Vanesa Szabadová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Vanesa SZABADOVÁ sa predstaví už zajtra na súťaži Tatranský pohár! Neprehliadnite ju na pódiu! 

Študovať na fakulte medicíny je samo o sebe občas obdivuhodné a jednoznačne náročné. Ak do toho pridáte pravidelné tréningy a železnú disciplínu, získate aspoň približnú predstavu o tom, čo všetko zvláda Vanesa SZABADOVÁ, ktorú sme mohli po prvýkrát na bikinifitness scéne vidieť v jari 2017. Aké výsledky má na konte doteraz?
11. miesto ... 2017 ExtrifitSlovakia Cup (bikini do 169cm)
7. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikini do 166cm)
6. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska junioriek (bikini do 166cm)
9. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikini juniorky do 166cm)

Vanesa SZABADOVÁ - ako sa dostala k fitness? 

Dvadsaťjedenročná Vanesa sa venuje fitnessu zhruba rok. „Začala som v septembri a to veľmi nevinne s tým, že by som chcela nabrať svaly a redukovať tuk. Jednoducho „schudnúť“,“ vysvetľuje príčinu svojej prvej návštevy fitka Vanesa. Následne sa k pravidelným návštevám fitness centra pridalo „letmé“ sledovanie fitness scény.
„Videla som na sebe zmeny a tak som pridala na instagram fotku mojej premeny – ako som schudla a nabrala svaly, z toho aj vzišiel nápad postaviť sa na súťažné pódiá,“ hovorí Vanesa. V jej okolí sa totiž stretla s mnohými pozitívnymi ohlasmi a tak sa rozhodla, že chce okúsiť atmosféru súťažného pódia.
„Odmala sa venujem športu a tancu, takže som to brala ako novú životnú výzvu. Nemala som čo stratiť, iba získať,“ objasnila Vanesa.

Vanesa SZABADOVÁ – na pódiu po prvýkrát

Po prvýkrát sme ju mohli na stagei vidieť na Extrifit Slovakia Cupe v Michalovciach, kde obsadila jedenáste miesto. Sama vníma tieto momenty ako úžasné. „Bola som na pódiu s toľkými krásnymi dievčatami! Vedela som, že na pódiu nestojím poslednýkrát aj napriek tomu, že moje umiestnenie nebolo najlepšie,“ opisuje svoje pocity Vanesa. Napriek tomu prešla mladá pretekárka akousi katarziou a z výsledku nebola natoľko sklamaná ako by mnohí čakali. „Vlastne sa to dalo čakať, diétu som nebrala tak vážne a pózing som vnímala ako niečo, čo mám v malíčku, no vôbec to tak nebolo,“ vraví o Michalovskej súťaži Vanesa.
Nasledovali majstrovstvá Slovenska žien, kde Szabadová skončila na neobľúbenom 7. mieste. „Bola som skôr prekvapená ako sklamaná, pretože som nenavštevovala žiadne hodiny pózingu, čiže som na stagei predviedla len to, čo som sa naučila sama,“ komentovala ženské majstrovstvá SR Vanesa.
Ďalšou súťažou boli majstrovstvá SR juniorov, kde sa Vanesa po prvýkrát dostala do finále a skončila v kategórii do 169cm na 6. mieste. „Práve tu nastal ten moment, kedy som si povedala, že to všetko stálo za to.“ 
A čo považuje Vanesa za najdôležitejšie v kategórii bikinifitness? „Jednoznačne je to vytrvalosť a tiež je potrebné mať okolo seba ľudí, ktorí ťa podporujú v tom, čo robiš. Podľa mňa sú stres, únava, vyčerpanosť a mnoho ďalších vecí, ktoré s týmto športom súvisia len malou prekážkou v porovnaní s tým, čo všetko krásne prináša,“ delí sa s nami o svoje pocity Vanesa Szabadová.

Vanesa SZABADOVÁ – príprava na pódium v mojom podaní

Čo by mala mať zvládnuté každá jedna pretekárka a čo jednoznačne netreba podceniť? Aj takejto otázke čelila krásna pretekárka Vanesa. Aká bola jej odpoveď? „Prezentácia by mala byť to, čo musí mať pretekárka zvládnuté najlepšie, keďže práve to je tým, čo má ľudí zaujať. To, že máme každá svoje nedostatky je samozrejmosť, no ukázať to, v čom sme najlepšie je skutočným umením,“ hovorí Vanesa z vlastnej skúsenosti.
A práve preto sa túto prípravu zamerala aj na pózing, ktorý mnohé z pretekárok podceňujú. Práve preto môžeme pravdepodobne od Vanesy čakať veľký progres. „Čo sa týka plaviek, doplnkov, vizáže a úpravy vlasov tak nechávam všetko na svoju trénerku, pretože sa v tom vyzná oveľa lepšie ako ja,“ hovorí Vanesa.
Kto je však skúsenou trénerkou mladej Vanesy? „Trénuje ma Lucka Košecká, o ktorej by sa mi nikdy ani nesnívalo, že sa stane mojou trénerkou a som za to veľmi vďačná,“ hovorí Vanesa.
Neodmysliteľnou súčasťou prípravy sú pre mnohé bikinifitnessky aj rôzne suplementy, aké teda využíva Vanesa? „Počas prípravy využívam najmä proteín, bcaa a glutamin. Pár týždňov pred súťažou samozrejme L-carnitin,“ podelila sa s nami o svoje doplnky v príprave Vanesa. „Keďže študujem medicínu, nemám veľa voľného času a práve cvičenie je pre mňa odreagovaním a hobby a zároveň niečím, na čo si nájdem čas za každých okolností. Mimo toho si však plnými dúškami viem užiť dlhý spánok, trávenie času s rodinou a ľuďmi, ktorých mám rada,“ povedala o svojich bežných dňoch a koníčkoch Vanesa.

Vanesa SZABADOVÁ - ako trénuje ramená? 

Vanesa sa s nami podelila aj o svoju obľúbenú tréningovú rutinu na ramená. Ako vyzerá? 

  • začína  strečingom na ktorý dáva veľký dôraz
  • nasledujú tlaky na ramená v sede (4 série po 10 opakovaní)
  • rozpažovanie a predpažovanie jednoručkami (4x 10 opakovaní na každú ruku) 
  • pokračuje tlakmi v stoji (4x 12 opakovaní)
  • cvičí aj rozpažovanie striedavo jednou rukou (4x12 opakovaní)
  • ako posledné cvičí zadné ramena a to rozpažovaním v predklone (4x12 opakovaní)

Vanesa SZABADOVÁ – ciele, vzory a poďakovania.

Na to, aký progres spravila Vanesa od poslednej súťaže sa môžeme tešiť už na najbližšej súťaži na Slovensku, ktorou bude Tatranský pohár v metropole Šariša – v Prešove. „Pre mňa je najväčšou motiváciou z kategórie bikini Timea Trajteľová a Saskia Cakoci. Mimo mojej súťažnej kategórie je to jednoznačne moja trénerka Lucia Košecká, ktorá je mi veľkou podporou a človekom, ktorý mi dodáva silu. Na svojej prvej jesennej súťaži nastúpim taktiež po prvýkrát ako Luckina zverenkyňa, čo je mi obrovskou cťou,“ objasňuje Vanesa.
Na záver dostala Vanesa tiež špeciálny priestor vyjadriť vďaku, čo využila predovšetkým na poďakovanie najbližším: „Nakoniec by som chcela poďakovať mojej trénerke Lucke zato, že ma vedie správnym smerom a rodičom, bez ktorých by som nezvládla študovať medicínu a zároveň sa venovať fitnessu. Ukončila by som to v neposlednom rade špeciálnym poďakovaním, ktoré patrí moju priateľovi, ktorý si tým všetkým zlým aj dobrým prechádza so mnou. Čitateľom by som chcela odkázať len jedno a to je “ You can do anything, just get up and do it! “.“ Takto motivačne uzavrela Vanesa náš rozhovor. Aký spravila progres? Aké výsledky dosiahne v jesennej sezóne? Ja sama som zvedavá a tak verím, že sa tešíte na jej vystúpenia v Prešove a Dubnici so mnou.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!