PREVIEW Kto nastúpi na pódium 2020 Elite PRO Majstrovstiev sveta?

AKTUALIZOVANÉ Blíži sa najväčší sviatok kulturistiky a fitness, aký v Európe zažívame. Arnold Classic Europe sa v tomto roku spojil s 2020 Majstrovstvami sveta profesionálov.

Napriek tomu, že rok 2020 priniesol obrovské množstvo sklamaní, spojenie Arnold Classic Europe a 2020 Elite PRO Majstrovstiev sveta hodnotím pozitívne. Na pódiu tak uvidíme tých najlepších profesionálov a skvelých amatérov, pre ktorých má Arnold Classic Europe stále výnimočnú atmosféru. Myslím, že ACE 2020 bude pre súťažiacich v IFBB International symbolom pevnej vôle a boja so všetkými obmedzeniami, ktoré športovcov na ich ceste na toto pódium stretli.

O tom, že prekážky prekonávalo naozaj množstvo športovcov svedčia aj zverejnené štartové listiny. Samozrejme, pretekárov je o čosi menej ako v minulom roku, no jednoznačného víťaza nemá ani jedna z kategórií. Zajtra večer si teda pozrieme naozaj kvalitnú súťaž so všetkým, čo k tomu patrí.

V bikinifitness kategórii bude súťažit spolu 20 žien. V minulom roku ich bolo 23 a aj napriek tomu, že z minuloročnej TOP5 súťažia len dve bikinifitnessky, myslím, že tohtoročný súboj o kráľovnú tejto kategórie bude veľmi zaujímavý. Využiť svoje (viackrát) získané Elite PRO karty sa rozhodlo niekoľko pretekárok, ktoré sme ešte nedávno mohli vidieť na pódiu medzi amatérkami. Prvým menom, ktoré u nás zarezonovalo bola Ekaterina RYKOVA. Ekaterina sa na minuloročných Majstrovstvách sveta vo fitness v Bratislave nedostala cez elimináciu, no počas koronakrízy mala mnoho času pracovať na zlepšení. V akej forme nastúpi na pódium 2020 Elite PRO majstrovstiev sveta uvidíme už o pár hodín.

Okrem nej však do Elite PRO prestúpila aj Anna SOROKINA. Hviezda amatérskych pódií v minulom roku sa doposiaľ v roku 2020 nepredstavila na medzinárodnej súťaži, no fotografie na sociálnych sieťach napovedajú, že jej forma je ešte o čosi lepšia ako na minuloročných súťažiach. Ďalšou bikinifitnesskou, ktorá sa rozhodla pokračovať vo svojej kariére medzi profesionálmi je Linna Bejarano Real. Linna len pred mesiacom zvíťazila na majstrovstvách sveta žien 2020 a v tomto roku je tiež majsterkou Európy. Spolu s Barborou LABUDOVOU sme už o možnosti prestupu pre Linnu hovorili. Sledovať skúsenú pretekárku medzi tými najlepšími v tejto divízii bude rozhodne zaujímavé. Získa Linna cenný kov? Ani to nie je vylúčené.

Ďalším menom, ktoré ma na štartových listinách príjemne prekvapilo je Jana TEDER. Overall majsterka sveta v bikinifitness masters kategórii z minulého roka sa predvedie na profesionálnych majstrovstvách pravdepodobne aj medzi masters pretekárkami, kde budú jej šance vyššie. Aj v Santa Susanne sa však môže predviesť v skvelom svetle.

Po jednej výhre na tohtoročných Elite PRO súťažiach majú aj Maďarky Karina GAVRIKOVA, Brigitta BEKEFI a Poľka Paula MOCIOR. Podarí sa im dosiahnuť neprehliadnuteľnú formu aj na Majstrovstvách sveta Elite PRO? Osobne si myslím, že do TOP10 sa dostane minimálne jedna z maďarského dua a pre Mocior tiež nie je nič stratené. Okrem dokonalej formy však musia predviesť aj vyšperkovanú prezentáciu a dokonalú vizáž. Verím, že sa im to podarí.

Na šampionáte budú štartovať aj tri Češky a dve Slovenky. Návrat vo veľkom štýle by si určite priala Eliška DOMBKOVÁ, ktorej sa podarilo na svojej prvej súťaži v Elite PRO a po dvoch rokoch nesúťaženia obsadiť tretie miesto. Konkurovať jej však budú krajanky Veronika ZEMANOVÁLenka MYSLIVCOVÁ. Obe sa v minulom roku dostali do TOP10. Uvidíme, aký typ postavy bude preferovaný v tomto roku.

O čo najlepšie umiestnenie budú bojovať aj Radka SZOMBATHOVÁLucia KOŠECKÁ. Radka začala svoju prípravu o čosi neskôr ako ostatné pretekárky, no jej aktuálna forma napovedá, že pripraviť sa stihla. Uvidíme, ako bude vyzerať jej finálny look na pódiu. Luciu ešte počas uplynulého týždňa trápili zdravotné problémy, s ktorými sa jej podarilo vyrovnať. Ostáva veriť, že problémy sa nevrátia a Lucia dostiahne formu tak, aby s ňou bola sama na pódiu spokojná.

Medzi najskúsenejšie pretekárky na pódiu budú nepochybne patriť Kristina NARBUTAITYTÉ, Oksana BRYGIDYRYana KUZNETSOVA. Oksana skončila na minuloročnom šampionáte na druhom mieste. Určite by sa po rokoch súťaženia chcela prepracovať na post kráľovnej bikinifitness. Motivácia Yany Kuznetsovej po dvoch šampionátoch, kde neuspela však musí byť obrovská. Sama neviem, na čiu stranu by som sa v prípade finálneho súboja týchto dvoch dám priklonila, no verím, že k nemu dôjde. Podľa fotografií, ktoré počas prípavy zverejňovali je jasné, že každá z nich dala do prípravy maximum a formy, ktoré ukazujú na sociálnych sieťach majú k absolútnej dokonalosti veľmi, veľmi blízko. Nech už súboj dopadne akokoľvek, verím, že pre niekoho môže byť zaujímavejší ako tohtoročná Bikini Olympia!

AKTUALIZOVANÉ 11.12.2020 22:30: Len pred niekoľkými minútami sme dostali priamo z dejiska šampionátu informáciu, že možnosť súťažiť na Elite PRO Majstrovstvách sveta dostala aj Wiktoria NNAKA! Poľská hviezda je tohtoročnou OVERALL víťazkou na Majstrovstvách sveta žien, junioriek a absolútnou majsterkou Európy v oboch kategóriách. V Elite PRO bude súťažiť bez straty amatérskeho statusu a následne ju v nedeľu uvidíme bojovať o tituly medzi ženami aj juniorkami. Náš odhad? Spolu s Barborou LABUDOVOU sme sa zhodli, že Wiktoria môže napriek svojmu mladému veku siahať na priečky v TOP5 medzi profesionálkami! 

Boj sa začne už o pár hodín a preto nezabudnite sledovať náš INSTAGRAM, kde vám prinesieme veštky bleskové správy a novinky už do niekoľkých minút.

Kto bude súťažiť na 2020 Elite PRO Majstrovstvách sveta v Santa Susanne?

 • Andra Vagur, Estonia
 • Anna Sorokina, Spain
 • Aremoga Santana, Spain
 • Brigitta Bekefi, Hungary
 • Ekaterina Rykova, Russia
 • Eliska Dombkova, Czech Republic
 • Jana Teder, Estonia
 • Karina Gavrikova, Hungary
 • Kristina Narbutaitytè, Lithuania
 • Lenka Myslivcová, Czech Republic
 • Lina Bejarano, Spain
 • Lucia Di Pancrazio, Italy
 • Lucia Košecká, Slovakia
 • Melissa Seaforth, Antigua & Barbuda
 • Oksana Bryhidyr, Ukraine
 • Paula Mocior, Poland
 • Radka Szombathova, Slovakia
 • Reet Reimets, Estonia
 • Veronika Zemanová, Czech Republic
 • Yana Kuznetsova, Russia


Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!