Siberian Power Show 2021: V akej forme sa ukázali bikinifitnessky? 2. časť

Druhá časť reportu je tu! Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vyzerali tie najlepšie pretekárky v kategóriách do 166, 169, 172, nad 172cm a v takzvanom superfinále.

Bikinifitness do 166cm

V eliminácii sme na stagei videli 23 dievčat. Našu pozornosť zaujalo niekoľko pretekárok, najvýraznejšou postavou bola stará známa z posilňovne ruského trénera hviezd Igora Romanova – Maria Matskan (369). Maria na začiatku svojej fitness kariéry súťažila v nominácii fitmodel, posledné roky je však súčasťou úspešného tímu bikinifitnessiek. Dlhší trup a kratšie nohy jej neponúkajú ideálnu predispozíciu na súťaženie v bikinifitness, napriek tomu však Maria bola jednou z najvýraznejších postáv amatérskej súťaže. V momente, kedy vstúpi na stage sa doslova nesie ako kráľovná a zaručene nie je nikto, koho pozornosť by si nedokázala získať. V semifinále získala Maria skóre 5, napokon však s „desiatkou“ skončila na 2. mieste.

Rozhodcovský panel uprednostnil „bikini postavu“ – víťazkou sa stala krásna Evgenia Ilina (374), zvíťazila však len o dva body. Evgenia má krásnu postavu, formu a výrazný X-shape. Bronz získala Daria Guseva (368) s rovnakým počtom bodov ako pretekárka na 4. mieste Olesya Kobeleva (363). Olesya bola v semifinále na prvom mieste, vo finále však padla až na konečnú štvrtú priečku. Úprimne si nemyslím, že bola jej forma v takej konkurencii hodná víťazstva. Výraznejšou postavou bola rozhodne spomínaná Daria, aj napriek tomu, že disponuje štíhlejšou postavou. Piate miesto získala Maria Kuznetsova (378) a šieste o niečo ostrejšia pretekárka Karina Dorokhova (364).

Bikinifitness do 169cm

Víťazkou tejto kategórie sa stala nádherná Tatiana Semenilkina (416), ktorá sa minulý rok stala šampiónkou Majstrovstiev Ruska aj pohárovej súťaže v Sankt-Peterburgu. Jej výnimočná krása a ideálne proporcie z nej robia neprehliadnuteľnú pretekárku, no aj napriek tomu môže Tatiana svoj pózing ešte vylepšiť. Striebro získala blondínka Viktoriia Chernykh (417), ktorá bola síce dobre pripravená, no tak, ako aj u mnohých iných pretekárok, pokazil celkový dojem náter pokožky. Neviem, akou farbou vykonávali náter na tejto súťaži, mnohí atléti (nielen v bikinifitness nominácii) však mali problém so zeleným náterom. Je to chyba, za ktorú pretekári nemôžu, bohužiaľ za ňu doplácajú konečným výsledkom.

Bronzová medaila putovala do rúk Tatiany Leer (384), ktorá bola na stage veľmi výrazná. K dokonalosti jej chýbali len o niečo guľatejšie ramená – v prednom a zadnom postoji ich Tatiana mala vyprúžkované, čo je v bikinifitness nežiaduce. Podľa bodov v konečných výsledkoch vidíme, že sa rozhodcovia jednoznačne nezhodli. Všetky tri pretekárky mali dvojciferné skóre, medzi ktorými bol minimálny rozdiel. Na 4. mieste skončila Natalia Malanka (387) – veľmi pekná pretekárka s dotiahnutou formou, ktorá bola adekvátna aktuálnemu trendu. Piate miesto získala Irina Diner (596), ktorej sa podarilo zvíťaziť v juniorskej kategórii. Posledné finálové miesto doplnila Alena Taimankina (404), ktorá bola oproti svojim súperkám nedostatočne pripravená. V tejto kategórii súťažilo 35 pretekárok.

Bikinifitness do 172cm

Zlatú priečku obsadila spomedzi 24 pretekárok výrazná blondínka Olga Khasanova (441). Olga vyzerala dobre najmä v prednom a v bočných postojoch, v zadnom však zaostávala objemom zadku. Na striebornej pozícii sa umiestnila Daria Sulzhenko (425), ktorá bola pre mňa osobne víťazkou tejto kategórie. Daria má krásny X-shape a look a predviedla ideálnu prezentáciu. V každom postoji v mojich očiach prevyšovala víťazku Olgu.

Bronz získala Albina Kirilyuk (564), ktorej možno vytknúť len dvíhanie ramien v bočných postojoch. Albina a Daria skočili s rovnakým skóre 15. Štvrté miesto obsadila Elena Poddubetskaya (420), piate Anastasia Zadnepryanaya (576). Obe boli mimoriadne vyrovnané, v prednom a zadnom postoji však o niečo víťazila štvrtá Elena, ktorá disponuje výraznejším V-čkom. Posledné miesto vo finále získala master's šampiónka Elena Temnikova (565). V redakcii sme očakávali, že získa po víťazstve v master's získa o niečo vyššie umiestnenie.

Bikinifitness nad 172cm

To, že Valeria Fedorenko (502) zamieša karty v najvyššej kategórií, bolo snáď jasné úplne každému. Valeria aktuálne patrí k tým najlepším ruským bikinám a svojim ďalším víťazstvom tento status len potvrdila. Druhá skončila Svetlana Mokhova (500), ktorá upútala pozornosť mimoriadne úzkym pásom a dlhánskymi nohami. Svetlana je celkovo o niečo útlejšia ako Valeria, Valeria ju však prevýšila celkovým dojmom a krásou. Bronz získala Varvara Fedotova (594), veľmi pekná pretekárka, ktorej k nižšiemu skóre chýbala väčšia definícia brušných svalov. V prednom postoji totiž vyzerala „zaliata“. Aj u Varvary sme badali náter do zelena.

Štvrtá Anastasia Mayer (444) pre mňa pôsobila na pódiu trochu rušivo kvôli rozsiahlym tetovaniam. Skúsené pretekárky si tetovania, ktoré by mohli skresliť formu a pokaziť celkový dojem, skrývajú pod veľmi krycí make-up, ktorý je na to určený. Na 5. mieste skončila Maria Makarova (443) a na šiestom Anastasia Zhdanovich (445). Ak sa Marii podarí do budúcna zúžiť pás a tým zvýrazniť X-shape, rozhodne bude dosahovať aj vyššie umiestnenia.

Superfinále

Organizátori súťaže namiesto OVERALL kategórie usporiadali tzv. superfinále, do ktorého postúpila šampiónka a vice-šampiónka z každej výškovej kategórie. V superfinále tak malo súťažiť 16 pretekárok, napokon ich bolo len 15 kvôli chýbajúcej Valerii Fedorenko (to, prečo sa na superfinále nedostavila, sa dočítate v najnovších weekly news). Najlepších 5 pretekárok malo neskôr súťažiť vo vrcholnom podujatí – na 2021 Elite PRO show. TOP 5 nakoniec tvorili tieto pretekárky:

Irina Pimenova (1. miesto v bikinifitness do 158cm)
Anastasia Zolotaya (2. miesto v bikinifitness do 158cm)
Margush Minasyan (1. miesto v bikinifitness do 160cm)
Julia Karpinskaya (2. miesto v bikinifitness do 162cm)
Maria Matskan (2. miesto v bikinifitness do 166cm)

Je zaujímavé, že uspelo viac pretekárok, ktoré skončili na striebornej priečke, ako víťazok. Dovolím si tvrdiť, že ak by Valeria Fedorenko v superfinále súťažila, bola by jednou z postupujúcich pretekárok a ukázala by sa v Elite PRO show.

To, ako sa im darilo na Elite PRO show medzi profesionálkami, sa dočítate v reporte od Sone Kolcunovej.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!