Virgínia Tóthová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Virgínia TÓTHOVÁ, bikinifitnesska sponzorovaná spoločnosťou YAMAMOTO v profilovom článku od Sone KOLCUNOVEJ.

Dvadsaťpäťročná Virgínia je príslušníčkou Policajného zboru SR a pochádza z Veľkých Kapušian. Svoju prácu má rada venuje sa jej naplno. Napriek tomu si pravidelne nachádza čas na pravidelné cvičenie, nácviky pózovania a dodržiavanie stravy a v jari 2017 sme ju mohli po prvýkrát vidieť na súťažnom pódiu. Aké výsledky má Virgínia Tóthová na konte?

  • 5. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 172cm)
  • 5. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikinifitness nad 166cm)

Začiatky Virgínie TÓTOHOVEJ

Virgínia hrala počas školských čias za školu volejbal a venovala sa aj atletickým šprintom na krátke trate. „Cvičiť v posilňovni som začala v osemnástich rokoch,“ spomína Virgínia, ktorá si lásku k cvičeniu pestovala už od školských čias, kedy v rámci hodín telesnej výchovy občas zavítali aj do posilňovne. „Vtedy som si cvičila len sama pre seba, no oslovil ma jeden kamarát, či by som to nechcela skúsiť aj na súťažiach. Bola som však veľmi mladá a keďže som šla externe študovať na vysokú školu a popri tom som pracovala, nemohla som si dovoliť sa tomu naplno venovať,“ hovorí Virgi Tóthová, ktorú však tento sen neopustil. Naďalej cvičila vo voľnom čase a pred rokom oslovila svojho súčasného trénera Michala s prosbou o pomoc v príprave.
„Cvičenie je pre mňa závislosť v dobrom zmysle slova, cvičila som s menšími pauzami a vždy mi to chýbalo,“ vraví Virgi, ktorá prezrádza aj to, že si plánuje spraviť trénerský kurz a chce pomôcť aj ďalších dievčatám a ženám, ktoré by chceli cvičiť. „Bol to môj sen a držalo ma to dlhé roky, kedy ma oslovili ešte Janka Majerníková a Nikola Weiterová, ktoré vtedy súťažili,“ spomína Virgínia, ktorá sa vo svojom okolí stýkala najmä s nesprávnymi názormi na svoje rozhodnutie súťažiť. „Každý si myslel, že budem celý rok v diéte alebo sa budem prepchávať suplementami. Nenapadlo im, že sa to dá robiť zdravo a nemusí to škodiť telu,“ opisuje ohlasy z okolia Virgi, ktorá sama vraví, že po čase prestala ľuďom všetko vysvetľovať, pretože mnohí odmietali zmeniť názor. „Našťastie som okolo seba mala rodinu, kamarátky, priateľa a trénera, ktorí mi veľmi pomohli,“ hovorí Tóthová.

Virgínia TÓTHOVÁ – aká je príprava na pódium?

„Myslela som, že príprava bude náročnejšia,“ hodnotí čas pred nástupom na svoje prvé súťaže Virgínia, sponzorovaná firmou YAMAMOTO. Očakávala aj hektickejšiu psychickú časť prípravy, no napriek pár dňom, kedy cítila úbytok síl hovorí, že bola motivovaná viac ako kedykoľvek. „Bola som občas nervózna, no nebolo to také, aby si to na mne každý všimol a každému som to dávala najavo. Skôr sa mi darilo nad tým víťaziť,“ delí sa s nami v rozhovore. Mladá ambiciózna policajtka absolvovala aj zimný Amix Patriot Camp pre bikinifitnessky vo Vranove pred ktorým nemala žiadne pózingové skúsenosti.
„Myslela som si, že to bude jednoduchšie, no bolo to naozaj ťažké a pretekárka si to musí v prvom rade osvojiť,“ opisuje pózovanie Virgínia. Práve na osvojení pracovala najviac. „Je to možno smiešne, ale pózovala som aj doma alebo v práci v uniforme, aby sa mi pózy „dostali do krvi“. Pracovala som na prirodzenosti a ladnosti, aj keď sa to na pódiu môže zmeniť, keďže je tam človek pod vplyvom stresu,“ povedala Tóthová.
V čase pred prvým postavením na pódium riešila Virgi aj plavky a celkový look, ktoré je dobré si pred samotným vystúpením na pódium vyskúšať. „Chcela som fialové alebo červené plavky, keďže mám rada výrazné farby. Aj napriek tomu, že mi Miška Sallut povedala, že červená je hitom a bude ich mať veľa dievčat, neriešila som to. Zvolila som zamat, aby plavky vyzerali luxusnejšie a nechcela som tiež, aby boli prekombinované, preto som chcela radšej miernejšie zdobenie,“ opísala svoj výber plaviek Virgi, ktorá mala od Mišky Sallut doplnky, ktoré sa k plavkám hodili.
Topánky si vyberala na základe informácií z Bikini Campu a článku od Saskie Cakoci na portáli BikiniFitness.sk, aby zvolila to pravé, čo bude na pódiu vyzerať čo najlepšie. „Keďže sú najlepšie topánky bez remienkov, ktoré opticky skracujú nohu, musela som sa naučiť chodiť v tých bez nich, čo bolo stále trochu neisté, ale zvládla som to,“ smeje sa Virgi.

Pódium a sponzori Virgínie TÓTHOVEJ

Jej prvou súťažou boli majstrovstvá Slovenska žien 2017, kde Virgi skončila na 5. mieste v kategórii do 172cm. „Veľmi som sa tešila, keď som prišla na haly, kde sa konala súťaž, no hneď ma začali vykoľajovať maličkosti, ktoré mi predtým nikto nepovedal. Napríklad som nemala deku na ktorej by som mohla ležať,“ spomína na svoje pocity Tóthová. Síce brala túto súťaž s rezervou, z umiestnenia sa veľmi tešila. „Bola to pre mňa veľká výzva a zároveň som si uvedomovala, že sa musím vysúťažiť,“ dopĺňa Virgi.
Aj tento výsledok ju motivoval a jej ďalšou súťažou bol Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou, kde si vybojovala rovnako piatu priečku. „Bola som už pripravenejšia na to, ako to beží a chodí,“ smeje sa Virgi, ktorá si pred nástupom na Vranovské pódium dopriala v priestoroch Kultúrneho domu viac oddychu.
„Bolo to výborne zorganizované, mali sme veľa priestoru na oddych, vedeli sme, keby nastúpime na pódium, pri vstupe sme dostali darčeky, v zákulisí fotil Stano Hricko a Jakub Csontos, ktorí znova spravili fotky, ku ktorým sa len tak nedostaneme. Povzbudzovali nás a celé to bolo veľmi príjemné,“ spomína na Vranovskú súťaž Virgínia, atlétka sponzorovaná firmou YAMAMOTO nutrition.
„Na Yamamoto nemôžem povedať nič zlé a vôbec to nie je z toho dôvodu, že som nimi sponzorovaná. Oli a Rado Andrášovci sú neskutočne milí a úprimní ľudia, ktorí to robia srdcom a my sa to snažíme rovnako prijímať. Som veľmi vďačná za to, že som sa mohla stať súčasťou tímu a vložili do mňa dôveru,“
hovorí o spolupráci s YAMAMOTO nutrition Virgínia. Vyzdvihuje tiež kvalitatívne a chuťové zloženie suplementov tejto značky. „Je to obrovská pomoc a môžem túto značku iba chváliť.“ Virgi tiež spomína fotenie pre Yamamoto s Ľubom Pidaným (ktorý je tiež súčasťou EastLabs a BikiniFitness teamu) a spoločné fotenie s Beatricou Závodníkovou pred objektívom Jakuba Csontosa. „Predtým som s takýmto niečím nemala skúsenosti, no vždy to bol môj sen, mať profesionálne fotky. Aj keď mi to bolo sprvu cudzie a trošku som sa hanbila, veľmi sa mi to páčilo,“ hodnotí aj takéto skúsenosti Tóthová.

Virgínia TÓTHOVÁ - ako trénuje chrbát? 

Virgi sa s nami podelila aj o svoj tréning, ktorý spracujeme do samostatného článku. Na ukážku však prezradila, ako trénuje chrbát a a triceps.

  • začína zhybmi na hrazde (4x8 opakovaní)
  • ďalej sú to príťahy v sede 4x12 opakovaní (tiež platí zvyšovanie kg a zníženie opakovaní)
  • nasledujú príťahy v predklone s jednoručkami (4x12 opakovaní)
  • na triceps cvičí sťahovanie kladky (3x12 opakovaní)
  • zaradzuje aj tricepsový zdvih v ľahu (3x10-12 opakovaní)  

Virgínia TÓTHOVÁ- vzory a poďakovania

„Veľmi váham, či sa v jeseni postavím na súťažné pódiá. Chcela by som nabrať svalovú hmotu a tak je ťažké teraz posúdiť, či bude aktuálna forma dostatočná. Práve podľa nej sa totiž budem riadiť,“ objasňuje Virgínia, ktorú vo svete fitness motivuje najmä Yana Kuznetsova, no spomína aj Slovenky – Olíviu Pohánkovú, Saskiu Cakoci a Veroniku Guľášovú.
Na záver dostáva Virgínia priestor na poďakovania: „Chcela by som poďakovať môjmu trénerovi, že ma pripravil na súťaže, hlavne ďakujem priateľovi, ktorý ma veľmi podporoval, fandil mi a absolvoval so mnou všetky súťaže, kde mal možno väčší stres ako ja. Ďakujem aj mojej rodine, ktorá mi veľmi pomohla; mamine, ktorá mi varila keď som nestíhala, EastLabs teamu, YAMAMOTO teamu, ktorí mi veľmi pomohli či už v príprave alebo na súťažiach a samozrejme aj OO PZ Streda nad Bodrogom, ktorí mi veľmi vyšli v ústrety a fandili mi.“
Takto uzavrela Virgínia Tóthová náš rozhovor a my jej budeme držať prsty, aby jej vyšli všetky jej plány a na pódiu sme ju videli v čo najlepšej forme.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!