Veľká cena Dubnice 2019 - aká bola súťaž bikinifitnessiek?

Ako vyzerala nominačná súťaž juniorov a masters v Dubnici nad Váhom? Povie vám redaktorka Barbora LABUDOVÁ. 

V sobotu, 9. novembra 2019, sa dubnický Dom kultúry rozvoňal súťažnou farbou a privítal 100 juniorských a masters pretekárov. Tí prišli do Dubnice nad Váhom bojovať o čo najlepšie umiestnenie a v neposlednom rade o nomináciu na najväčšie medzinárodné súťaže tejto sezóny - 2019 IFBB Majstrovstvá sveta juniorov v Budapešti a 2019 IFBB Majstrovstvá sveta masters v Tarragone. Čo sa bikinifitness týka, predstavili sa v troch súťažných kategóriách. Kto uspel v tejto nominácii ?

Junior Bikini fitness do 166cm

V nižšej výškovej kategórii boli (minimálne pre mňa) favoritky jasné už pred začiatkom súťaže - Janka STACHOVÁ (47) a Zuzana KARDOŠOVÁ (54). Dve úplne odlišné, no rovnako talentované pretekárky.
Janka je pre mňa tzv. ,,bikinifitness ideálom”. Prečo? Dlhé nohy, dokonalá symetria (napriek hrubšiemu pásu je Jankin X-shape neskutočný), mimoriadne pekný vzhľad a prirodzená prezentácia. Janka súťaží v štandardne dobrej forme - stále je veľmi subtílna, napriek tomu však nestráca na plnosti svalov.
Zuzka je naopak neštandardná bikina. Má väčší svalový objem v spodnej časti tela, no napriek úzkej stavbe tela veľmi útly pás. V hlave mi behala otázka - koho rozhodcovia uprednostnia tento krát? Musím povedať, že Zuzka sa od Popradu dosť zlepšila, nehovoriac o jej prvej súťaži - Kardošová v Dubnici sa nedá ani porovnať s tou, ktorú sme videli v Lahti. Dotiahnutá forma, atraktívny vzhľad a istota vo všetkých postojoch. To všetko nám predviedla a získala prvenstvo v tejto kategórii. Z môjho pohľadu treba trochu popracovať na ladnosti chôdze - Zuzka má tendenciu ,,pohupovať sa” zo strany na stranu. Ak pohyb trošku zjemní, prezentácia bude bezchybná. Musím však zopakovať to, čo som jej povedala osobne – ak sa chce udržať v tejto nominácii, objem stehien nemôže už za žiadnych okolností zväčšovať. Janka napokon získala striebro, so Zuzkou však boli veľmi vyrovnané a vyhrať mohla naozaj ktorákoľvek - záležalo len na preferencii rozhodcov.

Bronz získala skúsená juniorka Barbora VOSÁTKOVÁ (52), ktorá sa ukazuje v dobrom svetle už od Arnold Classic Europe v Barcelone. Jej najväčšou výhodou sú dlhokánske nohy. Pri jej I-walku som si všimla prehnané dvíhanie nôh pri chôdzi - niekedy je menej viac a pri pózovaní by bolo určite dobré pózu podržať aspoň pár sekúnd.

Na 4. mieste skončila Alexanda SUBOTIČ (56). Saška pútala pozornosť nielen výborným výberom plaviek (medzi červeným a tmavomodrým zástupom jej tyrkysové bikiny mimoriadne žiaria). Je to krásne dievča, v každom postoji vyzerá veľmi dobre a nedá sa ju prehliadnuť. Vytkla by som jej chôdzu pri I-walku - vykračuje príliš do strany, čo rozhodne nevyzerá prirodzene.

Piate miesto obsadila víťazka kategórie junior - ZAČIATOČNÍK z 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend Vranov nad Topľou, Martina VELECKÁ (46). Chválim zmenu plaviek (zdá sa mi, že jej červené sedia viac ako predošlé modré) a formu, treba však popracovať na výraze - oproti štyrom spomínaným Martina na pódiu zanikala.

TOP 6 uzatvára Soňa ŠLOSÁROVÁ (50). Soňa vyzerala v Dubnici veľmi dobre. Ešte len začala súťažiť, myslím si však, že o nej budeme ešte veľa počuť. Rozhodcovia ju vybrali z druhého porovnávania spomedzi Farkašovej (43), Vierikovej (44) a Peťkovej (45).

Veronika Vieriková veľmi stiahla, v zadnom postoji som ju takmer nespoznala. Z tohto porovnávania mohla byť finalistkou naozaj ktorákoľvek. Osobne by som do druhého vyvolávania zobrala aj Terezu Petríčkovú (57). Je pre mňa záhadou, prečo skončila v poslednom vyvolávaní napriek tomu, že ju na predošlých súťažiach rozhodcovia uprednostňovali.

Junior Bikinifitness nad 166cm

Túto kategóriu vyhrala bezkonkurenčná Michaela PANČUŠKOVÁ (73). Miška je formou aj prejavom takmer o triedu vyššie, ako ostatné juniorky v tejto kategórii. Na formu už sme si, dá sa povedať, zvykli, ale jej prejav ma dostáva každou súťažou. Jej pohyb, istota a prehľad na pódiu ju robia výnimočnou pretekárkou a som si istá, že si nimi získa aj medzinárodných rozhodcov.

Na striebornej priečke skončila Natália LAMANCOVÁ (68). Jej forma je na môj vkus príliš subtílna, viem si ju predstaviť o niečo plnšiu. Natália však svojimi výsledkami dokazuje, že vie zaujať.

Bronz získala Zuzana ŠNAJDEROVÁ (70). Zuzku chválim za zmenu účesu, ktorá jej prospela. Zaujala nielen svojimi dlhokánskymi nohami a tretím miestom potvrdila, že patrí k najlepším juniorským pretekárkam.

Štvrtá skončila Jana REMIÁŠOVÁ (67), piata Diana ZUBERIOVÁ (66) a šiesta Klaudia BARTKOVÁ (60). V mojich očiach boli všetky veľmi pekné a vyrovnané, najviac sa mi však z tejto trojice páčila Bartková.

V Dubnici sme videli aj Bianku VANÍKOVÚ (61), ktorá vo Vranove vyhrala kategóriu dorasteniek. Medzi juniorkami sa nestratila a skončila v druhom vyvolávaní.

Masters Bikinifitness Open

Rozhodovanie v masters kategórii bolo takmer jednoznačné - od začiatku semifinále bol viditeľný značný výkonnostný rozdiel medzi štvoricou Hybská (104), Satmáryová (106), Vysocká (107), Jašková (110) a zvyškom súťažiacich. Zuzka Satmáryová a Lívia Vysocká navyše aktívne súťažia v ženských kategóriách a pôsobia naozaj veľmi mladistvo.

Pre mňa jednoznačne putovalo zlato do rúk Zuzany SATMÁRYOVEJ. Na druhom mieste skončila Viera HYBSKÁ a na treťom Lívia VYSOCKÁ. Lívia opäť mimoriadne vynikala vzhľadom a prezentáciou. Na štvrtom mieste skončila Andrea JAŠKOVÁ - na ďalšej súťaži by si mohla plavky potiahnuť o niečo vyššie, aby opticky predĺžila nohy. Top 6 doplnili pretekárky Gita PEČEŇOVÁ (111) a Linda GUBRANOVÁ (103). Gitke by som vytkla účes - vysoký cop v nominácii bikini nie je najšťastnejšou voľbou. Linda je pekná masters pretekárka, mala však veľké nedostatky v prezentácii.

Už tento víkend BikiniFitness a EastlabsPhoto team poputuje do Piešťan na Grand Prix Slovakia, ktorá je nominačnou súťažou žien na 2019 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness žien v Bratislave, do ktorých ostáva už len 15 dní. Kto uspeje a získa tak reprezentačné tričko? Sledujte to spolu s nami!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!