Siberian Power Show 2021: V akej forme sa ukázali bikinifitnessky? 1. časť

Na Siberian Power Show sme čakali poriadne dlho. Ako vyzerali bikinifitnessky, ktoré súťažili v kategóriách do 158cm, do 160cm, do 162cm a do 164cm? Prečítajte si report od Barbory LABUDOVEJ.

Dlhoočakávaná 2021 Siberian Power Show je za nami. A že sa bolo na čo pozerať! Na veľkolepých stage-och sme videli tých najlepších atlétov prevažne z Ruska. Zaujímavý boj prebiehal, samozrejme, aj vo všetkých kategóriách bikinifitness. V tej najpočetnejšej súťažilo až 38 pretekárok!

Ešte pred samotným pohľadom na jednotlivé kategórie treba zhodnotiť, že súťaž Siberian Power Show aj tento rok dosiahla mimoriadne vysokú úroveň. Súťaž obrovských rozmerov s dobrou organizáciou sa len tak nevidí. Mimoriadne oceňujeme priestor, ktorý bol dopriaty na prezentáciu nielen finalistkám. Všetky pretekárky si užili pozornosť kamier aj divákov. Z podujatia bol vysielaný profesionálny priamy prenos pomocou osobitnej platformy a súťaž ste si tak mohli vychutnať napríklad aj ako my - v obývačke na televíznej obrazovke. Pozrime sa spoločne na ženské kategórie.

Bikinifitness do 158cm

Ešte pred nástupom tejto kategórie bolo viacerým priaznivcom jasné, že karty o najvyššie umiestnenia zamiešajú spomedzi 25 pretekárok známe bikini súťažiace Irina Pimenova (259) a Anastasiia Zolotaya (266). Od 2019 Majstrovstiev sveta v Bratislave zaznamenala výrazný progres najmä Anastasiia. Irina je známa najmä výrazným V-shapeom. Anastasiia zúžila pás a skvalitnila svalovú hmotu, čím celkovo zvýraznila proporcie. Obe vyzerali na pódiu dievčensky a mimoriadne sviežo. V semifinále o ich osude ešte nebolo rozhodnuté - výsledková listina ukazuje ich rovnaké skóre. O víťazke rozhodla, pravdepodobne prezentácia v podobe I-walku, v ktorej pôsobila Irina o niečo istejšie. História sa napokon opakovala a tak ,ako v Bratislave, aj tentokrát si odniesla Irina zlatú a Anastasiia striebornú priečku. Treba však pripomenúť, že sa obom pretekárkam podarilo postúpiť zo Superfinále do Elite PRO Show. V nej sa Anastasii podaril husársky kúsok - nielen, že porazila Irinu Pimenovu, ale tiež Bikini hviezdu Galinu Maslovskayu. Pre Irinu to bol jasný odkaz, že už nie je neporaziteľná. Za jej najväčší defekt považujem objem spodnej časti tela. Do budúcna by mala buď zmeniť spôsob tréningu, aby nedosiahla väčší svalový objem alebo sa snažiť stiahnuť nohy o niečo viac.

O tom, kto získa bronz, sa rozhodovalo medzi pretekárkami Dariou Kaigorodovou (283) a Rimmou Kotelnikovou (580). Obe sú krásne, komplexné pretekárky. Daria dominovala plnosťou svalov a Rimma zas neprehliadnuteľným vzhľadom. Predpokladala som, že sa rozhodcovský panel prikloní k Rimme, keďže zvíťazila v nižšej juniorskej kategórií. Napokon však s malým náskokom získala bronz Daria. Rimma súťaží v dvoch nomináciách - bikinifitness a fitmodel, v ktorom získala absolútne víťazstvo. Myslíme, že takýto triumf je dostatočná náhrada za stratený bronz.

Piate miesto získala Elena Bobicheva (267), ktorá je kvalitnou pretekárkou. Do budúcna by si však mala dať pozor na tvrdosť - nohy boli v porovnaní s konkurentkami tvrdšie. Na poslednom finálovom mieste skončila Ekaterina Salina (282). Ekaterina sa prezentovala mimoriadne dobre a jej celkový look bol naozaj očarujúci. Vyššie umiestnenie nezískala najmä kvôli symetrii - v oblasti ramien by sa žiadalo ešte zapracovať na svalovej hmote.

Zdroj: getbig.tv

Bikinifitness do 160cm

Hviezdou tejto kategórie bola absolútna víťazka Dudushkin Fitness Family Grand Prix Margush Minasyan (285). Opäť ukázala krásnu formu, ktorou mi veľmi pripomína ruskú Bikini hviezdu Kseniu Romanovu. Po finále zvíťazila jednoznačne so skóre 4. Striebornú priečku obsadila absolútna víťazka Master’s bikinifitness Anastasiia Gerasimova (516). Vyzerala veľmi mladistvo a livestreame či fotografiách by ste len ťažko zistili, že prekročila vekovú hranicu 35 rokov. Pekná forma, prezentácia aj vzhľad jej získali najvyššie umiestnenia. Bronz si domov odniesla extravagantná Anastasia Ashaeva (284), ktorá absolvovala zákrok, pri ktorom jej boli vybraté spodné rebrá. Niet jej čo vytknúť, viem si ju však predstaviť ešte o niečo subtílnejšiu, najmä čo sa týka spodnej časti tela.

Na 4. meste skončila Anna Alyautdinova (293) a na piatom Elena Abrosimova (300). Medzi tretím, štvrtým a piatym miestom bol rozdiel len jediný bod. Práve posledná menovaná v semifinále bola u rozhodcov na 3. mieste. Elena totiž pred pár dňami zvíťazila na súťaži 2021 Siberian Championships. Všetky tri si boli však rovnocennými súperkami. TOP 6 doplnila Margarita Kalinina (286). V tejto kategórii súťažilo 20 pretekárok.

Bikinifitness do 162cm

Napriek 5-hodinovému posunu sme v redakcii súťaž pozorne sledovali na livestreame od samého začiatku už od piatej hodiny nášho času. A neuniklo nám ani, že pretekárka, ktorá zvíťazila v tejto kategórii, si zlato jednoznačne zaslúžila. Maria Ramm (316) medzi mnohými kvalitnými pretekárkami doslova žiarila. Svojim vystupovaním strhávala na seba pozornosť počas všetkých troch kôl. Výraznou postavou tejto kategórie bola tiež Yulia Karpinskaya (325). Napriek nešťastnej stavbe tela (široký hrudný kôš a široká panva) dokázala rozhodcov zaujať natoľko, že jej prvé miesto uniklo len o jediný bod - v semifinále bola dokonca na prvom mieste. Dominovala výrazným X-shapeom a dlhými štilhlymi nohami.

Na bronzovej pozícii skončila známa bikina, ktorá začínala trénovať s trénerom hviezd Igorom Romanovom (ktorý dostal k súťaženiu aj Yanu Kuznetsovu a Galinu Maslovskayu). Polina Miroshnichenko (323) ukázala peknú plnú formu, výrazný V-shape. Celkový dojem však kazila neistá prezentácia a nervózny úsmev na tvári. Na 4. mieste skončila veľmi pekná juniorská pretekárka Elvira Goryachina (586). V juniorskej kategórii získala bronz, v ženskej ju od neho delili len dva body. Elvira je veľmi komplexná pretekárka, teším sa na jej ďalšie vystúpenia. Polina Emelina (307) a Irina Ambrosova (315) skončili s rovnakým skóre na piatom a šiestom mieste.

Bikinifitness do 164cm

Výsledky v tejto kategórii pre nás boli prekvapením. Najväčšou adeptkou na víťazstvo bola absolútna víťazka súťaže 2021 Pohár Leningradskej oblasti Anastasia Solovyeva (334). Je však pravda, že disponuje väčším svalovým objemom a že bola v porovnaní so súperkami o niečo tvrdšia. Rozhodcovia jej v semifinále pridelili tretie a napokon získala až 4. Miesto. Jednohlasnou víťazkou sa stala absolútna víťazka juniorskej kategórie Yuliia Kiyamova (588). Yulii niet čo vytknúť - forma, prezentácia aj vzhľad boli adekvátne zlatej priečke. Je to jediná víťazka, ktorá získala najnižšie možné skóre 3.

Na druhom mieste skončila Anna Demyanova (335), ktorú sme doposiaľ poznali ako fitmodelku. Dokázala však, že sa v tejto nominácii rozhodne nestratí. Margarita Vetvitskaya (533) bola ozdobou tejto kategórie. Na pódiu doslova svietila a pôsobila naozaj výnimočne. Margarita je jasným príkladom toho, že sú úspešné aj bikinifitnessky, ktoré nemajú ideálnu predispozíciu. Piate miesto obsadila Margarita Slobodenyuk (343). Šampiónka Ruska predviedla krásnu formu, no bohužiaľ sa jej nepodarilo získať lepšie umiestnenie najmä kvôli vysokej kvalite súperok. Posledné miesto vo finále získala známa tvár - Maya Leonenko (333), ktorá bola pripravená štandardne dobre. Po semifinále bola dokonca na 5. mieste.

Druhú časť reportu, v ktorej sa budeme venovať ostatným štyrom výškovým kategóriám, nájdete na našom webe už v sobotu. Nezabudnite sledovať náš instagram @bikinifitness.sk, aby vám neunikli žiadne informácie.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!