Prečo používať gumy na cvičenie?

Sú len pre ženičky, alebo by mali byť súčasťou nášho tréningového procesu? Ako je to naozaj s rezistenčnými gumami odpovie Alica Heverová. 

Možno si v mužskej spoločnosti už začula niečo ako: „pfff, gumičky sú iba pre ženičky“. V niečom možno mali títo muži pravdu. Samozrejmosťou je, že vďaka posilňovacím gumám nebudeme vyzerať ako powerlifter. Ale to ani nie je náš cieľ, všakže?
Chceme vyzerať žensky, vyšportovane s náznakmi rysov a s „lean“ svalmi. No nemám pravdu? Tým, že sú gumy pružné a naťahovacie, vyvolávajú tlak, ktorý tonuje a posilňuje svaly.
Práve preto by sme sa im nemali vyhýbať, práve naopak, mali by sme ich nekompromisne zahrnúť do našich tréningových plánov. Gumy na cvičenie začínajú naberať na sláve hlavne v rámci ženského obecenstva.
Ak „scrolluješ“ svojim instagramom ( a máš follownuté rôzne fitness účty ), tak môžeš vidieť mnoho tréningových videí, či fotiek dievčat, ktoré používajú práve tieto rezistenčné gumy.
Všetci dobre vieme, že sociálne siete sú v tejto dobe využívané ako silné propagačné nástroje, no tréningové gumy do tejto kategórie rozhodne nepatria. Svojou slávou vyčnievajú zaslúžene. Naozaj fungujú. Ak chceš vybudovať krásny okrúhly zadok, no pritom si chceš zachovať štíhle nožky tak toto je tá správna cesta. Možno si si už všimla náš nedávny článok o najlepších cvikoch na zadok s použitím rezistenčných gúm. Ak nie, tak klikni na tento link. 

Aké benefity nám prinášajú?

Finančná dostupnosť – Cena záleží na individuálnych požiadavkách, no i tak tvoja peňaženka rozhodne nezaplače. Bez problémov nájdeš taký riadny set gúm na cvičenie pod 10€.

Prenosnosť – Pre ženy, ktoré často cestujú, je tento bod ako vyšitý. Rezistenčné gumy sú úplne ľahučké na prenos a taktiež aj super umiestniteľné v kabelke alebo príručnej batožine.

Praktickosť – Možno nie je úplne najlepší nápad dvíhať ťažké váhy bez prítomnosti sparinga. Práve tu prichádzajú na rad rezistenčné gumy s ktorými sa veľmi jednoducho narába a môžeš ich používať bez pomoci tvojho sparinga.

Rôznorodosť – Sú kombinovateľné s inými náčiniami ako napríklad činky alebo posilňovacie tyč, ktoré vám umožnia vuyžitie výhod dvoch druhov cvičení naraz. Poskytujú užívateľovi nekonečné množstvo možností prevedenia cvikov. Ak sa chceš napríklad zlepšiť v zhyboch, jednoducho si priviaž odporovú gumu k tyči a natiahni ju pod koleno. Odpor gumy ti uľahčí vyťahovanie sa smerom nahor bez pomoci.

Bez dopadu na zdravie – gumy na cvičenie majú veľmi nízky dopad na šľachy, či kĺby, pretože nie sú úplne závislé od gravitácie a využívajú iba horizontálne a rotačné sily.

Prispôsobiteľnosť – Dokážeš s nimi účinne cvičiť bez ohľadu na to, aká je tvoja fyzická zdatnosť. Nezáleží na tom, či si začiatočníčka, pokročilá alebo expert, rezistenčné gumy sú ako stvorené pre každú jednu z nás. Sú dostupné v rôznych stupňoch odboru, či farieb.

Ideálne na strečing – tieto pružné gumy môžu byť fantastickým prídavkom do tvojej strečingovej rutiny, predovšetkým ak ti chýba nejaká tá flexibilita, či mobilita.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!