Výživa

Výživa kĺbov: Ako sa o nich starať a čo ich ovplyvňuje?

Andrea FEDOROVÁ ti v dnešnom článku vysvetlí, ako sa starať o kĺby a predstaví ti zložky kĺbových výživ, ktoré by si mala poznať.  

Diabetes Mellitus: Epidémia našej generácie ?

V minulosti ju označovali ako chorobu bohatých, dnes ňou trpia milióny ľudí po celom svete. Všetci vieme že existuje, no nie každý z nás vie, čo sa s naším telom odohráva keď touto chorobou trpíme. Prečo by sme o diabete mali vedieť a ako sa mu čo najlepšie vyhnúť ?

Koenzým Q10: Všetko, čo potrebuješ vedieť

Andrea FEDOROVÁ ti v dnešnom článku vysvetlí, čo je koenzým Q10, prečo ho potrebujeme a ako ho môžeš telu dodať.

INZULÍN – Dobrý sluha, ale zlý pán

V ďalšom článku od MUDr. Jakuba KOPČEKA sa bližšie pozrieme na problematiku inzulínu. Prečítajte si niekoľko základných informácií o tomto hormóne a jeho súvislosti s glykemickým indexom.

Prečo je dobré poznať glykemický index?

Na internete nájdete množstvo informácií o glykémii, glykemickom indexe a glykemickej náloži. MUDr. Jakub Kopček sa rozhodol tejto problematike venovať samostatný článok.

Ortorexia: Keď zdravé stravovanie zájde priďaleko

Ortorexia patrí k poruchám príjmu potravy. Čo tento termín označuje a aké sú jej príznaky? Všetko, čo potrebujete vedieť o ortorexii, sa dozviete v tomto článku od Barbory LABUDOVEJ.

Bazálny metabolizmus: Čo všetko by si o ňom mala vedieť?

Slovo metabolizmus je v poslednej dobe skloňované veľmi často. Mnohí hovoria o jeho spomalení, zrýchlení, dobrej či zlej funkčnosti. Iste ste sa už stretli aj s pojmom bazálny metabolizmus. Čo tento termín znamená? Dozviete sa v článku od Barbory LABUDOVEJ.

Erika ZAJACOVÁ: Mýty vo svete fitness a prístup k materstvu

V najnovšej epizóde Beyond BikiniFitness Podcastu bola hostkou Erika ZAJACOVÁ, ktorá sa venuje zdravej strave a tréningu.

Laktózová intolerancia – prečo vzniká?

Čoraz viac ľudí má v dnešnej dobe problém s intoleranciou na rôzne potraviny. Ako vzniká laktózová intolerancia? Čo je vlastne laktóza, čo všetko ju obsahuje a ako tieto potraviny nahradiť? Dozviete sa v článku od Barbory LABUDOVEJ.

Čo sú spaľovače tukov a ako fungujú?

Viete čo sa skrýva v ,,zázračných“ tabletkách, ktoré nám napomáhajú v spaľovaní prebytočného tuku? Ako fungujú a kedy je vhodné ich zaradiť do výživy? Čo všetko je na trhu dostupné a aké sú účinky týchto spaľovačov? Pozrime sa na to bližšie s Andreou FEDOROVOU.

Všetko, čo potrebuješ vedieť o arašidových maslách

Len ťažko by sme medzi sebou hľadali niekoho, kto túto zdravú a lahodnú dobrotu neochutnal. Arašidové maslá patria podľa mnohých medzi najzdravšie maškrty. Je to naozaj tak? Čo by ste o nich mali vedieť? V najnovšom článku o arašidových maslách objasní Andrea FEDOROVÁ.

Veľký prehľad rastlinných mliek: Ktoré si vybrať?

V dnešnej dobe nájdeme na trhu mnoho druhov rastlinných mliek. Ktoré z nich je najlepšia alternatíva? Dozviete sa v tomto článku od Barbory LABUDOVEJ.

KREATÍN – ako dobre poznáš tento ,,superdoplnok“?

Kreatín patrí k jedným z najviac obľúbených doplnkov výživy medzi športovcami. Využívate benefity jeho suplementácie aj vy? O tom aké má účinky a prečo po ňom cvičenci tak často siahajú sa už napísalo veľa. Ale máte o ňom dostatok informácii? Všetko, čo by ste mali o kreatíne vedieť, vám objasní Andrea FEDOROVÁ v najnovšom článku.

Naozaj je cukor droga? Pozrite si veľký prehľad cukrov a jeho náhrad!

Cukor je droga. Všetko, čo ho obsahuje je nezdravé a mali by sme ho zo svojho jedálnička úplne odstrániť. Je to pravda? Aké druhy cukru poznáme a ktorý z nich je pre naše telo najvhodnejší? Prečo sa biely cukor považuje za taký nezdravý? Dozviete sa v novom článku od Barbory LABUDOVEJ.

Sú umelé sladidlá naozaj smrť?

O sladidlách sa toho popísalo už mnoho. Tak teda sú alebo nie sú zabijakom? Ako sa delia? Povie Andrea FEDOROVÁ. 

Ghrelín - hormón hladu, ktorý ťa ovplyvňuje viac, ako si myslíš

Ako dobre poznáš svoje telo? Vieš, že existuje hormón, ktorý zodpovedá za tvoj pocit hladu? Ako funguje a čo všetko je dobré o ňom vedieť? Dozviete sa v dnešnom článku od Andrey FEDOROVEJ.

Zemiaky vs. bataty – čo je lepšia voľba?

Ješ častejšie bataty alebo zemiaky? Vieš, ktoré sú pre tvoje telo lepšie a aké majú oba druhy výhody? Povie ti Barbora LABUDOVÁ v tomto článku. 

BCAA - kedy ich potrebuješ a čo to vlastne je?

BCAA - sú skutočne zázrakom, alebo len doplnkom stravy, ktorý môže istým športovcom pomôcť? Povie ti v dnešnom článku Andrea FEDOROVÁ. 

Pravda o superpotravinách 2. časť

Superpotraviny- toľkokrát skloňovaný pojem, ktorý je však pre mnohých nejasný. Aká je teda pravda o superpotravinách zistila Barbora LABUDOVÁ. 

Prečo sú vitamíny a minerály dôležité aj pre športovkyne?

Vitamíny a minerály- dôležitá súčasť nášho tela, na ktorú často zabúdame. Prečo a koľko ich potrebujeme? Ktoré vitamíny sú pre naše telo nevyhnutné? Povie Soňa KOLCUNOVÁ.