Elite PRO World Championships 2022: Koho uvidíme na pódiu?

Bude súťaž 2022 Elite PRO World Championships lepšia ako tohtoročná Bikini Olympia? Kto potvrdil účasť na prestížnom podujatí v španielskom meste Sevilla?

Od 2022 Arnold Classic Europe nás delí už len niekoľko dní. Toto podujatie sa už tretí rok po sebe spojí s udeľovaním titulov Elite PRO svetových šampiónov. Krásne a historické mesto Sevilla ponúklo poriadnu šou už počas minulého roka. V tomto roku však bude najdôležitejšia súťaž roka znova o čosi zaujímavejšia. Prečo? A kto bude súťažiť?

Viac PRO súťaží, lepší ACE

Svetový šport bol na niekoľko mesiacov ochromený kvôli pandémii, po ktorej sa pomaly spamätávame. Všetky odvetvia však zasiahla aj ďalšia rana – vojna na Ukrajine ovplyvnila účasť Ukrajincov aj Rusov, ktorí špeciálne v bodybuilding nomináciách patria medzi svetovú špičku. Napriek tomu sa súťažný kalendár Elite PRO súťaží poriadne rozrástol a súťaže sa konajú aj mimo Európy, čo dvíha popularitu IFBB. A dáva väčšiu možnosť získať nové, zaujímavé tváre pre Elite PRO – rovnako, ako aj možnosť pre aktívnych PRO súťažiacich zlepšovať sa.

V roku 2022 sme videli niekoľko skvelých Elite PRO súťaží, vrátane pražskej bikini súťaže Ms. Universe Europe a tiež Ms. International v Santa Susanna. Na pódium sa vrátilo niekoľko skvelých pretekárok, ktoré sa prebojovali na medailové pozície a po zozbieranom feedbacku sa dokázali zlepšiť na svetovú extratriedu. Viac súťaží jednoznačne prospelo aj prichádzajúcemu šampionátu – väčší počet pretekárov bude odhodlaných nastúpiť do boja o prvenstvo a súťaž bude zaujímavejšia.

Lepší ACE ako Bikini Olympia?

Čo len pomyslenie na porovnávanie Bikini Olympie s dlhoročnou tradíciou a Elite PRO Majstrovstiev sveta bude určite pripadať desiatkam z vás hrozné, nepredstaviteľné, neodpustiteľné. Reálne ma však začína viac zaujímať, kto získa titul v Elite PRO! Prečo? Odpoveď je jednoduchá – v Elite PRO môžu dievčatá ukázať svoju jedinečnosť. Na pódiu často vidíme tvrdšie, plnšie svaly súčasne so síce mäkšími, no neuveriteľne elegantnými a guľatými svalmi. Aj bikini si pretekárky vyberajú podľa toho, čo sa im reálne hodí. Štras? Ruský štýl? Vyber si a predveď skvelú formu, je to na tebe! Doteraz sme na Elite PRO súťažiach v nominácii Bikini videli niekoľko rôznych víťaziek. Rôzne upravených, s rôznymi formami. Nové tváre, ktoré nás doslova ohúrili, aj pretekárky, ktoré už dôverne poznáme. To sa, samozrejme, deje aj v IFBB PRO.

Zatiaľ čo v Elite PRO však dostáva očividne priestor jedinečnosť danej pretekárky a začína sa skôr prihliadať na to, aby priniesla to najlepšie, čo dokáže ona sama, v IFBB PRO vyhrávajú čo najštíhlejšie pretekárky. Často by v porovnaní s niektorými víťazkami v Elite PRO mohli vyzerať svalovo štíhlejšie. Polemika o tom, či by Ashley Kaltwasser mala alebo nemala prestať so súťažením však už nie je taká zaujímavá. Plnšie svaly a ženské tvary s prezentáciou, ktorá môže podčiarknuť vašu výnimočnosť je jednoducho zaujímavejšia. A Honza KAVALÍR to tvrdil už v roku 2019 a 2020. Samozrejme, že nikto neprestane sledovať Olympiu a my pretekárky, ktoré sa na toto podujatie chystajú, taktiež podrobne sledujeme. No ak budú rozhodcovia preferovať takú štíhlosť, priaznivci svalov sa začnú postupne prikláňať na stranu Elite PRO.

Víťazky sa postavia proti sebe

Hádam najväčším ťahákom tohtoročného Arnold Classic Europe však sú obhajkyňa titulu z minulého roka Kimberly PERCIVAL a dvojnásobná majsterka sveta Elite PRO Melina KELTANIEMI, ktorá sa vracia po trojročnej pauze. Pretekárky, ktoré sa nikdy predtým na pódiu nestretli, budú bojovať doslova o svoju česť. Percival bude chcieť titul obhájiť, jej výhodou je nadpozemsky úzky pás a exotickosť, no Keltaniemi je unikátna, aj keď z posledných videí mimoriadne svalnatá. Avšak v minulosti dokázala rozhodcov presvedčiť, že je lepšia ako Yana KUZNETSOVA! A to na každej súťaži, kde sa stretli. Ako sa však hovorí, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva a do Sevilly si jasne pre víťazstvo kráča aj Linna REAL, minuloročná Ms. Universe, ktorej minulý rok víťazstvo vyfúkla práve Percival.

,,Dá sa očakávať, že víťazka 2022 Arnold Classic Europe a tým pádom aj Majstrovstiev sveta Elite PRO, bude udávať akýsi trend pre amatérske bikinifitnessky a bude pre väčšinu pretekárok vzorom. Bude preto zaujímavé sledovať, či zvíťazí osvalenejšia a tvrdšia forma, alebo výrazný X-shape a jemnejšie svaly. Kimberly PERCIVAL by sme mohli prirovnať k Wiktorii Nnake, ktorá spôsobila podobný ošiaľ v roku 2020, keď na Majstrovstvách sveta Elite PRO získala striebro. Wiktoriu teraz nejaký čas na pódiu určite neuvidíme, lebo sa onedlho stane mamou. A zvedavá som tiež aj na to, akú formu predvedie Melina KELTANIEMI, keďže zo zverejnených videí je jasné, že nabrala množstvo svalovej hmoty," okomentovala naša redaktorka Barbora LABUDOVÁ. 

Karty však môže zamiešať Ms. International Monika ŠPAČKOVÁ, ktorá si počas jarnej súťažnej sezóny odniesla celú zbierku cenných kovov a pripravuje životnú formu. Okrem toho príde Ms. Universe Europe Renata SOUČKOVÁ, ktorá sa posnaží o reparát z Ms. International a bude chcieť zaskočiť skúsené Elite PRO hviezdy. Jana JEŘÁBKOVÁ zvíťazila na Arnold Classic Africa a určite tiež nepríde so sklopenými ušami. A čo dodá Veronika ZEMANOVÁ, ktorá sa rozhodcom v Španielsku jednoznačne páči?

Okrem toho na pódiu uvidíme mnoho kvalitných pretekárok, ktoré však potrebujú prísť vo výnimočnej forme, aby konkurovali skvelým a stabilným vyššie menovaným. Nie je to totiž o tom, že vás v Elite PRO prehliadajú, ako hovoria mnohé prestupujúce pretekárky. Po tomto tvrdení zväčša príde o 200% ťažšia a svedomitejšia príprava a po výhre v NPC pokračujú v tvrdení, že v IFBB ich stále prehliadali. Keby však tieto pretekárky prišli v takej dobrej forme aj v IFBB alebo Elite PRO, mohli víťaziť aj tu a nemuseli prestupovať. V takej forme by ich nikto nemohol prehliadať.

Kto teda nateraz potvrdil účasť na 2022 Arnold Classic Europe?

Reet Reimets 
Ana Paula Araujo Lhar 
Michelle Seaforth 
Veronika Zemanová 
Melissa Seaforth 
Lucia Di Pancrazio
Kimberly Percival 
Lejla Secic 
Lara Zhang
Renata Součková
Monika Špačková 
Jessica van den Heever 
Violeta Palamanchurk 
Paige Pestana 
Melina Keltaniemi 
Lina Bejarano 
Romancia Jules
Elvina Matthew 
Karina Gavrikova 
Avernell Modest 
Theresa Osterreich 
Beatriz Astolfi 
Elis Rodriguez
Ophelie Gava 
Jana Teder 
Jana JerabkovaReklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!