Krása, zdravie

Poruchy štítnej žľazy: Ako sa prejavujú a čo s nimi?

Poruchy štítnej žľazy so sebou nesú radu nepríjemných symptómov a niektoré z nás o tomto ochorení ani nevedia (symptómy považujú za normálne). Ako funguje štítna žľaza, aké sú príznaky jej poruchy? Čo môžem robiť pre jej zdravie?

Vitamíny, ktoré dokážu zázraky: Aké zvoliť pre krásnu pleť?

Každá žena túži po krásnej, čistej pleti bez vyrážok a upchatých pórov. Prečítajte si o tom, aké vitamíny vám pomôžu. 

Kyselina hyaluronová: Aký význam má pre naše telo?

Okrem toho, že sa kyselina hyaluronová vyskytuje v prírode, je súčasťou ľudského organizmu. Akú rolu zohráva v našom tele, kde všade sa vyskytuje a prečo ju nájdeme v ,,suplementačnom balíku“ nejedného športovca?

Úprava nosa: Všetko čo si chcela vedieť o zákroku

Michala Šormanová absolvovala estetickú úpravu nosa. Prečítaj si o všetkom, čo by si mala pred absolvovaním zákroku vedieť.

Čo je CIRKADIÁNNY RYTMUS a prečo by sme mali chodiť spať pred polnocou?

Striedanie svetla a tmy ovplyvňuje náš cirkadiánny rytmus, ktorý zabezpečuje zdravé fungovanie všetkých dôležitých dejov v našom tele. Akým spôsobom a ako predchádzať poruchám cirkadiánneho rytmu? Bližšie predstaví Andrea Fedorová.

Zväčšenie pŕs: Všetko, čo si chcela vedieť o zákroku

Michala Šormanová pred niekoľkými týždňami absolvovala augmentáciu pŕs. V rozhovore povedala všetko o tomto zákroku.

Vypočujte si PODCAST: Jana JEŘÁBKOVÁ o superkomenzácii, cukrovaní a odvodňovaní

Tretia časť rozprávania s Janou JEŘÁBKOVOU je ONLINE! Vypočujte si podcast o suplementácii, cukrovaní, superkompenzácii, odvodňovaní a najhoršej príprave, akú kedy zažila.

Vypočujte si PODCAST: Janka Jeřábková o strate menštruácie aj výbere trénera

Ďalšia časť Beyond BikiniFitness Podcastu je online. Tentokrát sme sa v podcaste zamerali na zdravie a prípravu.

Hypermobilita - talent alebo dysfunkcia?

Počuli ste už o pojme hypermobilita? Je nadmerná pohyblivosť v kĺboch v poriadku? Cvičiť – strečingovať aj pri nefyziologickej ohybnosti? Pozrime sa na to zo zdravotného hľadiska spolu s Andreou FEDOROVOU.

Celulitída – najväčší strašiak žien

Celulitída trápi drvivé množstvo žien, bez ohľadu na ich vek, váhu či životosprávu. Prečo pomarančová koža vzniká a ako ju odstrániť? Prečítajte si nový článok od Barbory LABUDOVEJ.

Imunita – čo to je a ako ju posilniť?

Viete ako vyzerá náš imunitný systém? Imunita je u každého z nás iná a individuálna na základe toho, s akými chorobami sa človek doposiaľ stretol. Čo ale pre ňu môžeme urobiť? Jednoznačne – posilniť ju. A čo jej škodí? Na túto tému sa podrobnejšie pozrela Andrea FEDOROVÁ.

Hyperlordóza v bikinifitness – aký môže mať dopad na naše zdravie?

Nám ženám, ktoré rady cvičíme, by tento pojem rozhodne nemal uniknúť. Ako má vyzerať správne držanie tela a čo slovo hyperlordóza znamená? Prečo je nebezpečná obzvlášť pre fitnessky? Na túto problematiku sa pozrela Andrea FEDOROVÁ.

Prečo je potrebná regenerácia?

Regenerácia musí byť súčasťou tréningového procesu každého cvičenca. Prečo? Naše svaly ju jednoducho potrebujú, aby dokázali rásť. Viac sa dočítate v článku Sone KOCLUNOVEJ. 

Diastáza – postrach žien aj mužov

Počuli ste už o diastáze? Viete, čo tento termín označuje? Čo tento jav spôsobuje, u koho sa najčastejšie vyskytuje a ako ho treba riešiť? Všetko sa dozvieš v tomto článku.

Ako na zdravé kĺby a prečo by sme im mali venovať pozornosť?

Andrea FEDOROVÁ sa za vás pozrela na problematiku zdravých kĺbov. Prečo by ste sa teda Ako na zdravé kĺby a prečo by sme im mali venovať pozornosť? o svoje kĺby mali príkladne starať? 

Čo spôsobuje zadržiavanie vody v podkoží?

Čo spôsobuje zadržiavanie vody v podkoží? Barbora LABUDOVÁ to zisťovala za tie z vás, ktoré tento pocit poznajú. 

Hydratácia: Je pri tréningu naozaj taká dôležitá?

Trénujete aj počas horúcich letných dní? A dbáte aj na dostatočný príjem tekutín? Pozrime sa spolu na správnu hydratáciu a kroky ako prijať viac tekutín. 

Káva a jej vplyv na fyzický výkon

Ako môže káva a samotný kofeín ovplyvniť váš výkon na tréningu? Ktoré mýty o káve sú pravdivé a čomu by ste už radšej nemali veriť? Povie Barbora LABUDOVÁ. 

Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku?

S blížiacimi sa súťažami má stále viac pretekárok problém s unavenou pokožkou. Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku? 

Ako prežiť sviatky bez obmedzení a zároveň bez výčitiek?

Sviatky sú spojené s množstvom dobrého jedla. Dajú sa prežiť aj bez výčitiek a udržaným progressom? Barbora LABUDOVÁ vám to vysvetlí.