Simona Václavíková- nemala by uniknúť vašej pozornosti

Simonu Václavíkovú by ste na slovenskej bikinifitness scéne nemali prehliadnuť. Prečo? Dočítate sa v článku Sone Kolcunovej. 

Simona Václavíková sa po prvýkrát na súťažnom pódiu objavila v roku 2017, no v tomto roku sa jej podarilo prebojovať na pódium na majstrovstvách Slovenska. Čo viedlo Simonu k úspechu?

Simona VÁCLAVÍKOVÁ- veľa podpory nemala

Má len 17 rokov a pochádza z Púchova, kde aj žije a trénuje. „Pod vedením trénera trénujem presne dva roky. Predtým som cvičila v posilňovni priateľa mojej mamy, ktorý mi čo-to o posilňovaní vysvetlil a potajomky mi po tréningu miešal proteín,“ smeje sa študentka Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne.
Václavíková mala však k športu veľmi blízko, pretože sa od desiatich rokov venovala tancu- konkrétne medzi mažoretkami a na základnej škole robila Simona gymnastiku. „Moje začiatky vo fitness boli samozrejme ťažké, keďže som postupne zisťovala, čo tento šport prináša. Neskôr sa to stalo mojím životným štýlom,“ hovorí Simona, ktorá trénovala kedysi pod vedením trénerského dua , no po jeho rozdelení sa rozhodla ostať pod krídlami Tomáša Rezáka a trénera nezmenila dodnes.
Rozhodnutie začať so súťažením však u nej neprišlo zo dňa na deň a bol za ním dlhý proces hodnotenia Simoniných psychických a fyzických daností. Napokon sa však rozhodli, že Simona by mohla skúsiť aj pódiá a s tým prichádzali aj reakcie z okolia. „Nemala som veľa opory, dokonca mi ľudia hovorili, že dievčatá by nemali cvičiť s činkami a byť väčšie ako chlapi. Veľa ľudí neverilo, že by som sa mohla postaviť na pódium v takomto športe, v očiach ma stále mali ako malé tancujúce dievčatko,“ smeje sa Simona.
No všetci postupne prišli na to, že ambiciózna budúca pretekárka to berie naozaj vážne a s pribúdajúcimi osobnými úspechmi sa objavovala aj čoraz väčšia podpora od rodiny. „Spomínam si, ako som mamine prvýkrát oznámila, že budem cvičiť s osobným trénerom. Snažila sa mi to vyhovoriť, veľmi sa s tým nestotožňovala, ale, bohužiaľ, vyhrala som,“ smeje sa Simona.

Simona VÁCLAVÍKOVÁ – stúpajúca tendencia

Pódium zväčša po prvý raz vystraší mnoho ľudí a výnimkou nebola ani Simona a to napriek tomu, že absolvovala viacero vystúpení a bola na stage ako-tak zvyknutá, bolo to pre ňu znova niečo nové. „Boli to veľké stresy, mala som trému,“ spomína Václavíková. Napriek tomu sa v roku 2017 umiestňovala pravidelne vo finále, na čo mohla byť vo svojej prvej súťažnej sezóne patrične hrdá. „Bolo to pre mňa veľkým potešením a impulzom pokračovať. Chcela som sa ukázať v ďalšej sezóne v ešte lepšej forme, no osobne som nebola veľmi spokojná s celkovým výzorom a prípravou,“ priznáva Václavíková.
Zažiarila až v roku 2018, konkrétne na Majstrovstvách Slovenska žien aj juniorov. Medzi ženami Simona dosiahla na tretie miesto za slovenskými „hviezdami“ Trajteľovou a Hostačnou. „Táto súťaž bola úžasná. Po ročnej pauze to bola moja prvá súťaž a išla som do toho s veľkou pokorou a rešpektom. Umiestnenie medzi týmito krásnymi a úspešnými bikinami bol pre mňa veľký zážitok, na ktorý budem veľmi rada spomínať. Samotná medaila bola pre mňa naozaj šok a rovnako aj veľká dávka motivácie,“ opisuje Simona.
Práve túto súťaž spolu s juniorským slovenským šampionátom zaradzuje bez rozmýšľania aj medzi súťaže, na ktoré veľmi rada spomína. „Je ťažké povedať, prečo som medzi juniorkami skončila piata a medzi ženami tretia, sami nevieme, či to bolo formou, alebo som bola nervóznejšia. Každopádne ma to vôbec nerozhodilo a už len to, že som bola vo finále bolo veľkým potešením,“ vysvetľuje Václavíková. A čo je pre ňu najväčším víťazstvom? „Jednoznačne to, že môžem robiť, čo ma baví, že mám možnosť spoznávať svoje telo a nových ľudí, že som zvedavá a obklopená správnymi ľuďmi,“ odpovedá Simona.

Simona VÁCLAVÍKOVÁ – príprava je ťažká, no má svoje čaro

Štýl prípravy viac Simone vyhovoval po rozdelení trénerského dua a teda keď jej prípravu plne v rukách Rezák. „Čo sa týka rozdielov, príprava na jar 2018 bola úplne odlišná- iný štýl, tréningy, strava aj offseason. Cítila som sa lepšie a myslím, že sa to ukázalo aj na forme. Priaznivejšie som vnímala aj diétu aj posledné týždne pred súťažou,“ komentuje Václavíková.
V jej príprave sa objavili aj dlhé hodiny pózingu a nacvičovala prezentáciu, čo v roku 2017 zanedbala. Simona napriek úspechom zastáva názor, že potrebuje ešte viac svalovej hmoty a presne preto zaradila aj na jeseň 2017 objemovú fázu. Následne postupne uberá z kalórií podľa pokynov trénera a spolu prekonzultujú celú prípravu, ktorú má Simona pred sebou.
„Celý čas cvičíme ťažké silové tréningy, ktoré som si zamilovala už od začiatku, no neskôr musíme pridať aj kardio, ktoré osobne nemám veľmi v láske,“ smeje sa Václavíková.
Podstatnou časťou jej prípravy je aj výber plaviek, pri ktorých sa už nechce dopustiť rovnakého kiksu ako keď sa chystala na prvú súťaž. „Plavky na prvú sezónu som riešila kúpou z druhej ruky, čo bola veľká chyba, keďže som netušila, či mi vôbec sadnú a či budú na mojej postave vyzerať dobre,“ vysvetľuje Simona. Práve z tejto chyby sa poučila a v ďalšej sezóne kontaktovala Sallut design. Spolu s Miškou vymysleli bikini podľa Simoniných predstáv, no mladá pretekárka si nechala poradiť a dnes vie, že aj plavky sú podstatným detailom.
Celková vizáž môže na pódiu tiež dopomôcť. „Je to veľmi dôležité a ak sa neviete nalíčiť sami, odporúčam kontaktovať niekoho, kto je v makeupe doma. Mne s makeupom pomáhala kamarátka, za čo jej veľmi ďakujem,“ hovorí s úsmevom Simona.

Simona VÁCLAVÍKOVÁ – komu ďakuje?

Mladá fitnnesska čelila aj otázke o jej aktuálnych cieľoch. Odpoveď? „Chcem prežiť ďalší tréning,“ rozosmiala sa Václavíková, ktorú však motivuje predstava, že pre svoj sen môže vždy urobiť maximum. „Nechcem stagnovať, ale posúvať sa ďalej. Preto sa riadim frázou- Koľko do toho dáš, toľko sa ti vráti,“ povedala Simona.
Na záver dostala ambiciózna pretekárka priestor na poďakovanie svojim blízkym: „Prvé veľké ďakujem patrí samozrejme trénerovi Tomášovi a jeho priateľke Timke Rebrovej za oporu, starostlivosť, ochotu a čas, ktorý mi venujú. A hlavne tolerovanie predsúťažných agresívnych stavov,“ smeje sa Simona, „ďalšie ďakujem a zároveň ospravedlnenie patrí mojej rodinke a priateľom za ten čas, ktorého bolo pred súťažou veľmi málo, ale verím že im ho čoskoro vynahradím. Ďakujem klubu KO VIX Žilina, portálu EastLabs.sk a každému, kto ma podporuje, stojí pri mne a zotrval napriek všetkému,“ odpovedá Simona.
My jej budeme držať prsty a sme zvedaví, v akej forme sa najbližšie objaví na pódiu.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!