Veronika FIDLEROVÁ - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Veronika FIDLEROVÁ, členka YAMAMOTO teamu v rozhovore so Soňou KOLCUNOVOU o svojich začiatkoch, príprave, ale aj plánoch do budúcna. 

Dvadsaťročnú bikinifitnessku Veroniku Fidlerovú ste si na portáloch BikiniFitness.sk a EastLabs.sk už mohli všimnúť – spolupracoval s ňou náš videooperátor a fotograf Jakub CSONTOS a podelila sa s čitateľmi aj o svoj tréningový split v samostatnom tréningovom článku. Rozhodli sme ale predstaviť vám Veroniku v samostatnom profilovom článku. Kto teda je Veronika Fidlerová a aké úspechy má za sebou?

  • 5. miesto ... 2016 Grand Prix Ostrava (kondičné bikini do 166cm)
  • 1. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (neregistrované bikini)
  • 6. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 166cm)
  • 1. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikinifitness do 166cm)
  • 1. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (junior bikinifitness do 166cm)
  • 5. miesto ... 2017 Amix Patriot cup (bikini ženy do 166cm)
  • 12. miesto ... 2017 Majstrovstvá Európy (junior bikini do 166cm)

Aké boli začiatky Veroniky FIDLEROVEJ?

Mladá Vrbovčanka sama na úvod rozhovoru prezrádza, že sa nikdy nevenovala žiadnemu športu a dokonca sa vyhýbala aj hodinám telesnej výchovy „Znie to asi veľmi zvláštne vzhľadom k tomu, že sa aktuálne venujem fitness a pravdupovediac neviem si bez toho predstaviť ani jeden deň,“ hovorí s úsmevom Veronika. K posilňovaniu ju priviedol až jej priateľ, keďže keď sa spoznali, chodil do posilňovne päťkrát do týždňa a dodržiaval stravu. „Chcela som sa preto ísť pozrieť do posilňovne , čo je na tom železe a častokrát nepríjemnom zápachu také lákavé . Pamätám si na moju prvú skúsenosť s bežiacim pásom, prvé drepy s činkou .Veľmi som sa hanbila , to sú tie klasické začiatky a „oťukávačky“,“ spomína Veronika. Postupom času ju posilňovanie začalo veľmi baviť a jej priateľ ju učil správnemu cvičeniu a technike. Keď na sebe neskôr videla zmeny, zatúžila sa ešte zlepšiť.

Začala sledovať rôzne bikinifitnessky a snívala o tom, že bude raz vyzerať ako ony. Priznáva, že si predstavovala, aké by bolo stáť na pódiu a pohrávala sa s myšlienkou začať sa pripravovať, hoci sa nikdy nepriznala. „Hoci som o tom snívala, veľmi som si neverila a mala som obavy to vôbec vysloviť. Veľký impulz a vieru do mňa vložil napokon môj priateľ, ktorý ma zároveň trénoval a pomohol mi vo všetkom najviac ako sa dalo,“ hovorí o postupnej realizácii plánu Veronika, ktorej učarovala najmä kategória bikinifitness. Prečo?

Učarovalo jej mierne osvalenie tela, vhodná úprava vlasov, jemná vizáž, žiarivé plavky a elegantná prezentácia. „Keď som sa rozhodla naozaj skúsiť súťaženie a prejsť si celou prípravou , moja rodina spočiatku s tým nebola veľmi stotožnená. V našej rodine sa nikdy nešportovalo a vždy u nás prevládala hudba a nápad skúsiť súťažiť všetkých prekvapil . Pravdupovediac najväčšia podpora a pochopenie prichádzala najmä z priateľovej strany,“ spomína na reakcie vo svojom okolí Veronika.

Súťažné začiatky Veroniky FIDLEROVEJ

Prvýkrát sa na súťažné pódium Veronika postavila v Ostrave na Grand Prix, kde si šla vyskúšať pózovanie a pódium všeobecne. Na základe fotiek z pódia sa chcela následne na slovenských súťažiach zlepšiť a vyvarovať sa chybičkám. Napokon však zvládla bravúrne aj stres a trému na pódiu, ktoré si ju pri prvom postavení na pódium v Ostrave našli a odniesla si odtiaľ finálové 5. miesto. O dva týždne sme ju mohli vidieť na pódiu v Dubnici nad Váhom, kde súťažila medzi neregistrovanými pretekárkami. Veronika na tejto súťaži vyhrala, no v rozhovore priznáva, že príprava bola nesmierne náročná a bola vyčerpaná. „Pamätám si ako som plakala. Najmä po súťaži s priateľom v zákulisí a bola veľmi šťastná. Spomienka na túto súťaž stále vo mne vyvoláva pocit radosti a dodáva mi silu,“ spomína na svoje prvé zlato Veronika.

Po pár mesiacoch sme ju mohli na pódiu vidieť znova. Fidlerová súťažila tentokrát v kategórii junioriek aj žien medzi registrovanými pretekárkami a sama vraví, že jarná sezóna zbehla tak rýchlo, že si to všetko uvedomila, až pár dní po jej skončení.
Priznám sa, že som dlho uvažovala či vôbec absolvovať jarné súťaže. Bola som po jeseni veľmi motivovaná a lákalo ma ísť do prípravy a zasúťažiť si na jar znovu. Ale keďže medzi jesennou a jarnou sezónou nebolo až tak veľa času na budovanie svalového rozvoja, obávala som sa, že neprinesiem progres, aký som si dala za cieľ priniesť. Taktiež ma čakali maturitné skúšky. No v podstate impulz mi znovu dal môj priateľ a myslím, že urobil to najlepšie, čo mohol, pretože to všetko dopadlo nad moje očakávania,“ komentuje Veronika svoju jarnú sezónu.

Postupne sa zúčastnila Amix Patriot Bikinifitness campu vo Vranove nad Topľou, kde sa jej podarilo vyhrať poukážku na sortiment z dielne Mišky Sallut, čo sa rozhodla využiť na nové súťažné plavky. Následne sa stala členkou teamu YAMAMOTO, ktorí ju momentálne sponzorujú špičkovými výživovými doplnkami. Jarnú prípravy hodnotí Veronika ako jednoduchšiu oproti jesennej 2016, napriek tomu, že jej zdravotné problémy sťažovali prípravu.

Špeciálny bol pre ňu najmä jeden víkend, kedy sa jej podarilo získať dve zlaté medaily a jedno piate miesto a to prvenstvo na majstrovstvách Slovenska v bikinifitness junioriek, prvenstvo na Amix Patriot Cupe vo Vranove medzi juniorkami a 5. miesto medzi ženami na tej istej súťaži. „Na Amix Cup tiež spomínam rada, pamätám si, ako som telefonovala rodičom s plačom a nesmierne som sa tešila ako im oznámim moje výsledky,“ spomína na Vranovskú súťaž Veronika.

Tento víkend bol však výnimočný ešte niečím- Veronika svojím prvenstvom potvrdila nomináciu na ME do Santa Susanny. „Ani som nejak nechápala, čo sa vlastne deje iba som vedela, že treba ešte zabrať. Posledný týždeň pred Santa Susannou bol dosť vyčerpávajúci a na pódiu som bola nervóznejšia . Do finále som sa nedostala, ale bolo pre mňa veľkou cťou reprezentovať našu krajinu a vôbec stáť na európskom pódiu,“ dodáva Fidlerová na margo jarnej sezóny. Pozitívne ohlasy na Veronikine úspechy sa dostavili najmä od najbližších – rodičov a sestier, ktoré toto Veronikine rozhodnutie súťažiť napokon dokázali pochopiť a Fidlerovú veľmi tešia aj kladné reakcie známych.

Veronika FIDLEROVÁ – aká bola moja príprava?

Vzhľadom na krátky čas medzi sezónami a málo času na nabratie svalového tonusu je Veronika presvedčená je progress na pódiá priniesla. Zdôrazňuje však, že maximálne spokojná nebude asi nikdy. „Ale urobila som, čo sa dalo. Zapracovala som sa prezentácii , celkovej úprave vzhľadu, zvolila iný strih plaviek. Do budúcna zapracujem určite na hmote a kvalite,“ hovorí o zmenách v príprave Veronika. „Je pre mňa úspechom to, ako dokážem bojovať sama so sebou, ísť cez všetky prekážky, stále v sebe objavovať silu a motiváciu. V podstate cvičím necelé tri roky bez športovej minulosti v detstve alebo v mladšom veku a stravu som začala seriózne riešiť len pred rokom,“ priznáva Veronika.

V príprave sa táto dvadsaťročná pretekárka sústreďuje aj na to, aby bolo dotiahnuté všetko do detailov, keďže sa hodnotí celkový vzhľad od symetrie, vizáže až po charizmu a spôsob prezentácie. Príprava sama o sebe je pre Veroniku občas náročná a sama vraví, že to môže prameniť aj z toho, že nikdy predtým nešportovala. „Nie vždy sa to dalo zvládať s úsmevom na tvári a boli dni, kedy aj padlo zopár kvapiek sĺz. Ide o to, ako si nastavíte myslenie a v žiadnom prípade nemôžete dovoliť, aby vás malé zlyhanie stiahlo ku dnu. Treba stále myslieť na cieľ a motivovať sa. Zaznamenávať na sebe progress a to je tým najväčším hnacím motorom v ťažkej príprave,“ prezrádza trik do prípravy Veronika, ktorú dobíjali aj posmešné či provokatívne reči, ktoré párkrát už počula. Ako teda vyzerá jej príprava?

Počas jarnej prípravy robila menej kardia a snažila sa udržať v psychickej pohode, aby nebola vystavená takému stresu aké počas prípravy na jeseň 2017, čomu napomohol aj navýšený kalorický príjem. Nové plavky riešila s Miškou Sallut. Chcela ísť do tmavších farieb a tak sa aj stalo. „Skúsili sme ruský štýl plaviek a myslím, že to bolo fajn. Podľa mňa sú doplnky naozaj iba na zdokonalenie a dozdobenie celkového looku, takže vyberám jednoduché a zároveň pekné, vhodné šperky,“ zastáva Veronika názor, že v jednoduchosti je krása. Na súťaže sa Fidlerová väčšinou maľovala sama, pomoc mala len v Santa Susanne a to od Saskie Cakoci. „Bol to trošku stres ale dalo sa to zvládnuť,“ hovorí o líčení na súťaže bez pomoci Veronika.

Veronika FIDLEROVÁ – vzory, ciele a sponzori

Veronika síce za dôležité nepokladá mať konkrétny vzor na ktorý by sme sa chceli podobať, no menuje slovenské bikinifitnessky, ktoré sa jej páčia jej proporčnosťou a postavou- Saskia Cakoci, Olívia Pohánková, Sabína Pleváková. Favoritky má aj v zahraničí.
„Zo zahraničných dievčat sa mi páči hlavne Yana Kuznetsova , Ksenia Romanova alebo Narmin Assria a v Santa Sussane ma medzi ženami veľmi upútala Natalia Lugovskikh,“ prezrádza Veronika.

„Momentálne ešte neviem s istotou povedať, či sa budem pripravovať na jesennú sezónu, to uvidím podľa okolností a najmä zdravotného stavu. Avšak cieľom je stále sa zlepšovať a pracovať na svalovom rozvoji a skvaliňovať ho,“ hovorí v rozhovore pre BikiniFitness.sk Fidlerová.

Veronika je tiež aktuálne sponzorovanou atlétkou firmy YAMAMOTO a s touto firmou sa spájajú aj jej ďalšie kroky. Aké? Momentálne Veronika dokončuje strednú školu a po nej plánuje pracovať v novom fitku 365 Gym, ktoré sa bude otvárať v Trnave v septembri a vzniklo na základe spolupráce s firmou YAMAMOTO.

„Yamamoto je spojenie vysokej kvality, skvelej chuti, kvalitného zloženia a nutričných hodnôt so stopercentným efektom,“ opisuje túto značku, ktorá je pre Čechov a Slovákov na trhu novinkou. „Som veľmi šťastná, že Oli a Radko Andrášovi - distribútori tejto značky na Slovensku - do mňa vložili dôveru a ja môžem na sebe ďalej pracovať aj vďaka týmto výrobkom,“ ďakuje sponzorom Veronika.
Práve s nimi absolvovala aj svoje prvé fotenia a napriek prvotnému ostýchaniu pred kamerou či fotoaparátom hovorí o mnohých príjemných zážitkoch počas fotení.

Komu ďakuje Veronika FIDLEROVÁ?

Veronikin zoznam poďakovaní je dlhý a tak sa do toho mladá pretekárka hneď púšťa: „V prvom rade ďakujem priateľovi, ktorý mi bol asi úplne všetkým počas uplynulých mesiacov. Najviac ma podporoval a veril mi. Ďalej rodičom, ktorí to so mnou zvládli , sestrám pretože prípravu a súťaže veľmi intenzívne prežívali so mnou, môjmu sponzorovi spoločnosti Yamamoto za to, že mi všetko uľahčujú v príprave aj mimo nej, Miške Sallut za krásne plavky.  Ďakujem asociácii SAFKST za možnosť štartovať na Európskom šampionáte.
Ďakujem aj Saskii Cakoci za pochvalu, ochotu, podporu, pomoc v príprave a za jej cenné rady. Veľmi mi pomáhala a ja si to veľmi vážim. Ďakujem za zimný Patriot Bikini Fitnes kemp, kde všetky dievčatá máme práve vďaka ochote a úsiliu Saskii možnosť zbierať potrebné rady a informácie.
Portálu EastLabs.sk za fotky a videá zo súťaží, Bikifitness.sk za články a propagáciu pretekárov a v neposlednom rade všetkým ktorí ma podporovali a držali palce,“
ďakuje Veronika Fidlerová, ktorej spolu s celým teamom držíme prsty.
A veríme, že ju na súťažných pódiách uvidíme už čoskoro.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!