Viktória Jedlovcová- nemala by uniknúť vašej pozornosti

Na slovenskej SAKFST scéne zažiarila aj bodyfitnesska Viktória- nemali by ste ju prehliadnuť a určite by ste jej mali venovať vašu pozornosť!

Po dvoch rokoch cvičenia v posilňovni stála na súťažnom pódiu a v kategórii bodyfitness junioriek OPEN na SAKFST Majstrovstvách Slovenska bojovala o cenné kovy. Tento boj jej vyšiel a pri svojom prvom štarte v asociácii sa umiestnila za Pisarčíkovou a Sojkovou na bronzovej priečke. Akú cestu však prešla zverenkyňa Olívie Pohánkovej z Bernolákova pri Bratislave kým sa postavila na pódium a dosiahla nasledujúce výsledky?

  • 3.miesto.... 2016 SAKFST Majstrovstvá Slovenska juniorov (bodyfitness juniorky OPEN)
  • 8.miesto.... 2016 SAKFST Majstrovstvá Slovenska žien (bodyfitness do 165cm)

Viktória JEDLOVCOVÁ- čo všetko predchádzalo Majstrovstvám Slovenska 2016?

„Športu som sa pred tým nikdy nevenovala. Do konca som si aj do školy na telesnú výchovu nosila ospravedlnenky len aby som nemusela cvičiť,“ spomína na svoje školské roky a ich spojenie so športovou aktivitou Viktória. Dopĺňa však, že bola jedna aktivita, ktorej sa venovala dlho a veľmi rada. Tou boli korčule a na tých vraj vedela stráviť aj celý deň. „Cvičeniu v posilňovni sa momentálne venujem dva roky, priviedol ma k nemu môj priateľ, ktorý je aktívny športovec a hráč amerického futbalu. Moje prvé kroky viedli na takzvaný bootcamp- teda kruhový funkčný tréning, ktorý som navštevovala 2x do týždňa asi 7 mesiacov,“ hovorí o začiatkoch Viktória.
O dva mesiace neskôr vkročila do posilňovne medzi činky ako úplný nováčik, nakoľko dovtedy by sme túto teraz začínajúcu úspešnú juniorskú bodyfitnessku v posilňovni videli maximálne na bežiacom páse, alebo inom kardio stroji. „Spočiatku som trénovala spoločne s priateľom a pod jeho dohľadom, no keďže jeho tréningy boli viac kondičného a dynamického charakteru, čo si futbal vyžaduje, rozhodla som sa vyhľadať pomoc. Od vtedy sa tomu venujem aktívne,“ prezrádza Viktória. V lete 2015 oslovila svoju terajšiu trénerku Olíviu Pohánkovú a jej prvotné pohnútky v tej dobre smerovali ku kategórii bikini fitness, v ktorej sa chcela predstaviť v jari roku 2016.
„Impulzom do súťaženia u mňa bola taká zdravá zvedavosť – skúsiť, čo moje telo dokáže. Chcela som si na vlastnej koži skúsiť súťažnú diétu a prejsť celou tou prípravou, ktorú si súťaže vyžadujú. Chcela som vedieť či som schopná toto všetko zvládnuť. Vždy sa mi páčili viac prepracovane telá a keďže som mala lepšie predispozície do kategórie bodyfitness, po spoločnom zvážení s trénerkou Olíviou Pohánkovou sme sa rozhodli pre túto kategóriu,“ povedala o výbere kategórie pre EastLabs.sk Viktória Jedlovcová a zdôraznila, že ju bavia silové tréningy, čiže ak sa nechcela v posilňovni obmedzovať a šetriť, bolo bodyfitness najrozumnejším riešením. Pri otázke na reakcie z okolia sa Viki znova vracia ku svojej (ne)športovej minulosti: „Spomínam si, že moja mama bola veľmi milo prekvapená, že som sa rozhodla venovať niečomu takému, čo si vyžaduje tvrdú disciplínu a pravidelný tréning, keďže som od detstva bola nešportový typ. Samozrejme ma všetci podporujú v tom, čo robím.“

Viktória JEDLOVCOVÁ- dve súťaže a veľká perspektíva

Prvý raz sme Viktóriu na súťažnom pódiu zaregistrovali v jari 2016, v kategórii bodyfitness na SAKFST Majstrovstvách Slovenska, kde sa ukázala vo veľmi dobrom svetle a hneď dokázala obsadiť pódium. „Na tejto súťaži som sa cítila veľmi dobre, prirodzene a pokojne. Samozrejme, že nervozita tam bola, ale vôbec som to na sebe nedala poznať. V momente, keď som vystúpila na pódium som sa tam cítila ako doma aj napriek tomu, že som si nebola stopercentne istá v pózovaní. Možno to bude aj tým, že som v publiku mala skvelú podporu,“ vyzdvihla svoj „fanklub“ na tejto súťaži Jedlovcová, ktorú sme videli aj v kategórii bodyfitness do 165cm aj na „ženách“ v Nitre.
„Tam som sa vôbec necítila dobre- úplne naopak ako na juniorkách- bola som veľmi nesvoja, čo sa odzrkadlilo aj na prezentácii. No skončila som na ôsomom mieste, s čím som bola pri takej konkurencii koniec- koncov spokojná,“ zhodnotila svoje vystúpenie z Nitry subjektívne mladá, talentovaná pretekárka z Bernolákova. Za svoj najväčší úspech však považuje preteky v Trenčíne, odkiaľ odchádzala ako tretia najlepšia na Slovensku. Napriek tomu, že ju na súťažnom pódiu uvidíme až v jari 2017, keďže sa Viktória rozhodla pracovať na svojich nedostatkoch v dlhšej objemovej príprave, už teraz má veľmi jasnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať jej prezentácia na stagei.
„Sama som sa prezentácii venovala niekoľko mesiacov dopredu. Každý deň som sa učila dané pózy a nič nenechala na náhodu. Samozrejme stále je čo vylepšovať a preto na tom pracujem aj mimo sezóny. Je to naozaj náročne i keď to možno vyzerá byť jednoduché. Každá pretekárka by si mala nájsť to svoje, v čom je aspoň trochu odlišná od ostatných. Hlavne by mala mať iskru aby zažiarila už pri nástupe na pódium- aby bola jednoducho neprehliadnuteľná,“ hovorí o svojej predstave vystupovania na pódiu, v ktorom je jednoznačne dôležitá aj vizáž. „Plavky som si vyberala podľa toho ,čo by sa mi, ako modrookej blondíne, mohlo hodiť. Niečo, v čom nebudem vyzerať ako šedá myška ale naopak bude to nápadité a zároveň jednoduché, nakoľko sa tiež snažím držať hesla, že menej je niekedy viac. Nemám rada prehnané a prekombinované veci,“ hovorí Viktória pracujúca ako účtovníčka, ktorá s úsmevom zhodnotila, že jej práca jej často dá v diéte zabrať: „Ale pri čom je to v diéte naopak, všakže?“

Jedálniček a vzory Viktórie JEDLOVCOVEJ

„Jedálniček v objemovej príprave veľmi neriešim. To znamená, že si nerátam kalórie a nestrážim každé sústo jedla, ktoré si dám do úst. Samozrejme to ale neznamená, že do seba hádžem piate cez deviate, to v žiadnom prípade. Dávam si pozor pri výbere potravín, aby boli kvalitné a aby obsahovali potrebné živiny. Snažím sa prijímať dostatok všetkého, no hlavne mám zvýšený počet sacharidov, ktoré prijímam skoro v každom jedle počas celého dňa. V tomto čase sa snažím dať telu všetko to, čo som mu počas diéty odopierala. Keďže mám v tomto období dostatočný kalorický príjem, nepotrebujem zaraďovať žiadny cheat day,“ hovorí o svojom jedálničku v „objemovke“ Viktória, no zároveň priznáva, že si občas dopraje nejaký ten „cheat- meal“, no to veľmi zriedka.
„No a jedálniček v diéte mám naopak veľmi striktný. V tomto období si už kalórie počítam, podľa toho ako mi to trénerka nastaví, záleží to hlavne od formy a toho koľko času nám ostáva do súťaže. Samozrejme, čím bližšie je termín súťaže, tým sa viac dostávam do kalorického deficitu. V tomto období je môj jedálniček viac menej jednotvárny zložený prevažne z morčacieho a hovädzieho mäsa, rýb, vajec, proteínu. So sacharidov využívam ryžu, ovsené vločky alebo ovsenú kašu,sem tam zemiaky a do určitého štádia aj ovocie. Taktiež nezanevieram na tuky, ktoré sú tiež veľmi podstatnou zložkou stravy,“ opísala nám svoj jedálniček počas nekompromisnej diéty Viktória, ktorá ako svoje vzory vníma jednoznačne trénerku Pohánkovú, zo slovenskej bodyfitness scény Ondrejovičovú a zo sveta Renatu Benigno.

Ako trénuje Viktória JEDLOVCOVÁ?

A ako vyzerá tréning mladej, perspektívnej bodyfitnessky Viktórie pod taktovkou Olívie Pohánkovej?
Jej najobľúbenejšími partiami pre precvičovanie sú ramená a prsné svalstvo, o ktorých tréning sa v rozhovore  aj podelila.
Jej tréning ramien vyzerá nasledovne:

  • -začína tlakmi v sede jednoručkami (cvičí 4 série po 8 opakovaní)
  • -nasleduje upažovanie (4x8-10 opakovaní)
  • -ramená precvičuje aj príťahmi veľkej činky k brade (4série po 8-10 opakovaní)

Tréning na prsné svalstvo zasa vyzerá u Viki Jedlovcovej takto:

  • -pre začiatok sú to tlaky benchpress (4série po 8 opakovaní)
  • -ďalej sú to tlaky na šikmej lavici s jednoručkami (cvičí 4 série po 8-10 opakovaní)
  • -tretím cvikom je pullover (4x8 opakovaní)
  • -tréning zakončí klikmi do zlyhania

Viktória JEDLOVCOVÁ - komu ďakuje?

„Najväčšie ďakujem patrí mojej trénerke Olívii za celú prípravu a za všetko čo do toho patrí. Ďalej sa chcem poďakovať mojej mame, priateľovi a babám z WeTeamu, s ktorými sa navzájom ťaháme a podporujeme,“ hovorí na záver Viktória Jedlovcová, na ktorú sa už tešíme v jari 2017!Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!