Toto priniesol rok 2021 vo svete bikinifitness!

Rok 2021 sa o niekoľko hodín skončí. Poďme si spoločne zrekapitulovať, čo priniesol a na čo môžeme byť hrdí.

Rok 2021 vítali všetci s nádejou, že bude lepší, než rok 2020, ktorý bol silne poznačený pandémiou a možností na súťaženie bolo počas neho pramálo. Nová vakcína a pomaly zlepšujúca sa situácia vo svete však naznačovali, že rok 2021 bude súťažne bohatší. A bola to pravda. Poďme si pripomenúť, čo dobré sa počas uplynulých 365 dní udialo.

Babyboom vo svete bikinifitness

Jednými z najmilších noviniek, aké sme počas tohto roka zdieľali na sociálnych sieťach boli jednoznačne oznámenia známych bikinifitnessiek o tehotenstve a narodení bábätiek. A bolo ich naozaj neúrekom! Medzi najväčšie hviezdy, ktoré sa aktuálne pripravujú na mamičkovské povinnosti sú Yana KUZNETSOVA a Lenka MYSLIVCOVÁ. Hrdými mamičkami krásnych ratolestí sa počas roka 2021 stali napríklad Timea TRAJTEĽOVÁ, Anastasiia HOROBETS, Natalia LUGOVSKIKH, Valeria SLAPNIK či Angelica TEXEIRA. Na svojich sociálnych sieťach tak dnes zdieľajú so sledovateľkami aj krásne momenty zo svojho popôrodného obdobia. A ak hľadáte rady, ako zostať vo forme aj počas tehotenstva alebo po pôrode, určite tieto šampiónky sledujte aj teraz!

Máme novú Ms. Bikini Olympia!

V roku 2021 sa najprestížnejšia súťaž organizácie NPC/IFBB PRO konala znova na Floride. Orlando sa stalo dejiskom sviatku kulturistiky a fitness už druhý rok po sebe. Celú súťaž sme už od Press konferencie pozorne sledovali a informovali sme vás o priebehu súťaže. Súťaž bikinifitnessiek bola mimoriadne zaujímavá a opísali sme ju aj v REPORTE. Víťazstvo si napokon odniesla Jennifer DORIE, ktorá dominovala už niekoľko dní predtým na súťaži Arnold Classic. Máme tak novú Ms. Bikini Olympia, ktorá je pripravená svoje kvality dokazovať aj na nasledujúcich súťažiach. Tento rok bol pre Jennifer ešte o niečo krajší - pred niekoľkými dňami sa totiž zasnúbila.

Návrat Ms. Universe a Ms. Europe

Medzi najsledovanejšie podujatia tohto roka vo federácii Elite PRO jednoznačne patrili súťaže Mr. Universe a Mr. Europe, kde sme spoznali aj šampiónky v nominácii Bikini. Tieto súťaže boli ostro sledované najmä kvôli tomu, že sa do súťažného kalendára vrátili po dlhej dobe a to aj napriek tomu, že majú dlhoročnú a prestížnu tradíciu. Na súťaži Ms. Europe dominovala krásna Yana KUZNETSOVA, pre ktorú bol tento titul po niekoľkých menej úspešných vystúpeniach na Elite PRO Majstrovstvách sveta určite zadosťučinením. Yana súťažila v perfektnej forme a niet jej čo vytknúť. Súťaži sme sa venovali aj v tomto REPORTE. V jeseni sa konala súťaž Mr. Universe v Marbelle. Na súťaži sa predviedli tí najlepší z najlepších a medzi bikinifitnesskami dominovala Španielka Linna REAL. O súťaži si môžete prečítať TU.

Olympia sa vracia do Las Vegas

Čerstvá, no pre fanúšikov bodybuildingu a fitness krásna správa – prestížna súťaž Mr. Olympia sa uskutoční v roku 2022 znova v Las Vegas! V budúcom roku si však na toto podujatie počkáme – bude sa konať až 15-18. decembra.

Na Slovensku sa začalo súťažiť vo Fit Model

Dobrá správa pre fanúšikov krásnych postáv, ligotavých plaviek a šiat prišla na Slovensku v jari – oficiálne sa totiž začalo súťažiť v svalovo najjemnejšej kategórii Fit Model, ktorá je už roky súčasťou svetového portfólia nominácií v IFBB International. Za aktuálne najúspešnejšiu Slovenku môžeme pokojne označiť Barboru LABUDOVÚ, ktorá je prvou Slovenkou, ktorá získala na medzinárodnej súťaži v nominácii Fit Model prvé miesto. Súťažila na 2021 Grand Prix Pepa v Opave. Prvou slovenskou šampiónkou v tejto nominácii je Lívia SIMANOVÁ, s ktorou sme sa spracovali aj tento ROZHOVOR.

Jedna z najkrajších súťaží – Siberian Power Show

Súťažou Siberian Power Show začal súťažný rok 2021 a dodnes na ňu spomíname ako na jednu z najkrajších a najveľkolepejších súťaží. K nezabudnuteľnému dojmu prispel stage, organizačná úroveň súťaže aj to, koho sme mohli sledovať na pódiu. Súťaž sme mohli sledovať aj online a to vďaka kvalitnému online prenosu! Siberian Power Show je už teraz zahrnutá aj v kalendári na rok 2022 a určite nie sme jediní, kto je už teraz zvedavý na to, čo (okrem výrazne vyššieho balíka peňazí, ktoré šampiónom organizátori rozdelia) sa tímu pod vedením Denisa KIJUCINA podarilo vylepšiť.

Šampiónkou Arnold Classic Europe sa stala exotická kráska

Arnold Classic Europe sledovala priamo v dejisku naša šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ, ktorá pomáhala s komentovaním livestreamu zo španielskej Sevilly. Víťazkou Elite PRO show, ktorá sa uskutočnila večer počas druhého súťažného dňa, sa v nominácii Bikini stala Kimberly PERCIVAL z Antiguy a Barbudy. Kimberly zvíťazila s rovnakým počtom bodov ako druhá Linna REAL. O jej víťaznej forme, ktorej dominovali najmä mimoriadne štíhly pás a dlhokánske nohy sme písali TU.

Galina Maslovskaya súťaží medzi profíčkami

Jednou z noviniek, ktoré zaručene potešili svet bikinifitness je nepochybne prestup Galiny MASLOVSKEJ medzi profesionálky. Galina si svoju premiéru užila v rodnom Rusku, práve na súťaži Siberian Power Show. Získala tretie miesto a so súťažením pravdepodobne nekončí! Už skôr sa objavili plány, že bude súťažiť na Arnold Classic Europe, čo sa však napokon nepodarilo. Galina totiž v máji tiež podstúpila augmentáciu pŕs a dúfame, že ju na pódiu uvidíme v roku 2022!

Ashley Kaltwasser láme rekordy

Kto nepozná Ashley Kaltwasser, akoby svet bikinifitness ani nesledoval. V roku 2021 sa však tejto trojnásobnej Ms. Bikini Olympia podarilo pripísať si na svoje konto naozaj mimoriadne množstvo víťazstiev a aktuálne sa môže pochváliť až TRIDSIATIMI zlatými medailami z IFBB PRO súťaží. Ashley súťažila naozaj veľa a okrem USA si skúsila aj súťaženie v Európe, keď sa stala víťazkou na Romania Muscle Fest. A hoci sme v poslednej dobe mnohokrát hovorili o tom, že Ashley sa už asi nepodarí zopakovať svoje tri víťazstvá na Olympii, pretože aktuálny trend je odlišný od formy, ktorú predvádza, jej look jej na tohtoročnej Olympii priniesol tretie miesto! Ashley zlomila aj rekord Ronnieho Colemana, ktorý mal na konte 26 PRO víťazstiev.

Súťažia aj nováčikovia

Jednou z najlepších správ, aké priniesol rok 2021 je určite aj súťaženie v kategórii „nováčik“. Na Amix Patriot Cupe sme túto kategóriu mohli vidieť už v roku 2019. V roku 2021 sa spustilo súťaženie medzi nováčikmi aj na medzinárodnej scéne a priestor dostali aj na Majstrovstvách sveta, Európy či na Arnold Classic. A záujem o súťaže medzi nováčikmi bol aj na Slovensku či v Rusku! Jednými z fantastických súťažiacich, ktoré využili túto kategóriu sú napríklad Tatiana KONONOVA či Alina FROLOVA, ktorá je aktuálne šampiónkou svetového pohára.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!