Valeria FEDORENKO: Z prvej súťaže ušla, dnes je hviezdou bikinifitness

Prečítajte si rozhovor s ruskou hviezdou Valeriou FEDORENKO, zverenkyňou trénerky hviezd Ivety STATSENKO. Valeria v roku 2020 dosiahla skvelé úspechy, no mieri ešte vyššie. 

Rok 2020 bol pre Valeriu FEDORENKO posledným rokom v juniorskej kategórii. Podarilo sa jej však zažiariť. Pod vedením Ivety STATSENKO dokázala získať skvelé umiestnenia aj na 2020 Arnold Classic Europe, kde ju prekonala len neporaziteľná Wiktoria NNAKA. Valeria je jednoznačne obrovským talentom a svojimi úspechmi v uplynulom roku dala najavo, že s ňou na medzinárodnom pódiu treba počítať. Viac o sebe a svojej kariére bikinifitnessky prezradila v rozhovore pre náš portál.

Zrodená pre bikinifitness

Napriek tomu, že sa predtým športu nevenovala, do posilňovne vkročila po prvýkrát pred ôsmimi rokmi. Svoje tréningy na začiatku opisuje skôr ako intuitívne. „Sféra fitness sa vtedy iba začínala rozvíjať a na internete ani nebolo toľko dostupných informácií, ako teraz,“ spomína Valeria na situáciu vo fitness pred rokmi. „Profesionálne a naplno sa venujem bikinifitness už viac ako 5 rokov,“ hovorí. Motiváciu začať s fitness v prípade Fedorenko netreba hľadať na instagrame ani youtube. Chcela totiž skúsiť a pochopiť, o čom tento šport je. Potom sa to podľa jej slov začalo a už bikinifitness nedokázala opustiť.

„Áno, mala som súťažnú pauzu 3 roky. No vedela som, že sa na pódium vrátim a neprestala som tvrdo trénovať,“ hovorí nová hviezda ruského bikini. Plnú podporu naša Valeria aj u svojej rodiny a vtedy už nič nebránilo tomu, aby sa bikinifitness stalo úplnou súčasťou jej života. Čo sa týka výberu nominácie, vzhľadom na telesnú stavbu išlo o jasnú voľbu. „Veľmi sa mi páči bodyfitness, no chápem, že fyzicky nedokážem priniesť dostatočnú a konkurencieschopnú formu pre túto nomináciu.“ A tak sa stalo, Valeria FEDORENKO naštartovala svoju úspešnú kariéru v bikini, ktorá je, veríme, ešte len na začiatku.

Z prvej súťaže ušla

Ako však s úsmevom Valeria priznáva, z prvej súťaže ušla. „Takže prvá súťaž sa nestala. Bol to Šampionát moskovskej oblasti v roku 2016 alebo 2015. Nuž, napokon sa uskutočnil bezo mňa,“ smeje sa Valeria. Najkrajšie spomienky však má na rok 2020, v ktorom bola podľa nej každá súťaž iný príbeh. Majstrovstvá Ruska boli v tomto roku pre Valeriu FEDORENKO tiež krásnym zážitkom. „Užívala som si každú chvíľu na scéne aj počas prípravy. Určite sa chcem predstaviť aj na Siberian Power Show v Krasnojarsku v roku 2021 a potom na Majstrovstvá Ruska v Krasnodare,“ hovorí Valeria. Sama však hovorí, že Arnold Classic Europe pre ňu bol hviezdny. S výsledkom, ktorý si priniesla zo Santa Susanny je viac ako spokojná. „Je to najlepšia udalosť, ktorá sa v uplynulom roku stala. Bola to najlepšia súťaž a mám na ňu najlepšie spomienky.“ Avšak v budúcnosti bude Fedorenko mieriť len za prvým miestom. Jej najobľúbenejšou súťažou napriek superlatívom spojeným s ACE 2020, boli všetky súťaže, na ktorých sa v roku 2020 zúčastnila.

„Ešte som nedosiahla to, čo chcem, takže verím, že môj najväčší úspech na mňa čaká v budúcnosti,“ komentuje Valeria Fedorenko. Teoreticky je pre ňu lákavý aj prestup medzi Elite PRO pretekárky, avšak v najbližšom čase o prestupe neuvažuje. Valeria však v rozhovore prezradila aj to, čo je podľa nej najdôležitejšie, keď bikinifitnesska vychádza na pódium. Jednoduchý recept šampiónky z Ruska? „Musí sa cítiť ako žena. Cítiť svoje telo a očami komunikovať s rozhodcami,“ radí Fedorenko. Sama trénuje pózing každý deň ráno a venuje mu približne 30-60 minút.

Zaujímavé hobby

Príprava ruskej bikini hviezdy však nie je úplne klasická, prispôsobuje sa jej záujmom. Tými sú CrossFit a vzpieranie, čo by mnohí pri pohľade na jemnú bikinifitnessku na pódiu na pódiu netipovali. „Áno, dalo by sa o tom hovoriť veľmi dlho,“ dodáva Valeria. Napriek tomu, že svoje ciele si zatiaľ necháva pre seba, už dnes vieme, kde Fedorenko uvidíme na súťažnom pódiu. „Budem súťažiť na všetkých plánovaných ruských a európskych súťažiach v roku 2021.“

Napriek tomu, že príprava na súťaže je vyčerpávajúca, Valeria FEDORENKO nepatrí k tým, ktorí by si užívali ničnerobenie. Tvrdí, že to nemá rada. „Ja oddychujem keď varím, upratujem alebo sa sama prechádzam, či cestujem. Venujem sa tiež rozvíjaniu svojho instagramu,“ prezrádza.

Ak chceš byť šampiónom, je potrebné byť vždy vo forme. Je potrebné byť konkurencieschopným v ľubovoľný čas počas roka a vždy trénovať lepšie ako včera. A samozrejme, nikdy sa nevzdávajte,“ odkazuje začínajúcim fitnesskám Valeria FEDORENKO, ktorej budeme držať prsty. Veríme, že na medzinárodných pódiách dokáže svoju kvalitu a budeme ju vidieť víťaziť!


Сколько тебе лет?

Mне 23 года. 9го февраля будет 24.

Kто твой тренер?

Mой тренер и наставник Ивета Стаценко. 

Как долго ты уже занимаешься спортом?

Профессионально и упорно чуть больше 5ти лет. В зал пришла 8 лет назад.

Занималась ли ты спортом в детстве?

Hет, никогда.

Когда ты начала с тренировками в тренарежном зале?

Я начала 8 лет назад. Это были интуитивные тренировки, когда сфера фитнеса только только начинала развиваться и в интернете не было массы доступной инфы, как сейчас. 

Что было для тебя мотивацией начать с фитнес бикини?

Hаверное, интерес попробовать и понять, что это такое. А дальше закрутилось и я не смогла оставить этот спорт. Да, у меня был перерыв в соревнованиях 3 года. Но я знала, что я вернусь на сцену и не переставала тяжело тренироваться.

Что сказала тебе семья и друзья, им понравился этот спорт?

Да, они всегда меня поддерживали.

Почему ты выбрала категорию фитнес бикини? Тебя не интересовало бодифитнес и другое категории ?  

Mне очень нравится бодифитнес. Но я понимаю, что физически не смогу показать достойную и конкурентноспособную форму в этой номинации.

Кде и когда произошло твое первое соревнование? Как ты чувствовала себя?

C первых соревнований я сбежала))) поэтому они не случились. Это был чемпионат Московской области в 2016 или 2015ом году, который прошёл без меня))

На какой конкурс ты вспоминаешь часто?

У меня получился прекрасный осенний сезон 2020. Каждые соревнования - отдельная история. Не могу выделить одни из них, но Арнольд Классик, конечно, это космос...

Как тебе понравился чемпионат России в 2020 году?

Превосходно! Я кайфовала на сцене и во время подготовки. И я обязательно вернусь в Красноярск на Siberian Power Pro в следующем году и на чемпионат России в Краснодаре!

Как тебе нравился ARNOLD CLASSIC в 2020ом году? Ты довольна с результатoм?

Более чем. Это лучшее событие за прошедший год. Это лучшие соревнования и воспоминания. Дальше, конечно, я буду идти только за первым местом.

Которой твой самый любимой конкурс? Кде ты чувствовала себя лучше?

B этом году - на каждых своих соревнованиях.

Как ты думаешь, что твой самой большой успех?

Пока я не достигла желаемого, поэтому он впереди.

Хотела бы ты перейти в Elite PRO?

Tеоретически - да. Но не в ближайшее время.

Что самое важное для позирования когда женщина выходит на сцену?

Чувствовать себя женщиной. Чувствовать своё тело и глазами общаться с судьями.

Как долго ты тренируешь позирование ?

Eжедневно по утрам. 30-60минут

Как выглядит твоя подготовка к соревнованиям?

Mоя подготовка не совсем классическая. Я увлекаюсь кросфитом и тяжелоатлетическими упражнениями. Но об этом можно писать очень долго.

Какие твойи цели во фитнес бикини?

Пока они останутся со мной)

Увидим тебя в следущом годе на соревнаванях? Когда?

Hа всех предстоящих российских и европейских турнирах в 2021 году. 

Что у тебя самой большой отдых когда ты не тренируешь или не работаешь ?

Я не люблю ничего не делать. Я отдыхаю когда готовлю, делаю уборку дома или гуляю в одиночестве, путешествую и много хожу, Занимаюсь развитием Инстаграм.

Какоe твое сообщение для остальных конкурентов?

Что бы быть чемпионом - нужно быть в форме всегда. Нужно быть конкурентноспособным в любое время года и всегда тренироваться лучше, чем вчера! Ну и конечно - никогда не сдаваться! Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!