Wiktoria Nnaka - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Wiktoria NNAKA je vychádzajúcou hviezdou poľskej bikinifitness scény. Neunikla ani našej pozornosti. Aký má názor na kategóriu nováčik a ako dlho trénovala pred prvou súťažou? Prečítajte si v článku Sone Kolcunovej. 

Wiktoria Nnaka je mladou nádejou poľskej scény bikinifitness a jej úspech na svojej prvej súťaži v živote neušiel ani nám. Napriek tomu, že má len 18 rokov, Wiktoria má veľký potenciál.

Wiktoria NNAKA – fitness sa nemusí páčiť každému

Wiktoriu trénuje Dominik Nadolski, s ktorým začala spolupracovať už na začiatku svojho cvičenia v posilňovni. „S týmto trénerom spolupracujem doteraz,“ hovorí Wiktoria, ktorá aktuálne študuje posledný ročník strednej školy. „Intenzívnejšie som začala cvičiť pred dvoma rokmi, keď som si myslela, že mám veľmi veľa času navyše. Keď som bola dieťa, venovala som sa rôznym aktivitám a svoj voľný čas som mala vždy zmenežovaný. Vždy som mala čo robiť a keď som prestala s niektorými aktivitami, chcela som si nájsť nové hobby,“ vysvetľuje Wiktoria.

Aj v jej prípade sa potvrdzuje, že tanec pomáha aj fitnesskám. Wiktoria Nnaka sa mu totiž v detstve tiež venovala. „Iniciatíva začať súťažiť prišla od môjho trénera a teda nápad sme mali od začiatku, ale čakali sme, kým budem dostatočne pripravená. Na môj prvý štart sme čakali dva a pol roka,“ hovorí Wiktoria.

Wiktoria sa spočiatku chystala súťažiť v kategórii wellness fitness, keďže mala väčšie svaly na nohách. „Keď som to však prediskutovala s ľuďmi, ktorí vidia do problematiky, spolu s trénerom sme sa rozhodli, že sa pripravím do kategórie bikinifitness vzhľadom na moju stavbu tela a výšku,“ povedala Wiktoria.

Mnoho súťažiacich sa tiež stretne s počiatočným nepochopením a rovnako aj Wiktoriina rodina bola voči jej vystupovaniu na pódiu v bikinách skeptická. „Časom to pochopili a podľa mňa aj prijali fakt, že v tomto športe chcem súťažiť a podporujú ma. Čo sa týka mojich priateľov, podporujú ma,“ hovorí Wiktoria, aj keď chápe, že nie každému sa tento šport vizuálne páči a každý ma iné požiadavky na ideálnu postavu. Práve preto Wiktoria ani od nikoho nechce, aby sa mu fitness páčil.

Wiktoria NNAKA – v kategórii nováčik zistíme, či to naozaj chceme

Prvý a zatiaľ jediný štart Wiktorie sme mohli sledovať počas prvého marcového dňa. Vtedy obsadila prvé miesto vo svojej kategórii a taktiež sa stala víťazkou OVERALL súťaže. „Bolo to neuveriteľné a som rada, že som mohla zažiť celú túto súťaž a cítiť všetky emócie spojené s ňou,“ odpovedá Wiktoria. Sama o sebe tvrdí, že vtedy bola pravdepodobne najšťastnejším človekom na svete, pretože na deň, kedy sa postaví na súťažné pódium čakala takmer tri roky. „Bola som veľmi nadšená a šťastná, že to môžem konečne zažiť,“ spomína Wiktoria. Nadšenie zo súťaže neskrýva ani pri opise diania na pódiu. Aj keď si veľa v návale emócii nezapamätala, výrazným momentom bol pre ňu I-walk, ktorý si užila a bol podľa jej slov úžasný.

„Myslím, že mojím doteraz najväčším úspechom je, že som dokázala trénovať dostatočne tvrdo a držala sa správnej stravy. Tiež som si organizovala život tak, aby som to všetko skombinovala so školou a učením a bola spokojná so všetkým, čo robím,“ vysvetľuje Wiktoria. A keďže súťažila v kategórii nováčikov, čo-to vie povedať aj o výhodách a nevýhodách takejto „separácie“ pretekárov. Je to vôbec na niečo dobré? „Ja si myslím, že áno. Vďaka tomu sa vieme lepšie pripraviť na náročnejšie súťaže a zistiť ako sa cítime na pódiu. Či je to naozaj ten pravý šport pre nás,“ hovorí Wiktoria.
Medzi najdôležitejšie vlastnosti športovca by podľa nej mala tiež patriť divokosť, pretože tento šport si vyžaduje obetovanie mnohých vecí. „To vie byť niekedy dosť ťažké. A druhou vecou je, že musíte zostať skromný a sústavne pracovať na lepšej verzii seba samého,“ vysvetľuje Wiktoria.

Wiktoria NNAKA – žiadne zázračné suplementy

Príprava mladej Poľky však aj napriek skvelým výsledkom neobsahovala žiadne zázračné suplementy. Užívala len základné vitamíny ako vitamín C, D a B komplex a tiež magnézium, zinok a draslík. V príprave táto mladá talentovaná pretekárka zatiaľ nerobila žiadne väčšie zmeny a stále sa zameriava na viackĺbové cviky s váhou.
„Pózing dnes trénujem asi 3-4 krát do týždňa a zaberie mi to okolo 15 až 20 minút,“ dodáva Nnaka. . „Keď hovoríme o pózingu, začala som sa ho učiť približne pol roka pred svojou prvou súťažou a je to určite jedna z najpodstatnejších častí prípravy na súťaž vo fitness,“ uznáva Wiktoria.

Wiktoria NNAKA – ani tá najlepšia forma nepomôže ak nevieš pózovať

Jednou zo základných vecí je pre Wiktoriu Nnaka počúvať svojho trénera a pri radení začínajúcim bikinifitnesskám sa tiež vracia k pózingu, čím len potvrdzuje jeho dôležitosť. „Trénujte veľa pózingu, lebo ani tá najlepšia forma vám nepomôže, ak ju nebudete vedieť dobre prezentovať,“ hovorí.
Wiktoria má spolu s trénerom ešte niekoľko plánov, no jej najväčší sen – Majstrovstvá Európy 2020 sú prinajmenšom v nedohľadne a to práve pre šíriace sa vírusové ochorenie koronavírus. Toto ochorenie zapríčinilo aj odklad mnohých súťaží alebo ich zrušenie. Napriek tomu však budú spolu s trénerom pokračovať v hľadaní nedostatkov vo Wiktoriinom pózingu.

My dúfame, že Wiktoriu čoskoro znova na pódiách uvidíme a budeme svedkami mnohých jej víťazstiev.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!