Veronika Vieriková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Počas jarnej sezóny nás prekvapilo viacero mladých bikinifitnessiek. Jedným z "jarných objavov" je pre Soňu KOLCUNOVÚ aj juniorka Veronika VIERIKOVÁ!

Počas jarnej sezóny sme sledovali na pódiách mnoho mladých bikinifitnessiek, ktoré dokazujú, že úroveň bikinifitness na Slovensku stúpa. Jednou z nich je aj Veronika Vieriková, ktorá absolvovala svoju úplne prvú, no veľmi úspešnú súťažnú sezónu.

Veronika VIERIKOVÁ – môže byť bikinifitnesskou každé dievča?

Dvadsaťjedenročná Veronika Vieriková sa pred posilňovňou nevenovala žiadnemu športu - občas sa s rodinou, alebo priateľmi vybrala na turistiku, korčuľovať či bicyklovať. No jej prvou športovou vášňou sa stala posilňovňa.

„Cvičiť som začala v sedemnástich rokoch, pretože môj vtedajší priateľ aktívne cvičil a chcela som s nim tráviť viac času. Nemala som však správnu techniku, ani som neupravovala stravu,“ opisuje Veronika.

K súťaženiu sa dostala taktiež skrz priateľa, ktorý súťažil a Veronika s ním absolvovala aj súťaže. „Keď som na pódiu videla bikinifitnessky, veľmi sa mi to zapáčilo a povedala som si, že tam chcem raz stáť aj ja,“ hovorí Veronika. Práve takto začala jej cesta, na konci ktorej sa chcela Veronika postaviť na pódium. „Vážne som to začala brať koncom augusta, keď som oslovila Tomáša Rezáka s tým, že stagnujem a chcem sa posúvať a byť neustále lepšia a lepšia,“ spomína na príchod do nového kolektívu Vieriková.

Nanešťastie sa jej nadšenie z nápadu súťažiť v okolí s veľkým porozumením nestretlo. „Nepodporil ma nikto, okrem môjho otca a trénera. Každý len kývol rukou a povedal, že budem len ďalšia bikinifitnesska a dnes je bikinifitnesskou každá,“ spomína Veronika a dopĺňa svoj osobný názor: „Bikinifitnesskou možno môže byť každá, ale či bude úspešná, to je už otázne.“

Veronika VIERIKOVÁ – všetko sa deje z nejakého dôvodu

Prvá príprava na súťaž začala pre Veroniku vlastne už v auguste 2018, keď sa pridala do tímu Tomáša Rezáka. „Musela som upraviť stravu, pretože som ju dovtedy vôbec nedodržiavala a musím uznať, že som bola veľmi poctivá,“ hovorí Veronika, ktorá absolvovala najprv objemovú fázu a neskôr diétu.

Prvá príprava však bola pre Veroniku náročná, pretože absolvovala niečo nové, doposiaľ nepoznané. Počas krátkej doby musela prijať množstvo informácií, zmeniť tréningy, vzdelávať sa aj sama a v neposlednom rade skĺbiť školu, brigádu a prípravu na súťaže.

„Na tréningoch sme stále išli cez svoje hranice. Aj keď to možno neboli tréningy s veľkými váhami a energie bolo málo, tréner sa stále snažil, aby sme išli na hranici svojich možností,“ opisuje obdobie v diéte v posilňovni Vieriková.

Príjemnou časťou prípravy bol pre Veroniku výber plaviek, aj keď v salóne u Michaely Sallut zažila aj mierny stres. „Miške som sa ozvala neskoro a plavky sa už nedali ušiť na mieru. Musela som si teda vybrať v salóne,“ opisuje Veronika. Počas celej prípravy vedela, že jej vysnívaná farba plaviek je červená, no po vyskúšaní prvých plaviek v salóne kompletne zmenila svoj názor. „Všetko sa deje z nejakého dôvodu a keď som hneď ako prvé vyskúšala plavky, ktoré som nakoniec mala aj na súťaži, vedela som, že to nemôžu byť iné,“ spomína s úsmevom Veronika.

Pred prvou súťažou sa Veronika venovala veľa aj pózovaniu a to najmä preto, že jej chýbala ladnosť v pohybe na pódiu. „S trénerom sa snažíme o to, aby zo mňa bola sebavedomá žena a myslím si, že sa nám to darí, pretože pred rokom by som sa na stage nepostavila,“ hovorí Veronika. Jarná sezóna bola pre Vierikovú jednoznačne úspešnou – z Levoče si odniesla 3. miesto z juniorskej OPEN kategórie a 4. miesto spomedzi 16-tich pretekárok zo ženskej kategórie do 166cm, rovnako štvrtá skončila Veronika aj v kategórii do 164cm na Majstrovstvách Slovenska žien v Nitre, bronz si odnášala z Majstrovstiev Slovenska juniorov.

„Mne sa súťaženie veľmi páčilo a veľmi som si to užila. Už teraz mi to chýba a teším sa na jesennú sezónu, kde chcem prísť v ešte tisíckrát lepšej forme,“ komentuje jarnú sezónu Vieriková. Hoci bola súťaž v Levoči najdlhšou súťažou sezóny a mnohé dievčatá hneď na úvod sezóny vyčerpalo dlhé čakanie, Veronika si ju užila najviac. „Netušila som ako to celé dopadne, chcela som podať čo najlepší výkon a hlavne som si to išla užiť. Tým, že to bola moja prvá súťaž a podľa mňa úspešná, tak som si ju maximálne užila,“ hovorí Veronika o súťaži, ktorá pre ňu bola počas jarnej sezóny tou najlepšou.

Veronika VIERIKOVÁ – ako využiť 24 hodín, ktoré ponúka jeden deň?

Práve umiestnenia, ktoré vôbec nečakala, ju motivovali k tomu, aby sa na ďalšiu sezónu pripravila ešte omnoho lepšie. „Teraz absolvujem reverznú diétu, nechystáme sa určite na žiadne veľké objemové prípravy, keďže času do jesennej sezóny nie je až tak veľa. A potom začne znova príprava na súťažné pódiá,“ hovorí Veronika, ktorá ma zatiaľ v pláne absolvovať slovenské súťaže, no všetko necháva otvorené a možnosť súťažiť v zahraničí nezatracuje.

„Pre mňa však najväčším víťazstvom je, že som dokázala skĺbiť štúdium na vysokej škole a prípravu na súťaže,“ povedala v rozhovore Vieriková a pripomína, že deň má 24 hodín, takže ak chcete, nájdete si čas na všetko. „Na začiatku prípravy som mala aj brigádu, no po pár mesiacoch to bolo už nezvládateľné, keďže som „ťahala“ nočné. Preto som veľmi rada, že mi v príprave finančne pomohli moji rodičia aj tréner,“ hovorí Veronika. A ak chcela uspieť, obetovať musela naozaj veľa času, pretože bikinifitness trend na Slovensku nepoľavuje a motivácia súťažiť v tejto kategórii je naďalej veľká. „Myslím, že dievčatá boli naozaj krásne a niektoré som naozaj obdivovala, aj keď som sa v zákulisí sústredila sama na seba,“ hodnotí Veronika.

Momentálne je pre Vierikovú najväčšou motiváciou ona sama a uplynulá súťažná sezóna. „Chcela by som sa hlavne poďakovať môjmu trénerovi Tomášovi, ktorý má vždy dokázal usmerniť, nielen vo fitness svete, ale aj v živote. Vďaka nemu som silnejšia nielen fyzicky ale aj psychicky. Pri Tomášovi som získala disciplínu. Ďalej patrí veľké ďakujem dievčatám z tímu, pretože sme tu jedna pre druhú. Celý tím je taká moja druhá rodina. A samozrejme ďakujem mojim úžasným rodičom,“ dodáva na záver Veronika, ktorej budeme počas jesennej sezóny držať prsty a sme zvedaví, akú formu prinesie na pódium.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!