Veronika Guľášová podstúpila estetickú premenu

Slovenská bikinifitnesska Veronika GUĽÁŠOVÁ sa rozhodla pre radikálnu zmenu! Plastika nosa a pŕs, ktorú podstúpila len pred niekoľkými dňami jej má pomôcť nielen v súkromnom živote, ale aj v športovej kariére. Exkluzívny rozhovor tesne "po" poskytla práve nám.

Veronika GUĽÁŠOVÁ, ktorú netreba asi nikomu predstavovať sa na slovenskej a medzinárodnej scéne pohybuje už niekoľko rokov. Začínala ako bodyfitnesska, ale netrvalo dlho a prišlo rozhodnutie skúsiť menej športový vzhľad a prestúpiť do kategórie bikini. Napriek tomu, že má za sebou nemalé množstvo športových úspechov nič nepodceňuje a plne si uvedomuje dôležitosť celkovej estetiky nielen tela, ale i tváre. Z tohto dôvodu podstúpila pred pár dňami niekoľkohodinový zákrok, ktorý jej prinesie vytúženú premenu- väčšie prsia a menší nos. Aké sú jej prvé pocity, a aký je jej názor na estetické zásahy u dievčat a žien, ktoré súťažia v kategórii bikinifitness nám prezradila v rozhovore.

Prečo si sa rozhodla podstúpiť tieto zákroky? Prečo práve nos a prsia?
Operácie som plánovala už dlho, no hľadala som vhodný čas a priestor na dobu rekonvalescencie. Odďaľovala som ich z dôvodu naberania svalovej hmoty a súťaženia, nakoľko sa na súťaže snažím vždy pripraviť na sto percent, a viem aké je ťažké robiť formu po augmentácii pŕs (som momentálne už po druhej augmentácii). Reoperáciu pŕs som musela podstúpiť z dôvodu pootočenia anatomického implantátu (anatomické implantáty z dlhodobejšieho hľadiska pre športovkyne nie sú vhodné). Rhinoplastiku nosa som zvažovala niekoľko rokov, nakoľko som sa venovala kontaktným športom a nos sa po silných nárazoch z boxerských úderov rozšíril. To zapríčinilo, že nos na mojej tvári pôsobil dominantným dojmom. Celkovo sa mi páčia menšie nosy a zákroku som sa neobávala. Naopak, tešila som sa na konečný výsledok.

Bola si so sebou nespokojná alebo si to celé podstúpila kvôli súťažnému vzhľadu? Alebo aj aj?
Zákroky som podstúpila z vlastného rozhodnutia. Som športovkyňa- fitnesska a môj vzhľad, rovnako ako aj podstata toho ako sa cítim vo vlastnom tele sú pre mňa dôležité. Dôležitá pre mňa je aj symetria a tieto druhy operačných zásahov sú dnes už bežné nielen u žien, ale aj u mužov.

Neodradzovala ťa od zákroku rodina?
Áno, samozrejme, no moje rozhodnutie už bolo dlhodobé. Vedela som čo idem podstúpiť, a aj čo preto riskujem.

Aký vplyv má silový tréning na implantátmi upravené prsia?
Je to inidividuálne, veľa záleží od genetiky, typu svalového tkaniva, či vloženia implantátu (pod sval, prípadne pod žľazu). Dôležité je najmä to, ako sa dotyčná stotožní s cudzím materiálom v tele. Pokiaľ sa dodrží dostatočný regeneračný režim po operácii, neskorší silový tréning by nemal spôsobiť problém.

Vidíš potrebu implantáty po nejakej dobe vymeniť? Ak áno, tak po akej dlhej dobe asi?
Augmentácia pŕs nie je na celý život, pretože ľudské telo sa v priebehu starnutia mení (pôrod, chudnutie, priberanie, vek) a sním sa mení aj elasticita pokožky. Prsia tak môžu nadobudnúť iný tvar a po istej dobe je určite potrebné implantáty vymeniť. Nie je ale žiaden dôvod na paniku, nejedná sa o nič život ohrozujúce.

Myslíš si, že je upravené poprsie u bikinifitnessky dôležité?
Myslím si, že nie. Samozrejme závisí to aj od celkovej symetrie tela. Existujú dievčatá a ženy, ktoré sú proporčne tak stavané, že väčšie poprsie nie je potrebné, no ak predsalen chýba objem vo vrchnej časti tela, dokáže to dopomôcť ku lepšej symetrii a aj celkovému sebavedomiu ženy.

Znamenajú silikónové prsia pri cvičení nejaké obmedzenie?
Do istej doby áno. Minimálne prvý mesiacpo zákroku by som volila úsporný režima postupne začala zaťažovať telo. Osobne som začala so silovým tréningom až mesiac od prvej operácie. Tentokrát plánujem začať skôr, ale zatiaľ len s kardio cvičením, nakoľko si plánujem urobiť súťažnú pauzu a nepotrebujem rýchlo naberať svalovú hmotu, o ktorú prídem počas doby hojenia.

Aký typ implantátu, veľkosť a vloženie si zvolila tentokrát, a aký pri prvom zákroku?
Implantáty boli vkladané rezom v spodnej ryhe prsníka, nakoľko aj prvý zákrok bol robený rovnakým spôsobom (nebol dôvod vytvárať novú jazvu). S pánom Dr. Červeňom sme ale zvolili iný druh implantátu ako pri prvej operácii. Namiesto anatomického tvaru mi vkladal okrúhly implantát (v tomto prípade, ak sa pootočí, nespôsobí to žiaden esteticky nedokonalý rozdiel). Boli mi vkladané implantáty značky NAGOR- táto ako jediná na Slovensku využíva špeciálnu výplň implantátov zvanú "impleo" a dováža ich firma Siklienka. Sú špecifické tým, že obsahujú kohezívny gél, ktorý v konečnom dôsledku pôsobí stopercentne prirodzene a drží svoj tvar. Viac o týchto typoch implantátov sa čitatelia môžu dozvedieť na stránkach www.siklienka.sk, prípadne www.aesthetica.sk.

Aká veľkosť pŕs je podľa teba pre bikinárku optimálna?
Netreba nič preháňať, prsia by nemali prekrývať osvalenie a mali by len dolňať ženské krivky. Je potrebné vedieť zvoliť správnu veľkosť implantátu podľa šírky hrudného koša. Osobne sa mi príliš veľké pria nepáčia, a to najmä u žien nižšieho vzrastu. Na vysokých ženách pôsobí väčší implantát podstatne prirodzenejšie. Fitnesska by mala dobre pôsobiť ako celok, tak aby prsia nevystupovali príliš do popredia.Určite je vhodné poradiť sa s odborníkom, ktorý zvolí šírku, veľkosť či profil implantátu.

Si spokojná s výsledkom?
Dostala som prísny zákaz pozerať sa na výsledok, takže to posúdim až po mesiaci od operácie, ale verím, že spokojná budem. Cítim sa dobre.

Kedy plánuješ začať s tréningom?
Plánujem začať o týždeň s ľahkým kardiom- maximálne stacionárny bicykel. Aktivitu, pri ktorej zapájam vrchnú časť tela zaradím až o mesiac spoločne so silovým tréningom.

Ďaujem ti veľmi pekne za rozhovor, prajem úspešnú a kľudnú rekonvalescenciu. Ešte prezraď našim čitateľom, kedy budú mať možnosť uvidieť ťa znova na súťažných pódiách.
Plánujem súťažnú pauzu na dlhšie obdobie. Súťaže už nie sú to, čo ma v živote napĺňa. Mám ale v pláne pripravovať mladé, nádejné fitnessky a založiť si vlastný oddiel. A čo bude ďalej uvidíme. Ak predsalen bude ešte chuť a najmä čas, rada sa znova na súťažné pódiá postavím v novej a krajšej fazóne. Taktiež ďakujem za rozhovor a čitateľom bikinifitness.sk prajem veľa energie pri cvičení a dosahovaní svojich cieľov, no a samozrejme pokojné prežitie blížiacich sa sviatkov.

 

 


 Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!