Zuzana Šnajderová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Na slovenskej bikinifitness scéne sme si posvietili na ďalšiu pretekárku - tentokrát to bude Zuzana ŠNAJDEROVÁ, ktorej profil si pripravila Soňa KOLCUNOVÁ. 

Má 20 rokov a svoj pódiový debut zaznamenala ešte v roku 2016 medzi neregistrovanými pretekárkami. Momentálne je čerstvou víťazkou juniorskej kategórie na Amix Patriot Cupe vo Vranove nad Topľou a len pred pár mesiacmi začala svoju spoluprácu s Luciou Košeckou. Jej meno je Zuzana ŠNAJDEROVÁ a práve ju by som vám dnes chcela predstaviť v profilovom článku. Aké úspechy má Žilinčanka na svojom konte?

 • 4. miesto ... 2016 Mozolani fitness cup (neregistrované bikinifitnessky)
 • 2. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (neregistrované bikinifitnessky)
 • 4. miesto ... 2016 Športfestival Trenčín (bikini nad 166cm)
 • 5. miesto ... 2017 Extrifit Slovakia Cup (bikini do 169cm)
 • 7. miesto ... 2017 M-SR juniorov (bikini nad 166cm)
 • 1. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikini juniorky nad 166cm)
 • 7. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikini ženy nad 166cm)

Zuzana ŠNAJDEROVÁ – ako začala cvičiť?

„Osem rokov som sa venovala plávaniu, no nikdy som v ňom nevynikala a vždy som bola skôr priemerná. To dokáže po čase trochu omrzieť,“ spomína s úsmevom Zuzka, ktorá študuje na Žilinskej univerzite. A tak začala hľadať šport, ktorému by sa následne venovala. Zakotvila pri posilňovaní, ktorému sa venuje už takmer 3 roky, z toho intenzívne už rok. Jej súťažná kariéra začala na jeseň 2016, keď sa rozhodla zúčastniť súťaže pre neregistrované pretekárky v Žiline na Mozolani Fitness cupe. „Bol to návrh, ktorý som prijala. Síce to nebola príprava aká mala byť, no tešila som sa na stage a užívala si to,“ hovorí o odštartovaní svojej súťažnej kariéry Zuzka.
„Keď som prišla zo svojej prvej súťaže natretá súťažnou farbou, mamina so sestrou nechápali čo to má znamenať a veľmi sa tomu netešili, no postupne som s tým každého oboznámila a teraz ma plne podporujú,“ hovorí Zuzka o zázemí, ktoré má doma a ktoré ju taktiež posúva vpred. „Na bikini sa mi páči tá symetria a menší svalový rozvoj, keďže do väčších svalových objemov, aké sú napríklad u bodyfitnessiek by som nešla,“ ozrejmila svoj výber kategórie Zuzka.

Zuzana ŠNAJDEROVÁ – súťaženie a príprava

„Mozolani? Strašne som sa triasla. Bála som sa,“ smeje sa Zuzka pri spomienke na svoju prvú súťaž v Žiline. No vzápätí nevynecháva opis toho, že keď zišla z pódia, bola veľmi šťastná. „Keď sa však spätne obzriem, viem, že to bolo katastrofálne,“ priznáva sebakriticky a opisuje, že na súťaž nebola pripravená ani po fyzickej stránke. „Nevedela som ani len napnúť svaly pri pózovaní,“ obracia sa do začiatkov. Jednou z ďalších jej súťaží bola Veľká Cena Dubnice, kde sa Zuzke podarilo jej prvé pódium. „Skončila som na druhom mieste, čo bol pre mňa úspech. Videla som aspoň maličký progres v pózovaní a pripravenosti na to, čo ma na pódiu čaká,“ hovorí Zuzka.
Počas zimy však neabsolvovala žiadnu „objemovú“ prípravu a tak sa vlastne udržiavala vo forme počas niekoľkých mesiacov. „Približne v polovici marca som začala spolupracovať s Luckou Košeckou, ktorá mi nastavila stravu a tak vidím zlepšenie už po krátkej spolupráci,“ uznáva Zuzka Šnajderová.
Ako prvú súťaž v jari Zuzka absolvovala Exitrifit Slovakia Cup, kde dosiahla na finálové piate miesto, nasledovali majstrovstvá Slovenska juniorov, kde skončila tesne pred bránami finále na 7. mieste. „Najlepší ale jednoznačne bol Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou. Organizáciou, priestormi, jednoducho všetkým. Šatní bolo viac a miesta bolo dosť. Dostali sme krásne darčeky už len pri registrácii. Ceny boli úžasné,“ nešetrí superlatívmi na Vranovskú súťaž Zuzka, ktorej sa podarilo na Amix Patriot Cupe získať vo vyššej kategórii juniorských bikinifitnessiek zlatú medailu. „Na pódiu som konečne nebola bojazlivá. Uvedomovala som si, že si to musím naplno užiť a nie sa toho báť,“ hovorí Zuzka a podporuje myšlienku „vysúťaženia sa“.
Odkedy začala spolupracovať s Košeckou, zmenilo sa aj jej pózovanie, keďže pózovala 2-3 hodiny vždy keď svoju trénerku navštívila. Aby doplnili kompletný look na pódiu, potrebovali zvoliť aj správnu vizáž. „Zvolila som svoju obľúbenú farbu – kráľovskú modrú, aj napriek tomu, že mi Lucka radila červenú. Keďže som však kupovala plavky na poslednú chvíľu a červené mi nesedeli, rozhodli sme sa pre modrú,“ prezradila Zuzka, ktorá tiež zastáva názor, že dievča sa musí na pódiu neustále usmievať a pôsobiť príjemne, čo vytvorí základ pre získanie pozornosti rozhodcov.
Jej prvá príprava síce nebola najlepšia, no teraz môže porovnávať. Čo hovorí Zuzka na rozdiel medzi prvou a druhou prípravou? „Druhá bola omnoho ťažšia. Počas prvej prípravy som si dala na raňajky nejaké nezdravé cereálie s mliekom, počas dňa chlieb s nutellou alebo maslom. Vôbec som nerozmýšľala nad tým čo treba jesť. Teraz som mala nastavenú stravu, začala som jesť ryžu, mäso, ryby, ovocie. Skrátka všetko čo by mala obsahovať strava bikinifitnessky a keď boli svaly lepšie živené, dostavil sa aj progress po fyzickej stránke,“ hodnotí Zuzana Šnajderová.

Ako trénuje Zuzana ŠNAJDEROVÁ?

Víťazka Amix Patriot Cupu prezradila aj to, ako trénuje partie, ktoré sú jej najobľúbenejšie. Podelila sa tak s nami o jej tréning na kvadricepsy a lýtka a druhý tréning zameraný na precvičenie ramien. Ako precvičuje kvadricepsy a lýtka?

 • začína predkopávaním (cvičí 6 sérií po 12 opakovaní, pričom 2 série sú rozcvičovacie)
 • pokračuje drepmi na úzko (5x 12 opakovaní)
 • ďalej sú to výpady za chôdze (cvičí 20 na každú nohu)
 • nasleduje legpress na úzko (4x 12 opakovaní)
 • cvičí aj výstupy na lavičku jednou nohou (4x 12 opakovaní na každú)
 • následne precvičí lýtka výponmi v sede (4x 20 opakovaní)
 • na záver tréningu sú to výpony v stoji (4x 20 opakovaní)

A čo tréning na ramená?

 • začína tlakmi na ramená v sede (4 série po 12 opakovaní)
 • pokračuje tlakmi olympijskou tyčou v stoji (4x 10 opakovaní)
 • pokračuje rozpažovaním (4x 12 opakovaním)
 • nasleduje predpažovanie (4x 10 opakovaní)
 • potom cvičí príťahy na zadné ramená v predklone (4x 12 opakovaní)
 • na záver cvičí ešte jeden cvik na zadné ramená a to opačný pec deck (rovnako 4x 12 opakovaní)

Vzory, ciele a poďakovania Zuzany ŠNAJDEROVEJ

„Páčia sa mi dievčatá z EastLabsu – Saskia Cakoci aj Lucia Košecká. Zo Slovenska je to tiež Timea Trajteľová a zo sveta Diana Volkova,“ hovorí o svojich vzoroch Zuzka, ktorej ciele na jeseň 2017 sú jasné – nabrať svalovú hmotu, čomu sa začne venovať už odteraz. Na záver tiež poďakovala ľuďom, ktorí jej dopomohli v jej ceste na súťažné pódiá. „Chcela by som poďakovať najmä Lucke, mojej trénerke a všetkým, ktorí mi pomáhali a podporovali a ktorí pri mne stáli počas prípravy,“ hovorí Zuzka, čím príjemne uzatvára náš rozhovor. Ja už len za celý team doplním, že Zuzke budeme držať prsty a veríme, že sa jej v jesennej sezóne bude dariť.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!