Veronika Turčanová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Veronika TURČANOVÁ je mladou bikinifitnesskou, ktorá absolvovala Európsky šampionát. Dnes vám ju v profilovom článku predstaví Soňa KOLCUNOVÁ.

Veronika Turčanová má za sebou úspešnú jarnú sezónu – niekoľko druhých miest a reprezentácia Slovenskej republiky na ME v Španielskej Santa Susanne, odkiaľ si priniesla siedme miesto. Súťaž však absolvovala aj v roku 2015 a odvtedy prešla výraznou zmenou. Aké výsledky má doteraz Veronika na konte?

  • 12. miesto ... 2015 Mozolani Cup (bikini do 163cm)
  • 2. miesto ... Extrifit Slovakia Cup (bikini do 160cm)
  • 2. miesto ... SAFKST Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikini do 160cm)
  • 2. miesto ... Amix Partiot Cup (bikini juniorky do 166cm)
  • 7. miesto ... Majstrovstvá Európy (bikini ženy do 158cm)

Aké boli začiatky Veroniky TURČANOVEJ?

Dvadsaťtriročná Veronika Turčanová pochádza z Bánoviec nad Bebravou a sama na úvod nášho rozhovoru spomína na svoje začiatky. „Počas strednej školy som navštevovala umeleckú školu tanca,“ opisuje svoje predchádzajúce aktivity Veronika. „Po strednej škole mi pohyb chýbal a tak som začala cvičiť s priateľom v posilňovni. Po dvoch rokoch cvičenia moje ambície rástli a chcela som skúsiť aké je pripravovať sa na súťaž a postaviť sa na pódium,“ hovorí zverenkyňa Ivety Chrťanovej. Nebolo to však pre ňu jednoduché, keďže predtým nikdy nedržala žiadne diéty a nemala žiadnu predstavu o tom, aké to bude. Veronika začala úplne od podlahy – vyberala si kategóriu. Prišla prvá dilema: body alebo bikini? „Nakoniec som sa rozhodla pre bikini, pretože mi táto kategória prišla viac ženská ako bodyfitness,“ ozrejmuje svoje rozhodnutie Veronika. Kladne sa k tomu postavila aj tak trochu prekvapená rodina. „Všetci pri mne stáli, no oporou mi bol najmä priateľ, ktorý so mnou prešiel všetkými prípravami a za to mu ďakujem,“ hovorí s úsmevom Veronika.

Veronika TURČANOVÁ – aké je súťaženie a čo hovorí na prípravu?

Jej prvá súťaž bola už v roku 2015 na Mozolani Cupe v Žiline. „Bola som veľmi nervózna a plná očakávania. Keď som vyšla na pódium, zahrnul ma adrenalín a chuť bojovať, keďže som veľmi súťaživý typ,“ smeje sa Veronika. Celú tú chvíľu v semifinále si veľmi užila a má na ňu len veľmi dobré spomienky. Nasledovala dvojročná súťažná pauza. Z čoho pramenila? „Mala som zdravotné problémy a musela som si dať pauzu od zaťaženia. Musela som tie problémy ale vyriešiť,“ spomína na toto obdobie Veronika. Trénovať však neprestala. Snažila sa zapracovať na objeme svalstva. „Následne som sa začala pripravovať na jarnú sezónu, ktorú som dobre zvládla a čo je dôležité, celú som si ju užila,“ obracia sa do nedávno skončenej jarnej sezóny 2017 Veronika. Svojím druhým miestom na majstrovstvách Slovenska juniorov si zabezpečila aj účasť na ME v Španielskej Santa Susanne. Na súťaž v Starej Ľubovni spomína aj najradšej. Sama vraví, že na tejto súťaži bola aj veľmi dobrá atmosféra a mohla spoznať aj mnohé dievčatá s ktorými sa následne stretli na ME v reprezentácii. „Za možnosť reprezentovať som bola veľmi vďačná. Bola to veľká skúsenosť a bola som nadšená,“ spomína na teplo Európskeho šampionátu Turčanová. Spokojná bola aj s formou, ktorú okomentovala ako najlepšiu, akú kedy dosiahla. „Problém mi nerobilo ani fotografovanie, keďže sa veľmi rada fotím,“ spája si ďalšiu spomienku Veronika. Tá prišla vo svojom okolí do styku len s pozitívnymi ohlasmi na svoje výsledky z pódií. „Mojím najväčším úspechom sú pre mňa všetky súťaže, pretože si z každej odnášam nejakú novú skúsenosť,“ hovorí Veronika. Jasno má aj v tom, čo je na pódiu hlavné – krásny pózing a pohyb na pódiu, ktorý je nežný a elegantný. „Pri výbere plaviek sa vždy poradím s trénerkou a na súťaže som sa vždy líčila sama,“ spomína Veronika. Avšak sama dodáva, že sa má čo učiť a na ME sa zverila do rúk Olívie Čambalovej „Oli zo mňa spravila krásnu a sebavedomú ženu,“ spomína na svoju vizáž na Európskom šampionáte Veronika. Svoju prípravu hodnotí tiež len ako príjemnú. „Nebola veľmi náročná, keďže som si dávala pozor na to, čo som jedla. Samozrejme však prišli nejaké zmeny,“ obracia sa do obdobia pred úspešnou jarou 2017 Veronika. Aké zmeny mladá pretekárka spravila? Zamerala sa na tvrdšie a výbušnejšie tréningy a neskôr zaradila viac kardia aby „dotiahla“ celkový look. V príprave užívala len proteín, BCAA, glutamín a vitamíny. Neskôr v rysovacej fáze zaradila aj spaľovač.

Veronika TURČANOVÁ – ako cvičí ramená?

Jej obľúbenou partiou pre cvičenie sú ramená. Ako ich precvičuje?

  • prvým cvikom sú tlaky jednoručkami (4 série po 10 opakovaní)
  • nasledujú tlaky olympijskou činkou (4x 10 opakovaní)
  • cvičí aj rozpažovanie jednoručkami (4 x 10 opakovaní)
  • ďalej je to predpažovanie jednoručkami ( rovnako 4x 10 opakovaní)
  • cvičí aj rozpažovanie jednoručkami v predklone (4x 10 opakovaní)

Veronika TURČANOVÁ- vzory a ciele

Veronika pracuje ako montážna pracovníčka a vyrába zadné svetlá do áut, čo svedčí o tom, že sa nebojí ani fyzickej a často „mravčej“ práce. Napriek tomu je jej odhodlanie a sebazaprenie obdivuhodné a patrí medzi výrazné osobnosti slovenskej fitness scény. „Mojimi vzormi sú Olívia Čambalová a Olívia Pohánková,“ prezrádza Veronika. Najlepšie sa táto bikinifitnesska odreaguje vo wellnesse, kde sa nemusí zaoberať inými záležitosťami. „Napriek tomu, že zvyčajne pracujem na 12hodinové smeny, zvyčajne takto dlho nevydržím, pretože sa posilňovňa stala mojou zdravou závislosťou,“ smeje sa Veronika. S kopou pozitívnej energie sa vydáva aj v ústrety jej cieľu. „Chcela by som nabrať svalstvo a vyrysovať nohy. Posnažím sa o čo najlepšiu formu," hovorí Veronika. Má aj odkaz pre čitateľov: „Všetko sa dá ak máme pevnú vôľu, chuť niečo dosiahnuť a odhodlanie.“ Veronike Turčanovej budeme držať prsty aj v jesennej časti sezóny. V akej forme sa ukáže? My s teamom veríme, že sa ukáže v čo najlepšej.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!