19 týždňov. Najprv si naplánovala 1-2 týždne na rozcvičenie a neskôr bude nasledovať 9-10 týždňov objemovej fázy, počas ktorej sa bude snažiť nabrať čistú svalovú hmotu s minimom tukového tkaniva. „Off-season je pre mňa veľmi dôležitý, keďže mi záleží na progresse a budem trénovať tak, aby bol v jari vidieľný,“ hovorí Joanna. Počas krátkej objemovky bude pre Joannu prioritou skvalitnenie zadku. Krátke kardio bude však robiť celý čas, aby zachovala citlivosť na inzulín.

Rok 2020 ako z rozprávky

Ako každý športovec, aj Joanna si veľmi dobre pamätá svoju prvú súťaž, ktorú absolvovala v júli 2019. „Prekvapivo som vtedy vôbec nemala stres. Na súťaž prišiel môj tréner, partner aj rodina. Cítila som ich prítomnosť, užívala som si štart, na pódiu som sa bavila,“ opisuje Joanna. Tento štart vnímala mladá pretekárka ako skúšku. Buď sa jej to zapáči, alebo už nikdy na pódium nevyjde. A zapáčilo sa. „Vyhrala som vtedy aj overall súťaž bikinifitnessiek,“ dodáva. Páčili sa jej všetky súťaže, na ktorých sa zúčastnila, no myslí si, že najviac sa naučila na medzinárodných pódiách. Prečo? „Je tam iný rozhodcovský panel, iný jazyk pokynov a súťažiace z mnohých krajín. Je to pôsobivé,“ hodnotí Joanna. Každá súťaž je však iná a môžete sa vďaka nej naučiť niečo iné.

Veľa ju určite naučili aj septembrové Majstrovstvá Európy 2020 v Santa Susanne. „Celý výjazd bol fantastický. Santa Susanna je skvelá. Tá atmosféra, pláž. Na každom kroku súťažiaci z rôznych krajín a všetci s rovnakým cieľom. Pekné, veľké a pôsobivé pódium. A ja vždy idem bojovať o čo najlepšie umiestnenie,“ hovorí Joanna. Nastavenie mysle je pre Joannu najdôležitejšie a preto je pred štartom veľmi sústredená. „Urobila som najviac, čo som mohla. Bola som so sebou spokojná, no nemyslela som si, že to bude také dobré a na svojich prvých majstrovstvách Európy vyhrám svoju kategóriu,“ spomína nadšená Joanna. „Od štastia som nemohla prestať plakať!“

Medailová radosť prišla aj v Rumunsku, kde sa konali Majstrovstvá sveta juniorov 2020. V Cluj-Napoca získala Joanna striebro, no spoločne s tímom sme ju videli na prvom mieste. „Som so sebou veľmi spokojná. Všetko bolo v ten deň tak, ako som chcela,“ hodnotí súťaž v Rumunsku Tańska. Aj make-up a úprava vlasov jej vyšli lepšie ako zvyčajne, na pódiu nebola v strese a bavila sa. „Napokon som získala striebro s rovnakým bodovým ziskom ako prvá pretekárka. Nebudem skrývať, že takéto miesto trochu zabolí, pretože ako športovec chcem vždy získať čo najlepšie umiestnenie,“ hovorí Joanna. Napriek tomu však bola veľmi šťastná.

Jednoznačne najväčší úspech však dosiahla v Santa Susanne, kde na Majstrovstvách sveta žien vyhrala svoju kategóriu. Keďže sa aj toto dôležité podujatie konalo na rovnakom mieste ako Majstrovstvá Európy, Joanna prirovnáva pocit návratu do španielskeho letoviska k návratu domov. „Aj napriek tomu však nebolo všetko tak, ako som chcela. Na súťaž som cestovala chorá a počas „ženských dní“. Peak week preto bol oveľa náročnejší, ako počas iných súťaží,“ opisuje Joanna. Nádcha a dlhá súťažná sezóna sa podpísali na jej psychike a Tańska spomína, že bola tak trochu v depresii, pretože vedela, že forma, ktorú predvedie, nebude jej najlepšia. Nič sa však už nedalo zmeniť. „Rozhodla som sa vychutnať si svoj posledný štart v sezóne. Napriek všetkým nepriazňam som to zvládla a vyhrala som, pretože vždy musíte bojovať dokonca a nevzdávať sa!“ Cieľom mladej pretekárky na tejto súťaži však bolo „iba“ umiestnenie v TOP3. Napokon však dokázala zvíťaziť s ideálnym skóre 5 bodov. „Znova som od šťastia plakala a nemohla som prestať. Bolo to niečo úžasné,“ spomína na Santa Susannu.

Španielske letovisko sa pre Joannu Tańsku stalo akýmsi šťastným miestom, kde sa jej súťaže páčili najviac. Podľa jej slov má Santa Susanna v sebe niečo magické a cíti sa tam dobre. „Keď som na Majstrovstvách sveta vyhrala, poľský tím tak úžasne a nahlas spieval hymnu, že plakali aj fotografi! Hudba prestala hrať a oni spievali ďalej. A ja samozrejme s nimi! Nikdy na to nezabudnem,“ hovorí Joanna.

Súťažné bikini ako svadobné šaty

Dôležitým prvkom je pre každú bikinifitnessku určite aj vizáž a Joanna ju tiež neberie na ľahkú váhu. „Na každej súťaži spravím niečo iné. Iný make-up, iný učes. Spokojná som bola až na juniorských majstrovstvách sveta,“ vysvetľuje poľská bikinifitnesska. Páči sa jej najmä vizáž ruských pretekárok a my s Joannou súhlasíme – v Rusku sa na správnu vizáž kladie naozaj veľký dôraz. Podobne dôležitý je však aj výber plaviek, ktoré dokážu zvýrazniť kladné stránky a zamaskovať nedostatky. „Vždy sa smejem, že súťažné bikini sú ako svadobné šaty. Keď si ich žena oblečie, mala by cítiť niečo zvláštne,“ delí sa o svoju skúsenosť Tańska. Aj keď farba by mala byť vyberaná individuálne pre pretekárku, jedno je isté. Bikinifitnesska sa vo svojich plavkách musí cítiť pekná.

Dobré vzťahy a motivácia

Ako sme už viackrát spomínali, k úspechu je potrebný aj tím ľudí, ktorý vás vie podporiť, keď to potrebujete. Viacero poľských bikinifitnessiek nám však v poslednej dobe prezradilo, že takýchto ľudí a dobrých priateľov si nachádzajú aj v reprezentácii, kde vládne skvelá atmosféra. Ako to však vidí Joanna? „Poľská reprezentácia je veľmi zžitá. Všetci sme dobrí priatelia, podporujeme sa a rešpektujeme. Všetci si pomáhajú. V posledný súťažný deň sa vždy stretne celá reprezentácia a spolu si spravíme pamätné fotky,“ prezrádza Joanna.

„Nemám jedného človeka, ktorý by ma motivoval, alebo ku ktorému by som vzhliadala. Obdivujem mnoho pretekárok z mnohých krajín. Chcem byť stále lepšou verziou samej seba a teší ma, že pre veľa dievčat môžem byť malou motiváciou. To je niečo, čo ma poháňa vpred,“ dodáva na záver nášho rozhovoru Joanna Tańska. Na pódiu by sme ju mali znovu vidieť v jari 2021 a my veríme, že predvedie znova lepšiu formu a budeme pri mnohých jej víťazstvách.


Joanna Tańska to jedna z zawodniczek bikini fitness, którą jestem od dawna zainteresowany w sieciach społecznościowych. Zacząłem więc oglądać jej poczynania jeszcze przed rozpoczęciem „niefortunnego” roku 2020, naznaczonego kryzysem koronowym. Trzymałem za Joannę kciuki i bardzo się cieszę, że w 2020 roku udało jej się pokazać swoje walory. Po wygraniu Mistrzostw Świata 2020, gdzie niewątpliwie zdobyła swój najcenniejszy medal, zgodziła się też na wywiad dla naszego portalu, dlatego bardzo się cieszę, że można dziś przeczytać więcej o tej dwudziestodwuletniej zawodniczce.

Od tańca na rurze po bikini

Jako dziecko Joanna była bardzo aktywna, kochała sport i zawody, jeździła na wszelkiego rodzaju zawody w szkole podstawowej. Siatkówka, lekkoatletyka czy bieganie nie były jej obce. „W wieku 15 lat zacząłem trenować taniec na rurze” - wspomina Tańska. Poświęciła temu sportowi trzy lata i to mu zawdzięcza siłę i elastyczność. „Myślę, że to taniec na rurze uświadomił mi własne ciało, co pomogło mi później w fitnessie”.

Na siłowni Joanna zaczęła trenować na początku liceum. W tym czasie były to jednak głównie zajęcia fitness z grupą i instruktorem. Chodziła z koleżankami. Z czasem zaczęła ćwiczyć pod okiem trenera. „Poszłam na siłownie, aby poprawić swoją sylwetkę.” Ale Joanna bardzo szybko zakochała się w siłowni i ciężarach. Trenerem Joanny Tańskiej, która ma oczywiście wielki talent, jest Paweł Burakiewicz, który ma w drużynie kilka utalentowanych polskich bikini. „Dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi i nie wyobrażam sobie przygotowań pod okiem kogoś innego. Ufam mu w pełni” - zdradza Joanna. „Paweł był na prawie wszystkich moich zawodach, łącznie z Mistrzostwami Eruropy, na które poleciał na własną rękę.“

Jako widz wzięła udział w pierwszych zawodach bikini w 2016 roku i już wtedy wiedziała, że ​​pewnego dnia też chce stanąć na scenie. "Dopiero wtedy pierwszy raz zobaczyłam bikini na scenie i na prawde mi się spodobało! Ćwiczyłam jednak jeszcze długo sama – dla siebie. Do mojego Trenera zgłosiłam się  jesienią 2018 roku i to on właściwie zapytał mnie, czy nie myślałam może o bikini fitness. Dostrzegł we mnie potencjał. Można sobie teraz tylko wyobrazić, jak bardzo się z tego ucieszyłam ”- opisuje początek przygotowań do zawodów Joanna. „Nie myślę o zmianie kategorii, idealnie wpasowałam się do bikini i czuje, że ta kategoria jest dla mnie odpowiednia.“

Jednak informacje zwrotne z otoczenia Joanny z początku nie były do ​​końca motywujące. Znajomi i rodzina nie rozumieli, dlaczego waży sobie jedzenie i zabiera je w pudełka lub dlaczego odmawia ciasta po obiedzie. „Słyszałem, że to dziwne i głupie. Jednak zawsze dawałam z siebie wszystko, dążyłam do celu i trzymałam się swojego planu" - mówi Joanna. Z czasem te negatywne reakcje zniknęły a pojawiły się słowa uznania i gratulacje. „Moja mama zawsze mnie wspierała. Mogłam na nią liczyć zawsze i wszędzie, i tak jest do dziś. Ona i babcia chętnie jeżdzą ze mną na zawody, pomagają mi bronzerem, kibicują mi, płaczą ze mną, gdy gra hymn. Moje rodzeństwo i partner też są ze mnie bardzo dumni i wspierają mnie" - mówi studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, specjalizacja kulturystyka.

Polubiłam się z treningiem w domu!

Joanna startowała w szczególnie trudnym 2020 roku, co nie było łatwe dla zawodników. Szereg zawodów odwołano w ostatniej chwili, a zawodnicy przygotowywali się w wielkiej niepewności. Zmusiło to jednak niektórych do przemyślenia możliwości i doprowadziło do kreatywnych rozwiązań, które okazały się wielkim sukcesem. Joanna też poradziła sobie z sytuacją. Zrobiła własną małą siłownię w domu. „Kupiłam sprzęt, drążki, ciężarki do 80 kg, ławkę, hantle i tym podobne. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że właśnie wtedy zrobiłam największy progress sylwetkowy.”Już podczas pierwszego lockdownu w Polsce Tańska zmieniła swój system treningowy ze splitów na treningi całego ciała. „Ten system bardzo mi odpowiada i do dziś z nim trenuję” - mówi Joanna. Przywiązuje dużą wagę do samego treningu. Choć na scenie jest delikatna i kobieca, na siłowni – jak twierdzi - chce trenować równie mocno jak mężczyźni.

Dieta Joanny nie jest tak ograniczona, jak wielu innych sportowców, których stać tylko na kilka podstawowych produktów. „Moja dieta jest zbilansowana, wartościowa pod względem odżywczym, smaczna i zdrowa. Oczywiście kalorie otrzymane poza sezonem znacznie wzrastają. Obecnie jem 2000 kcal w dzień nietreningowy i 2400 w dzień treningowy" - zdradza. Jednak już dziś myśli o kolejnym sezonie. Do wiosny zostało 18-19 tygodni, podczas których powinniśmy znów zobaczyć Joannę na scenie. Najpierw zaplanowała 1-2 tygodnie roztrenowania, a później 9-10-tygodniową fazę budowy masy mięśniowej, podczas której będzie starała się uzyskać jak najwięcej beztłuszczowej masy mięśniowej przy minimalnej ilości tkanki tłuszczowej. „Czas poza sezonem jest dla mnie bardzo ważny, bo zależy mi na postępach i progresie i będę trenować tak, żeby było to widoczne wiosną” - mówi Joanna. Podczas krótkiej przerwy między sezonami priorytetem Joanny będzie poprawienie pośladków. Krótkie cardio będzie wykonywać przez cały czas, aby utrzymać wrażliwość insulinową na dobrym poziomie.

Rok 2020 jak z bajki

Jak każda zawodniczka, Joanna bardzo dobrze pamięta swoje pierwsze zawody w lipcu 2019 r. „O dziwo, wcale nie byłam zestresowana. Na zawody przyjechał mój trener, partner i rodzina. Czułam ich obecność, podobał mi się start, bawiłam się na scenie" - opisuje Joanna. Ten start był dla młodej zawodniczki testem: Albo jej się to spodoba, albo nigdy więcej nie wyjdzie na scenę. „I polubiłam to!“ „W tym czasie wygrałam również zawody w kategorii overall” - dodaje. Podobały jej się wszystkie zawody, w których brała udział, ale uważa, że ​​najwięcej nauczyła się na tych międzynarodowych scenach. Czemu? „Jest inny panel sędziowski, inny język instrukcji i zawodnicy z wielu krajów. To imponujące - mówi Joanna. "Jednak każdy start jest inny i dzięki temu na każdych zawodach nabierałam doświaczenia, uczyłam się czegoś nowego“

Z pewnością wiele się nauczyła podczas Mistrzostw Europy we wrześniu 2020 roku w Santa Susanne. „Cała podróż była fantastyczna. Santa Susanna jest świetna. Atmosfera, plaża. Na każdym kroku zawodnicy z różnych krajów i wszyscy mają ten sam cel. Piękna, duża i efektowna scena." Zawsze walcze o jak najlepsze miejsce - mówi Joanna. Dla Joanny najważniejsze jest nastawienie, więc jest bardzo skupiona przed wyjściem na scenę. „Zrobiłam, co mogłam. Byłam z siebie zadowolona, ​​ale nie sądziłam, że będzie tak dobrze i wygram swoją kategorię na moich pierwszych Mistrzostwach Europy“ - wspomina podekscytowana Joanna. „Nie mogłam przestać płakać z powodu szczęścia!” Radość medalowa nadeszła również w Rumunii, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów 2020. W Klużu-Napoce Joanna zdobyła srebro, ale razem z drużyną widzieliśmy ją na pierwszym miejscu. „Byłam po prostu zadowolona z siebie. Wszystko było tak, jak chciałam tego dnia”- mówi Tańska w Rumunii. Jej makijaż i pielęgnacja włosów poszły lepiej niż zwykle, nie była zestresowana na scenie i dobrze się bawiła. „Ostatecznie zdobyłem srebro z remisem punktowym z pierwszym miejscem. Nie będę ukrywać, że takie miejsce trochę boli, bo jako sportowiec zawsze zależy mi na zdobyciu jak najlepszej pozycji" - mówi Joanna. Niemniej jednak była bardzo szczęśliwa.

Jednak najwyraźniej największy sukces odniósł w Santa Susanne, gdzie wygrał swoją kategorię na Mistrzostwach Świata Kobiet. Ponieważ to ważne wydarzenie odbyło się w tym samym miejscu co Mistrzostwa Europy, Joanna porównuje uczucie powrotu do hiszpańskiego kurortu do powrotu do domu. To był również najcięższy dla niej start „Na zawody pojechałam chora i niestety podczas „kobiecych dni”. Do tego doszło zmęczenie długim sezonem zawodów. Tańska wspomina, że ​​była trochę przygnębiona, bo wiedziała, że ​​forma, którą pokaże, nie będzie jej najlepszą. Dlatego właśnie peakweek był znacznie bardziej wymagający niż podczas innych zawodów" - opisuje Joanna. Jednak nic nie było można już zmienić. „Postanowiłam cieszyć się ostatnim startem w sezonie. Mimo wszystkich pzeciwności losu udało mi się i wygrałam, bo zawsze trzeba walczyć do samego końca i nie poddawać się! ” . Celem młodej zawodniczki w tych zawodach było„ tylko ”miejsce w TOP3. Ostatecznie jednak udało jej się wygrać z idealnym wynikiem 5 punktów co znaczy, że wygrała jednogłośnie! „Znowu płakałam ze szczęścia i nie mogłam przestać. To było coś niesamowitego ”- wspomina Santa Susanna.

Dla Joanny Tańskiej hiszpański kurort stał się swego rodzaju szczęśliwym miejscem, w którym bardzo dobrze wspomina swoje zawody. Według niej Santa Susanna ma w sobie coś magicznego i dobrze się tam czuje. „Kiedy wygrałem mistrzostwa świata, polska ekipa tak cudownie i głośno zaśpiewała hymn, że nawet fotografowie płakali! Muzyka przestała grać a oni śpiewali dalej stojąc na baczność. Ja oczywiście z nimi! Nigdy tego nie zapomnę ”- mówi Joanna.  

Konkurencyjne bikini jako suknia ślubna

Wizaż jest zdecydowanie ważnym elementem na zawodach. Joanna również stara się o to dbać. „Na każdych zawodach kombinowałam z czymś innym – ponieważ szykuje się sama. Inny makijaż, inna fryzura. Byłam zadowolona dopiero na mistrzostwach świata juniorów" - tłumaczy polska bikinifitnesska. Szczególnie lubi wygląd rosyjskich sportowców i zgadzam się - w Rosji odpowiedni wygląd jest naprawdę bardzo ważny. Równie ważny jest jednak dobór bikini, które ma podkreślać zalety i maskować wady. „Zawsze się śmieję, że wybór bikini można porównać do wyboru sukni ślubnej. Kiedy kobieta je nosi, powinna poczuć coś wyjątkowego ”- opowiada Tańska swoim doświadczeniem. Chociaż kolor powinien być dobierany indywidualnie dla zawodnika, jedno jest pewne. Bikinifitnesska musi prezentowac się ładnie na scenie w swoim stroju oraz makijażu i fryzurze.

Dobre relacje i motywacja

Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy, do sukcesu niezbędny jest również zespół ludzi, którzy mogą Cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz. Jednak kilka polskich zawodniczek ostatnio powiedziało nam, że takich ludzi i dobrych przyjaciół też znajdują w reprezentacji, w której panuje świetna atmosfera. Ale jak Joanna to widzi? „Reprezentacja Polski jest bardzo zgrana. Wszyscy jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, wspieramy się i szanujemy. Wszyscy sobie pomagają. Codziennie spotykamy się aby podsumowac dzień. W ostatnim dniu zawodów cała reprezentacja zawsze robi sobie wspólnie pamiątkowe zdjęcia" - zdradza Joanna.

„Nie mam jednej osoby, która mnie motywuje. Podziwiam wielu sportowców z wielu krajów. Chcę być coraz lepszą wersją siebie i cieszę się, że mogę być małą motywacją dla wielu dziewczyn. To jest coś, co mnie napędza ”- dodaje Joanna Tańska na końcu naszego wywiadu. Wiosną 2021 roku znów powinniśmy zobaczyć ją na scenie i wierzymy, że znów pokaże fantastyczną formę i będziemy na wielu jej zwycięstwach.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!