Kategória wellness fitness sa teší obrovskej obľube: Uvidíme ju aj na Olympii 2021!

O kategóriu wellness fitness je záujem obrovský. Po novom sa môžeme na dámy s dominantnými svalmi spodnej časti tela tešiť aj na prestížnom Olympia Weekende.

11. februára sa objavil na instagrame prestížnej súťaže Mr. Olympia stručný oznam – Wellness Olympia bola oficiálne pridaná do programu Olympia Weekendu. Stále pomerne nová kategória týmto spravila ďalší krok vpred. V IFBB je wellness stabilnou súčasťou mnohých vrcholných podujatí, vrátane organizácie Elite PRO, v ktorej sme v roku 2020 videli pravdepodobne ženský prestup roka. O čom hovorím? Najžiarivejšia hviezda tejto kategórie Angela BORGES, dvojnásobná Elite PRO majsterka sveta a ikona profesionálnej divízie v IFBB, sa rozhodla zameniť Elite PRO za IFBB PRO. Ako sme informovali už v septembri, Angela prestúpila s cieľom splniť si sen o Wellness Olympii.

Koho uvidíme na Wellness Olympii? 

Aktuálne má k prestížnemu pódiu dobre našliapnuté, o čom svedčí aj pohľad do predbežného, ale oficiálneho zoznamu postupujúcich, zverejneného na webe Olympie. Nomináciu už získali Francielle MATTOS a Gisele MACHADO z Brazílie. Podľa bodov sa kvalifikujú tri najlepšie pretekárky. Aktuálne vyzerá zoznam takto:

  • Maria Paulette (Spain), 6
  • Helena Ordonez (Spain), 5
  • Angela Borges (Brazil), 4
  • Minna Pajulahti (Finland), 4
  • Susana Rodriguez (Brazil), 3
  • Dani Balbino (Brazil), 2
  • Julia Chitarra (Brazil), 1

Samozrejme, stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí tvrdia, že v prípade wellness ide o kategóriu, v ktorej môžu uspieť len Brazílčanky. To sa darí postupne vyvracať najmä Európankám. Španielky na čele s mimoriadne atraktívnou Mariou PAULETTE môžu poriadne zamiešať karty aj na priestížnej Olympii. Zaujímavé je aj meno Minna PAJULAHTI, ktorá už na pódiu Olympie stála. Dvakrát. Avšak v kategórii fitness – či bude naďalej pokračovať v zbieraní bodov na Wellness Olympiu je podľa mňa otázne.

rozhovore so šéfom IFBB rozhodcov Pawelom FILLEBORNOM sme hovorili aj o staronovej súťaži Mr. Universe, o ktorej zatiaľ veľa nevieme. Mr. Filleborn však trafil klinec po hlavičke – motivácia súťažiť na podujatiach s mýtickými názvami je obrovská. Ak by sa IFBB podarilo vypracovať bezchybný a atraktívny koncept oživenia Mr. Universe, išlo by o veľký trhák, ktorý by vedel motivovať desiatky profesionálnych športovcov. Vrátane dievčat a žien, ktoré svoje súťažné ambície spájajú s nomináciou wellness. Osobne preferujem skôr myšlienku podujatia pre profesionálnych športovcov, kde by bola účasť podmienená kvalifikáciou.

Wellness Olympia vs Elite PRO 

Kvalitu dokazujú aj IFBB a Elite PRO pretekárky. Potrebné je ujasniť trend a nenechať žiaden priestor ľuďom, ktoré tvrdia, že wellness sú bikini pretekárky v off-season, aby mali pravdu. Záujem však je aj o samotné pretekárky, ktorých forma sa páči nielen mužom, ale aj ženám, ktoré majú konečne priestor na súťaženie vo svete fitness aj napriek dominantnejším kvadricepsom, hamstringom a gluteálom. S odchodom Angely BORGES z Elite PRO aktuálne je najväčšou hviezdou wellnessu v tejto PRO organizácii Lexy OLIVER, ktorá zvíťazila aj na profesionálnych majstrovstvách sveta Elite PRO. Príjemným prekvapením pre mňa je aj Elena VASQUEZ, ktorá skončila na spomínaných profesionálnych majstrovstvách na druhom mieste. Práve ona spoločne s Lexy by mali udávať trend aj pre ďalšie pretekárky.

Ako povedal Igor KOPČEK v článku na EastLabs.sk – stúpa aj záujem o slovenské wellness. Video z 2019 Tatranského pohára videli už dva milióny ľudí a nominácii wellness venujeme pozornosť aj na našom Instagrame, kde by si nás mal určite sledovať.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!