Kto bude reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Európy?

Už o pár dní sa začnú 2022 Majstrovstvá Európy. Poďme sa spoločne pozrieť na všetky nominované Slovenky, ktoré sa budú snažiť dosiahnuť čo najlepšie výsledky. 

Už tento víkend sa uskutoční jedna z najväčších majstrovských súťaží vo fitness. Španielska Santa Susanna opäť privíta stovky športovcov z celého sveta (výnimkou sú ruskí a bieloruskí pretekári, ktorí majú kvôli aktuálnej spoločenskej situácii zákaz štartovať na majstrovských súťažiach). Kto bude reprezentovať Slovensko v ženských fitness kategóriách?

Bikini Fitness

Po výsledkoch na domácich súťažiach sa na Majstrovstvá Európy nominovali tieto pretekárky:

 • Barbora JANÍKOVÁ
 • Dominika SLUŠNÁ
 • Simona HOSTAČNÁ
 • Michaela MRAVCOVÁ
 • Janka STACHOVÁ
 • Petra PRIMUSOVÁ
 • Adela JANČÍKOVÁ
 • Bianka LÁSKAVÁ
 • Darina VLČÁKOVÁ
 • Michaela PANČUŠKOVÁ
 • Alica ŠVABIKOVÁ

Mená PRIMUSOVÁ, JANČÍKOVÁ, ŠVABIKOVÁ, JANÍKOVÁ, MRAVCOVÁ a VLČÁKOVÁ uvidíme aj v juniorskej časti súťaže. Kto by mohol prekvapiť?

Našej pozornosti neunikli pretekárky Barbora Janíková, Bianka Láskavá a stále dorastenka Adela Jančíková. Barbora na seba upozornila už počas jesennej sezóny, podarilo sa jej však zlepšiť nielen formu, ale aj look a celkový prejav na pódiu. V rovnako dobrom svetle sa ukázali aj Bianka a Adela. Adela sa stala dorasteneckou majsterkou Slovenska a podarilo sa jej tiež presadiť medzi juniorkami. Musím vyzdvihnúť jej ladnú chôdzu, ktorú by sa od nej mohli učiť aj staršie a skúsenejšie pretekárky. Bianka z klubu WP Sport Bodybuilding dokázala skvelými výsledkami svoje kvality a na jej vystúpenie sa mimoriadne tešíme.Som zvedavá na výkony a výsledky dievčat Stachová, Mravcová a Vlčáková, ktoré patria k bikinifitnesskám s väčším svalovým objemom. Je otázne, aký typ pretekárok bude uprednostňovať rozhodcovský panel tentokrát. Spomeniem tiež Michaelu Pančuškovú, ktorej sa podarilo zhodiť niečo zo svalového objemu, ktorý jej bol vyčítaný na jeseň. Na Majstrovstvách Slovenska sa neukázala v najlepšej forme, no veríme, že za dva týždne, ktoré mala na doladenie formy, spravila dostatočný progres.Medzi masters pretekárkami sa ukážu Ivetta BALÁŽ, Zuzana SATMARYOVÁ a Silvia BOSNOVIČOVÁ. Najlepší výsledok očakávame od Zuzany, ktorá sa oproti jeseni podarilo zoštíhliť spodnú časť tela. Navyše je jej najväčšou doménou mimoriadne mladistvý vzhľad.

Wellness fitness

Výsledky v tejto nominácii boli na slovenských súťažiach nejednotné. Aj kvôli tomu budú na túto nomináciu upierať zrak mnohí fanúšikovia. Reprezentovať nás bude trojica Babicová, Gemešiová a Koleničková. Juniorská majsterka Slovenska Natália Koleničková sa ukáže, samozrejme, aj v juniorskej kategórii. Ona a Viktória Gemešiová dominujú výrazným X-shapeom, v čom Babicová trochu stráca. Veríme, že sa im podarí získať pekné výsledky.

Bodyfitness

Medzi bodyfitness pretekárkami zabojuje dvojica Juliana MAKŠIOVÁ a zverenkyňa našej najúspešnejšej bodyfitness pretekárky Adely Ondrejovičovej - Andrea GREGOROVÁ. Obe predviedli už na slovenských súťažiach dotiahnutú formu a atraktívny vzhľad. Na ich vystúpenie sa určite môžeme tešiť. Medzi masters bodyfitness pretekárky sa nominovala Zuzana BENKOVÁ.

Acrobatic fitness

Táto kategória patrí k najväčším doménam slovenského fitness. Nepochybujeme o tom, že sa mimoriadne talentovaným Slovenkám podarí získať nejeden cenný kov. V juniorskej aj ženskej kategórii budú súťažiť Tatiana ONDRUŠKOVÁ, Paulína BAJERLOVÁ, Anna HEPNEROVÁ, Nelli NOVODOMSKÁ, Daniela CIVÁŇOVÁ a Daniela PINKOVÁ.

Artistic fitness

Tu sa predstavia Slovenky Nicol CELERÍKOVÁ a Lucia DIBALOVÁ. Aj ich výkony budeme s nadšením sledovať.

Výsledky nielen slovenských pretekárok z Majstrovstiev Európy vám budeme sprostredkovať na našom instagrame. Nezabudnite preto sledovať @bikinifitness.skReklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!