Zuzana Červienková - oklamala som vás, no a čo?

O neexistujúcej bikinifitness hviezde Zuzane Červienkovej zo Slovenska, ktorá zneužíva vo svojom profile fotografie Tine Grønnemark Eriksen z Dánska.

Dubnica, 26. november 2016. EastLabs Team má za sebou Veľkú cenu Dubnice, ktorej sme sa zúčastnili v doposiaľ najpočetnejšej zostave. Ukladáme posledné zvyšky batožiny do kufra Alhambry, už iba naštartovať motor a môžeme sa vydať na niekoľkohodinovú cestu domov, na východ Slovenska. Cesta ubieha pomaly, krátime si ju rozhovormi - o súťažiacich, ktorých sme videli počas dňa nastupovať postupne na súťažné pódium, o ich formách a výkonnosti, o blížiacich sa voľbách do SAKFST, aj o našich plánoch na rok 2017. Čo musíme a čo by sme chceli urobiť. Páči sa mi, že každý prichádza s nejakým nápadom, veľmi sa mi pozdáva aj myšlienka vyhľadávať Slovenky a Slovákov, ktorí pôsobia v zahraničí a dosahujú v nami sledovaných nomináciách výsledky. Pozoruhodné výsledky. Z viacerých strán sa v tejto debate ozýva meno Zuzana Červienková. Červienková, Červienková, Červienková ... nič mi to nehovorí a to som si o sebe myslel, že čo sa týka bikinifitness, poznám všetky Slovenky, ktoré uspeli na medzinárodnej scéne. Opäť som sa raz mýlil! S úžasom počúvam o talente, o ktorý Slovensko prišlo len preto, že Červienková sa odsťahovala do UK. talente tak výraznom, že dokonca už získala PRO kartu - ako to, do čerta, že ušla mojej pozornosti? V duchu si sľubujem, že po ukončení súťažnej sezóny sa Červienkovej bližšie pozriem na zúbok ... ten čas však prišiel až pred Vianocami. Škoda, že nie skôr ...
Zuzana CERVIENKOVA
Na telefóne vyťukám známe číslo a po krátkom zvonení sa pýtam Stana Hricka na meno Slovenky (priznávam, zabudol som ho), o ktorej sme hovorili pri ceste domov zo súťaže v Dubnici. Stano okamžite reaguje. Otvorím počítač, do vyhľadávača zadám meno Zuzana Červienková a Facebook mi ponúkne profil Slovenky, ktorá žije v UK. Podľa množstva fotografií zverejnených v profile, venuje sa posilňovaniu a súťaží v nominácii bikinifitness. Preklikám pár fotografií, neobídem tie na ktorých je s cenným kovom na prsiach, zbežne si prečítam statusy aj komentáre. Pri zmienke o tom, že získala PRO kartu s údivom zdvihnem obočie - logo na cennom kove jasne ukazuje, že súťaží v IFBB federácii, ale nespomínam si, žeby v tomto roku IFBB PRO kartu zo Slovenska získal vďaka výsledkom niekto iný ako Olívia POHÁNKOVÁ a Saskia CAKOCI.
Zuzan Cervienkova
A ak by získala Slovenka IFBB PRO kartu vo Veľkej Británii, prezident UKBFF (a zároveň generálny sekretár IFBB) William Thierney by si túto informáciu určite nenechal pre seba! Navyše viem, že v UK IFBB PRO kartu môžu získať iba absolútni víťazi najvyššej súťaže na Britských ostrovoch - ale Zuzana má toľko priaznivcov, toľko "vztýčených placov" ... taká hviezda mi unikla?! Ako sa to mohlo stať?!
Pre každý prípad kontaktujem pár známych - popýtam sa na tú Červienkovú, možno ju niekto pozná. Zároveň dávam zelenú Soni Kolcunovej - môže o nej napísať profilový článok na portál EastLabs.SK, pripája sa Saskia Cakoci s tým, že článok sa objaví aj na projekte BikiniFitness.SK. Nasleduje pár telefonátov, pár mailov. Výsledok? Niekto si s Červienkovou pravidelne píše, iní sú v kontakte s trénermi, alebo majú kamarátov, ktorí ju poznajú osobne. Hm ... na prvý pohľad to znie celkom dôveryhodne. Soňa posiela Červienkovej prvú sadu otázok - počkáme, čo z toho bude.

Nový rok začína netradične - Cakoci vyslovuje pochybnosti nad reálnou existenciou úspešnej bikinifitnessky zo Slovenska, ktorá si hovorí Zuzana Červienková. Dôvod? Vysoké percento fotografií "bez tváre", ktoré Zuzana pridáva do profilu, plus absencia akýchkoľvek výsledkových listín s menom Červienková, z ktorých by boli jasné výsledky, ktoré prezentuje. Pochybnosti akceptujem, prelustrujem databázu fotografií a po 30. minútach prichádza prekvapujúce zistenie - na všetkých fotografiách na Facebook a Instagram profile Zuzana Červienková je síce jedna a tá istá osoba, určite však nemá nič spoločné so Slovenskom! Jej meno je Tine Grønnemark Eriksen, fotil som ju už v roku 2015 vo Fínsku na prestížnej súťaži 2015 Nicole Wilkins Championships a žije v Dánsku.

Je to nad slnko jasné - Zuzana Červienková je falošný profil, ktorý niekto plánuje využiť na ďalšie benefity. Aké, je zatiaľ nejasné ... v každom prípade však klame a chváli sa "cudzím perím" (v súčasnom svete nič nového pod slnkom).
Kontaktujeme Tine, tá nám potvrdzuje, že registruje zneužívanie svojich fotografií, ale napriek opakovaným výzvam, Facebook s tým absolútne nič nerobí. Navyše, každý, kto Zuzanu Červienkovú upozorní na to, že pozná Tine a vie o zneužívaní fotografií čaká rovnaký trest - majiteľka (alebo majiteľ, ktorý sa dobre zabáva?) tohto účtu mu zablokuje prístup.
Zuzan Cervienkova
A mám rovnakú skúsenosť! "Zuzana" mi najprv poďakovala za to, že jej na EastLabs-e budeme venovať pozornosť, obišla tvrdením o pracovnej vyťaženosti moju prosbu o poskytnutie telefónneho čísla a keď som sa spýtal na Tine Grønnemark Eriksen, dostal som od nej (neho?) STOP do profilu. Je čas niečo podniknúť. Pre každý prípad si ešte tvrdenia Tine overujem u najpovolanejšej osoby zo severu Európy, ktorou je Anne Pietilä z Fínska (patrí medzi organizátorov, ktorí pripravujú pre svet IFBB súťaže v Lahti; sleduje bodybuilding a fitness scénu takmer 20 rokov) - tá mi slová Tine v plnom rozsahu potvrdzuje. Takže chlapci, muži a aj dievčatá - píšete si so Zuzanou Červienkovou? A myslíte si, že je to úspešná bikinifitnesska len na základe fotografií a textov k nim dopísaných? Omyl, veľký omyl! A mládenci ... ste si istí, že za profilom Červienková sa ukrýva naozaj žena? :-)
Neverte všetkému, čo vidia a čítajú vaše oči! Alebo vám to je jedno? A ak sa pýtate, prečo tejto malej podvodníčke (alebo podvodníkovi?) venujeme celý článok, tak dôvod je prozaický. Členovia EastLabs Teamu sú jednoducho proti privlastňovaniu si výsledkov iných športovcov a zavádzaniu verejnosti, ktorá nie vždy má prehľad o tom, kto vo fitness kategóriách naozaj súťaží, čo kto reálne dokázal. Takže po "obľúbenej kategórii naslovo vzatých tréneroch" tu máme kategóriu tzv. úspešných ľudí z fitness oblasti - falošných súťažiacich chváliacich sa cudzím perím.
A mimochodom ... poznáte iných "falošných pretekárov" túžiacich po nezaslúženej pozornosti a sláve? Napíšte nám. Radi im s ich "propagáciou" pomôžeme. Aj takto - vo výrazne väčšom formáte!

Poznámka: po zverejnení článku nás kontaktovali aj ďalšie dievčatá z Dánska, Nórska a Islandu, ktoré potvrdili, že v profile Zuzany Červienkovej našli svoje fotografie.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!