Tréningy

Vypočujte si PODCAST: Rozhovor s Jakubom ISMAILOM

Jakub ISMAIL je tréner, ktorý okrem iných pripravil na súťažné pódium aj svoju priateľku Viktóriu GÉMEŠIOVÚ, ktorá súťaží vo wellness.

Cvičenie po koronavíruse: Kedy môžem začať a na čo myslieť?

Aj napriek tomu, že tému okolo koronavírusu by sme všetci už najradšej odstránili z našich životov, je ešte stále medzi nami, a stále predstavuje aktuálny problém. 

Blood flow restriction alebo KAATSU bands: Aké má výhody tréning s týmito pomôckami?

Na sociálnych sieťach sa v poslednej dobe roztrhlo vrece s BFR pásmi. Čo to je a aký je to BFR tréning? Všetko potrebné sa dozviete v tomto článku od Barbory LABUDOVEJ.

Dýchanie pri cvičení a v bežnom živote: Prečo si zaslúži našu pozornosť?

Dýchanie nás bezprostredne sprevádza po celý život. Zabezpečuje nám výmenu plynov medzi atmosférou, krvou a bunkami - tak aj naše bytie na zemi. Aj keď ho berieme ako samozrejmosť, zamysleli ste sa niekedy nad tým, či dýchate počas dňa správne? Ako by sme mali dýchať pri cvičení?

Statický strečing vs. silový tréning

Statický strečing a jeho úlohu popri silovom tréningu v dnešnom článku podrobne rozobrala Andrea FEDOROVÁ. 

Všetko, čo by ste mali vedieť o statickom strečingu

Ako pracujú naše svaly a aký má statický strečing vplyv na náš pohybový aparát? Kedy je vhodné zaradiť statické naťahovanie mimo brán fitness centra? A naopak na čo by sme si mali dávať pri naťahovaní sa pozor? Dozviete sa v prvej časti článku o statickom strečingu od Andrey FEDOROVEJ.

Martin Snášel: Ako vidí ženský silový tréning?

Prečítajte si unikátny rozhovor s odborníkom Martinom Snášelom. Ako vidí ženský tréning? Rozprávala sa s ním Andrea FEDOROVÁ.

Ako cvičiť výpady a prečo ich nevynechávať z tréningu?

Pre niekoho prechádzka, pre iné cesta peklom. Aké variácie výpadov existujú a čo všetko by sme o nich mali vedieť? Dozviete sa v novom článku od Andrey FEDOROVEJ.

10 mýtov o silovom tréningu

O silovom tréningu sa povedalo už veľa, a to aj ľudia, ktorí jeho účinok nikdy neokúsili na vlastnej koži. Ktoré mýty sú najčastejšie a kde je pravda? Prečítajte si v článku od Andrey FEDOROVEJ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu ramien

Svalnaté guľaté ramená patria ku symetricky vyšportovanej postave rovnako ako vypracovaný guľatý zadok. Venujete im dostatočné miesto v tréningu? O deltových svaloch a správnej technike pri ich trénovaní sa dozviete v najnovšom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Ako cvičiť hyperextenziu a prečo by ste ju nemali vynechať z tréningu?

Hyperextenziu označujú mnohí za jeden z najlepších cvikov na driekovú časť chrbta. Čo všetko môžeme rozličným prevedením tohto cviku posilniť? Prezradí nám Barbora LABUDOVÁ v tomto článku.

Trénerský kurz 1. stupeň - Bodybuilding a Fitness Inštruktorka, Činkáreň Čambal

V Činkárni Čambal Petržalka sa uskutoční od 25. do 27. septembra 2020 Trénerský kurz 1. stupňa - Bodybuilding a Fitness Inštruktorka.

Správna technika je základom cvičenia: Na toto musíme dbať všetky

Všetci by ju mali poznať a pri cvičení na ňu dbať. Prečo by ste mali dbať na správnu techniku cvikov a aké komplikácie hrozia? Prečítajte si článok Andrey FEDOROVEJ.

Odporové gumy vs váhy: Má zmysel cvičiť aj bez činiek?

Dajú sa váhy nahradiť odporovými gumami a má tréning s nimi zmysel? Pre koho je najúčinnejší? Povieme si v dnešnom článku. 

Foam roller: Táto pomôcka by vo vašom tréningu nemala chýbať

Valčekovanie sa je dnes veľmi populárne a určite ste o ňom už počuli aj vy, poprípade ste videli človeka, ktorý ho praktizuje. Síce spôsobuje bolesť – ale príjemnú. A prečo je táto bolesť dobrá? Jeho zaradenie v tréningu, ale aj mimo neho má svoje opodstatnenie. Viete, ako reagujú svaly na tréning a aké má v tom benefity foam roller? Poďme sa na to pozrieť bližšie v článku od Andrey FEDOROVEJ.

Drepy od A po Z – 2. časť

Aké variácie drepov poznáme? Ako sa prevádzajú a na čo sú určené? Dozviete sa v druhej časti článku o drepoch od Barbory LABUDOVEJ.

Drepy od A po Z 1. časť

To, že DREP patrí medzi kráľovské cviky už dávno všetky vieme. Vykonávate tento cvik správne? Akú variáciu zvoliť? Čo všetko je dôležité pri vykonávaní drepov? Dozviete sa v detailnom článku od Barbory LABUDOVEJ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu brucha

Ako dosiahnuť krásne, ploché brucho? Aké cviky treba cvičiť? Je naozaj potrebné cvičiť brucho každý raz, keď vkročíte do fitka? Odpovede na tieto, ale aj iné otázky Vám v tomto článku dá Barbora LABUDOVÁ.

Všetko, čo by ste mali vedieť o tréningu chrbta

Čo všetko by ste mali vedieť o tréningu chrbtového svalstva? Dočítaš sa v novom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Good morning - poznáte tento cvik a ovládate jeho techniku?

Slová good morning okrem pozdravu na dobré ráno označujú konkrétny cvik. Patrí tento cvik skutočne k najlepším cvikom na zadok? Dozviete sa v tomto článku, ktorý pripravila Barbora LABUDOVÁ.