Štepánka Weissová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Štepánka WEISSOVÁ zmenila kategóriu bikinifitness za wellness fitness a na svojej prvej a jedinej súťaži v tejto sezóne dosiahla na zlato. Pre portál BikiniFitness.sk ju vyspovedala Soňa KOLCUNOVÁ. 

Dvadsaťšesťročnú Češku Štepánku Weissovú ste mohli prvýkrát zachytiť na Amix Patriot Bikinifitness Campe v zime. Následne však absolvovala jedinú súťaž v tejto sezóne práve vo Vranove nad Topľou a to v novootvorenej kategórii wellness fitness. Tam dosiahla na zlato a tak si získala pozornosť nie len našich fotografov ale aj nás – redaktoriek. Akú súťažnú históriu má teda Štepánka za sebou a aká bola jej cesta k najcennejšiemu kovu na Vranovskej súťaži?

 • 2. miesto ... 2014 Smartlabs Cup (kondičné bikinifitness do 165cm)
 • 1. miesto ... 2014 Golem Classic (kondičné bikinifitness do 165cm)
 • 2. miesto ... 2015 Majstrovstvá Čiech mužov a žien (bikinifitness do 164cm)
 • 2. miesto ... 2015 Majstrovstvá Českej republiky žien ( bikinifitness do 164cm)
 • 2. miesto ... 2015 BFC Cup (bikinifitness do 164cm)
 • 1. miesto ... 2017 Amix Patriot cup (wellness fitness open)

Štepánka WEISSOVÁ – aké boli začiatky?

Štepánka začala s cvičením až keď bola staršia a venovala sa skôr skupinovým cvičeniam ako jóga alebo jumping, no nič z toho ju dlhodobo nebavilo. „Cvičiť som začala v roku 2013, keď som chodila do kurzu poledance a ak som chcela zvládnuť náročnejšie prvky, musela som získať aj trochu sily, aby som to dokázala,“ hovorí Štepánka, ktorá pri cvičení v posilňovni napokon ostala. Liberčanka vraví, že impulzom do súťaženia pre ňu bola Olympia Amateur 2014 v Prahe, kam sa šla s bratom pozrieť. „Dodnes si pamätám ten moment, keď vyšli na pódium bikiny a všetko sa trblietalo. Prišlo mi to ako z iného sveta. Tak sme si povedali, že stage skúsim tiež,“ prezrádza Štepánka.
Prípravu tak konzultovala aj so svojím bratom, ktorý jej vždy poskytol objektívnejší záver. S Veronikou Javorskou, novou Českou PRO physique však konzultovala tiež a to minulý rok a začiatok prípravy na jar 2017.
Prečo práve bikinifitness? A prečo sme ju videli vo Vranove súťažiť v kategórii wellness? „Pre bikini som sa rozhodla pretože mi to vtedy učarovalo a môj svalový rozvoj tejto kategórii vyhovoval,“ odpovedá na moju otázku Štepánka. Na wellness fitness ju (podľa jej slov) nahovoril na Bikinifitness campe v zime Igor Kopček a Nikol Raszyková. „Musím uznať, že som o tom chvíľu rozmýšľala, keďže som už bola v príprave na bikini,“ hovorí Štepánka, no napokon sa predsa len odhodlala skúsiť to.
„Nikdy som nikomu nevešala na nos, že sa chystám súťažiť, no ak sa to už niekto dozvedel, väčšinou mi priali úspech. Alebo sa tak aspoň tvárili,“ dodáva s úsmevom dvadsaťšesťročná sympatická Liberčanka.

Štepánka WEISSOVÁ – aké je súťaženie?

„Vždy som tak v strese, že ani neviem, čo som tam robila a či vôbec som už zišla,“ smeje sa mladá fitnesska. Vždy ju však bavila celá príprava so všetkým čo zahŕňali. Prezentáciu tiež trénovala čím ďalej tým viac, aby sa mohla každou sezónou zlepšiť. „Je to ťažké. V posilňovni si to vypilujem tak, že som spokojná v rámci mojich možností a potom som na stagei nervózna a hanbím sa. Pripadám si vždy ako drevo a keď potom pozerám na video tak sa chytám za hlavu,“ smeje sa Štepánka a zároveň hovorí, že rada spomína na každú súťaž.
Vypichne však svoje prvé súťaže, kde ešte nevedela do čoho ide a jej nadšenie bolo najväčšie. Naviac odmenené 1. a 2. miestom. „Bolo to pre mňa veľkou motiváciou skúsiť si aj majstrovské súťaže,“ spomína Štepánka. Spomína tiež Diamond Cup Žilina, ktorý bol jej jedinou väčšou súťažou, kde sa mohla porovnať s viacerými súťažiacimi spoza hraníc našich dvoch štátov. Za svoj najväčší úspech považuje práve finálové umiestnenie na tejto súťaži, kde dosiahla na 5. miesto za Yanou Kuznetsovou, Anastasiou Samoilenko, Valeriou Slapnik a Andreou Neumannovou. „Myslím, že na lepšie umiestnenie som vtedy nemala, aj keď to bola málo početná kategória. Konkurencia bola veľká a stála som vedľa dievčat, vedľa ktorých som sa bála postaviť na pódium,“ opisuje Diamond Cup v Žiline Štepánka.
Ako svoje „prvýkrát“ však označila aj Amix Patriot Cup vo Vranove. „Bolo to najskôr preto, že som nevedela, aká forma by bola optimálna a kto bude proti mne súťažiť. V spojení s tým, že to pre mňa bola nová kategória to boli pre mňa strašiaci,“ hovorí mladá Češka. „Súťaž ako taká bola úžasná, organizácia bola na jednotku, všetko šlo podľa plánu, ceny boli krásne a naviac dostal každý účastník darček. A skoro by som zabudla, že sme neplatili štartovné, na čo nie sme u nás zvyknutí,“ vracia sa v myšlienkach do Vranova Štepánka a hodnotí súťaž organizovanú aj za pomoci EastLabs teamu. Zlatú premiéru vo wellness si pochvaľovala a pre EastLabs.sk potvrdila ambiciózna Liberčanka aj to, že ak ju na súťažnom pódiu ešte uvidíme, určite to bude v kategórii wellness.
„Uvidíme, ako naložia s touto kategóriou v Čechách, ale verím, že bude aj u nás, pretože je veľa dievčat, ktoré majú dispozície práve na túto kategóriu. Je jasné, že nemáme genetiku ako Brazílčanky, ale páči sa mi finálny look a zdravšia forma, ktorá je výsledkom prípravy do tejto kategórie,“ vyslovuje svoju nádej Štepánka, ktorá sama hovorí, že aj keď neplánuje v najbližšej dobe súťažiť, pretože by sa chcela posunúť v osobnom živote, súťažnú scénu bude určite naďalej sledovať a fandiť aj pretekárkam vo wellness fitness. „Návrh aby som vyskúšala wellness prišiel práve na biki campe vo Vranove, ktorý by som chcela odporučiť všetkým dievčatám ktorá súťažia alebo plánujú začať. Dozvedia sa veľa vecí, ktoré im nikto iný nepovie, stretnú sa s profíkmi, nájdu si nových priateľov a úprimne sa dozvedia o svojich nedostatkoch. A možno sa, tak ako ja, aj dozvedia, že by im iná kategória možno šla viac,“ odporúča Bikini Campy Štepánka.

Príprava na súťaže podľa Štepánky WEISSOVEJ

„Rozdiel v príprave do wellness a bikiny bol obrovský,“ hovorí Weissová a púšťa sa do vysvetľovania. V „off season“ má Štepánka väčšinou 65kg na 164cm výšky. Na pódiu v bikinách mala vždy 50-52 kíl, čo pre ňu znamenalo tvrdú diétu. Do wellness kategórie nastúpila s 57 kilami bez drastickej diéty a vypaľovačiek v tréningu nôh, keďže práve tie sú vo wellness kategórii dominantné. Musela tiež „za pochodu“ zmeniť tréning a zamerala sa skoro na objemový tréning nôh a od februára už nechudla, len držala váhu na rovnakom čísle.
„Moja posledná príprava bola skôr taký zdravý životný štýl, no s prípravou som nikdy nemala problém, aj keď som si prešla všetkými tými strašiakmi ako sacharidové nuly a päťdesiatky,“ hovorí Štepánka a tiež pridáva odporúčanie nerobiť nič, čo nechcete. Ak sa vám nechce, všetko pôjde stokrát ťažšie.
Púšťame sa tiež do debaty o tom, či sú medzi slovenskou a českou fitness scénou rozdiely a Štepánka veľmi pohotovo odpovedá kladne. „Rusky sú v tomto bezkonkurenčné, ale aj vy na Slovensku to máte oveľa lepšie riešené. U nás dievčatá neriešia celkový balík vizáže, plaviek, úpravy pokožky a prezentácie čo všetko robí celkový dojem,“ hovorí Štepánka, ktorá následne rozpráva z vlastnej skúsenosti, že sa dievčatá sťažujú na to, že mali vyhrať, no nedbajú napríklad na úpravu vlasov.
Mladej Češke sa na pódiu páčia najmä dymové oči a červené pery, čo je momentálne in a aj podľa Štepánky chvíľu bude, keďže je to dobre viditeľné líčenie pre svetlá na pódiu. „Plavky sa snažím vždy vyberať podľa aktuálneho trendu, no prispôsobiť to aj tomu, v čom sa budem cítiť pohodlne ja,“ vysvetľuje Štepánka, ktorá v príprave často venovala po tréningu čas prezentácii a pózingu.

Tréning Štepánky WEISSOVEJ

Štepánka pracuje pre Ronnie.cz v Liberci a podelila sa s nami aj o svoj tréning nôh a zadku. Ako teda úspešná česká bikinifitnesska a wellness fitnesska trénuje?

 • začína širokým drepom na multipresse (4 série po 10-14 opakovaní)
 • pokračuje leg pressom (na multipresse) (taktiež 4x 10-14 opakovaní)
 • nasleduje zakopávanie v supersérii s roznožovaním (4x 12 opakovaní)
 • ďalej je to mŕtvy ťah s vystretými nohami (4x 10-15 opakovaní)
 • ako posledný cvik cvičí zakopávanie na kladke (každá noha 4x 12 opakovaní) v supersérii s výpadmi (4x 15 opakovaní)

Vzory a poďakovania Štepánky WEISSOVEJ

Aj keď Štepánka bola dlho zvyknutá sledovať hlavne PRO bikiny a to hlavne z Ameriky, začína sledovať aj wellness fitnessky, aj keď sú trochu z iného súdka. „Aj to človek potrebuje pre rozvoj,“ hovorí Weissová. „Na záver by som chcela poďakovať mojim najbližším a priateľovi , ktorí pri mne stáli a podporovali ma. Moja vďaka patrí tiež bratovi a Nikol Raszykovej, bez ktorých by som si premiéru vo wellness nikdy nevyskúšala,“ dodáva na záver Štepánka, ktorú radi znovu uvidíme na súťažnom pódiu a budeme jej spolu s teamom držať prsty aj v osobnom živote.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!